Различните Проявления На Вещерството

Вещери, вещици, уикани, друиди и всичко, което може да се свърже с практиката на вещерите.

Модератор: Arhimikus

Мнениеот Wizard » 05 Юли 2004, 15:11

Различните Проявления На Вещерството.


САБАТЪТ. Сабат е дяволска литугрия (според някои личности), отслужвана от нейният проповедник, т.е. от вещера. Начинът по-който са били свиквани нощните сборища, си остава загадка. Призивът достигал както до бедните селски колиби и къщи, така и до феодалните замъци. Отиването на Сабат, обикновено става в сряда или петък. Вещицата била гола пред огнището и намазвала тялото си с благовонни масла и изпивала специално приготвен прах в който имало и беладона, яхвали метлите, по които нито една жилка небивало да се пресича на кръст. Трябвало разбира се и да не се прекръстват. Като се отправяли към определеното за дяволско място на сборище. Винаги и навсякаде Сборището се провежда сред древни руини. По този начин, чрез Дяволските сборища, се е запазил и затвърдил през средните векове до наши дни един езически ритуал. Мястото независимо къде се намира, е слабо осветено. Хората едва се виждат и по този начин обвиняемите на процесите против вещиците, са доста затруднени да издадат съучастниците си. Техните показания са твърде мъгляви, което пък дава основание на съдиите да арестуват по-голям брой хора. На Сабат, въпреки всичко, присъствуващите са се познавали помежду си, въпреки че се споменават и за сборища на които са присъствували до 12 000 човека (вещиците от Ламбур). Правело се е социално разделение на присъствуващите. Участвували са благородници и високопоставени дами. Дяволът е бил по-любезен с тях, от колкото с другите, и вещиците са били силно засегнати от този факт.
Хората се познават. Малки деца, пасат жаби, облечени в огнени дрехи. Изведнъж се чува музика, на оркестър, накъсана или хармонична, глуха или неясна. Пред тях се издига олтар. Подобен на този от църквата. На този олтар проповедник отслужвал литургия. Казвал я отзад напред, което се разбира от само себе си, защото церемонията се ръководела от Дявола, великият господар на отрицанието. Причастия се правели с черна ряпа, вместо бяла нафора. Следвало пиршество, на което храната била, или невероятно вкусна, или гнусна мърша. Ястията не са били осолявани, тъй като солта е имала ритуално действие (прогонва злите духове, демоните...). След това започвали да се молят на Дявола, като го целували по-най циничен начин, и му се изовядвали за всички злини, които били успели да направят: омагьосвали животни, успешни криминарни аборти, сполучливи черни магии, любовни билета, които правели сърцата безчуствени и мъжете импотентни, риби хвърлени в изворите за да измре добитъкът, и в кладенците за да се изтровят бедните.
По-късно, пред одобрителният поглед на Дявола, който възнаграждава най-лошите (обратно на Божията справедливост, в която те вече не вярвят), се наказва този, който е извършил най-малко злини, т.е. този, който все още е подвластен на Христовата църква. После всички танцуват, танцуват за да забравят. Главите им се въртят в пъклено хоро. Всички се смесват помежду си. Развихрят се порочни страсти, отприщва се потискана похот.
Всичко това продължавало до първи петли. Тогава всичко изчезва. Треперещите вещици се завръщат в разнебитените си къщурки. Метлите им стоят неподвижно до огнищата. Посинелите от студа тела на вещиците си почиват в мизерните легла. Животът продължава своят ход, с неизбежната им немотия и растящото желание за нов поход към Големият Черен Козел.
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот nahvee » 06 Юли 2004, 20:21

Wizard здрасти! не ми се ще да те нападам или опровергавам направо защото не знам с каква умисъл си пуснал темата(?!)
Надявам се че знаеш колко са абсурдни една огромна част от твърденията в нея. като се започне от Сабата и се свърши с дявола. Изгаряли са се "вещици" на клада. дА БЕ! една огромна част са били жени, които хал хабер си нямат за какво става въпрос! Църквата е имала изгода да прави всичко това от страх и желание за власт. меко казано смешно е вс това което си писал. а и това за метлите....знаеш ли за какво са се използвали? или да?! женита са правели летателен мехлем. под летателен надявам се не си мислиш че изхврукват във въздуха все едно скачат на батът. дали в днешно време ще изпушиш 2 joinта, хапнеш малко губи или вземе ец или каквото там си избереш е същото. в някои книги пише че метлите са били използвани за да намажат гениталите си с този мехлем, другото е че биха моогли с тях да прикриват улики, използват се за магия за дъжд, за отвари etc. не искам да се спирам на оргиите и тези неща.
дай да се разберем нещо! като пишеш по някакъв въпрос уточно защо го правиш...защо извеждаш тази информация. страшно мн хора които не знаят за вещерството нищо прочетат ли абсурдите ти ще запаметят и разберат неща, кито въобще не са вярни! не бъркай сатанисти и вещици! хайде чакам отговор ако благоволиш и обоснови абсурда си моля!
And so what is love?
And who am I
To dare to pull the stars from your favourite sky
Аватар
nahvee
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Юли 2004, 19:55

Мнениеот Black Sun » 07 Юли 2004, 02:47

Здравей Wizard... Не мислих че може такова нещо да напишеш! Виж хората са прави не пиши за неща които не си толкова навътре.
Обиждаш по този начин доста силни и кадърни хора и някои от тях не са толкова спокойни като мен, а гърчат... Запомни много важно...
Когато една вещица се чувства застрашена , тя става много опасна и си пази територията.Много добре ги знаеш нещата надявам се е било само тест към останалите от клуба ( форума) да ги видиош какво разбират!...
Не е хубаво да ползваш документи...от разилични източнци, защото повечето такива са използвани да ни гонят! Защо е това ли!?!.. Ще го обясня на незапознатите...
Църквата не приела да има магьосници, вещици и т.н. понеже са имали силите да лекуват и да работят с различни науки... непознати за простолюдието... Така Църквата е видяла в тяхно лице непозната сила която ще измести нейната дотогава неуспорвана власт и са решил да ги премахват... прекалено много вещици са изгорели на калда и са били измъчвани по нечовешки начин ...Скоро ще сложа тема за машинята на инквизиторите... Сега да отбележа нещо важно... Вещерството е на доста места различно...не е еднакво навсякъде. За това което споменах са вещиците инквизарани в Стара Ангия , техния корен е основан на друидизма и т.н. по късно извещне като WICCA --> Новото окултно течение в момента...
В т.нар. Балканско Вещерство нещата са по различни и няма никакви толкова жестоки неща...напротив Балканските Вещери и Вещици са тези, които помагат на хората , най- често те са билкарки, знахарки, баячки и т.н. Корените на Балканското Вещерство са от Древността говоря още по времето на Първите Ханове... Които от своя страна са шамани... (За шаманизма ще пиша тема скоро)..
Обикновено това което те правят е да работят с силиете на Природата и с Луната така Вещиците са поскоро добри и благоприлични хора отколкот такива каквито си ги описал а и идеята че вещиците са слуги на Дявола...граничи с недоказани твърдения ... и т.н. Макар че малко хора знаят какво е точно вещицата... Тука идва въпроса защо се казваме Вещери или Вещици--->
Думата има Италиански произход... които означава Човек който е знаещ или ( вещи хора).
Скоро ще пиша още!
Поздрав !
Black Sun
 

Мнениеот Iluvatar » 07 Юли 2004, 23:22

KOMUNIST: Надявам се случайно си попаднал на този форум. Желая ти здраве и късмет.
Не съм flamer. Или поне се старая... ;)
На най-важните житейски кръстопътища няма никакви пътни знаци.
Чарли Чаплин
Аватар
Iluvatar
 
Мнения: 5
Регистриран на: 06 Юли 2004, 19:42
Местоположение: Middle Earth

Мнениеот Wizard » 09 Юли 2004, 11:01

ами защото има много неща свързани с магията, които е добре хората да знаят - и добрите и лошите. Това, че съм изразил мнение е едно, а друго е да защитавам ТОВА мнение!
Значи тук в този форум можете да изразявате Вашето мнение по всичко свързано с магията, така че всяко мнение се толерира.
Само едно ще ви помоля - ПИШЕТЕ НА БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, защото рядко чета до край какво пише в пост написан на LATINITSA.

П.С. Ако някой има какво да казва по въпроса с Вещерството, по-добре е да го прави, а не да се пишат излишни неща.
Последна промяна Wizard на 13 Юли 2004, 09:21, променена общо 1 път
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот Arhimikus_NA » 10 Юли 2004, 10:03

От гледна точка на вещерството това, което е написал Wizard е пълен абсурд!!!
Но погледнете в очите на обикновения човек, когато споменете думата "вещица" какъе страх и отвращение ще се появят.
А ако прочетете труда на Елифас Леви "Учение и Ритуал на Висшата магия" ще видите че абсолютно по същият начин е поставил въпроса със Вещерските Сабати.
Но от страната на Wicca, за сабат се разбира коренно различно нещо- нещо красиво и вълшебно, опознаване на Богинята.
Добре, да изразим лично мнение, но защо трябва така да оклеветяваме Религията? Защо първо не я опознаем и после да говорим за нея? Не казвам, че сум много вещ, но поне това, което съм научил досега... няма нищо общо с дявола. Има един чудесен труд : "Да яхнеш сребърна метла", там се показва повечето от нещата за вещерството, за тези, които едва встъпват в него. Ако някой се интересува, нека да го прочете :)
Аватар
Arhimikus_NA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 286
Регистриран на: 01 Яну 1970, 00:00

Мнениеот |NeoN| » 10 Юли 2004, 14:54

страх и отвращение? по-скоро присмех. не живеем все пак в средновековието. а и да се занимаваш с вещерство и wicca означава да се свържеш с доста ниски нива за сегашното положение на земята сега. получава се така че средностатистическия човек е на по-високо ниво на съзнание, просто защото не прави нищо в тази посока. и за него тези отхвърлени от самата земя нещица са смешни и непредлагащи реален път за развитие.
icon_color icon_color icon_color
|NeoN|
 

Мнениеот some_spirit » 13 Юли 2004, 14:25

Отдавна не бях чел детски приказки.Това за солта че гонело духовете по-голяма глупост не бях чувал.
:lol:
some_spirit
 

Мнениеот Merlin » 14 Юли 2004, 08:46

Ако знаеш само какви неща може да прави солта..., поинтересувай се, има какво да научиш.
Аватар
Merlin
 
Мнения: 8
Регистриран на: 09 Апр 2004, 10:14

Мнениеот Wizard » 28 Яну 2005, 18:45

Наложи ми се да поредактирам някой писания - и по мой адрес - затова пък ще ВИ предложа още нещица, които са се вихрили в съзнанието на хорицата през средновековието. Много го обичам аз това време ;) ама е отминало. Какво е ВЕЩЕР, както се виждате само ОБЩИ ПРИКАЗКИ се пишат тук И ДРУГО.... нищо. Лошото е, че за пореден път се чувствам предаден от близки хора, но never mind... ;)

МАГИЯ ЗА ЛЮБОВ
Това са отвари за любовна магия, които вещиците приготвят на своите клиенти. Съставът на отварите е различен. Той може да бъде както твърде поетичен (корени от emilae campae, златна ябълка от сив амбър смесени с ръкопис, съдържащ магическата дума " Sheva"), така и твърде отвратителен (смес от жабешки ръкав, изрезки от нокти, пръст от гробища, прокиснало вино...).
През 18 век, любовното биле вече не е на "мода” - “несъмнено поради трудността да се накара обекта на чувствата, да изпие отварата” (Гийо дьо Живри). Ето Ви една твърде проста рецепта, за да спечелите любовта на девойка или жена: " Ако заставите една жена да ви гледа постоянно в очите и през това време произнесете думите - Kafe, Kastita, non Kafeta et publia file omnibus suis. След това можете да заповядате на съответното лице и то ще ви се подчинява за всичко, което желаете.”
В интерес на истината малко ме съмнява тази рецепта, но щом като се е запазила толкова време в старите гримуари...

Друга разновидност на вещерството е
ПРАВЕНЕ НА МАГИЯ ЗА СМЪРТ (ЧЕРНА МАГИЯ)
Вещерът или по-точно магьосникът приготвя восъчна фигурка, на която "с думи" прави заклинание. След това я пробождал с игли (понякога вместо восъчна фигура се използува сърце на животно, което е често срещано явление при най-ниското ниво на вещерството). Фигурката представлява врага, който трябва да бъде засегнат от магията. Той страдал и умирал в края на операцията. (Това ми се вижда доста Холивудско изпълнение, но щом така казват старите вещери и магове, може пък и да им се доверим). Според дебелите книги тази практика е била въведена във Френския двор от астролога Руджери, въпреки че сред простолюдието е била позната още от 13век.

УРОЧАСВАНЕ
Вещерът обикновено е този, който урочасва хората и животните. Урочасването го правил с някакво животно, магически знаци или заклинания. Хората много се страхували от тези вещери. Казвали им лоши очи. В Неапол носели гердани от корал, за да се предпазят от тях, а в цяла Италия и дори във Франция - им правели с пръстите на краката си рога.
Правенето на магии за мляко все още е разпространено по селата. От социална гледна точка това се обяснява с факта, че млякото продължава да бъде един от най-сигурните източници за печалба на селяните. Даже имало случаи, когато вещицата, на която е било платено за пускане на мляко (ако кравите нямали), успявала да го извлече дори от една брадва!!!

От 15 до самия край на 17 век в Европа върлували ужасни епидемии на вещерство.
Към глупостта на съдиите може да се прибави и човешката жестокост. От Мизерията се поражда безпокойството. Към Уплахата се прибавя страхът. Страхът се превръща в омраза. От завистта и омразата се поражда бунтът. Ако бунтът не прерасне в нещо изпепеляващо и разрушително, той преминава във вещерство, включващо в себе си всички грехове.
Вещерството е всичко, което е неразбираемо ("Не може да няма тук вещерство” - казвал народът).
Намирате отдавна търсено съкровище - не може тук да няма вещерство.
Изпитвате жадувано удоволствие - не може тук да няма вещерство.
Печелите бленувана любов - не може тук да няма вещерство.
Измира добитък - обект на завист - не може тук да няма вещерство.
Загива омразният враг - не може тук да няма вещерство.

Какво ще измислят сега опонентите ми!?? Само обиди и празни приказки за .... и аз не знам за какво. Просто ми е смешно, куче със салам да заплашват :lol:
На много места съм го казвал, а именно: НЕ ГОВОРЕТЕ ПРАЗНИ ПРИКАЗКИ, АМИ ПРАВЕТЕ
МАГИЯ.... каквато вкрайна сметка да РАБОТИ, а не да се хабят свещи и време нахаос ;)
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот EliKarim » 28 Яну 2005, 22:51

Интересен материал Wizard. Написал си, че от 15 до 17 век са върлували епидемии от вещерство...това наистина е така. Еволюцията на вещерството е много интересно. Аз лично знам за няколко начина за урочасване, датиращо точно от периода края на 16 - началото на 17 век. Точно в парижката библиотека се пазят книги, естествено примитивно изработвани и запазени от някой си отец. Книгите са били запазени от изгаряне с единствената цел да послужат като пример за "дяволските мисли на вещерите" поместени вътре. Били са пример за обсебване от дявола и мотив да бъде хвърлен на кладата притежателя. В тези книги има символи (най-често рисувани върху вратите или праговете на дома на жертвата), различни стихове (които са се шептяли от вещерите) и най-различни обяснеия за всичко това. В книгите са открити и рецепти с билки, които обаче са били в плюс за тогавашните лекари.
Неразбирането е било мотив за обвинеие.
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот Lubopitko » 14 Май 2005, 17:02

|NeoN| написа:страх и отвращение? по-скоро присмех. не живеем все пак в средновековието. а и да се занимаваш с вещерство и wicca означава да се свържеш с доста ниски нива за сегашното положение на земята сега. получава се така че средностатистическия човек е на по-високо ниво на съзнание, просто защото не прави нищо в тази посока. и за него тези отхвърлени от самата земя нещица са смешни и непредлагащи реален път за развитие.
icon_color icon_color icon_color


ооо наистина много сладко изказване, жалко е, ако и си вярваш...

И аз не разбрах кой е тоя Комунист, сигурно постовете му са поизтрити.

Мерси за материалчетата Wizard - интересни са.
Изображение
Аватар
Lubopitko
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 73
Регистриран на: 15 Фев 2005, 11:44
Местоположение: София

Мнениеот Bloody Alibis » 06 Ное 2005, 17:28

Wizard написа:МАГИЯ ЗА ЛЮБОВ
Това са отвари за любовна магия, които вещиците приготвят на своите клиенти. Съставът на отварите е различен. Той може да бъде както твърде поетичен (корени от emilae campae, златна ябълка от сив амбър смесени с ръкопис, съдържащ магическата дума " Sheva"), така и твърде отвратителен (смес от жабешки ръкав, изрезки от нокти, пръст от гробища, прокиснало вино...).
През 18 век, любовното биле вече не е на "мода” - “несъмнено поради трудността да се накара обекта на чувствата, да изпие отварата” (Гийо дьо Живри). Ето Ви една твърде проста рецепта, за да спечелите любовта на девойка или жена: " Ако заставите една жена да ви гледа постоянно в очите и през това време произнесете думите - Kafe, Kastita, non Kafeta et publia file omnibus suis. След това можете да заповядате на съответното лице и то ще ви се подчинява за всичко, което желаете.”
В интерес на истината малко ме съмнява тази рецепта, но щом като се е запазила толкова време в старите гримуари...


Ахахха в началото като го зачетох това се зачудих от къде ми е познато но накрая като видях латинкста...хмм...фраза се сетих...мога да ви гарантирам,че н действа хахха...еххх връщате ме към спомените хора...далечните когато бях 5-6 клас и една съученичка беше попаднал на една книга за магии и вещерство дори не я помня как се казваше,помня че беше черна,тогава го четох това и реших заедно със съученичката ми да пробваме фразата върху едно момче от нашият клас...моя милост уж каза думите уж човека срещу мен кротуваше нищо неподозиращ ама нищо не стана явно латинският ми е мн лош :P icon_badgrin Всичко тва за сабатите и т.н. са глупости...преписват сатанистките глупости на вещерството...блах мразя сатанизма...долни плагиати крадат символа на уиканците и бла бла...и после на хората вещиците им били виновни...и тия куковци от средновековието...те са били истинските еретици гррр
Аватар
Bloody Alibis
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 234
Регистриран на: 06 Ное 2005, 11:33
Местоположение: Sofia

Мнениеот DragonFire » 08 Дек 2005, 09:09

Bloody Alibis написа:блах мразя сатанизма...долни плагиати крадат символа на уиканците и бла бла...и после на хората вещиците им били виновни...и тия куковци от средновековието...те са били истинските еретици гррр


И кой уикански символ са откраднали сатанистите.? А куковците, които са описали вещерството като дяволопоклонничество, са си христяни. Те явно така виждат нещата, не можеш да ги съдиш. Един християнин вижда рогатия бог като дявол. Кофти, но кой съм аз(примерно) да го убеждавам, че не е така. Отдавна се отказах да обяснявам на майка ми кой е Пан. Така или иначе като види някоя рисунка на Пан, винаги следва въпроса "Кога ще престанеш да ги рисуваш тези дяволи?". А за сатанизма си имам друго мнение. Доколкото съм се занимавал с ритуалите на ЛаВей, съм останал с впечатление, че те имат доста голямо сходство с уиката, само че са доста по- материалистично насочени.
Последна промяна DragonFire на 09 Дек 2005, 16:34, променена общо 1 път
Аватар
DragonFire
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 128
Регистриран на: 14 Ное 2005, 07:37
Местоположение: София

Мнениеот Arhimikus » 08 Дек 2005, 13:52

Странно... Уика не вярва в дявол или тнещо такова...
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот DragonFire » 08 Дек 2005, 14:46

Arhimikus написа:Странно... Уика не вярва в дявол или тнещо такова...


Не твърдя, че вярва в дявол, но пък християните като такъв възприемат бога. То и сатанистите не вярват в дявола(освен тези, за които сатанизъм и антихризъм са синоними) като такъв. Ама аз възприемам бога и богинята не като господари на вселената, а като самата вселена. А в сатанизма(поне в тълкуванието на Church of satan), Сатан се възприема по същия начин. А и в някои ритуали има сходства между сатанизъм и уика. В никакъв случай не казвам, че са едно и също.
Аватар
DragonFire
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 128
Регистриран на: 14 Ное 2005, 07:37
Местоположение: София

Мнениеот Arhimikus » 08 Дек 2005, 15:38

Това е идеята ;) значи много правилно възприемаш нещата.
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен


Назад към Вещерство - Уика - Паганизъм

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 3 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 3 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта