Свръзване на ръцете (Handsfasting)

Вещери, вещици, уикани, друиди и всичко, което може да се свърже с практиката на вещерите.

Модератор: Arhimikus

Мнениеот Arhimikus » 05 Апр 2008, 22:56

Изображение


ОБЕТИ


Жрицата
Благословия:

В миналото се вярваше, че човешката душа има отличителни черти с всички небесни неща. В това вярване са присъствали силите на четирите главни посоки: Изток, Юг, Запад и Север. В нашата традиция
молим тези посоки да ни благословят в церемонията.

Благословен да бъде този съюз с даровете на Изтока.
Връзката между сърцето, ума и тялото,
Ново начало с всеки изгрев на Слънцето.
Знанието на израстването, намерено в словата на тишината.

Благословен да бъде този съюз с даровете на Юга.
Топлината на сърцето и дома
Горещината на сърдечните страсти
Светлината създадена от двамата за да осветява мракът на времената

Благословен да бъде този съюз с даровете на Запада.
Дълбокото поверяване на езерото и бързото вълнение на реката.
Освежаващото очистване на дъжда
Всичко обградено от страстта на океана.

Благословен да бъде този съюз с даровете на Севера.
Здравата основа, на която ще се гради
Плодородието на полята, които ще обогатяват животът ви,
Устойчивият дом, в който винаги ще може да се завърнете.

Благословен да бъде този съюз със силата на Господарката и Господарят.
Нежността на Майката и Силата на Бащата,
Обединението на душите ви,
Водещо към постоянството и любовта.


Всяка от тези благословии подчертава тези неща, които ще ви помогнат да изградите здрав и щастлив съюз. И все пак това са само инструменти. Инструментите, които ще трябва да използвате заедно, за да създадете това, което търсите в този съюз.


Изказване на намеренията:


Ти (младоженеца) взимаш ли (булката) да бъде твоя жена,
Да бъдеш нейн вечен партньор,
Другар в живота, и нейна истинска любов?
Да я обичаш без уговорки,
Да я уважаваш и почиташ,
Да я предпазваш от всяко зло,
Да и даваш утеха в моменти на тъга
И да израстваш с нея в ума и духа?


Ти (булката) взимаш ли (младоженеца) да бъде твой съпруг,
Да бъдеш негов вечен партньор,
Другар в живота и неговата истинска любов?
Да го обичаш без уговорки,
Да го уважаваш и почиташ,
Да го предпазваш от всяко зло,
Да му даваш утеха в моменти на тъга
И да израстваш с него в ума и духа?



Благославяне на ръцете


Жрицата: (Булката)моля те, погледни (Младоженеца) и хвани ръцете му, виж дланите и подаръкът, който те ще ти дадат. (Нейните ръце трябва да се поставят върху неговите)
Тези ръце са млади и здрави, изпълнени с любов, те държат твоите в сватбения ви ден, както той ти обещава да те обича всеки ден от живота си.
Това са ръцете, които той поставя на гърдите ти и усеща туптящото с любовкъм него сърце.
Това са ръцете, които изглеждаха така големи и груби, сега са толкова нежни, колкото първият път, когато те прегърна.
Това са ръцете, които ще те обичат страстно и ще се грижат за теб през годините, един живот, изпълнен с щастие.
Това са ръцете, които непрестанно ще бършат сълзите от твоите очи – сълзи на тъга и сълзи на радост.
Това са ръцете, които ще ти дават утеха в болест, и ще те прегръщат когато страх или печал измъчва умът ти.
Това са ръцете, които нежно ще повдигат брадичката ти и галят бузите ти, докато твоето лице погледне в неговите очи: очи, пълни с непресъхваща любов и непреодолимо желание към теб.

Жрецът: (Младоженецът), моля те подръж ръцете на (Булката) и хвани ръцете й, виж дланите и подаръкът, който те ще ти дадат. (Неговите ръце трябва да се поставят върху нейните)
Тези ръце са спокойни, млади и грижовни, те държат твоите в сватбеният ви ден, те ти обещават нейната любов и поверява себе си на теб през целият си живот.
Това са ръцете, които ще ти дават отмора след тежкия ден в обителта на домът ви.
Това са ръцете, които ще те подкрепят в трудни времена. Тези ръце ще те облекчават, когато те сполети болест и ще ти дават утеха, когато печал се настани в съзнанието ти.
Това са ръцете, които ще те обичат страстно и ще се грижат за теб през годините – един живот на щастие.
Това са ръцете, които ще те държат в радост и надежда, и вълнение.
Това са ръцете, които ще ти помагат, както тя ще те укоражява да постигаш мечтите си. Заедно, всичко което си пожелаете, може да бъде постигнато.

Жрецът/Жрицата:
Прелестна Богиньо, благослови тези ръце! Нека те винаги се държат заено! Дай им сила да се държат през времена на бури и превъзмогнат мрака на разочарованието. Дръж ги внимателно и грижливо, докато се обучават в любовта си. Помогни на тези ръце да изградят връзката си, основана в Твоя чест, нежна в грижите си, и посветени да търсят твоето съвършенство. Нека (Булката) и (Младоженецът) видят ръцете си като лечител, защитник, подслон и водач.
Така да бъде!



Размяна на пръстените


Цялата сила на световете се върти в кръг. Небето е в кръг, земята и звездите – всичко се върти в кръг. Ветровете в най-голямата си мощ се въртят в кръгове. Птиците правят своите гнезда в кръг... Слънцето изгрява и залязва в кръговидно движение. Дори сезоните в техният велик кръговрат се сменят и всеки се връща на своето място. Животът на мъжа или жената се върти от детство към детсвто, следвайки Законът на силата, която върти световете.

Младоженецът:
Поверявам себе си на уникалната връзка, която съществува между нас и се заклевам да я пазя жива. Както пръстенът няма край, така ще и любовта ми към теб.

Булката:
Поверявам себе си на уникалната връзка, която съществува между нас и се заклевам да я пазя жива. Както пръстенът няма край, така ще и любовта ми към теб.


Обявяването

Обявявам ви за съпруг и съпруга. Можете да целунете печатът на своя залог.

Думи на знанието за връзката


Обичайте се един друг, но не правете от любовта окови.
Нека по-скоро бъде движещ се океан между бреговете на вашите души.
Пълнете заедно чашите си, но не пийте само от едната чаша.
Подавайте си хляб един на друг, но не яжте от същото парче.
Пейте и танцувайте заедно и бъдете щастливи, но нека да има време, когато всеки да остане сам.
Дори ако струните на лютнята са самотни, те все пак свирят същата песен.
Дайте си сърцата, но не ги съхранявайте един в друг,
Защото само ръката на Живота може да ги държи.
И стойте заедно, но все пак не прекалено близо един до друг:
За колоните на Храма, които стоят отделно,
И дъбът и кипарисът, които израстват, но не в сянката на другия.
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот Cath » 06 Апр 2008, 13:26

Браво Архи, много приятно! не мисля, че съм го виждала някъде на бг. звучи ми малко като ритуал от дома, но е добро. само едно уточнение "печатът на своя залог" кое трябва да е? пръстените ли? :?
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот Arhimikus » 07 Апр 2008, 13:35

Видях го в един сайт, а "печатът на своя залог"... мисля, че трябва да е пръстена, но аз го направих с човека :wink:
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот Elementor » 07 Апр 2008, 13:40

Чета " Размяна на пръстите " ...вместо на " пръстените " ... и започнах да се чудя, къде съм дянал 'сътъра.... :D
Rion is here!
Аватар
Elementor
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 28
Регистриран на: 24 Юли 2006, 18:30

Мнениеот I.P.S. » 05 Дек 2009, 10:29

Яко е ... Възнамерявам да го пробвам с един скъп за мен човек icon_flowerface
А ти кой си ?
Аватар
I.P.S.
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 38
Регистриран на: 17 Юни 2008, 07:19

Мнениеот I.P.S. » 05 Дек 2009, 10:42

icon_oops Имах предвид гаджето ми...Днес нещо съм разсеян... love8
А ти кой си ?
Аватар
I.P.S.
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 38
Регистриран на: 17 Юни 2008, 07:19

Мнениеот Arhimikus » 05 Дек 2009, 13:35

Сигурен ли си, че искаш да го направиш?
За мен това е еквивалент на християнския църковен брак ;)
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот I.P.S. » 06 Дек 2009, 09:15

Да забелязах че имат сходство... Ами аз от няколко месеца търся нещо такова и много се радвам че го открих и че споделихте тази информация тук icon_thanks Преди време когато разпитвах за такъв ритуал всички приятели ми казаха че сигурно вече е забравен или е изгубена традицията,но явно не всички са го забравили или изгубили... Със сигурност искам да го направя просто тя е половинката,която ме допълва и с която възнамерявам да прекарам остатъка от живота си :)
А ти кой си ?
Аватар
I.P.S.
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 38
Регистриран на: 17 Юни 2008, 07:19

Мнениеот night_wish » 02 Юни 2010, 19:24

Леле от кога търся думите на български.
Много благодаря icon_flowerface

Между другото след провеждането на ритуала, поне доколкото подразбрах, една от традиционните игри е прескачането на метла от младата двойка, така че мислете му ;)
Всяка мечта е пътешествие надалеч
Аватар
night_wish
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 89
Регистриран на: 13 Мар 2005, 11:31
Местоположение: Варна


Назад към Вещерство - Уика - Паганизъм

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 4 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 4 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта