Подробности за вещерството

Вещери, вещици, уикани, друиди и всичко, което може да се свърже с практиката на вещерите.

Модератор: Arhimikus

Мнениеот Melina » 28 Окт 2005, 05:52

Аз бих казала усещане :wink: точно както Ели каза. Очите са прозорец, но не е задължително да гледаш някого в очите, за да почустваш присъствие. Но все пак очите...очите така "говорят"...една моя любима част... В крайна сметка, да, не са ти нужни дрехи или материални отличителни белези. Друго е нужно :)
Аватар
Melina
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 47
Регистриран на: 09 Окт 2005, 18:08

Мнениеот Poison » 29 Окт 2005, 11:12

Много пъти ми се е случвало това. Най-странното е че има и такива дето се опитват да гледат странно и да се правят на различни пък са само смях в залата.
Аватар
Poison
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 558
Регистриран на: 29 Яну 2005, 15:01

Мнениеот EXARP » 02 Ное 2005, 19:38

xaxa...това писмо по скоро би накарало хората с по лабилна психика да го препостнат (представа си нямам дали съществува такава дума :wink:). Никой здравостъпил на краката си не би повярвал на такива неща..... icon_argue
Аватар
EXARP
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 252
Регистриран на: 18 Сеп 2005, 08:18
Местоположение: NIBIRU

Мнениеот Bloody Alibis » 06 Ное 2005, 17:06

Такамз...гледкам тази тема е доста интересна...като за начало ми се ще да изкажа мнение по въпроса за музиката...за мен самата музика е магия,така,че нейното участие е съвсем естествено...от съвсем малка слушам всичко...слушам метъл - да...интересувам се от оклутизъм -да,но не смятам,че силът непременно означава какъв е човек и с какво се занимава...например води се че метълите са дълбокомислени и песимистично настроени,мрачни ...ама не е задължително:) също както не е и да се занимават с магия.Аз лично слушам мн малко групи - Nightwish,Evanescence,Xandria,Epica(2-3 песни) и още няколко отделни,но за сметка на това настроението ми може да бъде повлияно и от други стилове музика...чалга,рап,поп,класическа музика слушам от всичко:)И така се чуствам добре,когато искам да се концентриртам,да се успокоя определено ми трябва нещо баладично нещо в стилът на Браян Адамс например или като песента на Марая Кери my all,но все едно...относно очите на човек...съм напълно съгласна с това че те са прозорец към душата на човек.Наистина има хора с красиви очи,но като ги погледнеш ти изглеждат някак си кухи...празни...впоследствие ако имаш възможност да ги опознаеш да разбереш що за хора са разбирап,че не си грешал.А има и хора с изключителни погледи,не очи,а поглед.Срещала съм такъв човек..много силен поглед...има излъчване,присъствие,просто погледнеш ли го и след това ти е трудно да си представиш лицето му,просто защото самият поглед е спечелил вниманието ти...но това мн зависи от хората и от моментното им емоционално състояние поне според мен..нз вие какво мислите.Има и още нещо...нали все казват,че неискрените хора не могат да гледат в очите,както и слабите...аз пък незнам защо не мога да гледам в очите хората...в смисъл ако погледна някой ще е за малко ако е в някой спокоен нормален разговор,ако пък споря с някоий то тогава пък го гледам смао в очите...мн ми е странно...насила съм се карала да гледам ей така хора в очите и просто не мога...а когато споделям нещо...когато говоря за нещо сериозно пък задължително гледам в страни,гледам човека пък въобще да не ми попада в плолизрението...все едно да си говоря сама...нали не съм луда? :P :oops: хехех
Аватар
Bloody Alibis
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 234
Регистриран на: 06 Ное 2005, 11:33
Местоположение: Sofia

Мнениеот Druida » 06 Ное 2005, 17:35

...и аз съм размишлявал за гледането в очите. Погледът на човек може да бъде мек или остър, лъчите му могат да са насочени нагоре или надолу, очите могат да са широко отворени или пък леко притворени. Всичко това говори за същността му.
Забелязъл съм, че само когато съм в хармония със себе си мога да срещам всеки поглед спокойно без да си отколонявам моя.


Как се чувстваш ти, имаш ли вътрешно равновесие и мир?
Аватар
Druida
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 70
Регистриран на: 26 Мар 2005, 20:19

Мнениеот Bloody Alibis » 06 Ное 2005, 18:28

ммм трудно може да се каже...много съм емоционална,даже повече от колкото е редно и за жалост не мога да го преодолея:/ така,че ако се изисква спокойствие за да гледам някой в очите,е това вече обяснява нещата...но пък като споря съм хладнокръвна в сисъл внушавам си за да мога да мисля нормално иначе изпадна ли в паника губя контрол и говоря повече от колкото трябва и то глупости...така,че май за мира и равновесието...хех не са ми присъщи:) жалко:(
Аватар
Bloody Alibis
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 234
Регистриран на: 06 Ное 2005, 11:33
Местоположение: Sofia

Мнениеот Cath » 21 Яну 2006, 13:38

темата наистина е хубава, но изобщо забелязвам, че във форума се е загнездило едно мнение, с което не съм напълно съгласна. защо смятате, че вещицата работи ЗАДЪЛЖИТЕЛНО сама и че няма вещерски ковъни? според мен това е твърде малко вероятно. хората са устроени така, че вечно да търсят контакт със себеподобни, ето защо смятам, че ако една вещица има възможността да практикува в определен вид група тя няма да я пропусне. в интерес на истината дори този форум е вид група, и ако ние всички сме вещици, излиза че нямаме място тук. което пък за всеки от вас предполагам е абсурдно. осъзнавам разликата между уика и вещерството, но въпреки това съм на мнение, че вещерски ковъни има. не твърдя, че са задължителни, но както вие сте потърсили някакъв вид контакт със себеподобни, така са направили и други, а може и да практикуват заедно. а дали ще си част от ковън или ще практикуваш самостоятелно вече си е въпрос на личен избор. аз лично се определям по-скоро като вещица, а не като уиканка, но въпреки това бих създала ковън, защото ползите са много. търся контакти с всички които се интересуват от всякакъв вид магия, защото също е полезно. така че ... call me! :wink:
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот Wizard » 21 Яну 2006, 17:14

Не мисля Cath, че има такова всеобщо мнение, че вещиците работят сами... По скоро някой от нас работят сами, защото така се чувстват по-уверени и по-силни, докато други като теб, обичат да работят в магически кръгове и да усещат силата и присъствието на тези от вещеския кръг...
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот erhan » 21 Яну 2006, 20:16

Много сте заядливи бе хора какво ви става някои от вас да нее в криза. :)
Аватар
erhan
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 56
Регистриран на: 20 Яну 2006, 16:31
Местоположение: sofia

Мнениеот Cath » 22 Яну 2006, 01:59

Wizard не казвам, че аз предпочитам да работя в група, но просто до известна степен обичам контакта с другите. идва етап, в който просто трябва да се развиваш някак и това е чрез контакта. разбира се идва и другия момент, че не върви особено много да правиш ритуали с хора, които едва познаваш. ето заради това смятам, че е добре да се опознаваме възможно най-добре.
erhan ако визираш мен - не се заяждам - просто изразявам мнение. ако попрегледаш темите и ти ще констатираш същото.
идеята ми е следната - така и така почитаме едно и също, вместо да спорим и да се дърпаме за косите... само си представете едно истинско магическо събиране... един вещерски лагер... представете си го... мисля, че си струва поне да опитаме, нали?
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот erhan » 22 Яну 2006, 09:40

Cath,ne iskah da te obidia sorry.Otnosno magicheskoto sabirane az sam ZA.Rabotta v grupa hich nee losha no si ima svoite + i -.kakto ti kazvash neznaesh dali triabva da se doverish na nepoznati hora.ok
Аватар
erhan
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 56
Регистриран на: 20 Яну 2006, 16:31
Местоположение: sofia

Мнениеот WandaBlenda » 22 Яну 2006, 11:14

По въпроса за това как изглеждат вещиците.Или въобше хората коити се занимават с магия.Според мен няма отличителни белези.Всякак може да изглеждат.Познавам една дузина метали които се интересуват от окултизъм(това естествено не ги прави магьосници:)Преди време в една друга държава се бях забила в една окултиска книжарница.Там се запознах с един агент който по слу4айнопст търсеше същата книга която и аз.Човека беше на средна възраст най обикновенно обле4ен.Не беше плешив.Не беше дебел.Не беше грозен,нито красив.Просто нищо особенно.Та с него си говорихме около 3 4аса навън на студа пред книжарницата и за тия 3 4аса той ми каза неща коити тук не съм про4ела или чула за години.Така.Друг пример.Леля ми например е 100% вещица.Бае,гледа на карти,кафе,боб(и познава).Лекува цялата рода ( с нещо като рейки метод с ръце,който оба4е тя си е изобретила)от главоболие,зъбобол, и всякакви други дребни болки.Ако някой кихне или го заболи стомах,вдигне температрура или има разстройство,тя веднага спрята някаква нейна си отвара и проблема се оправя.Освен това ако има6 душевен проблем,винаги ще ти помогне било то с добра дума или с някой смешен бабешки ритуал.Сутрин ходи да прегръща дърветата за да черпи енергия от тях,говори на цветята и познава кога ше има заметресение по облаците:)(ама наистина познава)Е това ако не е вещица аз съм трамвай:)Ако и кажеш 4е е вещица обаче страшно ще се разсърди,защото влага друг смисъл в думата а пък и е набожна християнка:)))Та тя е дебеличка белокоса женица.Така.Познавам и едно съседско дете,което кара уличните ку4ета да скимтят и да лягат в краката му само като ги погледне.То твърди че им говори с телепатия.Също така твърди че черпи енергия от луната на пълнолуние и си има призрак за приятелСклонна съм да му вярвам донякъде имайки предвид кучетата.На 9 години е,носи очила и е фен на Хари Потър.Незнам дали ще стане магесник но натам я е подкарал.примери още колкото щеш,но не виждам смисъл пиша.От всичко това вадете си изводите,как изглеждат магьосниците и вещиците,каква музика слушат и как се обличат 8)
Аватар
WandaBlenda
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 299
Регистриран на: 28 Ное 2005, 07:49

Мнениеот Cath » 22 Яну 2006, 13:15

облеклото е външно отражение на нашето вътрешно усещане за себе си или за това как искаме да ни възприемат другите. чрез облеклото може да се постигне много. но на въпроса как трябва да изглежда една вещица, мога да отговоря - всякак. няма задължителни елементи, дори пентаграмата не е задължителна. по-скоро е важно какво носиш вътре, а не отвън. милиони са хората, носещи символи без да разбират тяхното значение. обличайте се както искате, носете каквото искате, дори правете каквото искате, просто трябва да сте готови да си понесете последствията. :wink:
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот zaek » 24 Яну 2006, 15:20

Относно магическото събиране аз сам твардо ЗА!Съгласна съм с Cath че така само можем да си помогнем взаимно и да се обменя опит не само чрез мения във форума.Но Cath къде да ти се обади човек дай поне един мейл ако имаш?И Erhan всяко нещо има своите минуси и своите плюсове докато не се опита няма да се знае кои са повече па току виж в едно събиране това били плюсовете, кой знае? :roll:
Аватар
zaek
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 196
Регистриран на: 01 Дек 2005, 13:27

Мнениеот Blue star » 01 Фев 2006, 15:01

Такам, сега и аз да се изкажа за музиката първо.
Слушам метал. При това много метал и то най-различен, но предимно по-меланхоличните и чувствени песни/напр повечето песнички на Lacuna Coil, някои на Xandria и още такива/ Падам си по транс и хаус. Когато съм на купон слушам поп/Sugababes и такива подобни, без Бритни Спиърс, че ми побеляват косите от нея/. По-рядко слушам черно, но попринцип нямам против, а и някои песнички са мн яки/например Nana ми е любимата R`n`B групичка, мн се кефя/ Чалгата я избягвам, макар че си признавам, че някои от по-старите балади са трепач.
Относно обличането... през зимата ходя с дънково яке/синьо, не черно :Р /, дънки, черен суичър и шапка/понякога/. Лятото пак дънки, ризка с няколко разкопчани копчета и вратовръзка. Бижутата.. Нося една сребърна камичка забита в един череп на едно малко сребърно сенжирче и това е. И понякога едно драконче, дето ми го подариха за нова година.
Незнам дали от далече ми личи, че се занимавам с такива неща, тр питам някой минувач, докъто отивам до магазина, напр.
Иначе една позната, която се занимава... еми тя си ходи напълно нормално. Най-обикновени фланелки, тишърти и пуловери/за през зимата/ и така... никой не може да каже, че е вещица.

Макар че от друга страна.. веднъж си вървях по главната в Пл и видях три момичета... определно първото дето ми мина през главата беше, че се занимават с нещо такова. Не толкова заради облеклото, колкото заради самото излъчване.
А що се отнася до работата/самостоятелна или не/ - аз определено предпочитам да има някой с мен, докъто правя ритуалите. Чувставм се някак си по-сигурен и уверен. Просто психическа нагласа. Рядко правя заклинанията си сам/но понякога, като няма познати вещици наблизо, просто се налага/
Аватар
Blue star
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 15
Регистриран на: 03 Дек 2005, 21:45

Мнениеот Cath » 06 Фев 2006, 21:22

според вас, как трябва да функционира, изглежда и практикува една вещерска група?
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот Vrania Volosia » 23 Фев 2006, 10:08

Е добре де...Вещица не е ли всяка жена, която се занимава с магии? Защо вещерството да е култ? Нали си има Уика за тая работа:)

Вещерите работят сами, а не в ковъни! Вещерството е индивидуална практика и по принцип се работи най-вече с природна енергия.
Dominus Spiritus Viritus Satanas!
Аватар
Vrania Volosia
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 225
Регистриран на: 11 Апр 2005, 19:54

Мнениеот galina_dim » 06 Апр 2006, 10:53

Много сте навътре... Да не си намокрите крачолите :) Защо пък да е Уика, като тя е по-нова от вещерството? И как така всяка жена, която се занимава с магии да е вещица?

П. П. Къде са ви брадавиците?
...Да мълчиш...
Филолог е диагноза!
Аватар
galina_dim
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 655
Регистриран на: 24 Мар 2006, 12:08
Местоположение: София

Мнениеот galina_dim » 11 Апр 2006, 11:40

Кат, една моя приятелка каза нещо много важно и ценно - не е необходимо членовете на дадена група да се събират често, важното е като се събират да се върши работа. А скоро присъствах на една подобна сбирка, където половината искаха да се занимават с летене, другата половина - с палене и гасене на свещи. В този дух - една добре подбрана група е от хора, споделящи общи идеи... И взаимнодопълващи се. Аз например никога таро не съм пипвала в живота си (освен като цепя). Имам познати с много дълбоки познания относно дървета и билки - те са по-скоро друиди. Има и хора около мен, дето без свещ и аромат не заспиват. Както и такива, за които котлето и жезъла са просто условности. В този ред на мисли - общото не бива да е стремежът към изместване на интересите, а този на взаимното допълване. В идеалния вариант членовете на една група си помагат взаимно, за да им е ползотворна работата. Разбира се, и празнуването на празници влиза в тази част...
angel13.gif
...Да мълчиш...
Филолог е диагноза!
Аватар
galina_dim
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 655
Регистриран на: 24 Мар 2006, 12:08
Местоположение: София

Мнениеот Cath » 12 Апр 2006, 10:14

Галина, благодаря ти за отговора, който до известна степен съвпада и с моето мнение. надявам се и другите ще се престрашат да изразят собственото си мнение по въпроса...
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Вещерство - Уика - Паганизъм

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 5 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 5 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта