Статии

Вещери, вещици, уикани, друиди и всичко, което може да се свърже с практиката на вещерите.

Модератор: Arhimikus

Мнениеот Arhimikus » 06 Окт 2008, 18:16

Тук отварям отделна секция за новини, статии и събития, касаещи паганизма и вещерството. Ако имате да споделите нещо, знаете новина, която ще е полезна и за нас - направете го тук!

Моля, помествайте новини свързани само с този раздел. Статии извън подфорума ще бъдат премествани или изтривани.
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот Arhimikus » 06 Окт 2008, 18:24

Изображение
Фермер от Йоркшир строи собствен Стоунхендж - Анди Уолкър
Дерек Плюис прекара изминалите 3 години в изграждане и моделиране на собстена версия на предисторическият монумент Стоунхендж. Нарекъл го е "Часовият кръг", състоящ се от 14 камъка наредени в 25 метров кръг. Последният камък бе положен изминалия уикенд.

Работата върху местният облик на каменния кръг Стоунхендж беше завършена.

Създателят на „Часовия кръг”, както го нарича той самият, подчертава, че това ще бъде място на душевна хармония, отколкото доходоносна туристическа атракция.

Фермерът Дерек Плюис, прекарал изминалите 3 години в ръководене на сглобяването на „Часовия кръг” в Лентър Фърм, Бромптън, Северен Йоркшир. Господин Плюис се съсредоточил върху това, че хората, търсещи духовни изживявания ще намерят подходящо място в местния монумент. Той вярва, че предисторическото значение на Стоунхендж, близо до Солсбъри, се е изгубило между стотиците туристи привлечени от неговата тайнственост. Последното, 14-то парче от кръга на Плюис – 25 метра в диаметър било издигнато на мястото миналия уикенд. „Последният камък беше поставен по залез слънце”, споделя господин Плюис, „Над 20 човека работиха върху този проект през изминалите няколко години.”

Проектът струвал няколко хиляди лири на собственика. 14-те камъка тежат около тон и половина и три тона и са с дължина от 1.8 до 2.4 метра. Всеки един от тях е наречен на дърво от келтският календар.
Келтските празници се определят съответно по лунарният месец, а не по слънчевия календар.

Луна на брезата – 24.12 – 20.01
Луна на офиката – 21.01 – 17.02
Луна на ясена – 18.02 – 17.03
Луна на елшата – 18.03 – 14.04
Луна на върбата – 15.04 – 12.05
Луна на глога – 13.05 – 9.06
Луна на дъба – 10.06 - 7.07
Луна на бодливата зеленика – 8.07 – 4.08
Луна на леската – 05.08 – 01.09
Луна на лозата – 2.09 – 29.09
Луна на бръшляна – 30.09 – 27.10
Луна на тръстиката – 28.10 – 24.11
Луна на бъза – 25.11 – 22.12
Тайна на Непосеченият камък – 23.12

Самите камъни са разположени съгласно древният мегалитен комплекс и позиционирани астрологически. Господин Плюис добавя: „Това не е дубликат на Стоунхендж, това е нов кръг от камъни, позициониран спрямо звездите. Това е реално свещено пространство, не е туристическа атракция.”

Въпреки това каменният кръг няма да се използва като Стоунхендж, където туристите плащат повече от 6 лири. В „Часовият кръг” всички ще бъдат добре дошли. Събитията, които ще се състоят на земята на господин Плюис включват паганистки сватби, летуване на палатки и фестивали. Той възнамерява да започне с известният музикален фестивал „Viking Volks” .

Всеки заинтересован да посети каменният кръг, може да се свърже с г-н Плюис на тел. 07801-515287 или електронна поща: madfarmer_2005@yahoo.co.uk
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот Arhimikus » 16 Яну 2009, 14:09

Това е ужасно! В Папуа, Нова Гвинея, младо момиче е извлачено от дома си, бито, завързано за кол и изгорено, слад като тълпата я е обвинила за практикуването на вещерство. Както в повечето такива ужасни истории, има нещо повече от това. Момичето е обвинено в извънбрачна връзка, също и в заразяване със СПИН на един от мъжете, които я убили. За съжаление, броят на хората убити заради практикуването на черна магия в Папуа Нова Гвинея е нарастнал драстично, заедно с повишилите се случаи на зарасени със СПИН и AIDS. Местният вестник показва, че през последните две години поне 50 човека са убити, след обвиненията на съседите, че практикуват магьосничество.

Източник
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот avalance » 16 Яну 2009, 18:59

добре че в БГ не ни третират така notworthy
Аватар
avalance
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 108
Регистриран на: 10 Окт 2007, 16:10

Мнениеот The_Last_Angel » 18 Мар 2009, 00:01

Ето още новини. Не ми се търси в нета статията така че просто ще ви разкажа.
Поне от едно зло се отървахме (да бе да). Забраниха с закон врачуването по улиците и гледачите с "Офиси" без документ за дарбата им. Но всички ние си знаем, че този закон ще е поредният лист хартия хващащ прах в ъгъла на някоя канцелария. Ако отидете в столицата или някой от по-големите градове несъмнено пак ще видите някоя мургава "Виждаща" която е способна да ви разкрие тайните на космуса за 5 лева.

П.П. - Моя съвет е ако имате нужда от помощ да отидете при човек когото познавате, а не да си давате парите на вятъра.
Sometimes I miss you...
Аватар
The_Last_Angel
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 150
Регистриран на: 30 Сеп 2006, 23:21
Местоположение: Somewhere I Belong

Мнениеот Nemezius » 18 Мар 2009, 12:06

The_Last_Angel написа:Ето още новини. Не ми се търси в нета статията така че просто ще ви разкажа.
Поне от едно зло се отървахме (да бе да). Забраниха с закон врачуването по улиците и гледачите с "Офиси" без документ за дарбата им. Но всички ние си знаем, че този закон ще е поредният лист хартия хващащ прах в ъгъла на някоя канцелария. Ако отидете в столицата или някой от по-големите градове несъмнено пак ще видите някоя мургава "Виждаща" която е способна да ви разкрие тайните на космуса за 5 лева.

П.П. - Моя съвет е ако имате нужда от помощ да отидете при човек когото познавате, а не да си давате парите на вятъра.


С риск да оспамя малко темата, ще ажа че не е точно така. Последния път, както си седях на една пейка в парка, покрай мен мина точно една такава "мургава Виждаща", която просто се спря, обърна се на име(нарече ме така, както ме нарича майка ми, а това само семейството ми го знае как точно е) и ми каза нещо, което вече се случи, и си продължи по пътя- не всички са такива и няои наистина имат дарба.
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот Оrchid » 13 Авг 2009, 09:35

Това не е единственият случай, доста хора тук са разказвали подобни неща. Има и такива, но аз по скоро ги приемам като един вид знак от съдбата, да те тласне в определена посока, да ти се каже нещо от което имаш нужда. Та подобни хора, които идват казват каквото трябва и си отиват са съвсем друг "вид" без значение мургави или не. Обаче колко често ще срещнеш по улицата циганки които те прикоткват с "дай 10 лева да видиш какво хубаво нещо та чака" и ако не дадеш въпросните 10 лева почват да те кълнат до десето коляно. Особенно около университета ги има много
Аватар
Оrchid
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 34
Регистриран на: 15 Авг 2008, 09:23
Местоположение: Варна

Мнениеот I.P.S. » 15 Ное 2009, 10:03

Аз миналата година в един зимен ден както обикновено се пребирам от даскало (и тогава имах работа към Централна Гара) и точно преди централна гара ме спря една мургава жена и ми каза "искаш ли да ти гледам" аз отговорих "не", а тя каза след 3 месеца ще срещнеш голямата си любов и беше права срещнах едно момиче,което адски много обичам и с което сме заедно и до ден днешен :) . случвало ми се е пак да минавам покрай Централна гара. но не засичам мургавата жена :) .
А ти кой си ?
Аватар
I.P.S.
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 38
Регистриран на: 17 Юни 2008, 07:19

Мнениеот Arhimikus » 29 Ное 2009, 16:42

Моля, придържайте се към темата.
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен


Назад към Вещерство - Уика - Паганизъм

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 6 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 6 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта