Обувки

Ако знаете символи, които можете да тълкувате - споделете ги с нас. Тълкуването на нашите сънища, може да ни помогне в трудните и безизходни моменти от живота ни...

Модератор: Raya

Назад към Съновник

Мнениеот BeLLe » 20 Ное 2009, 22:15

Здравейте,

Попринцип от доста време тълкувам сънищата си и то доста успешно. Попринцип не се уповавам на съновници и прочие , а на собственият си усет , но от може би месец - два често ми се случва да сънувам различни ситуации свързани с обувки. Било мои , които уж съм дала на някоя прителка да носи , или такива които са стари от преди години и сега ги нося отново. Като цяло всеки сън , в който присъстват не прилича на предходния. Доста съм объркана относно значението което може да имат. Някакви преложения? Аз лично се спрях първо на фразата от англ. "walking in my shoes" , но определено не ми се стори уместна. :roll:
Dare to Dream...
Аватар
BeLLe
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 102
Регистриран на: 13 Юни 2006, 18:16

Мнениеот Wizard » 20 Ное 2009, 22:46

Има и още една фраза - Put on my shoes... Постави се на мое място... Ако това може да ти върши работа :wink:
Определено нямам представа, по скоро ще трябва да свържеш съня или сънищата си с последните няколко дни, седмица, какво точно се е случило с теб....
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот BeLLe » 20 Ное 2009, 22:56

Да, общо взето значението на това, което писах аз и това, което писа ти е едно и също. Въпроса е в това,че не мога да го свържа с нищо.. ама абсолютно нищо... Последният път в , който не разбирах какво ссънувам беше името на някаква си богиня , за която не бях чувала в живота си.. ая, айа или там както се пише - не знам точно, така и не получих достатъчно инфо, а сега става въпрос за някакви си обувки , които не се вписват в пейзажа и това е
Dare to Dream...
Аватар
BeLLe
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 102
Регистриран на: 13 Юни 2006, 18:16

Мнениеот Wizard » 20 Ное 2009, 23:01

В такъв случай е най-добре да се опиташ да не мислиш за нищо!!!, когато заспиваш или да се заставяш да сънуваш отговори... Едва тогава ще разбереш КАКВА информация ти се подава.
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот BeLLe » 20 Ное 2009, 23:07

Факт е,че всеки път когато заспивам се опитвам да правя точно това - Да търся отговори.
Сънувам много,много. Помня си всички синъща и никога не съм ги записвала. Нямам проблеми попринцип ,но ме е яд ,че толкова елементарно нещо просто не мога да разбера какво е
Dare to Dream...
Аватар
BeLLe
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 102
Регистриран на: 13 Юни 2006, 18:16

Мнениеот Lord Voldemor » 21 Ное 2009, 21:11

Обувките са сематично послание от колективното подсъзнателно,с което имаш активен досег през нощта.
С какво асоциираме обувките?С път,подготовка за нещо,комфорт,чувство за свобода(тръгвам си :) ).Твоят сън може би е следствие от желание,което отдавна искаш да направиш реалност,и подсъзнанието ти те ,,окуражава'',чрез обувките.
Локализирай желанието ,и прецени дали то пък наистина не си заслужава.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот sirenaangela » 21 Ное 2009, 21:12

Може обувките да са указател към нещо.Например,ако сънуваш обувките си от преди 2 години,може да те насочват към този период в който те са били част от живота ти-от момента когато са купени,кога са носени,как си се чувствала с тях,какво ти се е случило,с какво ги свързваш или този период.По същата логика-ако са обувки които си дала на приятелка-коя е тя,как я възприемаш,какво мислиш за нея,какво те свързва с нея и тем подобни.Ако си схванала идеята,следва да обобщиш,ако няма нищо общо между нещата към които те насочват-няма страшно,не е задължително да има,може за теб обувките да са просто указващ елемент.Може идеята ми да не е вярна,но си струва да се провери.
Аватар
sirenaangela
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 101
Регистриран на: 04 Окт 2008, 13:58

Мнениеот Mason » 22 Ное 2009, 06:58

Защо казваш елементарно. Явно това, което те спира да разбереш съня не е елементарно :)

А сподели повече за съня. Само обувки без контекста на конкретен сън могат да означават много неща. Три са нещата, които са важни при тълкуването: централен обект (в слуача обувките), контекст (който показва какви са взаимоотношенията между обекта, обкръщаващата среда и теб) и чувствата, които изпитваш, докато сънуваш (чувства и мисли). Ти си дала само един елемент и може да се получат подвеждащи тълкувания.

Обувките са подчертано женски символ (обикновено(. Символ на женствеността, женската сексуалност. Това че си обула обувки, които не си носила години, може да означава, че в реалния живот регресираш към състояние на женствеността/чувствеността от преди години. Тук регресия не означава лошата дума, а че се връщаш към мисли, чувства и светиусещания отпреди години. Може да потърсиш в реалността ситуация/ии, които ти се случват напоследък и които преповтарят такива отпреди години. Нещо, което те кара да критикуваш сегашната си женственост/сексуалност (сексуалност тук е не начина на правене на секс, а себеусещането ти като жена).
Това че си дала обувките си на приятелка (което може и да е майка ти), може да означава, че си позволила на приятелка да моделира себевъзприемането ти като жена. Комбинирано с предното, това може да означава, че това не ти харесва.
Аватар
Mason
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 295
Регистриран на: 04 Юли 2008, 10:34


Назад към Съновник

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 2 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 2 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта