Ритуал на Афродита

Вещери, вещици, уикани, друиди и всичко, което може да се свърже с практиката на вещерите.

Модератор: Arhimikus

Мнениеот Arhimikus » 13 Дек 2007, 16:00

[align=center]Изображение[/align]

[align=center]Ритуал на Афродита[/align]

Подготовката за този ритуал трябва да бъде направена, като първо вземеш очистваща баня, последвана от кратка медитация. Подготви тялото и духът си за свещения ритуал. Облечи се така, както се чувстваш желан.
Приготви нещата така, че да можеш да пуснеш музика. Подбери такава музика, която те кара да танцуваш, и когато пожелаеш го направи.
Нека дневникът ти бъде близо до теб, за да можеш да запишеш преживяването си, както и отговорите, които си търсил.
Можеш да започнеш с ритуала, когато поискаш, в което време избереш. Танцувай с Афродита докато си готов да седнеш в тишината с Нея.
След танцът прекарай известно време в центриране на енергията в себе си. При много древни статуи на богинята на любовта, особено в пред-елинския образ като Ищар, тя е права с ръце около чашките на гърдите.
Въпреки че позата показва предлагане на себе си на любовник, също може да показва въздържание, и насочване на енергията навътре.
Жените могат да използва тази поза с ръцете около гърдите, като осъзнават божествената енергия в себе си по всяко време.
За да се подготвиш за този ритуал, създай кръг с неща, които ти харесват, а също и подходящи за Афродита.
Какво представя Афродита? Всичко, което се движи и расте, всичко, което цъфти и разцъфва, всичко красиво и блестящо – символите на Афродита са хиляди.
Лилията, макът, миртата, нарцисът и минзухарът са свещените Й растения. Но никое растение не се свързва с нея, така както розата. Благоуханието, красотата и блясъкът – все символи показващи страстната любов днес. Особено червените рози на ухажващите се любовници показват Афродита, бидейки цветът на сърдечната кръв.
Плодовете също са символ на силата на Афродита, тя е богинята, която притегля пчелите към цъфтящите растения и създава изобилна жътва. Относно плодовете, нарът и ябълката са нейните любимци. Дърветата, които отделят благоухания като миртата и канелата са свещени за нея.
Като водно-родена богиня, водата е естествен символ на Афродита, особено солената; всички солени флуиди в нашето тяло са под нейно ръководство. Перлите, родени във водата са идеалният символ за Афродита. Също така, водните птици са окачествявани като нейни служители.
Гъските, патиците и лебедите са някои от символичните й животни; понякога тя язди върху тях, понякога са впрегнати като коне, теглещи колесницата й. Няколко птици, които не се свързват с водата са нейни тотеми – особено врабчето, което, както са мислили древните гърци, е особено сексуално активно.
От всички символи на Афродита, един най-тясно свързан с нея е златото – не само като метал, но и блясъка, като качество на светлината. Тя често е наричана „Великата златна” или просто „Златната”.
В много древни времена, Афродита е свързвана със слънцето и зората, чиято златна светлина тя олицетворява. Въпреки че свързваме любовта с нощта, тази богиня ни напомня, че всички сме зората в слънчевата светлина на Афродита.
И всеки път, когато сме изпълнени с желание, нашите любими изглежда блестят, сияят и пламтят.
Златните пръстени и колиета са идеални – тя винаги е описвана и изобразявана със златни бижута, но истинското злато на Афродита се намира в грациозните движения на любовниците помежду им.
Афродита има светилища на планината Ерикс, където символът й е шестоъгълна конструкция. Питагорейците възприемали хексаграмата като символ на духа на Афродита, чието свещено число било шест. Тя боготворяла пчелите като нейни свещени животни, защото знаели как да създадат идеалната хексаграма в своите кошери. В храмът й на Ерикс, жриците били Мелисеи, „пчелите”, а богинята – съществуващата Мелиса, Кралицата-майка.
“Кога се хранят от свежия мед, храната на божества небесни, свещената лудост, караща сърцата им истината да говорят? Но ако нуждата ги кара от храната в кошера далече да стоят, объркани наоколо кръжат, и истинната дума не изричат.”


[align=center]Ритуалът[/align]

Съберете се в кръг (ако има повече от един човек) , кажете имената си последователно, като се хванете за ръце. Кажи следното като използваш собственото си име:


Аз съм (името). Аз съм красива и желана богиня. Предлагам ти ръката си, за да създадем заедно силен кръг.
(Всички повтарят)


Инвокация на елементите

Чувствени течащи води, изкъпете ме в своето сладострастие. Свържете ме с моите желания, отворете ме за любовта.
Земя, която ни отглеждаш, даваща ни цялото богатство на живота. Моето тяло е твоето тяло, свързано и изразено в красота.
Сладък въздух, издухващ всички пречки, които ми пречат да покажа какъв съм аз. Твоят дъх е мой дъх, ти ми донасяш с лекия бриз вдъхновението.
Ярки пламъци на желанието, събудете в мен моят огнен дух, за да се отворя за любовта и страстта в живота.
Още веднъж, стоя в течението на водата, приливите и отливите, и нейният ритъм, и запечатвам това пространство.
Сега сме в кръга на защитата. Знайте, в този кръг сте в безопасност и обкръжени от Нейната любов.
Този кръг е затворен за външния свят и сега се намираме между световете.
Нашият кръг е осветен с инвокация в името на Афродита, Кралицата на страстните удоволствия.


Афродита често е наричана богиня на любовта. Има много видове любов, включително и такива, които тя не представя.
Афродита управлява физическото привличане. Прекалено е грубо да я наречете богиня на похотта, или дори на секса. Физическата страст може да ни вдъхнови, когато наблюдаваме прекрасно изкуство или великолепието на Природата.
Коя е тя? Тя е почитана от прислужнички, наричани грации, и понякога е назовавана Господарката на грациите. И това е нейната тайна: тя е богиня на грацията, на това, което ни привлича по-близо един към друг, на всичко, което ни привлича по-близо до нея. Тя може да бъде открита както в аромата на лятната роза, така и в наведените клепачи на привлекателен непознат. Тя е във възхитителното нощно небе, както и във вплетените тела на любовниците. Тя е митичен символ на всичко, което ни свързва – един с друг, със света, с космоса.
Ето няколко въпроса на които можеш да отговориш след ритуала в дневника си.
1. Спомни си първият път, когато си бил завладян от любов. Как се чувстваш? Какво направи? Какъв е резултата?
2. Спомни си първият път, когато усети сексуално желание. Какво направи, какъв е резултата?
3. Спомни си първият път, когато прави любов.
4. Насилван ли си някога да правиш секс? Как се почувства тогава? Какво чувстваше, а как се възприемаше, а сега?
5. Фантазирал ли си как правиш любов? Ако да, как го усещаш? Срамуваш ли се? Ако да, кое те кара да се срамуваш?
6. Като малък, приемал ли си се за привлекателен човек? Ако не, какви други послания си получавал, и от кого? Сега вярваш ли им? Ако да, защо? Как можеш да ги преодолееш?
7. Какви други пътища, освен сексуалното желание, карат да говори жизнената сила в теб? Какво те вкарва по-дълбоко в самия теб? Как му отвръщаш?
8. Как възприемаш сексуалността на другите хора? Какво те впечатлява; какво те плаши? Какво ти говори това за самия теб?
9. Какви картини на силна страст ти идват на ум от книгите, филмите, телевизионните програми или реалния живот? Фактът, че ти идват на ум предполага, че са свързани с теб. Какво ти казват за твоите желания?

Нека се върнем отново на Афродита.
Може да е красива, но изобщо не е лена богиня. За нея е необходимо аморалното, а не неморалното поведение. До което се достига обикновено след обмисляне дали някое страстно желание е уместно или е дълготрайно.
Тя лесно може да ти донесе болка, както радост, както причината са проблемите, изграждащи хармонията. Тя е повелителката на Грациите, но не бъркай това като обещание за хармоничен живот, просто като я призовеш. Тя прави живота весел, чувствайки енергията на привличането да тече през нас, можем много повече да се насладим, отколкото да действаме според нея.
Афродита ще ти предложи да вкусиш соленият сок на любовта, но ти трябва да решиш дали ще ги опиташ или не. Това е важно, преди да инвокираш или отправиш молба към нея, за да засилиш себе си и отговорно да се разделиш с енергиите, които ти пречат.
Тя не е богиня, която може да се приеме с лекота: никога не забравяй Троянската война. Сега не се възприема като унищожителна, така че не се двоуми да я призовеш, когато се чувстваш без любов. Просто се приготви да приемеш чувствата и желанията, които тя провокира. Бъди готов да наблюдаваш как животът ти разцъфва като ябълково дърво през пролетта.
Като богиня на чувствата, отдаваш почит на Афродита винаги, когато се отвориш за красотата около теб.


[align=center]Инвокация на Афродита[/align]

Почувствай как Афродита се движи в теб; слушай нейните подбуди и действай според тях, докато чувстваш страстта й в себе си.

Пея за Афродита, богинята на любовниците, прекрасната, коронованата със злато, морската пяна, цъфтяща в своята езда, Отдъхващата си върху вятъра. Тя идва на брега, и жените в златни гривни я познават, държащи копринени дрехи в ръцете си за нейното прекрасно тяло, медни пръстени за нейните мидени уши, и синджири от злато за сребърните й гърди. Те я водят до морския бряг. Не поглеждай към нея! Очите ти ще се заслепят от такава красота! Не е нужно да я виждаш.
Ти вече я познаваш. Тя е тази, която те води в твоя танц. Тя е музиката на животът ти.Нужно ли е да знаеш името Й? Наричай я любов. Наричай я радост. Наричай я златната Афродита. Тя е моментът, когато тяло се слива с тяло и светът разцъфва. Тя съживява всичко: растенията в поляните, океанската риба, животните,скрити в горите,птиците, реещи се в небесата.
Тя е нашата любима, която под въртящите се звезди кара всички неща да цъфтят и дават плод. При нейното приближаване бурите утихват, тъмните облаци се разтварят до синьо, сладката земя и всички океани се усмихват и нейната блестяща светлина танцува през благоденстващия свят.
Тя идва до Ида, течащата Ида, Ида на потоците, със сиви вълци зад нея, и блестящи лъвове, и големи мечки, и бързи, гладни пантери. Те се движат като танцьори около нея. Тя се движи като влюбена жена.И когато виждат това се изпълват с желание, дори животните по двойки я напускат, към долините за да се сношат, техните тела, възбудени и изпълнени с копнеж. Ние също, ние също.
Златната ни напусна, отиде на своя остров, отиде до своя храм, отиде до своето свещено място с ароматен олтар.Тя ни остави и затвори вратата зад себе си. Ако можехме да я видим сега, о колко красива би била! Представете си я там, къпещите я Грации – тези обични прислужнички, обливащи я с благоуханна сладост, покриващи всяка линия на божественото й тяло със свещеност и нежният аромат на маслата, обличащи я в феерични копринени роби, окичвайки на врата й златни синджири, а злато капе от нейните уши, образувайки пръстени на ръцете й. Тя се смее.
Как обичат нашите любими да се смеят! А сега гледай! Тя напуска отново своя храм, носеща ни радостни грижи, смеейки се, правеща път през звездите.
Ще построя олтар на планинския връх за теб, Богиньо, където всеки може да го види, и всеки сезон ще го покривам с богати дарове. Затова благослови ме, удостои ме с дълъг и слънчев живот, направи ме щастлив в любовта и благоденстващ до края на дните.
Тя се връща, пронизваща ни със своята сладост, нейната сила. Песента на птиците се усилва, антилопите прескачат бързо планинските потоци, западният вятър ни обгръща в медената си топлина. Ти се завърна, Златна. Преминава смеейки се през нашия свят, а ние я следваме.През полетата, през горите, пресичайки хълмовете, ние я следваме, всички в пламенна любов, обичайки се един друг, влюбени е нея.
Когато тя се завръща е винаги лято. Не чуваш ли лястовиците и жътварките? Не чуваш ли славеите? Не чуваш ли течащите сребърни потоци, реките, течащи загадъчно към морето? Не чуваш ли как целият свят пее хвалби за нея?
Всичко пее, всеки е влюбен, защото нашата Богиня се завърна у дома.


Изтанцувай чувствата, които изживяваш, гледайки картините от химна. Нека танцът започне вътре в теб, а след това и извън.
Нека танцът започне…
Нека танцуваме докато чувствата не се разлеят в нас и останем насаме с тях. Записвайте всяко усещане, всяко чувство, което изникне в теб, и накрая отговори на въпросите.
Когато всичко приключи затворете кръга.


Чувствени течащи води, изкъпете ме в своето сладострастие. Свържете ме с моите желания, отворете ме за любовта. Бъдете благословени!
Земя, която ни отглеждаш, даваща ни цялото богатство на живота. Моето тяло е твоето тяло, свързано и изразено в красота. Бъдете благословени!
Сладък въздух, издухващ всички пречки, които ми пречат да покажа какъв съм аз. Твоят дъх е мой дъх, ти ми донасяш с лекия бриз вдъхновението. Бъдете благословени!
Ярки пламъци на желанието, събудете в мен моят огнен дух, за да се отворя за любовта и страстта в живота. Бъдете благословени!

Тя се връща, пронизваща ни със своята сладост, нейната сила. Песента на птиците се усилва, антилопите прескачат бързо планинските потоци, западният вятър ни обгръща в медената си топлина. Ти се завърна, Златна. Преминава смеейки се през нашия свят, а ние я следваме.През полетата, през горите, пресичайки хълмовете, ние я следваме, всички в пламенна любов, обичайки се един друг, влюбени е нея.

Когато тя се завръща е винаги лято. Не чуваш ли лястовиците и жътварките? Не чуваш ли славеите? Не чуваш ли течащите сребърни потоци, реките, течащи загадъчно към морето? Не чуваш ли как целият свят пее хвалби за нея?

Всичко пее, всеки е влюбен, защото нашата Богиня се завърна у дома.

Благодарим ти Афродита! Бъди благословена!



За тези, които все се вихрят да правят love spells. Потърсете любовта в себе си и вижте как Вселената ви отвръща със същото.
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот venus » 13 Дек 2007, 16:20

Arhimikus написа:За тези, които все се вихрят да правят love spells. Потърсете любовта в себе си и вижте как Вселената ви отвръща със същото.


Чудесна информация!
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36


Назад към Вещерство - Уика - Паганизъм

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 5 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 5 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта