Подробности за вещерството

Вещери, вещици, уикани, друиди и всичко, което може да се свърже с практиката на вещерите.

Модератор: Arhimikus

Мнениеот Arhimikus_NA » 11 Май 2005, 15:24

Зависи до метъла който слушаш и каква наслада ти носи той. Аз например любима група са ми Nightwish, защото тяхната музика все едно я слушам с душата си. Просто те ми дават такова удовлетворение, което не получавам от никой друг. Така че музиката, която слушаш трябва първо на теб да ти харесва и да виждаш слисъла в нея. А не да я слушаш, само защото другите мислят че е готина :)
Аватар
Arhimikus_NA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 286
Регистриран на: 01 Яну 1970, 00:00

Мнениеот till_it_sleeps » 11 Май 2005, 15:38

абсолютно :grin:
преди да почна да се занимавам с окултизъм слушах доста и главно метул-просто ми харесваше, някак си отговаряше на тогавшното ми вътрешно състояние, което беше пълен хаос.
сега напоследък слушам все по-малко, да не каза хич. даже и малко чалжичка си послушвам. и напоследък много се 'зарибих' по една друпа- Изхихя се казва. нещо като българската ЕРА-ако не сте я слушали-пробвайте, музиката е страхотна. icon_blob1
Аватар
till_it_sleeps
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 301
Регистриран на: 03 Апр 2005, 17:27

Мнениеот LOKI » 11 Май 2005, 19:24

за РАБОТЯ НА NIGHTWISH В МОМЕНТА ,ЗАРЯДА ИМ Е ОГРОМЕН ,НО ДИЩЪРБЕД СА С ПО ГОЛЯМА ВИБРАЦИЯ ЗА ПО ТЕЖКИ СЛУчАИ
Аватар
LOKI
 
Мнения: 5
Регистриран на: 20 Ное 2004, 16:53
Местоположение: SOFIA

Мнениеот Fire_And_Steel » 13 Май 2005, 17:03

музиката е нещо велико! Нещо необятно което те кара буквално да летиш. Дава ти свежест и сила! Зарежда те! А това че има доста метъли( включително и аз като такъв) които се интересуват от окултизъм (и всякаква езотерична литература) така си е, но не са чак толкова много колкото си мислят доста от хората. Това дали ще те интересува окултизма или не вече си зависи единствено и само от човека.
Между другото на някои хора просто си им личи че се занимават. Просто си имат някво такова загадъчно излъчване. Понякога човек остава с такова впечаление въпреки че не е задължително да е вярно, напротив.
Аватар
Fire_And_Steel
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 42
Регистриран на: 02 Май 2005, 15:26

Мнениеот Fire_And_Steel » 13 Май 2005, 17:17

Мисля, че тук може някой вещер или вещица да напише най-важното!
Къде е инфото за вещерските сбирки?

а бре за вещици незнам обаче съм сигурен че окултистите си правят сбирки. Нещо като клубове кадето хората обменят един вид информация ... свиряват си часовника и където си приказват само на такива теми. Събират се общо взето по-възрастни и по-зрели хора които отдавна са преминали пуберските си години. Мисля че в повечето големи градове има такива клубчета но за точното им местонахождение и времето на сбирките , както и за членовете нищо не знам. Просто така съм чувал.
Аватар
Fire_And_Steel
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 42
Регистриран на: 02 Май 2005, 15:26

Мнениеот LOKI » 13 Май 2005, 18:12

Не е нужно да се събираш с някои за да се развиваш. Най- важното е да си наясно със самия себеси и да знаеш какво искаш. Това не е котлето на БАБА ЯГА.ТРЯБВА ДА ИМАш СМЕЛОСТА И СИЛАТА ЗА ДА ЗАСТАНЕш ЗАД СОБСТВЕНИЯТ СИ ИЗБОР., А щО СЕ ОТНАСЯ ДО МУЗИКАТА ТЯ Е САМО ПОМОщНО СРЕДСТВО С ГОЛЯМА СИЛА.
Аватар
LOKI
 
Мнения: 5
Регистриран на: 20 Ное 2004, 16:53
Местоположение: SOFIA

Мнениеот Duality » 14 Май 2005, 08:40

аз специално знам,че сериозно занимаващите се с каквото и да е езотерично изкуство не парадират със знанията си,не говорят за магия,избягват такива теми и дефакто по нищо не се отличават от другите.Е,винаги го има и ония вид вещици,издокарани от главата до петите в черно, покрили всеки сантиметър от себе си със странни бижута..според мен всеки новобранец минава през подобен период,аз също съм го изживяла и си намерих майстора-някакви ревностни привърженици на Инквизицията веднъж като ме подгониха icon_blob1 Но според мен си има решение-моята основна линия в стила е готика-корсети,поли,черно и червено...Обаче, понеже съм метълка на никой не му прави впечатление-напротив.Вече толко народ се издокарва така,че на никой и през ум не му и минава идеята за вещерство.Е,ако от веднъж се докарате в готик стил рискувате да видите ефекта"Ауууу,какви са тия нови одежди?!?" icon_badgrin Все пак-струва си ;) ;) ;)
Аватар
Duality
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 20
Регистриран на: 23 Апр 2005, 19:54

Мнениеот Duality » 14 Май 2005, 09:04

Дааа,Nightwish са страхотни,песните им ме хвърлят в транс,обаче подобно действие върху мен имат Korn ,SlipKnot или Evanescence.Аз всъщност си имам само 5-6 любими групи и само на тях си работя.Но това,че харесвам метъла не значи,че съм сатанистка или се занимавам с черна магия и нищо друго.Поне доколкото съм запозната със сатанизма му симпаизирам и съм съгласна с някои идеи,но имам предвид някои от идеите на Лавей,а не на някакви откачени,надрусани до козирката ,садистични блек метъли...определено има разлика.А за медитация горещо препоръчвам "Енигма"
Аватар
Duality
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 20
Регистриран на: 23 Апр 2005, 19:54

Мнениеот Poison » 14 Май 2005, 11:47

Duality написа:Дааа,Nightwish са страхотни,песните им ме хвърлят в транс,обаче подобно действие върху мен имат Korn ,SlipKnot или Evanescence.Аз всъщност си имам само 5-6 любими групи и само на тях си работя.Но това,че харесвам метъла не значи,че съм сатанистка или се занимавам с черна магия и нищо друго.Поне доколкото съм запозната със сатанизма му симпаизирам и съм съгласна с някои идеи,но имам предвид някои от идеите на Лавей,а не на някакви откачени,надрусани до козирката ,садистични блек метъли...определено има разлика.А за медитация горещо препоръчвам "Енигма"


Точно, ама точно така! Тва с облекбото и музиката обикновено подвежда. А за Енигма - колко и готината и отпускаща музика!
Аватар
Poison
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 558
Регистриран на: 29 Яну 2005, 15:01

Мнениеот LOKI » 16 Май 2005, 19:05

ДА,хората те преценяват по това което виждат, но рядко се съобразяват с това което не виждат, а това е добра стратегия.
Аватар
LOKI
 
Мнения: 5
Регистриран на: 20 Ное 2004, 16:53
Местоположение: SOFIA

Мнениеот Poison » 17 Май 2005, 13:52

Еми то нали си ам поговорка че по външността приемат, а по ума изпращат ...и така нататък.
Аватар
Poison
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 558
Регистриран на: 29 Яну 2005, 15:01

Мнениеот LOKI » 18 Май 2005, 17:25

Govoria za mimikriata . icon_badgrin
Аватар
LOKI
 
Мнения: 5
Регистриран на: 20 Ное 2004, 16:53
Местоположение: SOFIA

Мнениеот Звездичка » 19 Май 2005, 05:45

Абе хора, не заклеймявайте така тези, които слушат блек метал. Аз също слушам мелодичен блек, ама никога не съм била сатанистка и съм си добричка :oops: icon_angel Вярно, че текстовете са брутални...Вещиците вярно са като че ли по-ориентирани към метъл обществото, но не изцяло. Аз например слушам предимно пауър хеви, готик рок, но също и соул, RnB... по-мелодични неща. Обожавам ERA и Enigma :-P Много ми е интересно дали има вещици, които слушат чалга (нищо против музиката), просто ми е интересно icon_eusa_dance
Колкото до облеклото...романтичен стил определено. И готика също. Разни широки ръкави, мрежести чорапогащи, поли...Но всеки си има стил де. :cool:
Iehi Aour.
Аватар
Звездичка
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 124
Регистриран на: 19 Май 2005, 00:08

Мнениеот Charmeds » 19 Май 2005, 17:29

Извинявай mixae, а от кой град е твоя прияте който е Вещер? Аз искам да разбера какво е нужно за да се занимавам с Вещерство. Както аз обичам да казвам: "За да видиш призрак, трябва да вярваш в призраци. За да правиш магий трябва да вярваш в тях." За да се имаш успеш в нещо трябва да вярваш в него. Без вяра няма успех, Нали? :smile:
Във всекиго има и добро и зло.
Наш остава избора кое ще победи.
Аватар
Charmeds
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Май 2005, 16:45
Местоположение: Пловдив

Мнениеот vasago__ » 14 Окт 2005, 19:50

:)
Allay Fortission Allynsen Roa!
Аватар
vasago__
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 25
Регистриран на: 12 Окт 2005, 19:51

Мнениеот mert » 16 Окт 2005, 10:04

вещ или вещер,в превод тази дума означава знаещ човек.
като чуем тази дума не трябва да си представяме човек яхнал метлата,облечен целият в черно и с черна котка до него.
Що се отнася до стила на обличане той поне за мен е строго индивидуален.
А за музиката,предпочитам да слушам класика и стари руски емигрантски песни.
А пък защо да няма и някой който предпочита да слиша гъцъ-гъци!?
Аватар
mert
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 31
Регистриран на: 22 Окт 2004, 14:47
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Arhimikus_NA » 17 Окт 2005, 22:57

Тук за какво си говорим за уика и уичкрафт или народно (БГ) вещерство... защото не съм видял баба-вещица, която да слуша яко метал и да е тръгнала като някоя умопобъркана по улиците да крещи че е вещица.... нали се сещате ;)
Аватар
Arhimikus_NA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 286
Регистриран на: 01 Яну 1970, 00:00

Мнениеот Melina » 26 Окт 2005, 09:13

Не, Архимикус, те днешните баби - вещици карат BMW - та и от автомобила се чува оглушително кънтене на последния от хитовете на радио сити (примерно crazy frog). На регистрационния номер на колата пише wich и така и полицията не смее да ги закача, не за друго ами от страх, че ще ги превърнат в жаби :)
Шегувам се естествено.
Не е необходимо един вещер да е облечен по определен начин, за да бъде такъв, или за да може да го познаем.
Сега не мога да си представя как днес биха тръгнали маговете с дълги роби (не виждам защо всички смятат, че трябва да са черни) . Най - много да всеят смут сред обществото. Понеже, нека си го кажем, хората винаги са имали страхопочитание...
Колко са се променили нещата от едно време...и все пак са си същите...
Аватар
Melina
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 47
Регистриран на: 09 Окт 2005, 18:08

Мнениеот EliKarim » 27 Окт 2005, 18:51

И все пак въпреки нормалния вид на някой на улицата, кафенето, в магазина ...или където и да е, не ви ли се е случвало да срещнете твърде странен поглед, пропиващ с мистика и хлад... ?! Поглед, който е впит във вас и това не е от любопитство, не е защото сте симпатичен/а или не защото ви познава.
Не сте ли срещали хора, които въпреки нормалния си вид и дори чаровната си усмивка издават това което е дълбоко в тях?! Според мен това също не е случайно - да усещаш себеподобните или различните. :wink:
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот J\yHu4ka » 27 Окт 2005, 19:44

Eli напълно съм съгласна :) често се вглеждам в хората и съм срещала такива за които съм почти сигурна че се занимават с окултизъм :roll: но честно казано понякога вглеждането си е и с тази цел де .. просто ми е интересно дали се отличеават не само по дрехите ( в някои случаи ) но и по излъчване icon_angel
Аватар
J\yHu4ka
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 37
Регистриран на: 28 Апр 2005, 16:56
Местоположение: Plovdiv

ПредишнаСледваща

Назад към Вещерство - Уика - Паганизъм

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 6 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 6 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта