Арадия

Вещери, вещици, уикани, друиди и всичко, което може да се свърже с практиката на вещерите.

Модератор: Arhimikus

Мнениеот Villy » 24 Яну 2008, 21:32

Арадия е дъщеря на Диана и Луцифер. И Диана и Арадия са Богини Деви в паганизма.
Арадия е италианското име римската богиня Иродия, която през Средновековието била почитана в Южна Европа. Съществува колекция от легенди и фолклор от Тоскана, наречена "Арадия: Евангелието на вещиците", датираща от 19в.
Както Арадия, така и Диана са описвани като богини-спасителки на селяните, защото защитавали от феодалните им господари.
All woman, pure predator...
Аватар
Villy
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 27
Регистриран на: 08 Дек 2007, 20:59
Местоположение: Pazardjik

Мнениеот serafin » 25 Яну 2008, 13:36

Извинявам се че не прегледах свичката тема ама пак ще рискувам някои може ли да ми кеже кои е мъжа на Арадия защото сега чета "Да яхне Сребърната Метла:Уика за новото поколение" от Силвър Рейвън Улф и прочетох там легандата или каквото е там за Арадия но не разбрах нищо за мъжа и
We all need freedom to be powerful
Аватар
serafin
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 118
Регистриран на: 06 Яну 2008, 11:11
Местоположение: Sopot

Мнениеот Sukkuba » 26 Яну 2008, 19:56

Такаа... това, което аз знам за Арадия е че :
1. Дъщеря на Луцифер и Диана, смятана е за кралица на вещиците. Незнам какви доказателства има и какви няма, но не ме и интересувам просто защото вярвам в силата й.
2. Италианска богиня, която е закриляла хората от християнството по време на Средновековието. Доколкото знам е живяла около 1300г. и е изчезнала, след като няколко пъти е била хвърляна в затвора. Бях чела една книга в библиотеката за различните божества в Европа и мисля, че от там го прочетох това. Мисля, че го пишеше и в "Да яхнеш сребърната метла".
Аватар
Sukkuba
 
Мнения: 5
Регистриран на: 04 Дек 2007, 13:05

Предишна

Назад към Вещерство - Уика - Паганизъм

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 4 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 4 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта