За начинаещи в занаята

Вещери, вещици, уикани, друиди и всичко, което може да се свърже с практиката на вещерите.

Модератор: Arhimikus

Мнениеот freak4o » 06 Юни 2007, 13:29

Досега само четох ,но не помога само това реших да пусна тази тема .
Моля вас напредналите да ми кажете с какво да започна или да ме упътите към няква тема , саит или тем подобни :)

Живи и здрави ! icon_occasion
Аватар
freak4o
 
Мнения: 3
Регистриран на: 04 Юни 2007, 10:29

Мнениеот rianegra » 06 Юни 2007, 22:15

Това, което искаш звучи крайно разводнено. Конкретизирай се. Магията не е просто теория и задължителна практика след това. Трябва да имаш вътрешна убеденост, потребност и някаква цел все пак. Ти какво се надяваш да постигнеш на този етап, в какво искаш да насочиш теоретичните си познания? Предполагам, че не желаеш просто да експериментираш и да трупаш емпиричен опит в тази сфера.... Може би така трябва да зададеш въпроса на себе си, а след това и на другите, които евентуално биха ти отговорили :)))
Ей сега, без да зная защо ми изплува една мисъл: "Ако не знаеш накъде си тръгнал, всеки път ще те отведе там". С поздрав: Ria
]
Аватар
rianegra
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 27
Регистриран на: 19 Май 2007, 19:44

Мнениеот B-L-O-T » 07 Юни 2007, 09:27

От нещата написани от rianegra долових доза истина . За да питаш от къде да започнеш значи имаш някаква крайна цел . Сподели я за да ти бъдем максимално полезни .
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот freak4o » 07 Юни 2007, 10:56

Ами мисля,че разбираш от малак мечтата ми беше да сам маг. Като видях този форум и веднага започнах да чета.Искам да се занимавам с вещерство,но питам вас с какво да започна,чел сам доста книги за това но там няма "Как да стана вещ" ;).

Чакам отговори
Аватар
freak4o
 
Мнения: 3
Регистриран на: 04 Юни 2007, 10:29

Мнениеот B-L-O-T » 07 Юни 2007, 12:57

Естествено че няма "как да станеш вещ" . Както има много професии така има и много схващания и методи за това нещо . Сега явно ще трябва да ми кажеш ти какво разбираш под маг и да продължим на татък . Ето нещо което е универсално :
- Медитацията . Тя е много важна защото създава съзнанието на "мага" . Говория за чиста медитация - Отпускане,изключване на мозъка . Ето нещо което можеш да прочетеш - http://aryansunforums.21.forumer.com/vi ... 44146db01d
След като си навлезла в това давай с това http://aryansunforums.21.forumer.com/viewforum.php?f=17 . Това е много добро начало и голяма основа . Давам линкове защото веднъж съм го писал вече .
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот freak4o » 07 Юни 2007, 13:02

Между другото под "маг" разбирам човек изпълняващ ритуали , магии , заклинания и т.н ;)
Аватар
freak4o
 
Мнения: 3
Регистриран на: 04 Юни 2007, 10:29

Мнениеот Arhimikus » 07 Юни 2007, 13:26

"Съвременна магия"
"Да яхнеш сребърна метла"
"В сянката на шамана"

Малко те насочвам, зависи с каква магия искаш да се занимаваш.
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот Сайлеа » 07 Юни 2007, 16:15

Тези заглавия ....леко насочват към Уика....не че е лошо, но ако ги четеш помни, че не са всичко и е само една от алтернативите. Макар че, ако съдя по това, което вече написа, тази традиция ще ти се види крайно подходяща.
Fiat lux!
Аватар
Сайлеа
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 19
Регистриран на: 23 Май 2007, 21:03

Мнениеот B-L-O-T » 07 Юни 2007, 16:52

freak4o написа:Между другото под "маг" разбирам човек изпълняващ ритуали , магии , заклинания и т.н ;)

Тогава не мога да ти помогна .
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот rianegra » 07 Юни 2007, 19:29

А защо не кажеш ти какво си чел до момента? Все пак това ти е дало някаква основа и вероятно посока. Може би така трябва да ти задам въпроса: Ако сега имаш силата да правиш ритуали и заклинания, какво е първото, което ще направиш? Всички тук се опитват да те разберат и да те насочат...Но контролът над съзнанието, с всичките му производни мисли, чувства, емоции, желания, намерения и др. е особено важен. Наистина е трудно, но като че ли от там се започва, независимо от "директорията", в която се намираш, образно казано :)))
Аватар
rianegra
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 27
Регистриран на: 19 Май 2007, 19:44

Мнениеот Arhimikus » 07 Юни 2007, 22:36

Салейа - едното насочва към Уика, другото насочва към паганизъм (което не е Уика), а третото насочва към магия, основана върху церемониите (Кабала най-вече)

Рианегра - Искаш да правиш заклинания и ритуали, така ли? Хм.. миенето на зъбите което правиш всяка сутрин е ритуал (примерно). Щом искаш да контролираш съзнанието си, първо трябва да контролираш себе си. Ако е така поставен въпросът, хубаво ще е да започнеш с медитация. Насочи се към една цел и се развивай в тази област. Щом искаш, започни с това, което мислиш. Имаш избор да се насочиш.
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот rianegra » 08 Юни 2007, 05:50

Arhimikus, това го бях написала към питащия freak4o. Беше ми интересно какво е чел до момента. Разбрах, че иска да види себе си като истински маг, владеещ ритуали и заклинания, затова го попитах какво ще направи, ако вече умее това. И, да, миенето на зъби може да е ритуал, както казваш, но когато се прави по силата на някакъв автоматизъм, това вече го превръща в един обикновен навик. Така е със всички останали действия, в които спираш да влагаш съзнателен елемент под формата на доза енергия, необходима да осигури постигането на някаква цел. Разбираш ме какво искам да кажа, нали? Определено контролът над себе си го постигам чрез контрол над съзнанието си поради простата причина, че на този етап отъждествявам себе си със своето съзнание, колкото и примитивно да звучи това. Колкото до владеенето на свръхсъзнанието си и подсъзнанието си: мисля, че пак трябва да мина през съзнателния контрол... Нали така, Arhimikus? :)))
Аватар
rianegra
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 27
Регистриран на: 19 Май 2007, 19:44

Мнениеот Arhimikus » 08 Юни 2007, 09:46

Абсолютно правилно :)
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот Сайлеа » 08 Юни 2007, 10:06

Arhimikus, прощавай не съм прочела първото заглавие като хората, за друго съм си мислела :) Наистина си прав признавам. Аз също бих добавила още една книга, която може да се стори интересна на freak4o; "Celtic Magic"- D.J. Conway. За съжаление съм я чела на английски и не знам дали я има на български, но мисля, че би била полезно четиво.
Fiat lux!
Аватар
Сайлеа
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 19
Регистриран на: 23 Май 2007, 21:03

Мнениеот Arhimikus » 09 Юни 2007, 12:44

И това заглавие звучи интересно. Някъде в нета има ли я? :)
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот Сайлеа » 10 Юни 2007, 12:18

Ами не знам, на мен ми я прати един приятел, предполагам, че би трябвало да я има
Fiat lux!
Аватар
Сайлеа
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 19
Регистриран на: 23 Май 2007, 21:03


Назад към Вещерство - Уика - Паганизъм

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 5 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 5 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта