Пясъчния часовник в Уика

Вещери, вещици, уикани, друиди и всичко, което може да се свърже с практиката на вещерите.

Модератор: Arhimikus

Мнениеот Snow » 21 Фев 2008, 12:02

Здравейте!
Бих искал да попитам какво означава и на какво е символ пясъчния часовник?
Видях как един приятел си го слага на олтара обаче не посмях да попитам докато трае ритуала , а после забравих :oops: ...

Ако някой има повече информация (каквато и да е) да сподели.

Мерси предварително!
Memento mori
Аватар
Snow
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 18
Регистриран на: 05 Юни 2007, 11:43

Мнениеот sasho 142 » 21 Фев 2008, 12:35

Не мисля, че пясъчния часовник е уикански символ.Във всеки случай той символизира течащо време.
Аватар
sasho 142
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 83
Регистриран на: 04 Фев 2008, 14:12

Мнениеот Snow » 28 Фев 2008, 17:32

Не бих се досетил сам :roll:
Memento mori
Аватар
Snow
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 18
Регистриран на: 05 Юни 2007, 11:43

Мнениеот mandragorko » 28 Фев 2008, 17:46

Пясъчният часовник е прибор за отчитане на времето. Състои се от два стъклени съда, съединени помежду си с тясно гърло. Часовникът се поставя така, че напълненият с пясък съд да е отгоре. Времето за което пясъкът се пресипва в другия съд през тясното гърло варира между няколко секунди до няколко часа в зависимост от големината на часовника и размера на гърлото.

Съществуват доказателства за използването на пясъчните часовници още през 12-ти-13-ти век. Те са били използвани в църкви, на кораби и при производството на различни материали. През 21-ви век губят практичността си почти изцяло и основната им функция се превръща в декоративна в качеството им на сувенир.

Из информация,поместена в интернет
Предай нататък....
Аватар
mandragorko
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 373
Регистриран на: 07 Ное 2007, 22:01
Местоположение: там нейде,след светлината и мрака

Мнениеот Snow » 03 Мар 2008, 22:11

Значи от всичкото това изказано до тук става ясно че часовника е билк просто сувенир... :?
Memento mori
Аватар
Snow
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 18
Регистриран на: 05 Юни 2007, 11:43

Мнениеот Bloody Alibis » 07 Мар 2008, 07:44

А няма ли да е по-лесно да си зададеш въпроса за какво е бил ритуалът и от там да търсиш най-подходящата асоциация,която да свързва часовникът с него...на мен например кат ми кажеш пясъчен часовник и веднага ми идва на ум Смърт от книгите на Прачет хехе :)
Аватар
Bloody Alibis
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 234
Регистриран на: 06 Ное 2005, 11:33
Местоположение: Sofia

Мнениеот Snow » 07 Мар 2008, 10:42

Готин персонаж е Смърт...
А за ритуала - Беше ритуал за опресняване на спомени (изглежда авторски, не съм виждал такъв преди)
Memento mori
Аватар
Snow
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 18
Регистриран на: 05 Юни 2007, 11:43

Мнениеот Bloody Alibis » 07 Мар 2008, 17:17

Е ясно...със 99% сигурност заявявам че часовникът си е символизирал това което си е типично за един часовник - времето...
Аватар
Bloody Alibis
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 234
Регистриран на: 06 Ное 2005, 11:33
Местоположение: Sofia

Мнениеот Magic_Soul » 07 Мар 2008, 17:39

ами щом ритуалът е бил с цел да възвърне спомени близко е до мозъка,че може би часновникът е символизирал времето в което споменът е бил запаметен :) оооо божества каква объркана мисъл :P
Аватар
Magic_Soul
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 106
Регистриран на: 29 Дек 2007, 20:07
Местоположение: s0fiq

Мнениеот bastet » 17 Май 2008, 06:53

По принцип поне при мен времето в магическата работа е малко проблем. Защото е аморфно някак си. Ако става дума за "времетраене" е лесно - броиш, създаваш някакъв ритъм със стъпки или музикален инструмент, или използваш пулса си. Обаче ако става дума за "място във времето" е по-трудно. Аз използвам Луната - преди N на брой пълнолуния, след N на борй пълнолуния.. Така мога да засека кога се е случило нещо или кога искам да се случи. Пясъчен часовник може би може да се използва за да обърнеш посоката на времето. Или да ограничиш нещо и да му "обърнеш знака". Аз бих казала - нека когато последните песъчинки изтекат, еди-кое си да свърши, да се обърне към добро и да започне отново и да използвам енергията му за това и онова. И хоп - обръщам пясъчния часовник.
любопитството погубва котката, но възторгът от наученото я връща към живот
Аватар
bastet
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 22
Регистриран на: 28 Фев 2006, 13:47
Местоположение: sf


Назад към Вещерство - Уика - Паганизъм

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 2 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 2 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта