Рецепти

Вещери, вещици, уикани, друиди и всичко, което може да се свърже с практиката на вещерите.

Модератор: Arhimikus

Мнениеот Snow » 17 Апр 2008, 20:44

Здравейте!

Би ми било интересно ако някой може да напише или да постне линк към книжка със рецепти за казана:- мехлеми, чайчета, отварки , и т.н.

Идеята ми е да мога да запиша и пробвам колкото се може повече рецепти за да имам готовност... за всичко... за всеки случай...
Memento mori
Аватар
Snow
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 18
Регистриран на: 05 Юни 2007, 11:43

Мнениеот avanabil » 17 Апр 2008, 21:42

Snow написа:Здравейте!

Би ми било интересно ако някой може да напише или да постне линк към книжка със рецепти за казана:- мехлеми, чайчета, отварки , и т.н.

Идеята ми е да мога да запиша и пробвам колкото се може повече рецепти за да имам готовност... за всичко... за всеки случай...


Ами Скот Кънингам има интересни разработки с подобна тематика. Трябва да прочетеш нещо от него :)
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Мнениеот ultramarin » 18 Апр 2008, 07:34

да имам готовност... за всичко... за всеки случай...
успех!
за целта ще ти трябва нещо като Университетска библиотека, претъпкано с книжки с рецепти, и нещо като НДК, пълно с билки и компинации

а за какво ти е да си готова за ВСИЧКО, като в живота ти може да се случат само НЯКОИ неща... каква ти е ползата да знаеш ненужни неща?

това което искаш въпреки всичко Е ВЪЗМОЖНО, нооо... не става с рецепти, а с научаване езика на растенията... препоръчвам ти книгите "Кикота на Шамана"(В.П.Серкин), "Ки-до нивото"(забравил съм автора, но е тооочоно което ти трябвба), нещо за развитие на ЯСНО-ВИЖДАНЕ на енергиите и за развитие на емпатия... и има едни егрегори които помагат в тая работа, ако успееш да се свържеш с тях...
Аватар
ultramarin
Модератор
 
Мнения: 314
Регистриран на: 06 Фев 2008, 09:15
Местоположение: София ...и България въобще

Мнениеот fenix » 18 Апр 2008, 07:59

ultramarin написа:
да имам готовност... за всичко... за всеки случай...
успех!
за целта ще ти трябва нещо като Университетска библиотека, претъпкано с книжки с рецепти, и нещо като НДК, пълно с билки и компинации

а за какво ти е да си готова за ВСИЧКО, като в живота ти може да се случат само НЯКОИ неща... каква ти е ползата да знаеш ненужни неща?

това което искаш въпреки всичко Е ВЪЗМОЖНО, нооо... не става с рецепти, а с научаване езика на растенията... препоръчвам ти книгите "Кикота на Шамана"(В.П.Серкин), "Ки-до нивото"(забравил съм автора, но е тооочоно което ти трябвба), нещо за развитие на ЯСНО-ВИЖДАНЕ на енергиите и за развитие на емпатия... и има едни егрегори които помагат в тая работа, ако успееш да се свържеш с тях...


За нещастие (поне мое) Кикота на Шамана я има само на руски а аз съм скарана с този език. Доста неща ги има само на руски... може би трябва да го понауча тоя език. Другата книга въобще не мога да я намеря :(
А Относно първоначалната тема - и на мен ми се иска да може да се събере повечер информация, защото е вярноп че на човек не може да му се случи ВСИЧКО, а само НЯкои неща, но пък на всеки човек се случват различни неща, а тук сме събрани доста хора - не се знае на кой какво ще му потрябва. Съгласна съм и с мнението че само "рецепти няма да помогнат"
enjoy
Аватар
fenix
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 67
Регистриран на: 10 Юли 2007, 14:02
Местоположение: sofia

Мнениеот ~Talyn~ » 18 Апр 2008, 08:22

Snow написа:Здравейте!

Би ми било интересно ако някой може да напише или да постне линк към книжка със рецепти за казана:- мехлеми, чайчета, отварки , и т.н.

Идеята ми е да мога да запиша и пробвам колкото се може повече рецепти за да имам готовност... за всичко... за всеки случай...

"Магически аромати,масла и отвари" на Скот Кънингам.Това ти трябва! Тази книга те насочва и ти дава първи стъпки за магическите отвари и билки.Как те помагат,приложение и други.Също добре са описани и енергиите.Много добре е казано как трябва да се зарежда самата отвара с енергия и как да складираш билките,и как да си устроиш олтара. Според мен в тази книга има всичко,което искаш!(Да добавя,че има стотици рецепти за най различни неща:защита,любов,за сън,за релаксацията-било то във вана или просто така и много,много други)
Купи си я,няма да съжаляваш! http://www.bgbook.dir.bg/book.php?ID=18765 ето ти саит,за да я видиш как изглежда.
Всичко е просто!
Аватар
~Talyn~
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 203
Регистриран на: 27 Яну 2008, 16:07
Местоположение: Казанлък

Мнениеот Snow » 20 Апр 2008, 20:55

ultramarin НЕ всеки занимаващ се с уика трябва да е момиче нали? :wink:

После благодаря ви а отзивите тая книжка сигурно ще си я взема...
Защото попринцип съм повече фенче на Химията и алхимията - и покрай това отварите са ми по - близки до сърцето :)
Memento mori
Аватар
Snow
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 18
Регистриран на: 05 Юни 2007, 11:43

Мнениеот galina_dim » 11 Май 2008, 19:58

Снежко, един благ съвет - каквото и откъдето и да събереш, докато не го изпробваш сам, не разчитай. Като ти опре ножа до кокала записвай какво правиш и ако променяш нещо, също, за да можеш да следиш ефекта от нещата. Като цяло избягвай да се доверяваш на неща, които не са пробвани, или пък и да са пробвани, не можеш лично да си уверен в резултата.
...Да мълчиш...
Филолог е диагноза!
Аватар
galina_dim
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 655
Регистриран на: 24 Мар 2006, 12:08
Местоположение: София

Мнениеот serafin » 23 Май 2008, 06:13

Ами аз бих ти казал ,че в книгата на Кънингам ще намериш много ,но ще искаш и да иксперементираш тогава внимавай с отровните растения или въобще не се занимавай с тях ,а да и набавяй билките сам имам пред не ги копувай освен ако неможеш да ги намериш по друг начин.
We all need freedom to be powerful
Аватар
serafin
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 118
Регистриран на: 06 Яну 2008, 11:11
Местоположение: Sopot

Мнениеот Snow » 26 Май 2008, 08:17

Експеримент * :wink:

Ами вече доста неща си събрах но в магазините във Варна няма точно тази книжка и прибегнах до алманаха на баба ми icon_eusa_dance
Memento mori
Аватар
Snow
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 18
Регистриран на: 05 Юни 2007, 11:43

Мнениеот galina_dim » 26 Май 2008, 09:11

А по-добро от това няма и да намериш :)
...Да мълчиш...
Филолог е диагноза!
Аватар
galina_dim
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 655
Регистриран на: 24 Мар 2006, 12:08
Местоположение: София

Мнениеот Snow » 06 Юни 2008, 06:48

Също така след доста ровене в "тетратките" на баба ми постоянно срещам така-нареченото растение мандрагора.
Винаги има с какво да се замести ,но не е същото.
Някой би ли могъл да ми каже дали по Българските ширини вирее такова чудо?
Потърсих в интернет и пише ,че го има наляво надясно но не и на балканите ... :roll:
Memento mori
Аватар
Snow
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 18
Регистриран на: 05 Юни 2007, 11:43

Мнениеот Snow » 06 Юни 2008, 09:11

А също така исках да попитам дали някой знае съотношението на отварата "беладонна и самакитка"?
По колко от двете да се вземе?
Какво - плодета или коренчета?
и т.н.

мерси предваритело
Memento mori
Аватар
Snow
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 18
Регистриран на: 05 Юни 2007, 11:43

Мнениеот Cath » 07 Юли 2008, 00:29

интересно ми е за какво ти е отвара от две отровни растения?

две...хм... доста отровни растения. беладоната в България се нарича лудо биле. а мандрагора действително няма по нашите ширини.
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот B-L-O-T » 07 Юли 2008, 06:53

Предлагам първо да се научат свойствата на билките по отделно и после рецепти да се търсят . Аз започвам с чай от лайка :)
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот mandragorko » 08 Юли 2008, 20:25

...конкретно "мандрагората" ще ти е много трудно да намериш тук в БГ,поради факта,че тя не вирее у нас...(има вариант да отскочиш до братята спагетки-те биха ти намерили срещу много "скромна" сума" търсеното биле...
...лично аз те съветвам да почетеш повече от колкото искаш да действаш...винаги има защо и ефектът няма да се изгуби...
Предай нататък....
Аватар
mandragorko
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 373
Регистриран на: 07 Ное 2007, 22:01
Местоположение: там нейде,след светлината и мрака

Мнениеот Snow » 11 Юли 2008, 05:05

За "лудото биле" и самакитката-
Значи идеата е да се разредят достатъчно за да може отровата има да е пренебрежимо млако.Като се разреди се дава ход на свойството на Атропина който е (според мен) билковия аналог на алкалоида бензоилметилекгонин (кокаин). От което следва безбожна концентрация :)
Е естествено без да се прекалява!
Memento mori
Аватар
Snow
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 18
Регистриран на: 05 Юни 2007, 11:43

Мнениеот Snow » 11 Юли 2008, 05:11

А и само да допълня, че не се взема перорално(не се яде или пие) ами епидермално(маже се), под очите.
А също да не се пренебрегва ефектът на супер разширените зеници! :wink:
Memento mori
Аватар
Snow
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 18
Регистриран на: 05 Юни 2007, 11:43

Мнениеот Snow » 14 Окт 2008, 08:01

Здравейте отново!
Понеже вече има такава тема реших да поствам тук.
Както иде реч за рецепти мисля , че би било интересно да съберем различните рецепти за "вещерския мехлем".
Дойде ми тази идея поради фактът че всеки си има свой начин на приготвяне и ползване на мазилото.
А също би било интересно за по новите в "готвенето". :wink:
Memento mori
Аватар
Snow
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 18
Регистриран на: 05 Юни 2007, 11:43

Мнениеот Snow » 03 Дек 2008, 17:07

Здравейте отново!

Та направо:
От извесно време се чудя и се опитвам да разсъждавам върху т.н. "лунен чай".
И до сега открих ,че това е чай с който се избягва нежелана бременност ,с еди какъв си ефект ,от едикое си божество ,под еди какъв си знак...
Та въпроса ми е дали някой е чувал или правил подобен "чай"?
И ако е, дали би споделил рецептата ?
Memento mori
Аватар
Snow
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 18
Регистриран на: 05 Юни 2007, 11:43

Мнениеот Cath » 04 Дек 2008, 09:10

Здравей,
не съм много убедена, че всеки от нас си прави вещерски мехлем, така че споделянето на "лични" рецепти ще е малко невъзможно.

за лунен чай не съм чувала, ако ти си открил някаква информация - сподели я, ще е интересно.
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Следваща

Назад към Вещерство - Уика - Паганизъм

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия e 1 потребител :: 0 регистрирани0 скрити и 1 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта