Как да си създадем собствени Ритуали

Вещери, вещици, уикани, друиди и всичко, което може да се свърже с практиката на вещерите.

Модератор: Arhimikus

Мнениеот ilusia » 27 Яну 2007, 11:56

Wizard: Това е една тема, която някак спонтанно се реши да се направи. Идеята ми е да се опитаме да създадем СВОИ СОБСТВЕНИ заклинания (за ритуали поне още ни е рано), защото както сигурно се досещате, собствените заклинания имат много, много по силно въздействие от прочетените или научени от друг думи... :wink:
Затова и обособих това мнение на Илюзия в отделна тема и мисля, че точно тук във форум "Вещерство - Уика - Паганизъм" е най-добре да бъде поместено.




Опитах се... да измъдря нещо като заклинание и нямам никаква идея дали може да се брой за такова. Думите изведнъж сами профучаха...

Плът от плътта , огън от вода ,
да се роди стихията на вечността.
Смърт от смъртта , болка с нежност пропита ,
сладостно изпитание на неподозирано мечтание.

Щастие в премеждието , въздух целуващ безбрежието.
Земни недра в лава кипящи и едно желание ,
пробиващо сълзите тихо спящи.

Да бъде . Да гори....
Да остави между нас следи.
Спомени да те връхлитат , нощен полъх с аромат.
И без да питат думите намерили са своя крах.
Да те владеят.... да желаеш.... да бъдеш себе си дори ,
открил се в чуждите очи.
Малко ще нагарчам с цвят на кръв
Аватар
ilusia
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 923
Регистриран на: 07 Апр 2006, 14:28

Мнениеот Wizard » 27 Яну 2007, 15:16

Много добре, само че си мисля, че ако предварително зададеш някаква идея на думите, т.е. за какво да ми служи дадения текст; след като кажа съответните думи, какво искам да постигна с това... Според мен е нужно да има някаква идейна насоченост за осъществяването на нещо конкретно, някаква цел.
Ето до тук е добре:
Плът от плътта , огън от вода ,
да се роди стихията на вечността.
Смърт от смъртта , болка с нежност пропита ,
сладостно изпитание на неподозирано мечтание.
Щастие в премеждието , въздух целуващ безбрежието.
Земни недра в лава кипящи и едно желание ,
пробиващо сълзите тихо спящи.
Да бъде. Да гори....

И след това трябва да се допълни заклинанието именно тук, с някаква идея или някаква насоченост нещо да се случи. Ако в началото се приканват стихиите и им се дава някакво направление, представи си Илюзия, че ти вече си ги събудила. След това трябва да им кажеш - каква работа да направят, какво ИСКАШ ТЕ да свършат за теб!!!
Такава е моята идея. Друг може да има нещо друго в предвид по въпроса...
Последна промяна Wizard на 27 Яну 2007, 15:35, променена общо 1 път
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот ilusia » 27 Яну 2007, 15:31

Именно. Прав си , благодаря. Просто ме е страх да не стане така "от играчка плачка" , да не се получи някой гаф с егоцентризма ми... Щото идеята в малкият ми болен мозък си е ясна... но не съм сигурна за моралната страна на въпроса :mrgreen: Следващият път , ще има по-ясна концепция :)
В смисъл за колкото и зряла да се имам , аз съм си хлапе на 18 и като всяко хлапе на 18 сега си ме вълнува любовта :oops: до тука прекрасно .... обаче етиката ми говори , че любовта не се предизвиква с магия... а с душа... за това спрях мислите , който ми идваха.... хихи а те бяха доста горещи :oops: :P Именно за това променям концепцията в друга насока.


Плът от плътта , огън от вода ,
да се роди стихията на вечността.
Смърт от смъртта , болка с нежност пропита ,
сладостно изпитание на неподозирано мечтание.
Щастие в премеждието , въздух целуващ безбрежието.
Земни недра в лава кипящи и едно желание ,
пробиващо сълзите тихо спящи.
Да бъде. Да гори....
Да остави в мене вечните следи.
Да се пробуди това що тихичко кипи
и нейде дълбоко в душата ми спи...
Да бъде.... Да гори !
В отплата моя поклон приеми ....
за силата що ми дари !
Малко ще нагарчам с цвят на кръв
Аватар
ilusia
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 923
Регистриран на: 07 Апр 2006, 14:28

Мнениеот Wizard » 27 Яну 2007, 15:51

Ок, усещам сила в тези думи! Още нещо обаче трябва да се добави към него или нещо леко да се попромени...
Да бъде. Да гори....
Да остави в мене вечните следи.
(Ето това нещо не ми се връзва, защо да остава нещо в мен следи, ако аз съм този, който искам нещо НЯКЪДЕ да се случи, а не в мен).
Да се пробуди това що тихичко кипи
и нейде дълбоко в душата ми спи...
(Ето ТУК трябва да се назове това, което ИСКАШ, а какво е то, трябва да го измислиш/м)
Да бъде.... Да гори !
В отплата моя поклон приеми ....
(и още думи Илюзия употреби и го довърши, шегувам се...:wink:. Струва ми се, че трябва да се спомене нещо, не знам точно какво и как, но трябва да се поясни - какво се дава и какво можеш да ДАДЕШ от себе си, да направиш ЖЕРТВА, за да се случи заклинанието!)
за силата що ми дари !

Тази тема взе да ми харесва все повече :)
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот ilusia » 27 Яну 2007, 16:02

:P ем чи как нали е моя :mrgreen:
Аз искам то да се случи именно в мен. Първоначалната идея беше любовно заклинание. Както вече обаче се обосновах любовта или онази истинска и не посредствена любов не може да се предизвика със заклинание... ако тя дойде просто съм добра вещица но не и добър човек . Няма да бъда щастлива така. За това заклинанието е да се пробуди онова което спи у мен от векове. Което го нося в себе си и в душата си. Вечните следи оставени от миналото , което някога ме е докоснало отново да се съживят. Добре там за :
"Да се пробуди това що тихичко кипи
и нейде дълбоко в душата ми спи... "
имам предвид силата. А каква е тя... ми нинам :oops: не бе сериозно..... тя не се назовава а се влага в истинският смисъл , който кънти в съзнанието ми. Идеята в главата е ясна , думите са патерица на тази идея. Но благодаря за съветите ще ги имам предвид. Сега ще се по разтоваря малко с обичайна разходка из квартала и после пак ще го обмисля
От себе си.... какво мога да дам след като съм тяхна цялата ? Аз съм тяхно творение ( както всички ни ).... но май наистина трябва нещо да си дам... може ли да бъде гадни черти от гадният ми характер ?
Малко ще нагарчам с цвят на кръв
Аватар
ilusia
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 923
Регистриран на: 07 Апр 2006, 14:28

Мнениеот B-L-O-T » 27 Яну 2007, 16:09

И тия думи (заклинания) викаш ще ти помогнат за постигането на твоята цел ? Кога ще разберете ,че думите не са от значение . Можеш да си измисляш думички и да си казваш каквото ти е на сърцето и само тогава ще имат смисъл . . .
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот ilusia » 27 Яну 2007, 16:22

:roll: Ама ти наистина изобщо не си прочел нищо от разговора до тука...

" Идеята в главата е ясна , думите са патерица на тази идея "


и изобщо има ли смисъл нещо което съм казала хиляда пъти в други теми да го повтарям не прекъснато. Ама разбира се , че само думите нищо няма да направят , но ти говориш на изуст. В това което съм написала съм вложила много повече от просто думи.... И ако следващият път не ми говориш като на 8 годишно момиченце ще съм ти много благодарна. Ако искаш уважение , отнасяй се с такова към околните. И думите СА от НЯКАКВО значение.... Самите думи притежават магия и ако с магия са наредени и в тях е вложена и магията на собствената ти душа тогава става истинско. Я да те питам защо във всички фентъзи има думи , които героите се страхуват да назоват макар , че мислят за тях. " казана дума , хвърлен камък." колкото и да не ти се иска самите думи са магия но да съгласна съм ,че и най-силните думи в ръцете на някой който не знае какво прави са просто думи... както и обратното...
Малко ще нагарчам с цвят на кръв
Аватар
ilusia
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 923
Регистриран на: 07 Апр 2006, 14:28

Мнениеот treskea » 27 Яну 2007, 16:27

когото правя някакав ритуал или казвам заклинание винаги добавям нещо от себе си. Сама не съм сътворявала нищо ,но винаги допълвам с нещо, което в момента съм почувствала, че трябва да направя или кажа.Имам някакво усещане ,че така го подсилвам и наистина действа.И тези мои си добавки никога не ги планирам всичко става на момента, по време на работата напълно инстинктивно без да го мисля.Та се замислих ,какво ще стане ако предварително го преценя и обмисля.
Аватар
treskea
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 104
Регистриран на: 12 Авг 2006, 20:02

Мнениеот ilusia » 27 Яну 2007, 16:34

treskea
честно ли ? Може би едно голямо НИЩО.
Онова което добавяш от себе си го чувстваш на момента.... и то сякаш идва или от въд тебе или някъде дълбоко в тебе... ако седнеш да го мислиш може да се получи и нещо хубаво... а може и пълна боза. Аз наистина не сядам да пиша с мисъл... то просто идва. Не обяснимо ми е но просто става от само себе си ако имам нужното настроение. Друг път ми се пише... написвам първите 4 думи... мъдря мъдря.... и нищо не се получава ама нищичко.... а това се изписва на един дъх....
Малко ще нагарчам с цвят на кръв
Аватар
ilusia
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 923
Регистриран на: 07 Апр 2006, 14:28

Мнениеот B-L-O-T » 27 Яну 2007, 17:11

Все още не разбирам темата - Признаваш ,че думите не са важни и ,че е най-добре да казваш каквото ти идва от вътре и пак си седнала да мъдриш нещо ?
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот treskea » 27 Яну 2007, 19:56

ilusia аз също пиша, та знам за какво говориш -идва ми нещо на ум ,но на втория ред запецвам.А мисълта ми беше за ритуалите - ти май си права ,по добре е да е на момента ,предварително мислено едва ли ще има ефект, но сигурно има хора които са го правили,незнам. И как може човек сам да си го създаде и да е работещ.
Аватар
treskea
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 104
Регистриран на: 12 Авг 2006, 20:02

Мнениеот Wizard » 28 Яну 2007, 15:56

Тук ще говорим само за създаването на ритуалите и нищо друго! Останалото да минава на ЛС, няма да повтарям повече.

До Блот: Сега, Блот, разбери и ти едно нещо (както и към другите, които може да не знаят) - НЯМА универсална магия и НЯМА универсални ритуали,които да са валидни за всеки човек!!! Затова един ритуал, дадено заклинание, определени думи, може да са ефективни при един човек, а при друг те да не работят.

А относно това дали думите работят - елементарно е хора и е близко до ума - разбира се, че работят! Ако седиш на маса с някой и му кажеш: "Дай ми хляб" той какво ще ти даде Хляб или нещо друго!?! Така е и при магията - казвайки дадено заклинание, думите вибрират на "определено място" и се случват определени неща, в съответсвие с вашето желание!
Друг е въпроса вече до колко сте напреднали и какво от ритуалите е възможно да го "пропуснете" и въпреки това пак да се получи това, което желаете.

П.П. Добре е вече да се започне да се пише по-компетентно в Magicgatebg, времето на лаиците тук отмина!
Който има знания - да пише, който няма и изкава лични предположения (с цел да налага мнение) - по-добре е да замълчи.
Последна промяна Wizard на 28 Яну 2007, 16:17, променена общо 1 път
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот Wizard » 28 Яну 2007, 16:14

ilusia написа: :P ем чи как нали е моя :mrgreen:
Аз искам то да се случи именно в мен. Първоначалната идея беше любовно заклинание. Както вече обаче се обосновах любовта или онази истинска и не посредствена любов не може да се предизвика със заклинание... ако тя дойде просто съм добра вещица но не и добър човек . Няма да бъда щастлива така. За това заклинанието е да се пробуди онова което спи у мен от векове. Което го нося в себе си и в душата си. Вечните следи оставени от миналото , което някога ме е докоснало отново да се съживят. Добре там за :
"Да се пробуди това що тихичко кипи
и нейде дълбоко в душата ми спи... "
имам предвид силата. А каква е тя... ми нинам :oops: не бе сериозно..... тя не се назовава а се влага в истинският смисъл , който кънти в съзнанието ми. Идеята в главата е ясна , думите са патерица на тази идея. Но благодаря за съветите ще ги имам предвид. Сега ще се по разтоваря малко с обичайна разходка из квартала и после пак ще го обмисля
От себе си.... какво мога да дам след като съм тяхна цялата ? Аз съм тяхно творение ( както всички ни ).... но май наистина трябва нещо да си дам... може ли да бъде гадни черти от гадният ми характер ?



Относно думите на твоето "Заклинание за пробуждане на Любовта". Дори само с прочитането на тези думи у човек ЩЕ СЕ ПРОБУДИ интерес и желание да разбере за какво точно става дума. Тоест думите ИМАТ значение, но само Правилните думи!
Трябва да направиш жертва, да дадеш нещо от себе си... е не може да жертваш, а "гадни черти от гадният ми характер" е нещо, от което ТИ ще ИМАШ полза в крайна сметка, това не е жертва... :wink: Помисли за нещо друго.
Всъщност, напиши до къде стигнахме с твоето заклинание, до къде решихме, че то е сполучливо.
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот ilusia » 28 Яну 2007, 17:28

Не съм сигурна, че за подобно нещо бих жертвала каквото и да е от себе си. За една прищявка на тинейджърското си съзнание някак не ми се иска да си давам нещо скъпо. Какво точно се разбира под жертва ? Не съм съгласна , че изобщо е нужна жертва. Няма логика. Защо да жертвам нещо за някого , когато целият смисъл на съществуването ни е да се слеем отново с този НЯКОГО ? Един родител не иска жертви ако детето му го помоли да му прочете приказка....
Ти каза , че до тук е добре :
"Плът от плътта , огън от вода ,
да се роди стихията на вечността.
Смърт от смъртта , болка с нежност пропита ,
сладостно изпитание на неподозирано мечтание.
Щастие в премеждието , въздух целуващ безбрежието.
Земни недра в лава кипящи и едно желание ,
пробиващо сълзите тихо спящи.
Да бъде. Да гори."
Малко ще нагарчам с цвят на кръв
Аватар
ilusia
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 923
Регистриран на: 07 Апр 2006, 14:28

Мнениеот Wizard » 29 Яну 2007, 12:54

Ок, до тук ми звучи добре това заклинание. Сега остава да кажеш какво искаш да постигнеш с него.
Имаш огън, вода, събуждаш стихиите, за да ги заставиш (помолиш) да ти помогнат, да постигнеш нещо. Е точно тук трябва да кажеш това, защо всъщност ги призоваваш. Трябва обаче да е някакво желание!

А за жертвата - когато искаш помощ от стихиите или от боговете, или от някой дух, без начение е това, винаги трябва да направиш така че да ги възнаградиш за това, че са ти помогнали, обещай им нещо, ако под жертва разбираш само неприятни за теб неща.
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот Shadow Mage » 19 Фев 2007, 04:17

Fire come from below
bring me this that I desire
make my heart blaze and shine
to attract the love of those whose I desire
fill my mind with wisdom and knowledge
fill my heard with love to attract person whose I desire
Dragons of Fire assist me in this spell
and bring my lover to me in this year!
So mote it Be!

Това е преработения ми вариант за по-обширна употреба ;). Моето беше доста по-различно. Винаги ми е било ужасно интересно защо (специално за лове магиите) след като някой направи ритуала и очаква едва ли не в следващите 3 дни да му скочи съответния човек на врата и да му заяви колко го обича и как не може без него.
И ако случайно това не стане магията вече задължително е неработеща ;). А къде остана времето? Бързай бавно - особено в магии предназначени за други хора ;). Според мен е мн добре да дадеш време поне 2-3 месеца (в моя случай година) като го оставиш отворено - да може да се случи във всеки един момент :)
Ама аз съм ЛАИК и не ги разбирам нещата ..........
The many men, so beautiful
And then all dead did lie
And a thousand thousand slimpy things
lived on and so did I.. :)
Аватар
Shadow Mage
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 327
Регистриран на: 19 Фев 2005, 15:17
Местоположение: Sliven

Мнениеот huk40 » 13 Юни 2007, 09:51

Нов съм в този форум.но отдавна се занимавам с магия и доста ме бива в заклинанията.Ето едно за имунитет/предпазване/резистенция/може да се използва и при битка:
Нужни матеряли: Билки:
5 бели или златни свещи 1 Жълт кантарион
1 тебешир 2 Риган
огнеупорен съд 3 Розмарин
4 Копър
5 Индийско орехче

С тебешира нарисувайте пентаграм,застанете в средата(или нарисувайте малък и сложете в средата ваша снимка)и поставете на петте лъча белите(златни)свещи.Пред себе си поставете съда и билките.Сложете копъра в съда и кажете:
Призовавам ви могъщи сили-защитете ме!

Сложете розмарина и кажете:
Призовавам те любов-защити ме!

Сложете жълт.кантарион и кажете:
Призовавам те енергия-защити ме!
Сложете ригана и кажете:
Призовавам те природа-защити ме!
Сложете инд.орехче и кажете:
Призовавам те мъдрост-защити ме!

Накрая кажете:
Призовавам ви:Огън,Вода,Въздух и Земя-защитете ме!

Какво ще кажете добре ли е?
Аватар
huk40
 
Мнения: 4
Регистриран на: 13 Юни 2007, 09:31

Мнениеот Air » 13 Юни 2007, 15:01

Надявам се съм достатъчно напреднал за да сглобя нещо истинско.


За неутрализиране на проблемите

както вятъра подминава дървото
както водата подминава речните камъни
така това което пречи на душата ми
да се понесе. да заплува. да изчезне.

надалеч

както огъня изгаря сухата трева
както земята поема в недрата си всичко
така и това което пречи на душата ми
да изгори.да бъде погребано.да изчезне.

завинаги.
Аватар
Air
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 120
Регистриран на: 28 Фев 2006, 20:21

Мнениеот Lunohod » 16 Юни 2007, 13:12

Това е от мен като за начало

Със силата на тез треви
От Майката Природа дар
Духа на мойто дело да твори
и с мъдростта да бъде господар.

Със силата на огъня свещен
Послан от вечни богове
Светлината да струи около мен
Моща с гласа ми да зове.

Със силата на тез води
От Майката Природа дар
Живот във мене да цари
От всяко зло да бъде цяр.

Със силата на земните бразди
от вечните недра побрани
закрила да ме огради
най здрава сила да ме брани.

Има доста за довършване и подлежи на корекции..... но набързо - толкова...
и така нататък...
Аватар
Lunohod
Модератор
 
Мнения: 401
Регистриран на: 20 Окт 2004, 09:12

Мнениеот Lunohod » 21 Юни 2007, 21:04

Сега малко ще се отклоня...
Понеже беше един хубав четвъртък ...нарастваща луна и лятно слънцестоене...Щях да пускам едно заклинание за защита на Вълка и докато се чудех ...реших да мина на юпитерова вълна...
(След като написах това видях коминочистач :roll: )

Ритуал за щастие и успех на Юпитер
кратък вариант
Синя свещ гравирана със знака на Юпитер;
канела ,жасмин (може и други благовония на Юпитер) ;
Мед,
Зехтин или друго подходящо масло,
сладки.
С малко мед, смесен с част от тревите се помазва свеща, също и с маслото (останалите мед сладки и треви са за дар )Свеща се зарежда, пали се и се казва:
Нека в сърцето ми да царят топлина и радост!
Нека в душата ми да царят щастие и сладост!
Нека мислите ми ги обзема ведрина!
В името на Великия Юпитер така да бъде от сега!
и така нататък...
Аватар
Lunohod
Модератор
 
Мнения: 401
Регистриран на: 20 Окт 2004, 09:12


Назад към Вещерство - Уика - Паганизъм

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 2 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 2 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта