Да бъдеш Вещ

Вещери, вещици, уикани, друиди и всичко, което може да се свърже с практиката на вещерите.

Модератор: Arhimikus

Мнениеот AMON RA » 06 Юни 2006, 22:52

И кое му е с точност прекрасното.
МАГИЯТА Е ВЪВ ВАС
Аватар
AMON RA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 195
Регистриран на: 06 Юни 2006, 19:58

Мнениеот hekata_ehnaton » 07 Юни 2006, 02:53

Прекрасното е, че виждаш света как се събужда всяка сутрин, скрит от пелената на мъглите, птиците поемат по небесния си път и всичко влиза в отредения му цикъл - ден-нощ; раждане-смърт;радост-лъка; любпв-скръб и този кръговрат се върти, едновременно с теб и заради теб - отделно от теб, но и ти си в него -

Написаното горе (правилата) са по-скоро Пътят към откриване на щастието, защото това са моралните догми, по които всяко сърце трбва да се води - чистотата на света е наша отговорност, и като разумни, трябва да я спазваме... :)
Нощта е моят дом
Аватар
hekata_ehnaton
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 189
Регистриран на: 29 Мар 2006, 17:36

Мнениеот AMON RA » 08 Юни 2006, 12:16

hekata_ehnaton написа:Прекрасното е, че виждаш света как се събужда всяка сутрин, скрит от пелената на мъглите, птиците поемат по небесния си път и всичко влиза в отредения му цикъл - ден-нощ; раждане-смърт;радост-лъка; любпв-скръб и този кръговрат се върти, едновременно с теб и заради теб - отделно от теб, но и ти си в него -

Написаното горе (правилата) са по-скоро Пътят към откриване на щастието, защото това са моралните догми, по които всяко сърце трбва да се води - чистотата на света е наша отговорност, и като разумни, трябва да я спазваме... :)
Ти си романтична личност явно за да гледаш толкова розаво на нещата. Мога само да ти кажа браво. А колкото до правилата в тях е описана синтенцията на това какво е да си ВЕЩЕР
МАГИЯТА Е ВЪВ ВАС
Аватар
AMON RA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 195
Регистриран на: 06 Юни 2006, 19:58

Мнениеот galina_dim » 09 Юни 2006, 08:36

Вещер ми звучи като гущер.... Аз предпочитам думата "вещ"...

Амон, Хеката не гледа кой знае колко розАво (или зИлено, а може и жАлту, ако предпочиташ), просто си дава прекрасна сметка за това, което ти и още много хора пренебрегвате не много благоразумно...
Животът Е прексасен, наистина. Това е балансът в пълното му проявление. Интересно ми е да разбера твоето понятие за прекрасно, щом това явно не ти допада...

Колкото до сИнтенциите, добре би било в двадесет изречения да се побират, но не е така...
...Да мълчиш...
Филолог е диагноза!
Аватар
galina_dim
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 655
Регистриран на: 24 Мар 2006, 12:08
Местоположение: София

Мнениеот AMON RA » 09 Юни 2006, 11:07

Галина забелязвам че ти ще ми бъдеш постоянен опонент ( в тово лошо няма ). А колкото до правописните ми грешки, аз се излУУУУгам не ти.
А това че живота е ПРЕКСАСЕН (погледни си писанията) никой не го оспорва, просто исках да кажа че не всичко в живота е така както го е описала ХЕКАТА. Понякога болката, скръбта, са в повечко и това помръчава и без това нелесният път на човека.
МАГИЯТА Е ВЪВ ВАС
Аватар
AMON RA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 195
Регистриран на: 06 Юни 2006, 19:58

Мнениеот Arhimikus » 11 Юни 2006, 20:22

Тихооо, ако ще си водите спорове - СПАМ в кофата!!!
Да не се налага да трия мнения!
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот AMON RA » 11 Юни 2006, 21:53

Архи, надявам се следващият път да го направиш. Все пак това е форум с по-различна тематика. Но ме извини за това което следва НАСТЪПЯТ ЛИ МЕ - НАСТЪПВАМ, УДАРЯТ ЛИ МЕ - УДРЯМ ( не оспорвам решенията ти, но спор не се заражда от един човек )
МАГИЯТА Е ВЪВ ВАС
Аватар
AMON RA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 195
Регистриран на: 06 Юни 2006, 19:58

Мнениеот Netjeret » 16 Юни 2006, 13:21

Мисля, че точно определените правила не са валидни за всички, защото например границата на вредата и ползата във Вещерството е много тънка и дълбоко зависима от човека и обстоятелствата. Както и доколко той сам е съдник на действията и морала си. :)
Аватар
Netjeret
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 14
Регистриран на: 13 Юни 2006, 13:24

Мнениеот demonic » 05 Юли 2007, 05:51

Както споменаха вече много хора живота е прекрасен и за да си остане такъв ти трябва да се водиш от определени стъпки,тези стъпки(поне за мен) са тези правила и до момента съм нямала проблем в изпълнението им,защото за да си наистина щастлив ти трябва да споделиш щастието си с другите,както се казва споделено щастие двойно щастие и споделена мъка половин мъка !!!
QUOT ME NUTRIT ME DESTRUIТ
Аватар
demonic
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 379
Регистриран на: 01 Юли 2007, 20:17
Местоположение: sofia

Мнениеот B-L-O-T » 05 Юли 2007, 18:23

Demonic - Живота мени ли се или човек се мени ? Кажи няколко стъпки за които говориш за да "бъде" живота прекрасен ?
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот demonic » 05 Юли 2007, 18:49

1-ва стъпка винаги бъди честен както с другите така и със себеси
2-ра стъпка запомни че винаги ти самия си преди всичко
3-та стъпка никога не вреди на никого ако не искаш и той да ти навреди
4-та стъпка учи се от собствените си грешки а не от чуйдите
5-та ступка не завиждай това е порок за слабите
ето това са няколко стъпки от които аз се ръководя има и още но според това е достатъчно за да ти даде някаква представа за какво говоря :)
QUOT ME NUTRIT ME DESTRUIТ
Аватар
demonic
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 379
Регистриран на: 01 Юли 2007, 20:17
Местоположение: sofia

Мнениеот B-L-O-T » 05 Юли 2007, 19:02

3 - не мисля че зависимостта която си се опитала да покажеш я има в такава степен . Почти нищо общо нямат двете неща .
1 - човешките отношения са изкуствени . Няма как да си честен напълно . Да си честен със себе си ми хареса .
2 - Нямам мнение
4 - Защо не от чуждите ?
5 - Хареса ми .
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот demonic » 05 Юли 2007, 19:19

знаеш ли ти си много интелигентен човек и ми задав въпроси над които никога до сега не съм се замисляла,но от доста време аз се ръководя от тези стъпки и не се оплаквам а точно обратното харесвам живота си и според мен е прекрасен
QUOT ME NUTRIT ME DESTRUIТ
Аватар
demonic
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 379
Регистриран на: 01 Юли 2007, 20:17
Местоположение: sofia

Мнениеот stanislava » 05 Юли 2007, 20:01

6 стъпка-по-кратки изречения,без грешки.Извинявай мила но наистина трябва да направиш малко усилие в тази насока.Поправимо е.Пиши по-бавно и всичко ще е ок.Успех
Аватар
stanislava
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 189
Регистриран на: 31 Авг 2006, 12:28

Мнениеот Arhimikus » 14 Ное 2007, 15:10

Наблюдавай раждането
Наблюдавай как слънцето топи леда
Наблюдавай разлистването през пролетта
Наблюдавай океана
Наблюдавай реещите се облаци
Наблюдавай падащите и разпръскващите се капки дъжд
Наблюдавай димът издигащ се от свещения огън
Наблюдавай затъмненията
Наблюдавай ловуващата котка
Наблюдавай как бебето преоткрива нашия свят
Наблюдавай звездите на нощното небе


Но не само ги наблюдавай, изживей ги, почувствай ги. Тогава ще усетиш уиканските мистерии по-близо до теб. Тогава ще повдигнеш воала над нашия свят и видиш лицето на Богинята.

[align=center]О, Богиньо отвътре,
О, Боже отвътре,
О, Богиньо на луната, водите и земята,
О, Боже на горите и планините,
Нуждая се да почувствам вашето присъствие,
Нуждая се да си спомня за Вас,
Помогнете ми да си спомня Вашите уроци,
Покажете ми ключа, който ще отключи духовността ми.
Така да бъде![/align]
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Предишна

Назад към Вещерство - Уика - Паганизъм

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 3 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 3 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта