За свещите

Вещери, вещици, уикани, друиди и всичко, което може да се свърже с практиката на вещерите.

Модератор: Arhimikus

Мнениеот Kotentseto » 10 Юли 2008, 19:06

Не видях такава тема. А нещо съм се запленила дълбоко от магийките със свещи. Да се чете: визуализация.
Това всъщност е основата на този тип магия. Да се върнем на темата за американския тип внушаване на позитивното мислене.
Чрез свещите аз споделям с Вселената какво искам - нещо повече: виждам го, пожелавам го, мотивирам желанието си.

Пример:
Съвсем наскоро ми се случи да отворя наслуки една книжка с наричания при магии със свещи. Беше ми интересно, защото просто реших, че трябва и го направих. Отворих на случайна страница, хвърлих бегъл поглед на описанието, погледнах олтара и хванах три свещи, подредих ги и казах наричането 3 пъти, като на последния изгасих и трите свещи (описвам го подробно, защото доста неща не ги направих "както пише").
После затворих книгата и... ами, забравих, че съм правила каквото и да било. Два-три дни по-късно се присетих, защото хората започнаха да се държат странно мило и услужливо около мен. Отворих книгата: привличане на щастие, почти бях улучила свещите (не бях сложила така наречените олтарни, но аз принципно ги пропускам). Та това от опита ми. Пускам и 5 от основните цветове свещи и за какво се използват, ще преведа и останалите по-нататък.

Цветове на свещи

Бял: баланс, мир, чистота, невинност и власт. Използва се за медитация, търсене на истината. Замества другите цветове. Лекува счупени кости, зъбобол. Символ на Богинята

Жълт: творчество, интелигентност, увереност. Свързва се с мъдрост, въображение и вдъхновение. Лекува кожата, стомашни болки и "женски" здравословни проблеми. Символ на елемента Въздух.

Оранжев: енергизиращ цвят. Свързва се с привличане, стимулация, контрол. Още с окуражаване, късмет и внепазпни промени. Добър при лечение на кашлица, настинка, астма.

Златист: Цвят, който предполага разбиране и привлича силите на космическите влияния; интуиция, чар и увереност. В ритуали за бърз късмет и финансови придобивки, както и при почитане на слънчеви божества.*

Розово: Позитивен цвят, символ на емоционалната любов и романтиката. Предполага емоционално пробуждане, лекуване на духа, женственост, приятелство, чест и морал. Стандартен цвят за ритуали за привличане. Отличен за третиране на депресии.

*Златист цвят бих използвала, ако искам да си купя нещо. Зелен - ако искам повече пари.

П.П. Ако се получи дискусия, ще постна и още инфо. Събирала съм разни неща, на повечето съм затрила източниците. Това специално имам бегъл спомен, че е възможно да е от www.wicca.com или пък някой друг сайт... :roll:

Хубава вечер icon_flowerface
Розата е роза е роза...
Аватар
Kotentseto
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 270
Регистриран на: 06 Фев 2006, 14:47

Мнениеот avanabil » 11 Юли 2008, 12:17

Kotentseto написа:Не видях такава тема. А нещо съм се запленила дълбоко от магийките със свещи. Да се чете: визуализация.
Това всъщност е основата на този тип магия. Да се върнем на темата за американския тип внушаване на позитивното мислене.
Чрез свещите аз споделям с Вселената какво искам - нещо повече: виждам го, пожелавам го, мотивирам желанието си.

Пример:
Съвсем наскоро ми се случи да отворя наслуки една книжка с наричания при магии със свещи. Беше ми интересно, защото просто реших, че трябва и го направих. Отворих на случайна страница, хвърлих бегъл поглед на описанието, погледнах олтара и хванах три свещи, подредих ги и казах наричането 3 пъти, като на последния изгасих и трите свещи (описвам го подробно, защото доста неща не ги направих "както пише").
После затворих книгата и... ами, забравих, че съм правила каквото и да било. Два-три дни по-късно се присетих, защото хората започнаха да се държат странно мило и услужливо около мен. Отворих книгата: привличане на щастие, почти бях улучила свещите (не бях сложила така наречените олтарни, но аз принципно ги пропускам). Та това от опита ми. Пускам и 5 от основните цветове свещи и за какво се използват, ще преведа и останалите по-нататък.

Цветове на свещи

Бял: баланс, мир, чистота, невинност и власт. Използва се за медитация, търсене на истината. Замества другите цветове. Лекува счупени кости, зъбобол. Символ на Богинята

Жълт: творчество, интелигентност, увереност. Свързва се с мъдрост, въображение и вдъхновение. Лекува кожата, стомашни болки и "женски" здравословни проблеми. Символ на елемента Въздух.

Оранжев: енергизиращ цвят. Свързва се с привличане, стимулация, контрол. Още с окуражаване, късмет и внепазпни промени. Добър при лечение на кашлица, настинка, астма.

Златист: Цвят, който предполага разбиране и привлича силите на космическите влияния; интуиция, чар и увереност. В ритуали за бърз късмет и финансови придобивки, както и при почитане на слънчеви божества.*

Розово: Позитивен цвят, символ на емоционалната любов и романтиката. Предполага емоционално пробуждане, лекуване на духа, женственост, приятелство, чест и морал. Стандартен цвят за ритуали за привличане. Отличен за третиране на депресии.

*Златист цвят бих използвала, ако искам да си купя нещо. Зелен - ако искам повече пари.

П.П. Ако се получи дискусия, ще постна и още инфо. Събирала съм разни неща, на повечето съм затрила източниците. Това специално имам бегъл спомен, че е възможно да е от www.wicca.com или пък някой друг сайт... :roll:

Хубава вечер icon_flowerface


Ако става въпрос за книгата на Реймънд Бъкланд, определено ми е една от любимите. В началото се придържах към твърдите заклинания, така, както са дадени от самия автор, но в последствие направих и няколко импровизации, поради обективни причини и се получи не по-зле. Златистите свещи съм ги използвала при привличането на пари, лукс, физически "блясък" и печелене на преимущество пред влиятелни хора. Резултатите от този вид магия са много бързи, но това, на което особено държа сама за себе си е, след ритуалите да се лиша от нещо свое или да направя някакво дарение на някой. Това е от моя опит.
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Мнениеот Lord Njarlathotep » 11 Юли 2008, 12:22

А черните и червените свещи?
Изображение
Аватар
Lord Njarlathotep
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 410
Регистриран на: 19 Юни 2008, 14:36
Местоположение: Р’ЛЙЕХ

Мнениеот avanabil » 11 Юли 2008, 13:57

Lord Njarlathotep написа:А черните и червените свещи?


Те също фигурират в тези ритуали. Червеното символизира силата, енергията, сексуалността и въобще емоционалността, в нейните най-крайни прояви.
Черното е цвят, подразбиращ се от самосебе си: символ на злонамереност, загуба, разрушение, безпорядък.
Например авторът отделя внимание и на тази зловредна цел на магията със свещи. В съвсем синтезиран вид е даден древен ритуал, наречен "Ръката на славата" - целта му е да вцепени, обездвижи и обезсили жертвата, така, както би се случило, ако е мъртва. Та точно в този ритуал се използва черен восък. Пък и не само и не само. Вероятно за това питаш?
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Мнениеот Kotentseto » 11 Юли 2008, 18:57

Да, Аванабил. Това е книжлето. А цветовите значения са универсални. Само не съм съгласна, че черните свещи се използват само за отрицателни цели. Ето каква мога да пусна по темата:

Червен: Цветът на енергията и живота. Винаги свързван с кръв, раждане и смърт; и секс. Освен това – любов, страст, плодородие, физическа енергия и сила. Защитна магия. Кураж и ентусиазъм. Символизира Огъня и е символ на Бога.

Черен: При положителни цели отваря по-дълбоките нива на подсъзнанието. В ритуали за дълбоко състояние на медитация, за отблъсване на зло и отрицателни сили. Свързва се със самоконтрола, тихата мощ; поглъща негативното и го унищожава; предлага сила в заклинания; помага при загуба.
Розата е роза е роза...
Аватар
Kotentseto
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 270
Регистриран на: 06 Фев 2006, 14:47

Мнениеот Nemezius » 11 Юли 2008, 20:11

Ани, черното не се използва само в тези насоки- може да се приложи доста добре и за mind control
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот Lord Njarlathotep » 11 Юли 2008, 20:15

Благодеря за информацията, най вече тази от Котенцето, това ми трябваше, че напоследък почнах да експериментирам с неща нетипични за мен и се чудя кой от вас е има нсй голям опит с Уика, защото имам някои въпроси.
Изображение
Аватар
Lord Njarlathotep
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 410
Регистриран на: 19 Юни 2008, 14:36
Местоположение: Р’ЛЙЕХ

Мнениеот avanabil » 11 Юли 2008, 21:59

Kotentseto написа:Да, Аванабил. Това е книжлето. А цветовите значения са универсални. Само не съм съгласна, че черните свещи се използват само за отрицателни цели. Ето каква мога да пусна по темата:

Червен: Цветът на енергията и живота. Винаги свързван с кръв, раждане и смърт; и секс. Освен това – любов, страст, плодородие, физическа енергия и сила. Защитна магия. Кураж и ентусиазъм. Символизира Огъня и е символ на Бога.

Черен: При положителни цели отваря по-дълбоките нива на подсъзнанието. В ритуали за дълбоко състояние на медитация, за отблъсване на зло и отрицателни сили. Свързва се със самоконтрола, тихата мощ; поглъща негативното и го унищожава; предлага сила в заклинания; помага при загуба.



Да, така е, но аз посочих най-общия смисъл на цвета. Ако се вникне малко по-надълбоко, ще видим, че разрушението и безпорядъка имат и своята друга страна, от която черпят силата си всички останали ритуали, в които се използва черния цвят.
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Мнениеот Kotentseto » 12 Юли 2008, 08:26

Нем, предполагала съм, че е така. Но съм използвала само за самоконтрол при критични ситуации. Ако можеш, пусни още малко информация. Любопитството ми биде подразнено.

Лорде, задай си въпросите. Вярвам, че нито Архи, нито Аванабил, Галина, или аз бихме ти отказали отговор.

Аванабил, разбирам те. Аз самата не съм използвала черното или друго за ритуали в посока разрушение-съзиждане.
Розата е роза е роза...
Аватар
Kotentseto
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 270
Регистриран на: 06 Фев 2006, 14:47

Мнениеот Kotentseto » 12 Юли 2008, 12:21

Даааа. Благодарско, Нем. Ще разлистя пак, не съм се замисляла за този аспект...

Лорде, никога не съм чувала нито за лагунно, нито за лунно острие. Нали не е някаква заемка от Уоу?

icon_flowerface
Розата е роза е роза...
Аватар
Kotentseto
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 270
Регистриран на: 06 Фев 2006, 14:47

Мнениеот zaek » 17 Юли 2008, 13:45

Хора някой знае ли как да се сдобия с тази книжка на Реймънд Бъкланд защото навсякъде където я търсих е в изчерпани количества.Търсих я в електронен вариант но я няма или поне аз не я намерих.Ако някой я има в електронен вариант или знае от къде да си я купя моля ви кажете
Аватар
zaek
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 196
Регистриран на: 01 Дек 2005, 13:27

Мнениеот Nemezius » 18 Юли 2008, 09:07

http://www.knigopolis.com/index.jsp;jse ... 115&v=book

http://www.aratron.org/poredici/book04014.htm

http://www.books.bg/ISBN/9546261041

В тези би трябвало да я има, ако не- провери на славейков. Ако и там я няма- ще видя на кой свят съм я оставил в библиотеката си(ама май съм я дал на един приятел- не съм сигурен) и ще я сканирам.
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот zaek » 18 Юли 2008, 10:37

Мерси Нем по тези сайтове дето си ми пратил вече чекнах изчерпана е като количество ще пробвам на Славейков а там мисля че имаше и една антикварна книжарничка и там ще видя.Ако не и я намериш може да направиш един скан ако не ти проблем.Мерси още веднъж.
Аватар
zaek
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 196
Регистриран на: 01 Дек 2005, 13:27

Мнениеот Kotentseto » 08 Сеп 2008, 16:26

Понеже видях въпрос в една друга тема във връзка с едно заклинание, реших да продължа темата:

Син цвят на свещите:

за лечение, закрила; Студен цвят, който успокоява. В ритуали за мъдрост, спокойствие, хармония, мир, вътрешна светлина и истина. Свързва се с вдъхновение, окултна сила, защита, разбиране, здраве, търпение и лоялност. Помага при медитация, понеже е свързан с ума и съзнанието. Предизвиква щастие, смях и радост.

Лилаво/Виолетово:
Мистицизъм, мъдрост, идеализъм; успех, мир и сила. Помага при медитация; предпазване на дома. За лечение - при алергии, смущения на съня, стрес.

Магента:
Комбинация между червено и виолетово. Висока честота на вибрациите, работи бързо. За бързи промени, екзорсизъм и лекуване на духа.

Кафяво:
Земен, балансиран цвят. Привлича пари и финансов успех. Помага за емоционална стабилност и баланс, елиминира нерешителност, подобрява способността за концентрация, учене, интуиция и телепатия. Свързва се още с намирането на изгубени предмети. Помага за защита на фамилиари и домашни любимци, както и за лечение на животни.
Розата е роза е роза...
Аватар
Kotentseto
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 270
Регистриран на: 06 Фев 2006, 14:47

Мнениеот galina_dim » 07 Ное 2008, 08:39

veselu6ka написа:Здравейте ,много ми хареса тази информациа за све6тите,но могали да попитам за ниакое ритуалче ,ако може разбирасе


Може ли да питам за някоя възраст? - пъ същия начин ти звучи въпросът.

*Котенце, сбери ми книгите, дето са у вас, молим. Сетих се покрай Бъкланд.
*Нем, имам я, при Котенцето, ще я сканираме :)

Въпросът е разрешен, смятам.
...Да мълчиш...
Филолог е диагноза!
Аватар
galina_dim
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 655
Регистриран на: 24 Мар 2006, 12:08
Местоположение: София

Мнениеот Оrchid » 21 Ное 2008, 12:14

Имам няколко въпроса относно ритуалите със свещи. Първо, не ми стана ясно през цялото време на изпълнение ли свещите трябва да стоят на местата си върху олтара - пр един ритуал ако се изпълнява за 7 седмици през цялото време ли не бива да развалям олтара? И второ, понеже някои ритуали се изпълняват повечко време, мога ли да започна друг преди да съм приключила с предишния?
Аватар
Оrchid
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 34
Регистриран на: 15 Авг 2008, 09:23
Местоположение: Варна

Мнениеот Kotentseto » 22 Ное 2008, 10:11

Ea написа:Първо, не ми стана ясно през цялото време на изпълнение ли свещите трябва да стоят на местата си върху олтара - пр един ритуал ако се изпълнява за 7 седмици през цялото време ли не бива да развалям олтара?


Не. Можеш и всяка вечер да си пренареждаш олтара (или там по което време се прави самия ритуал). Но на мен не ми се вижда много практично. Когато правя нещо, което да изисква повторяемост, гледам да си е на постоянния олтар. А не на покривка на земята (примерно).

Ea написа:И второ, понеже някои ритуали се изпълняват повечко време, мога ли да започна друг преди да съм приключила с предишния?


Аз не бих. Някак си звучи ми като неизяснено желание какво аджеба искам, че да трябва да направя 1-2-5 ритуала по темата...
Розата е роза е роза...
Аватар
Kotentseto
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 270
Регистриран на: 06 Фев 2006, 14:47

Мнениеот Оrchid » 22 Ное 2008, 18:05

Благодаря за отговорите Котенце, искам да попитам още нещо. Знам, че не е необходимо да се придържам точно към дадените ритуали в книгите, искам да направя ритуал за възвръщане на здраве и в указанията пише, че се прави 7 поредни петъка. Въпросът е, че нямам възможност да спазвам частта с петъците, дали ефекта ще е по-слаб ако правя ритуала в друг ден и кой друг ден би бил подходящ? Аз нямам много опит в практиката и ми се искаше в началото да се придържам към указанията в книгата, а е изключително важно за мен ритуалът да е успешен и не разполагам с неограничено време.
Аватар
Оrchid
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 34
Регистриран на: 15 Авг 2008, 09:23
Местоположение: Варна

Мнениеот Kotentseto » 22 Ное 2008, 18:21

Щом не си уверена, по-добре спазвай ритуала така, както е даден.
Аз имам едно на ум за магиите за здраве принципно... Но това е мое мнение. Подходящи часове са тези на Меркурий. Ето ти някои:

Неделя:
3, 10, 17, 24 ч.
Понеделник:
7, 14, 21
Вторник:
4, 11, 18

Ако искаш да споделиш повече за самата болест и точно кой ритуал смяташ да ползваш, пиши тук или на ЛС. Че така някак много общо обсъждаме нещата.
Розата е роза е роза...
Аватар
Kotentseto
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 270
Регистриран на: 06 Фев 2006, 14:47

Мнениеот Nikito » 11 Яну 2009, 20:05

И аз я търсих тази книжка на Р. Бъкланд /в езотеричния магазин във Варна /, но ми казаха, че вече не я получавли :? Ако може някой да я сканира ще бъда много блогодарен. icon_thanks
Аватар
Nikito
 
Мнения: 3
Регистриран на: 26 Дек 2007, 16:43
Местоположение: Варна

Следваща

Назад към Вещерство - Уика - Паганизъм

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 3 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 3 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта