един мит или е истина?

Вещери, вещици, уикани, друиди и всичко, което може да се свърже с практиката на вещерите.

Модератор: Arhimikus

Мнениеот Unforgetable » 20 Май 2007, 10:05

Мисля че под "дух" ти имаш впредвид енергия. Аз го наричам така. Не твърдя че съм абсолютно права в твърденията си из целия форум, но тук съм сигурна, защото съм срещала колкото много измамници и все пак няколко човека, които знаят как да си служат с магията без да използват демони и духове, зомбита и кукли. Те просто знаеха как да съчетаят елемнтите за да направят нещо както трябва...
All for Love
Аватар
Unforgetable
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 103
Регистриран на: 10 Мар 2007, 12:46
Местоположение: where the wild roses grow

Мнениеот KAT » 20 Май 2007, 12:24

ilusia написа:"От къде се е появил и за какво се бори :)
И каква му е целта , че толкова видиш ли си играе с нас :)
И как ти разбра за това :)[/b]



По първия въпрос - откъде са се появили духовете не знам, ти знаеш ли хората как са се появили.

По втория въпрос - духовете не си играят с нас. Целта им е че те искат нашата мисловна енергия те с нея образно казано се хранят.

По третия въпрос - има духове и някои други духове. И представи си един друг такъв дух ме е светнал в картинката каква е и какво искат духовете от хората. И освен тава аз имам мозък който е в главата ми, а не като вас да имам телепатичен термос на раменете си (това за термоса дали ще го разбереш).
Аватар
KAT
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 319
Регистриран на: 28 Окт 2006, 15:35

Мнениеот alana_lire » 21 Май 2007, 16:30

защо всичко се свежда само до духовете? нима няма други сили освен тях????
ГатаКа
Аватар
alana_lire
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 339
Регистриран на: 23 Мар 2007, 12:21

Мнениеот Charlie_McGee » 21 Май 2007, 16:33

НЕ НЯМА
Аватар
Charlie_McGee
 
Мнения: 6
Регистриран на: 20 Май 2007, 18:02
Местоположение: Антарктида

Мнениеот alana_lire » 21 Май 2007, 16:41

защо да няма???????
ГатаКа
Аватар
alana_lire
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 339
Регистриран на: 23 Мар 2007, 12:21

Мнениеот Charlie_McGee » 21 Май 2007, 16:42

ЗАЩОТО ТАКА КАЗВАМ АЗ!А НА МЕН ВСИЧКИ МИ ВЯРВАТ!
Аватар
Charlie_McGee
 
Мнения: 6
Регистриран на: 20 Май 2007, 18:02
Местоположение: Антарктида

Мнениеот alana_lire » 21 Май 2007, 16:48

че как така няма нищо друго? ми всички онези ангели, банши ,демони ,вещици ,джинове,моори и тнт...,тях какво ги правим?като ги няма що тогава се занимаваме с тях???????????????????
ГатаКа
Аватар
alana_lire
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 339
Регистриран на: 23 Мар 2007, 12:21

Мнениеот Unforgetable » 21 Май 2007, 17:11

Не знам за нея... обаче аз не ти вярвам. ако ти се занимаваш само с духове - твоя си работа обаче недей да твърдиш че освен тях друго няма.
All for Love
Аватар
Unforgetable
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 103
Регистриран на: 10 Мар 2007, 12:46
Местоположение: where the wild roses grow

Мнениеот alana_lire » 21 Май 2007, 17:22

ами то за кеф се изпозастрелваме, пробваме да караме без книжки и с убийствено количество алкохол в кръвта, за кеф се тормозим един друг... мммм,да може и за кеф пак да си търсим белята с тия духове... а , мен са ме учили да не се заигравам с огъня...
браво, поне знам че има хора ,които си правят каквото си искат без да ги е страх.... icon_eusa_clap
ГатаКа
Аватар
alana_lire
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 339
Регистриран на: 23 Мар 2007, 12:21

Мнениеот Unforgetable » 21 Май 2007, 17:27

До колкото знам поговорката е:
"Прави каквото трябва пък да става каквото ще",
а не:
"Прави каквото ти кифне, пък да става каквото ще"...
All for Love
Аватар
Unforgetable
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 103
Регистриран на: 10 Мар 2007, 12:46
Местоположение: where the wild roses grow

Мнениеот alana_lire » 21 Май 2007, 17:30

ми да ....
ГатаКа
Аватар
alana_lire
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 339
Регистриран на: 23 Мар 2007, 12:21

Мнениеот KAT » 21 Май 2007, 20:08

alana_lire написа:че как така няма нищо друго? ми всички онези ангели, банши ,демони ,вещици ,джинове,моори и тнт...,тях какво ги правим?като ги няма що тогава се занимаваме с тях???????????????????


всичките тези глупаци дето си ги изредила са все духове и ша му таковам, няма и духове има енергийни разуми само това има, самите ние хората също сме такова нещо енергиен разум, но сме в биологично тяло. Защо се занимавате с тях, отговарям така - защо има толкова много религии и хората се занимават с тях а, я помисли.Ами много просто самите енергийни разуми така го искат за да ни държат много надалеч от една истина, както го прави и всяка една религия. А пък истината, прочети ми всички постове тук във форума и тези с предишния ми ник "some_spirit" и може и да разбереш нещо.

а пък виж това твоето: "защо всичко се свежда само до духовете? нима няма други сили освен тях???? "

Де ги тия други сили а. За да действа една сила тя трябва да има съзнание понимаеш, да може да прави нещо като мислене и способности да има. Дори и да има други сили (има си) някой трябва да ги управлява.
Аватар
KAT
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 319
Регистриран на: 28 Окт 2006, 15:35

Мнениеот Aine^ » 21 Май 2007, 22:03

Дори непрочетох всичките постове кои смислени кои безсмислени, като прочетох заглавието ми се стори интересна темата, но след първата страница направо ми умря желянието за четене на това кой е прав кой е крив и прочие. Ок изразете си мнението споделете си мислите кажете нещо от опит и се обосновете защо мислите така, а не да има постоянни постове ама тва еди кво си ама тва не е така ама така е и в един момент в 3 страници няма почти нищо смислено с малко изключения. Всеки има право да вярва в каквото си иска и да мисли както си иска, а тук сме да споделяме опита и мислите си с останалите, а не да ги караме да мислят като нас като налагаме мнението си. Сякаш този форум е обитаван о 12-13 годишни хлапета, които все още не са наясно с каквото и да е. Не показвате никакъв опит, а повечето се излагат с глупави спореве.
Знам че този ми коментар няма да се хареса на почти никой, но това е моето мнение и мисля, че съм се обосновала достатъчно добре за да не се налага и аз самата да се фтурвам в глупав флууд. Приемайте поста ми както искате към никой нямам нищо лично!
Аватар
Aine^
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 86
Регистриран на: 08 Апр 2006, 17:27
Местоположение: v oblacite

Мнениеот Unforgetable » 22 Май 2007, 07:18

ОК, за това говорим, КАТ. Ти ги обобщаваш под "духове". Но тогава всички сме духове, защото всяко нещо носи своята енергия?! За мене те са квалифицирани по друг начин, но ги има, нали?! За това спорим вече в 2 страници и са прави да ни критикуват...
All for Love
Аватар
Unforgetable
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 103
Регистриран на: 10 Мар 2007, 12:46
Местоположение: where the wild roses grow

Мнениеот KAT » 22 Май 2007, 10:28

Aine^ - ако обичаш направи си труда да изгледаш филма, аз на 15 минута вече тревожно се чудех тия кога ще кажат нещо за вещици, за магии, за свръхестествени сили, нищо братче пълна простотия. Дори още в началото бях посъветван да не го гледам щото филма бил пълна простотия (няма да казвам от кого - бройте го от моето подсъзнание приело формата на дух, тихичко шепнещ в мислите ми).

Unforgetable -
"За мене те са квалифицирани по друг начин, но ги има, нали?! "
Е гледай сега всичките тези дето ти си ги квалифицираш по някакъв начин, аз заявявам че са педераси приели формата на джинове. И гледай те дори го четат това още в момента като го пиша, обаче тези същите ме съветват да не гледам филма. Всички от така наречените висши светове са едни отрепки.
И нали ги имало едни велики сили. Ами гледай аз на какво ги направих тези велики сили. Те обаче нещо нищо не ми правят или по-скоро не могат. Защо великата сила не направи така че и аз да изчезна както във филма са изчезнали наужким де.
Аватар
KAT
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 319
Регистриран на: 28 Окт 2006, 15:35

Мнениеот alana_lire » 22 Май 2007, 10:44

KAT ,като не си доволен от чуждото мнение по въпроса , защо изобщо си правиш труда да пишеш по темата. тия твой духове не те ли посъветваха да стоиш настрана от нас ,неуките и глупави. не всичко се свежда само до духове,има и други сили!
ГатаКа
Аватар
alana_lire
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 339
Регистриран на: 23 Мар 2007, 12:21

Мнениеот KAT » 22 Май 2007, 10:54

ами кажи някоя и друга сила, поне да схвана за какво става дума
Аватар
KAT
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 319
Регистриран на: 28 Окт 2006, 15:35

Мнениеот WandaBlenda » 22 Май 2007, 14:23

Ами и аз мисля че филма е смешен и доста аматьорски скалъпен.Толкова лъха на студентска работа, че няма накъде :) :roll:
Аватар
WandaBlenda
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 299
Регистриран на: 28 Ное 2005, 07:49

Мнениеот KAT » 24 Май 2007, 19:34

alana_lire - да попитам пак, кога ще напишеш нещо за другите сили
Аватар
KAT
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 319
Регистриран на: 28 Окт 2006, 15:35

Мнениеот Mortisha » 25 Май 2007, 22:06

KAT написа:ilusia - ще бъда кратък, че стана късно вече. Под дух разбирам енергиен разум. Тялото му или пък той самият духът не е направен от материя, тази дето всички я знаем.

За да добиеш представа какво е дух и какво могат, направи си един експеримент. Просто пробвай да сгънеш някой от пръстите си на коя да е ръка. Така сгъни го пръста поне 3-4 пъти. Сега много важно нещо ще те питам - усещаш ли в главата си мисълта с която изкомандваш пръста ти да се свие. Естествено че не го усещаш, ще кажеш просто искам да си сгъна пръста и той се сгъва. Сега духовете могат да различават такива мисли, да ги усещат, все едно както ти когато четеш и разбираш текста. Правиш ли вече разликата те могат да усещат твоите мисли а ти не можеш да ги различиш. И духовете са да речем както човека са си отделна личност те са си отделно съзнание, понеже има много учения дето пише че били несъзнателни и всякакви глупости, заблудени призраци (то няма такова нещо като призрак).
И духовете владеят телепатията. Целия форум е пълен с изказвания на някои от вас дето викат духове и контактуват с тях. Ами как ги чувате да попитам аз, ако не по телепатичен начин или по мисловен път което е едно и също.

:wink: Кат,
кога и как за първи път стигна до идеята, че такива астрални същества
влияят на хората, като и без тях по принцип много неща ни влияят?
Смяташ ли, че човек който има по-високо ниво на осъзнатост е податлив на подобен род външни намеси?
Вярваш ли и живееш ли в хармония с интуицията си и склонен ли си да различиш избор , който смяташ да направиш интуитивно, че пак е повлияян от някакъв астрален дух, въобще не ти ли се налага постоянно да се съмняваш в себе си...много от глупостите, които правим, често са несъзнателни и за това е хубаво човек постоянно да се стреми да действа осъзнато, да си дава сметка за много неща.
По принцип вярам , че духове има..някои казват, че тези които са останали на земята не са успели да си тръгнат поради много причини, несвършени работи, вкопчване в някои земни стари привързаности, или са си отишли при трагични обстоятелства- това духове на умрели хора,сигурно има и други някакви същества....но астралните духове, в които виждам , че силно вярваш, според теб всички ли са злонамерени и няма ли и някакви добронамерени същества ?
Аватар
Mortisha
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 58
Регистриран на: 02 Юли 2004, 04:23

ПредишнаСледваща

Назад към Вещерство - Уика - Паганизъм

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 6 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 6 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта