Мнението на Галина относно Черната Луна (Преместена от форум

Вещери, вещици, уикани, друиди и всичко, което може да се свърже с практиката на вещерите.

Модератор: Arhimikus

Мнениеот galina_dim » 13 Юни 2008, 21:38

Коте, същото си срещала и в Тавистокските лекции, но далеч по-синтезирано. Ако, разбира се, я помниш. :wink:

Черната луна всъщност представлява явление, при което в един календарен месец има две новолуния. Вярва се, че второто новолуние в календарния месец е време на раздвижване на силите в окултния свят, както и че всяка магия, правено по това време, е доста по-силна като заряд. За тази година тъмната луна е на 30ти август. Първото новолуние в месеца е на 1ви.
...Да мълчиш...
Филолог е диагноза!
Аватар
galina_dim
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 655
Регистриран на: 24 Мар 2006, 12:08
Местоположение: София

Мнениеот galina_dim » 10 Юли 2008, 20:20

Това мнение виси стахотно неадекватно така. По-добре е да се изтрие.
Освен това, често казано, не мисля, че на името ми мястото му е в тая тема.

Ако трябва да сме коректни, според някои вярвания, това е черната луна, аз не съм основоположник :)

И респективно е добре да се поместят и други мнения по въпроса, иначе ще излезе, че това е единственото такова. А темата е преместена, защото очевидно има и друго, поне едно :).
...Да мълчиш...
Филолог е диагноза!
Аватар
galina_dim
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 655
Регистриран на: 24 Мар 2006, 12:08
Местоположение: София

Мнениеот Lord Njarlathotep » 10 Юли 2008, 20:24

Е какво лошо има в тмата, заинтригуваща е, значи ако ако наравя Последната магия на черна луна ефекта и ще се одвои или повече така ли
Изображение
Аватар
Lord Njarlathotep
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 410
Регистриран на: 19 Юни 2008, 14:36
Местоположение: Р’ЛЙЕХ

Мнениеот sirenaangela » 17 Окт 2008, 12:27

На никой ли не му прави впечатление, че второто новолуние в един календарен месец се нарича ,,синя луна,, ,а ,,черната луна,, е ,,тъмна луна,, и трае през трите дни преди новолунието???
Аватар
sirenaangela
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 101
Регистриран на: 04 Окт 2008, 13:58

Мнениеот Kotentseto » 17 Окт 2008, 16:24

Сирена, това е преместено мнение от друга тема. Никакъв смисъл няма да я събуждаш.

П.П. Да, синя луна е. Но самото обсъждане беше в съвсем различна посока...
Розата е роза е роза...
Аватар
Kotentseto
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 270
Регистриран на: 06 Фев 2006, 14:47

Мнениеот sirenaangela » 17 Окт 2008, 17:10

ок !успокоих се!
по добре да се изтрие
Аватар
sirenaangela
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 101
Регистриран на: 04 Окт 2008, 13:58

Мнениеот galina_dim » 18 Окт 2008, 19:57

sirenaangela написа:На никой ли не му прави впечатление, че второто новолуние в един календарен месец се нарича ,,синя луна,, ,а ,,черната луна,, е ,,тъмна луна,, и трае през трите дни преди новолунието???


Пиша само, за да приключа въпроса, а и защото обърнах внимание, че не съм била изобщо коректна в изказването си. Това, което НЯКОИ, сред които и аз, наричат синя луна, е второ новолуние, а това, което наричат черна луна, е втора безлунна нощ в един месец. Може би така е по-ясно, наистина, някакси трите дни преди новолуние не ми звучи достатъчно добре формулирано. По същество е едно и също, да.

Две луни месечно - втората е Синя.
Две периода без луна месечно - вторият е Черна.

Да се надяваме, че темата е с това изчерпана, а въпросът - приключен.

Сиренаангела, не се извинявай, има смисъл в това да се бутат стари теми понякога. Сега например е смислено, защото информацията никак не беше коректна.
...Да мълчиш...
Филолог е диагноза!
Аватар
galina_dim
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 655
Регистриран на: 24 Мар 2006, 12:08
Местоположение: София


Назад към Вещерство - Уика - Паганизъм

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 3 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 3 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта