За свещите

Вещери, вещици, уикани, друиди и всичко, което може да се свърже с практиката на вещерите.

Модератор: Arhimikus

Мнениеот galina_dim » 12 Яну 2009, 23:24

Може и ще, в първия удобен момент, след като си я получа обратно.
...Да мълчиш...
Филолог е диагноза!
Аватар
galina_dim
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 655
Регистриран на: 24 Мар 2006, 12:08
Местоположение: София

Мнениеот Nikito » 13 Яну 2009, 09:15

Благодаря предварително !!! icon_thanks icon_eusa_dance
Аватар
Nikito
 
Мнения: 3
Регистриран на: 26 Дек 2007, 16:43
Местоположение: Варна

Мнениеот Morgane » 27 Апр 2009, 19:59

Както сте подхванали темата за свещите , опитвали ли сте сами да си направите такива ?
Какви методи използвате , от къде си набавяте материали ?
Опитах наскоро да си направя няколко , но не се получи точно това което очаквах ... получиха се балончета. Ще се радвам да получа някой компетентен съвет :)
Аватар
Morgane
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Апр 2009, 19:57

Мнениеот Jade » 27 Апр 2009, 20:06

Morgane написа:Както сте подхванали темата за свещите , опитвали ли сте сами да си направите такива ?
Какви методи използвате , от къде си набавяте материали ?
Опитах наскоро да си направя няколко , но не се получи точно това което очаквах ... получиха се балончета. Ще се радвам да получа някой компетентен съвет :)


привет,
всъщност освен ако нямаш ентусиазъм да претопяваш свещи, основния проблем е с набавянето на парафин
предлагам за набавяне на материали да провериш тук
доколкото видях освен всичко необходимо има и доста подробни инструкции на тема "направи си свещ сам"
..monkey see, monkey do..
Аватар
Jade
 
Мнения: 5
Регистриран на: 24 Окт 2008, 17:18

Мнениеот Nikito » 12 Юли 2009, 15:48

Здравейте,
Този онлайн магазин за свещи е страхотен /благодаря Jade/. Още не съм поръчвал нищо, защото все още нямам книжката. И така - да попитам какво стана с книжката ? :wink:
Аватар
Nikito
 
Мнения: 3
Регистриран на: 26 Дек 2007, 16:43
Местоположение: Варна

Мнениеот Cath » 18 Юли 2009, 10:08

В интерес на истината, книжката е доста популярна - бих я вписала в топ 10 на окултни книги, присъстващи на рафтовете в книжарниците. Учудва ме факта, че ви е трудно да я намерите. Честно казано, когато си я купих имах по-големи очаквания за нея, а бях малко разочарована. Вероятно заради възприемането ми за свещите не като нещо основно, а по-скоро като задължителен елемент от олтара и ритуала. Както и заради преобладаващите ритуали от типа "любовни". Също така не ми хареса и хаотичната употреба на духове и енергии, включително и християнски. Грешно ми се струва, но разбира се, това си е лично мое мнение.
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот Nemezius » 18 Юли 2009, 19:01

Cath написа:В интерес на истината, книжката е доста популярна - бих я вписала в топ 10 на окултни книги, присъстващи на рафтовете в книжарниците. Учудва ме факта, че ви е трудно да я намерите. Честно казано, когато си я купих имах по-големи очаквания за нея, а бях малко разочарована. Вероятно заради възприемането ми за свещите не като нещо основно, а по-скоро като задължителен елемент от олтара и ритуала. Както и заради преобладаващите ритуали от типа "любовни". Също така не ми хареса и хаотичната употреба на духове и енергии, включително и християнски. Грешно ми се струва, но разбира се, това си е лично мое мнение.


Кате, аз също я имам(има я в няколко онлайн книжарници все още), но не намирам нищо лошо в това да се смесват старите и християнските методи... да не говорим че в книгата не са точно смесени- по-скоро са дадени християнски и не-християнски метод. Аз лично го отдавам това на настройката на изпълняващите ги. Все пак ритуалите са само за засичаване на убедеността, а малко трудничко ми се струва да сработи добре например "уикански" ритуал изпълнен от религиозен християнин- ритуалите за последните са дадени да се изпълняват основно под формата на псалми.
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот Оrchid » 13 Авг 2009, 09:24

Книгата аз си я купих от Хеликон. Поръчах я, казаха, че трябва да изчакам 7-10 дни за доставка от склада им в София и след това я доставиха без проблем. Така че питайте там или в Пингвините, малко странно ме гледаха, но все пак се сдобих с книгата:).
Аватар
Оrchid
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 34
Регистриран на: 15 Авг 2008, 09:23
Местоположение: Варна

Предишна

Назад към Вещерство - Уика - Паганизъм

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 5 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 5 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта