Подробности за вещерството

Вещери, вещици, уикани, друиди и всичко, което може да се свърже с практиката на вещерите.

Модератор: Arhimikus

Мнениеот AMON RA » 06 Юни 2006, 22:41

POISON, ВИЖ СЕГА няма как да ги разпознаеш. повечето работят сами. Има малки групички но те са затворени общества и няма как да стигне човек до тях.Не дрехите правят вещицата а делата и. А и за да направиш каквото и дае, трябва да знаеш как да го направиш, не става само с прочит на страница от книга. Но ака си решила да се занимаваш с вещерство ти желая късмет ( ще ти трябва ) чака те доста дълъг път.
МАГИЯТА Е ВЪВ ВАС
Аватар
AMON RA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 195
Регистриран на: 06 Юни 2006, 19:58

Мнениеот nordika » 29 Сеп 2006, 11:09

Аз знам, че една "вещица" не е "вещица" до момента в който хората не започнат да я търсят за помощ и съвети. Тя носи отговорност за всички около нея.Лесно е да си сложиш табелка "Аз съм Вещарка" и кво? да отблъснеш всички които имат нужда от твойта помощ, щото никой не бие тъпана че е закъсал. Да се слееш с хората да си съвсем обикновен, да носиш отговорности, Да се грижиш за благополучието на целия район /квартал/ в който живееш, не за собственото си благополучие.И по въпроса за вещарските групи- никой не обича да му се бъркат в работите,една вещица не дели район с друга, работят по различен начин и всъшност си пречат.Ако се питаш защо пък да носи отговорност, това е защого Тя обира негативите от намесата на магията, хората НЕ трябва да разбират дори че това което искат вреди някому. Не си ли се питала защо някой комуто е правена магия за нещо добро, действа само да речем месец, после всичко тръгва по старому. Е, ами Вещицата е тая която трябва да поддържа магията да действа, за това си отговорна. Трябва да предпазваш хората, да молиш Боговете за тяхното добро, ако те не помагат, ще викаш Демоните да го правят. Една Вещица е просто едно Нищо без хората около нея. Абе.. с две думи, като разбереш кво значи да си Вещ/-а, значи ще видиш искаш ли да си такъв/-а.А дали те Бива, само хората ще ти го кажат. Вещица не е нарицателно за зло.
Аватар
nordika
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 87
Регистриран на: 25 Сеп 2006, 10:20

Мнениеот EliKarim » 29 Сеп 2006, 14:15

nordika написа:Аз знам, че една "вещица" не е "вещица" до момента в който хората не започнат да я търсят за помощ и съвети. Тя носи отговорност за всички около нея.Лесно е да си сложиш табелка "Аз съм Вещарка" и кво? да отблъснеш всички които имат нужда от твойта помощ, щото никой не бие тъпана че е закъсал. ...
Трябва да предпазваш хората, да молиш Боговете за тяхното добро, ако те не помагат, ще викаш Демоните да го правят. Една Вещица е просто едно Нищо без хората около нея. Абе.. с две думи, като разбереш кво значи да си Вещ/-а, значи ще видиш искаш ли да си такъв/-а.А дали те Бива, само хората ще ти го кажат. Вещица не е нарицателно за зло.


nordika, имаш грешна представа за вещерството и понятието "вещица". Няма да се задълбавам в това какво е речниковото значение на думата... Сега, няма такова нещо една вещица да стане вещица, когато хората я потърсят. Първо - никъде не казано че вещицата трябва да помага и да бъде търсена за каквото и дае. това е според човека. Тази жена, която е вещица го знае независимо дали е търсена или не. А това дали ще помогне или ще отпрати натрапника(много често е така), това зависи изцяло от нея. Няма такова нещо - една вещица да е нищо без хората около нея. Вещерството не е зависимо от тълпата мила. Вещерите работят индивидуално, не им трябват сеирджии и оценители. Или имаш предвид ковън...вещерска сбирка или??? А и защо мислиш че вещиците трябва да помагат на хората? Да се молят на кои Богове? Да викам демоните да го правят?????? Вещерството и демонологията не са едно.
nordika написа:А дали те Бива, само хората ще ти го кажат. Вещица не е нарицателно за зло.


Дали те бива или не можеш да разбереш сама според ритуалите си, според успехите си, според начина по-който живееш и удоволетвореността си. Хората? Нима ти пука какво биха казали?
Нарицателно зло??? nordika, научи повече за това течение преди да даваш безумни коментари!
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот ZefaS » 29 Сеп 2006, 17:16

Абе хора отговорете на Пойзън.Стига сте я кретикували.Тя не разбира и за това ви пита, а вие понеже знаете и се подигравате. Много гадно се държите с нея.Ако не и отговорите поне и се извинете.
RiseMeHigh
WhereNo1DareToFly
Аватар
ZefaS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 345
Регистриран на: 22 Сеп 2006, 18:05
Местоположение: София

Мнениеот nordika » 01 Окт 2006, 16:09

До EliKarim. Незнам откъде постоянно определяш нещата като "течения", клонове" и сигурно има и други. По всичко личи, че доста разбираш от категории, но досега не си дала някакъв особен съвет на питащия. Изненада ме, че незнаеше дори за котката на Вещицата, казваш, че не била важна, също така и котлето. Първо и основно е Вещицата да има дом. любимец, за предпочитане котка, са да не ти казвам защо /9-те й живота,поне така са вярвали, са вече снаем, че просто е издръжлива/, с подходящия ритуал котката се кръщава с ..името на собственичката й- името на вещарката, нали всичко се връща-Са да ти обяснявам, че когато се прави магия на човек се ползва ... името му естествено.Не съм супер светната по въпроса за Вещарството като цяло, но споделям много от нещата в този форум от ЛИЧЕН ОПИТ. Добре какво ще кажеш за това:Вещицата съчетава от всички маги/няма да е зле да ги квалифицираш/ и въобще като забъркаш по-малко от всякъде хоп и Вещицата готова-а. Или друго:Правя ритуал, след ритуал, и още ритуали /ама за какво са и за кого ..../важното е ритуали да има и вече съм Вещица. Айде дай я най-накрая тая "формула" за Вещица. Държиш се все едно знаеш, пък караш хората да четат, ме изплюй камъчето де .
Аватар
nordika
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 87
Регистриран на: 25 Сеп 2006, 10:20

Мнениеот EliKarim » 02 Окт 2006, 15:49

nordika написа:.Не съм супер светната по въпроса за Вещарството като цяло, но споделям много от нещата в този форум от ЛИЧЕН ОПИТ. .


От прочетеното до тук първо нищо не разбрах и второ - ти въобще не си светната по въпроса...
nordika, за вещерстовот е доста писано и не виждам причина да давам определение. Писано е и за Уика и за Уичкрафт...просто чети и не се опитвай ти да даваш някакви формулировки защото това е излишно. Кой опитваш да учиш и къде съм писала че котката не е важна????? :roll: С това ме изуми тъй като аз самата имам котарак и много..много години той доста ми е помагал. З какъв "ЛИЧЕН ОПИТ" говориш? Сподели???? Нещо бъркаш нещатата и ми се струва че ще настъпиш "котето по опашката" с тия "бисери" дето си нацвъкала....
nordika написа:пък караш хората да четат, ме изплюй камъчето де ..


Карам хората???? Ей това вече е смях в залата. Кое камъче да изплюя? :mrgreen: И прощавай, но на каква възраст си??
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот nordika » 03 Окт 2006, 12:10

Е добре де, и да съм "заблудена овца" , никъде нямаше в началото на темата поставена табела "Само за добре информирани, образовани хора!Нямате право да пишете глупости ако не знаете ,че са такива!Сверете мнението си първо с достоверен източник, личното такова не се приема! Всичко което прочетох до момента не отговаря на нито един въпрос на поставилия темата, значи има и други които не знаят доста неща, по всичко личи че и те не са чели всичко за Уика и за Уичкрафт. Мнението ти по въпроса за мен е важно love8 , но в никой случай немога да съм ти "мила". sad3 И, да Извинявам се на Всички за отнетото време.
С това смятам въпроса за приключен.
Аватар
nordika
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 87
Регистриран на: 25 Сеп 2006, 10:20

Мнениеот CaYoTe » 29 Мар 2007, 11:37

Хора стога с тая враждебност-аз ще напиша това което аз занам та ако на някои му свърши работа ще се радвам:)
Уика е древната религия(вещерската религия)която почита Духа в два аспекта(мъжки и женски)-Бога и Богинята-а колкото до твърдението че всяка жена която прави магия е вещица не е съвсем правилна-магията е много малка част от вещерството, шаманите също прявят магии,даже има и книги с заклинания базирани на Христянски вярвания.А и защто само жена:)има разлика между вещица и например магиосница!A и WICCA не е култ!и няма точна формула са си вещица.-това е начина по който живееш,и се отнасяш с всичко и всички около теб.Нито магиите и заклинанията даже инициацията,или да се наричаш вещ!А пък още по-малко мода облекло и накити!Тва че се обличаш в черно не означава че си окултист,е ако искаш хората да имат такова мнение за теб,хубаво,но истинските окултисти не им трябва да показват на света с какво се занимават,това е за теб а не новина за обществото,истинския окултист е доволен от това което е и способности те си и не изпитва комплекси,че да се набива очите на другите и да тръби насам натам или да показва с какво се занимава!
Ако някои иска да да пита нещо,работното ми време е от 23:00 до 06:00 на Околовръсното:):):):):):):):):)
Аватар
CaYoTe
 
Мнения: 7
Регистриран на: 06 Яну 2007, 13:17

Мнениеот Cath » 29 Мар 2007, 14:03

Уика може да е "древна" по твоите си разбирания, но Уика възниква през '50 - '60те години на 20 век!!! честно казано, за мен познатите ми, които са родени тогава, не ги възприемам като древни. ОтбелязваМ: това не е враждебност.
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот galina_dim » 29 Мар 2007, 14:54

Кат, нали сме говорили с теб за това колко мнаго хора оплитат анимализна и Уика. Май трябва да го проведем и тук тоя разговор. Ако трябва да сме точни, най-древната религия (това го натвърдвам и съм готова да споря дъъъълго и широко по темата, стига да знам, че си струва) е именно Анимализмът. В тъй обичната Уика има много заемки от древните религии (в това число и от най-древната), но тя си е изцяло нов продукт, до голяма степен - масов, при това е "отроче" на човек, който аз лично определям като чисто невменяем (това НЕ е отрицателно мнение).

Цунки по муцунки.
П.П. Лигаво ми е.
...Да мълчиш...
Филолог е диагноза!
Аватар
galina_dim
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 655
Регистриран на: 24 Мар 2006, 12:08
Местоположение: София

Мнениеот The_Last_Angel » 29 Мар 2007, 15:49

Древният ми татко стана на 44г. :) Та Уика наистина е сравнително с другите супер нова религия. Интересна и увлекателна (поне за нас). Е, има и други предимно възрастни, които не са и фенове, да не кажа врагове.
Sometimes I miss you...
Аватар
The_Last_Angel
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 150
Регистриран на: 30 Сеп 2006, 23:21
Местоположение: Somewhere I Belong

Мнениеот sanguinary » 04 Апр 2007, 04:48

За мен пък е вещица всяка злонамерена бабка. На дърти годин, явно характера и живота на човек се отпечатват по лицето му и не е нужно да лети на метла и да събира непослушните дечица в кош, за да и бъде лепнат етикета вещица. Но от тук следва въпроса.. аджиба защо тогава злонамерените дядковци не са вещери? И следва да се позачуди човек дали всъщност Баба Яга е вещица... щом Дядо Торбалан не е вещер!
Ох, добре, посмях се, сега ще внеса сериозност.
Значи само една мухица ще пусна, относно твърденията, че са еднолични търговци вещиците, понеже аз смятам, че не са!
Не е рядко използвано понятието "вещерняк" или място с по-особено значение, където се събират разни кисели женски, на различни възрасти ,определено не за да плетат чорапи или да обсъждат нарастването на цените.
Значи ...един от най-преките варианти да се отговори на въпроса "какво е едно нещо, какво представлява", (ако няма пряк и лесен отговор) е да се намери антипода му и да се разучи.
Кой е антипода на вещицата? Феята ли е?
И по тази логика, се появявам аз и заявявам, че както феята е магьосничка, която прави добри неща и помага, така вещицата е същата, но прави неща за бой. Общо понятие за жена , която пакости.
И ако някоя тук се изживява като вещица, мн добре се е насочила, към вредителите, но като начало съветвам да започне да прави разлика между добро и кофти.
Аватар
sanguinary
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 422
Регистриран на: 04 Яну 2006, 07:43

Мнениеот Arhimikus » 04 Апр 2007, 15:30

Сангуинари, колко опит имаш във вещерството? И какво значи "антипод на вещица"?
Самото наименувание "вещица/вещер" показва, че си "вещ" в нещо (в частност магията). Това по какъв начин използваш магията те прави "добър" или "лош". От тук следва, че не всички вещери и вещици са лоши, нали така?

П.С. Феята не е антипода на вещицата. Вещицата използва феите и елфите в магиите си (много фентъзи отива, но си е така :) )
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот sanguinary » 05 Апр 2007, 03:28

Добре, приема се! Не питай за опита ми с "вещиците", огромен е , за добро или за лошо :mrgreen: Но как така няма антипод? Не обезсмиля ли това съществуването им?! Не, не викайте духа на Айнщайн! Той само, ще ви каже, че ако се качитете в ракета, която се движи със скоростта на светлината и гледате към вещицата, ще видите антивещица :roll:
И сигурно ще напхави хакетата да се скхива icon_eusa_dance
Феите ли?
Е как така има вещици при...айде не знам за всички, но завърти глобуса, затвори си очите и спри с пръст някъде. Със сигурност, освен ако не е водно пространство, населението на това място ще ти напълни главата с истории за вещици и магии, но за феи не! Феи... в скандинавската се сещам ,че прелитат, но пък там специално не се сещам за много вещици. Как така ги използват? По джиесема?
Току що си представих индианска фея! След като си допия кафето, мисля да продължа с фантазиите, че да не се залея от смях icon_eusa_dance
Аватар
sanguinary
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 422
Регистриран на: 04 Яну 2006, 07:43

Мнениеот Arhimikus » 05 Апр 2007, 09:12

Природните духове в някои митологии са наречени "феи" и "елфи". В български фолклор са самодивите и другите митични същества. Това, което показват филмите и съвременните литературни издания едва ли описват първоначалният вид на тези астрални същности.
Ако се сетиш за точен антипод на вещица, ще се радвам да го науча
:)
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот sanguinary » 06 Апр 2007, 01:51

Ами добре, като за теб, ще пробвам.
Значи ...решаваме, че вещица е жена, веща в магията...
Че тогава защо антипода да не е мъж, но да си няма и понятие от магия?! Не, не става. Същото, като да се установи антипода ...например на камион и да се приеме за правилно, че това е нещо, което върви назад и с гумите нагоре и не кара товар.
Ми щом феите не са... не знам. Остава да се запознаем с някоя вещица и да каже тя. icon_eusa_dance
Аватар
sanguinary
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 422
Регистриран на: 04 Яну 2006, 07:43

Мнениеот demonic » 05 Юли 2007, 05:29

запознаването с вещица е доста трудно защото те не показват с нищо че са такива и крият самоличността си но за щастие аз имам честта да познавам вещица и това е майка ми която ме води и напътства в моите дела и начинания,но истинската вещица никога не казва че е вещица и не го показва :)
QUOT ME NUTRIT ME DESTRUIТ
Аватар
demonic
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 379
Регистриран на: 01 Юли 2007, 20:17
Местоположение: sofia

Мнениеот sanguinary » 05 Юли 2007, 20:41

demonic написа: истинската вещица никога не казва че е вещица и не го показва :)

Е, да, но за това пък си имат деца , които рядко биха уважили "малките тайни" на мама :mrgreen:
Аватар
sanguinary
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 422
Регистриран на: 04 Яну 2006, 07:43

Мнениеот demonic » 06 Юли 2007, 04:03

е аз не съм издавала тайни така че съм чиста :)
QUOT ME NUTRIT ME DESTRUIТ
Аватар
demonic
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 379
Регистриран на: 01 Юли 2007, 20:17
Местоположение: sofia

Мнениеот Cath » 06 Юли 2007, 07:29

а истинската жена казва ли някога, че е истинска жена, показва ли го? защото истинска вещица ми звучи точно като истинска жена. и защото живеем в 21 век. няма клади по площадите.
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Предишна

Назад към Вещерство - Уика - Паганизъм

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 3 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 3 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта