Астрологията и има ли тя почва в главите на хората

Още от най-древни времена Магията и Астрологията са вървели ръка за ръка... Астрологическа карта, Фази на Луната, Зодиак, Асцендент, Планети, Звезди, Хороскопи... - тук ще бъде мястото за всичко това!

Модератор: Lunohod

Мнениеот KAT » 12 Май 2007, 15:13

Този път съм взел на прицел астрологията. Всички знаят нали какво е астрология как по точното време на раждане на човек - година, ден, час и минута - в зависимост от това как били разположени някои планети и небесни тела се определяло какъв ще бъде индивида който току що се е родил. И се почва там се чертаят, смятат едни неща, определя се кое как влияело на човека, определя се и характера му какъв щял да бъде и дори и малко ясновидство може да се направи.

Въпросът е защо се взема точното време на раждане и на тази база се правят изчисленията. Много добре знаете, че примерно в 6 месец детето почва да рита от време на време в утробата на майка си. Ами то детето щом вече рита то значи неговото разумче вече е оформяно и то си работи. И излиза че момента на раждането не е вече толкова важен за оформянето на разума на детето понеже то вече е налице факт.
И ако поразсъждаваме още малко в същата насока ще стигнем до елементарния извод че трябва да гледаме разположението на планетите не в момента на раждането а в момента на зачеването на бъдещото дете, защото то тогава се създава такова каквото ще е после.

И сега защо в астрологията е вземо момента на раждане и на тази база се смята всичко, ами много просто защото почти е невъзможно да се разбере точно кога жената е забременяла, знае се горе долу.

(това е в скобички, имаше някаква религия или окултно учение дето вярваха, че в момента на раждане душата влиза в тялото и така се създава човека - а в 6 месец кой според вас подритва в коремчето на майка си а?)

И в крайна сметка излиза че точната наука Астрология основана на точни математически изчисления е просто една глупост, измислица.
Аватар
KAT
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 319
Регистриран на: 28 Окт 2006, 15:35

Мнениеот Krin le Fee » 12 Май 2007, 15:50

КАТ, искаш ли да ти кажа нещо?
За мен математиката е пълна глупост... с вси4ките й раздели барабар...Да не говорим за статистиката.- от нея за мене по голяма измислица няма.. И искащ ли да ти кажа защо?
ЗАщото не ги разбирам!И хабер си нямам от тях .. Но ако се иунтересувам от астрология да ре4ем ше ми се наложи и д из4ислявам, нали така?ако се интересувам от История пък направи не може без математика...тоест, ще ми се наложи да се занимая между другото и с математика...и със статистиката...
КОето оба4е не ми пре4и да продължавам да си смятам вси4ки дялове на математиката са глупост...и което не ми пре4и все пак да имам респект към тази наука...
Та коя съм аз да определям кое е глуспот и кое не?
Ако за мен мтематиката е такава, за Питагор може да е била целия му живот,...
Рзбираш ли на къде бия, преди да съм продължила да метафоризирам темата?
Нито ти, нито аз, нито който и да било друг имаме право да определяме която и да било наука като глупост и измислица, само заЩото мозъ4ните ни клетки и 4овешката ни ограни4ена същност отакзват да набутат зна4ението на дадена наука в пределите си...
И да отвориш една тема само и само за да кажеш на целия свят 4е неЩо си за теб е глупост, намирам за ненужно.
Маниерът ти да подценяваш нещата които не разбираш пък ме карат да съдя само за ограни4еност.
Аватар
Krin le Fee
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 120
Регистриран на: 30 Мар 2006, 15:54
Местоположение: Germany

Мнениеот Марио » 12 Май 2007, 16:00

Кат, не съм въобще запознат с астрологията и преди време и аз също като теб бях скептично настроен. Но наскоро си промених мнението. Астрологията не определя, съществуват просто съответствия. Преди време ми направих астрологическа карта(незнам дали така се водеше) и нещата, които излезнаха от там за мен бяха едно към едно истина.
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот KAT » 12 Май 2007, 16:02

Krin le Fee - да не би да намекваш, че не си разбрала това което написах в първия пост. Щото от твоето писание излиза че само за мен е глупост Астрологията. А пък аз май досто ясно показах къде куца цялата Астрология.

Според теб излиза че аз нямам право дори и да мисля ако правилно съм те разбрал.

Гледай сега едно време мислели че слънцето се върти около земята дори целия свят, и някой си направил един космически кораб полетял в космоса и видял кое около кое се върти дори филм заснел. После слязъл на земята пуснал филма на другите те гледали като извънземни и казали да не ги занимават с глупости, и продължили да твърдят че слънцето се върти около земята.
Аватар
KAT
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 319
Регистриран на: 28 Окт 2006, 15:35

Мнениеот Krin le Fee » 12 Май 2007, 16:20

Казах само 4е какво ТИ И ИАЗ смятаме за глупост, едва ли интересува цялтоо форумно войнство :)
За да си заслужава цяла една тема.
Говорих конкретно за теб, тъй като изказването беше твое.Има може би стотици и десетки хора които нямат никакъв интерес към астрологията.НО затва пък не се ка4ват на някой камък да го тръбят навсякъъде а просто не занимават никого със скептиицизма си, разбираш ли?
То е като да идеш на концерт на някой песец само за да му кажеш "абе ПИ4, теб изобщо не те харесвам... ПО този на4ин само си намалил едно място по малко, коеот е било могло да бъде заето от някой който ужасно се възхищава на певеца но не е успял да си купио билет тъй като ти си взел последния заради нещо което не си сртува и не носи полза никому..Този път разбра ли ме?
Мисли си каквото искаш, но къде е ползата да го тръбиш на всякъде 4е и да определяш вси4ко което не рабираш като глупост?
Респектът е важна 4аст от живота.Колкото пове4е имаш от него, толкова по развиа ли4ност показва това.Разбираш ли?

П.с примера ти за косми4еския кораб не отговаря на иситната .Да, за теб сие само метафора, за мен оба4е е глупост, тъй като хората са разбрали кое около кое се върти дал4е преди първия "косми4ески кораб или ракета :) НО това 4е твоя пример за мен е глупост, не го прави по малко метафора за теб самия , нали? :)
Въпреки мнението ми за твоя на4ин на изразяване, аз го респектирам.
това си е именно ТВОЯ на4ин..Пък си мисля за него каквото си искам :) ;)
Аватар
Krin le Fee
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 120
Регистриран на: 30 Мар 2006, 15:54
Местоположение: Germany

Мнениеот Krin le Fee » 12 Май 2007, 16:23

Само да използвам слу4ая да се извиня за разбъркването тук таме на букви4ките .. клавиатурата ми не е наред, и понякога просто ми писва да се връщам да поправям.. ще се постарая да го правя оба4е :)
Аватар
Krin le Fee
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 120
Регистриран на: 30 Мар 2006, 15:54
Местоположение: Germany

Мнениеот KAT » 12 Май 2007, 19:17

"П.с примера ти за косми4еския кораб не отговаря на иситната .Да, за теб сие само метафора, за мен оба4е е глупост, тъй като хората са разбрали кое около кое се върти дал4е преди първия "косми4ески кораб или ракета "


ти или се правиш или наистина си толкова глупава колкото се вижда. Изобщо не си ли загряла че нарочно съм писал че оня е ходил в космоса и дори филм е направил за да ти направи впечатление че доказателството му е почти 100% вярно, а ония другите го отхвърлят.
И повече няма да го пиша, как да ти го обясня, написах го най-просто човека се създава такъв какъвто ще бъде в процеса на зачеване а не при неговото раждане. Не виждаш ли че цялата наука за Астрология ляга върху пълна глупост, от това по ясно доказателство какво искаш.
Аватар
KAT
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 319
Регистриран на: 28 Окт 2006, 15:35

Мнениеот rouhnter » 12 Май 2007, 19:19

Krin le Fee , Кат просто изказва мнение опитва се да постави началото на тема която да обсъждате за него тва е глупост и явно очаква и другите да изкажат мнението си тва че за теб нещо друго е глупост не е по темата ..
Аватар
rouhnter
 
Мнения: 8
Регистриран на: 13 Мар 2007, 18:58

Мнениеот Krin le Fee » 12 Май 2007, 19:27

rouhnter написа:Krin le Fee , Кат просто изказва мнение опитва се да постави началото на тема която да обсъждате за него тва е глупост и явно очаква и другите да изкажат мнението си тва че за теб нещо друго е глупост не е по темата ..


Кат има навика да определя като глупост вси4ко което не е по навиците му :) Поразгледай се във форума...
Свободен е да изказва мнение, разбира се.Той оба4е се опитва да убеждава другите в своето мнение, а не търси други мнения-това се опитах да му загатна :)
Аватар
Krin le Fee
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 120
Регистриран на: 30 Мар 2006, 15:54
Местоположение: Germany

Мнениеот Krin le Fee » 12 Май 2007, 19:36

KAT написа:"П.с примера ти за косми4еския кораб не отговаря на иситната .Да, за теб сие само метафора, за мен оба4е е глупост, тъй като хората са разбрали кое около кое се върти дал4е преди първия "косми4ески кораб или ракета "


ти или се правиш или наистина си толкова глупава колкото се вижда. Изобщо не си ли загряла че нарочно съм писал че оня е ходил в космоса и дори филм е направил за да ти направи впечатление че доказателството му е почти 100% вярно, а ония другите го отхвърлят.
И повече няма да го пиша, как да ти го обясня, написах го най-просто човека се създава такъв какъвто ще бъде в процеса на зачеване а не при неговото раждане. Не виждаш ли че цялата наука за Астрология ляга върху пълна глупост, от това по ясно доказателство какво искаш.

Разбрах те - още в самото на4ало. А ти не разбра ли защо изобщо си направих труда да го напиша?


Както и да е, нека оставим безсмисления спор, rouhnter ми напомни 4е всъщност наистина трябва да се придържаме към темата.Без зна4ение с каква цел е пусната от автора й.
Нека изведем оттам 4е теб наиистина те интересува мнението н а другите.
На мнение съм, 4е астрологията като наука има смисъл и много от 4ертите на характера действително могат да се "разгадаят там." тОт друга страна всеки един 4овек си е специфи4ен за себе си , и тези 4ети от храктера се обогатяват или ограни4ават с опита който той събира..Някои се изменят , някои из4езват, някои се оутвърждават(4ерти на характера) ... Отделно ако аз сезанимавах толкова задълбо4ено с астрология бих била мнгоо внимателна и бих се притеснявала да характеризирам някого само според хороскопа му.. Няма абсолютно предвидими хора, без зна4ение какво познания имаш...Във всеки слу4ай астрологията за мен е интересна наука.И вярвам 4е определено не е глупост. :)
Аватар
Krin le Fee
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 120
Регистриран на: 30 Мар 2006, 15:54
Местоположение: Germany

Мнениеот Mortisha » 12 Май 2007, 21:53

Както и да е, нека оставим безсмисления спор,.Във всеки слу4ай астрологията за мен е интересна наука.И вярвам 4е определено не е глупост. :)
Здравейте, как така да оставиме безмисления спор, ами какво ще прави КАТ , ако не спори -ами той ще вземе да умре от скука и от мъка :wink: icon_eusa_dance
Ето сега се е нацелил в Астрологията - как може да отричаме нещо, без да го познаваме. Преди мноого време и аз си задавах разни въпроси за Астрологията като КАТ и бях скептично настроена , струваха ми се доста абсурдни обясненията и още повече вестникарската астрология, но тъй като обичам да откривам нещата сама, да си ги докажа и така да си създавам мение, взех да чета много литература по въпроса, да изследвам нещата сама, след като разбрах основните неща , се оказа, че мддд астрологията далеч не е безмислена и намерих обяснение на много неща, които преживях..много неща са ни заложени ,но не всички се реализират - има си нещо наречено личен избор, или свободна воля...Аз за това какъв ще е човек, влияние оказват много фактори, освен планетите. Та, ако КАТ се интересува от Астрология , ще му се наложи да извърви един много дълъг път поне на запознаване с Астрологията, да си провери нещата сам и да си изгради свое мнение, своя истина някаква. icon_flowerface А аз пък стигнах до извода, че този път сякаш е безкраен, защото винаги има какво още да се научи...и винаги ще има...Никой не го кара насила разбира се, трябва отвътре да му дойде този интерес, иначе какво му пречи ако не вярва в астрологията, да не се занимава с нея, а с това което вярва. icon_occasion
Аватар
Mortisha
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 58
Регистриран на: 02 Юли 2004, 04:23

Мнениеот KAT » 12 Май 2007, 22:29

"Разбрах те - още в самото на4ало. А ти не разбра ли защо изобщо си направих труда да го напиша? "

Като си го разбрала още в началото за какво първия път ми написа как хората са го открили оня факт още преди да построят първия космически кораб. Знаеш ли защо го написа за да се лигавиш затова.
Аватар
KAT
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 319
Регистриран на: 28 Окт 2006, 15:35

Мнениеот Krin le Fee » 13 Май 2007, 06:07

Кат, за последен път-внимавай какво говороиш!Смени тона си и хората от фроума ще спрат да те вземат на подбив-ужасно си жалък!Ето за това говоря при теб-обиждаш наред всеки, опитал се да ти каже 4е мнението ти, обективно или не , ерудирано или не, подплатено с доказатлества или не, е и си остава иемнно ТВОЕ мнение!И нямаш право да го пробутваш никому!Още по малко имаш право да обиждаш наред ,макар явно според за маниерът и ограни4ените ти представи това да е единствения на4ин . по който си способен да общуваШ с хора и мислещи разли4но от теб!
Спри най после да се правиш на гротеска- ако непременно си решил да си лекуваш комплексите по този на4ин, то поне мятай простотиите си в Ресайкъла на мага(просто препоръка)там поне няма да се набиват на о4и и ще си знаем 4е са сс ТВОИТЕ простотии, вместо да е надяваме 4е наистина ти се объждат сериозни теми и наистина искаш да 4уеш мнение , а не държиш да си прави ш дните интересни-нямам друго обяснение за поведението и изобщо за това 4е грозиш форум, нямащ нищо общо с интересиите ти-аз примерно не си бутам главата дето не ми влиза малкия пръст.
ПОдвизавай се все пак както си щеш на воля , твое право е..НО ужасно внимавай как се държиш!
А да-порасни най после!Тогава и много от нещата които ти се казват, без зна4ение под каква форма ще стигнат по някакъв на4ин до съзнанието ти!
Аватар
Krin le Fee
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 120
Регистриран на: 30 Мар 2006, 15:54
Местоположение: Germany

Мнениеот Марио » 13 Май 2007, 10:17

Всъщност до колкото виждам аз, КАТ взима вас на подбив, не вие него :)
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот Krin le Fee » 13 Май 2007, 10:43

Марио написа:Всъщност до колкото виждам аз, КАТ взима вас на подбив, не вие него :)


Има нещо вярно май :)
Аватар
Krin le Fee
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 120
Регистриран на: 30 Мар 2006, 15:54
Местоположение: Germany

Мнениеот KAT » 13 Май 2007, 12:10

"Ето за това говоря при теб-обиждаш наред всеки, опитал се да ти каже 4е мнението ти, обективно или не , ерудирано или не, подплатено с доказатлества или не, е и си остава иемнно ТВОЕ мнение!И нямаш право да го пробутваш никому!"

Твоето мислене и твоята представа за нещата за света горе долу се заключват именно в това дето го цитирах, твоето писание. Гледай колко си наивна моето мнение си било мое и си оставало единствено мое. Ам според теб хората защо изобщо общуват помежду си - нали за да си говорят глупости в общия случай. Ти ся на ква се правиш, нямал съм право да пробутвам на никого своето си мнение. Ето по този въпрос ти имаш не психическо разстросйтво ами умствено свързано с правилно логическо мислене. Знаеш ако ти пробутам че след 30 минути града ще бъде ударен от цунами сигурно ти ще ми кажеш че аз нямам право да си пробутвам мнението на никого, защото примерно съм видял на спътниковата снимка как цунамито се движи и с каква скорост се приближава, но понеже аз за теб съм никой и ти ще си останеш в града да се цунеш с цунамито.
Аватар
KAT
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 319
Регистриран на: 28 Окт 2006, 15:35

Мнениеот Krin le Fee » 13 Май 2007, 13:26

Хахах ок Кат, както решиш...
Виж, говорим за две разли4ни неща.Както и слу4ая с цунамито който ми даваш няма нищо общо с разговора ни.-примера е неуместен... Предпо4итам си метафората ти с комис4еския кораб :)
Ако наистина те интересува мнението на другите, Кат, това не би било проблем те да общуват с теб.Работата е там 4е ти имаш навика да обиждаш,ако не ти пасва-както и в слу4ая де.А това те прави недостоен събеседник.ПОд "пробутвам" имам предвид, да се опиташ да го наложиш-а за казване-казвай си го.
"Ам според теб хората защо изобщо общуват помежду си - нали за да си говорят глупости в общия случай." -ей в тва има нещо вярно.
А ина4е, темата ти беше за астрологията... - само да ти напомня.. за това колко саъм наивна аз, коко съм лои4ески разстртоена и колко са глупаци вси4ки в тоя форум,както ти се изрази,можем да си отворим нова :)
Та, интересува ли те астрологията или действително си търсиш да се надприказваш с някой, както на мен ми се струва? :)
Аватар
Krin le Fee
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 120
Регистриран на: 30 Мар 2006, 15:54
Местоположение: Germany

Мнениеот KAT » 13 Май 2007, 13:38

Krin le Fee - всичките ти твои писания са един сапун балон. Я погледни някой да е обсъдил по това което съм дал за доказателство за астрологията, никой братче, общи приказки как пазнавала и как трябвало задълбочено да я изучуш. Аз ти давам или показвам фундаментална грешка в така наречената наука Астрология а ти се правиш на ни чул ни видял.
Аватар
KAT
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 319
Регистриран на: 28 Окт 2006, 15:35

Мнениеот Krin le Fee » 13 Май 2007, 15:35

Ама разбира се!Как можах аз глупавата да си помисля нещо друго!
:)
Кат , запитай се сам защо" никой" не ти е коментирал в темата. :)
Аз изказах мнение за астрологията.
Марио изказа.
Мортиша изказа..
Тези вси4ките не сме "никой.
Пък ти както решиш... :)
Аватар
Krin le Fee
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 120
Регистриран на: 30 Мар 2006, 15:54
Местоположение: Germany

Мнениеот Legion » 13 Май 2007, 16:00

Здравей КАТ.

Желая да се включа в подкрепа на написаното от теб, като за целта ще постна тестове на астрологията, които доказват, че астрологията е шарлатанство. Правени са от систъра.

Приятно четене.

-----------------------------

Тест 1.
На астролог са дадени следните данни за жена, като не е указано, че това са напълно измислени данни, зад които не стои реален човек. Ако астрологията наистина познава, тя би трябвало да засече измамата. Вместо това...
------------------------------
11. 08. 1983г.,родена в с. Раяновци в 14.35h, Стефка Иванова Костадинова

--------------------------------------------------------------------------------



Цитат:
--------------------------------------------------------------------------------

Svetozar
звездоброец



Регистриран: 29/01/2003
Мнения: 2384
От: София
Re: тестване достоверността на астрологията!!! [re: tanariil]
#75183 - 21/04/2003 09:42


Уважаема госпожице Костадинова,
От кармична гледна точка Вие можете сполучливо да бъдете
сравнена с дивия кон от телевизионната реклама, който отчаяно се бори срещу улавянето и опитомяването му, но същевременно е любопитен какво представлява това състояние. В предишни въплъщения е изграден подчертано естествен жизнен стереотип, централно място в който са заемали отстояването на собствената свобода и отхвърлянето на ограниченията и формалностите. Това е довело до известна "първичност", изразяваща се най-вече в пренебрежение към възгледите и мненията на другите хора, и към изискванията на обществото като цяло. Преодоляването на тази кармична обремененост е голямата задача на живота Ви. Т.е. сега трябва да се научите да се интегрирате в обществото по най-ефикасен и хармоничен начин. Необходимо е да оптимизирате взаимоотношенията си с другите на основата на уважението, тактичността и зачитането на становищата им.
Наред с това сте длъжна да развиете у себе си самоконтрол, защото без дисциплина твърде лесно могат да Ви обсебят
вредни стари навици като леност, алчност, инат и сексуален
екстремизъм. (Изобщо необходимо е да преодолеете отрицателните качества, присъщи най-вече на зодия Телец.) Вероятно много усилия Ви струва, образно казано, стъпването, без да оставяте отпечатъци - тъй като по инерция от миналото отчаяно искате да правите впечатление, и така сама усложнявате
излишно живота си. А скромността е едно от непременните условия за духовно израстване.
Ако чувствате, че вече правите това, което Ви съветва
кармичната астрология, значи сама сте намерила вярната посока. Остава само да се придържате към нея.
--------------------------------------------------


Както е видно, астролозите правят хороскопи и на несъществуващи лица и всичко им познават.
---------------------------------------------------

tanariil
архидемон



втори тест на достоверността на астрологията!!!
#75819 - 24/04/2003 09:53

На4алото. Кой е основополага666тия принцип на астрологията? Този, който обосновава правото да се твърди, 4е между нас и слън4евата система има някаква връзка? аз 666те се опитам да синтезирам малко от малко не666тата. Но колкото астролози, толкова основополага666ти принципи на астрологията, ето за666то моля астролозите да не вдигат врява, ако моя синтез не им хареса, гре666ката си е в тяхната система, понеже си нямат единство на понятийния апарат.


Според астрологията:
Планетите въздействат върху нас с помо666та на своите енергийни полета и по този на4ин създават определени канали на пропускливост в на666ия организъм - съзнание и тяло. Тъй като съзнанието и тялото са материални не666та, както и самата Слън4ева система, то е съвсем нормално (велика логика) те да са зависими от тяхното въздействие (?).
Хороскопът е програмата за изпълнение за съответния живот. За нейното изпълнение е нужна информация и енергия от разли4но естество. И както несъмнено е доказано и известно от пам ти века - изто4ник на тази информация (торсионни полета) и енергия (взаимодействия) са Слънцето, планетите - Вселената.

Та въпросът е следният: Астрологията нали ползва математика, тя нали и физика ползва (туй Айн666тайн, туй Нютон), тя и от астрономия отбира... Просто искам формулата - изразете 4рез математи4еска логика основополага666тия ви принцип, ако не харесвате моя - ей на, направете го на ва666ия такъв, драги ми астролози, за да докажете, 4е от тук нататък математи4еските ви из4исления са вярни. Надявам се наистина много, 4е положителните 4исла (понеже с отрицателни не работите), събирането, изваждането, умножението и делението (понеже пове4е от математиката не ползвате) ще ви стигнат да ми покажете (като прикрепен файл ако 666тете) формулата, която ви искам.

и за да не кажете, 4е другите ползвани от вас науки си нямат математи4еска доказаност на основополага666тия си принцип, ей ви пример от квантовата физика. Прост пример, 666тото вие на сложните давате на късо и логиката по4ва да ви се изплъзва.

Квантова физика:
Немският у4ен Макс Планк ре666ава зада4ата за теорети4ното обяснение на спектъра на абсолютно 4ерното тяло с помо666та на хипотезата, 4е електромагнитното лъ4ение може да се излъ4ва само на определени порции, които той нари4а кванти.

Енергията Е, която притежава кванта на електромагнитното лъ4ение с 4естота v, е

Е=h.v

h е константата на Планк, 4иято 4ислена стойност е 6.62.10 на степен -34 Js.

Голям брой опити доказват, 4е хипотезата на Планк е вярна.

Е, астролози, вие ползвате физиката, а и въпросът ми е елементарен!!!
освен математи4еското описание на основополага666тия ви принцип на "науката" ви, 4акам и доказателство, 4е слън4евата система влияе на психиката ми, на живота ми , според както го твърди астрологията. и както е при другите науки - следва да мога да го проверя и сама при използване на необходимите средства!!!


-----------------------------------
Следва отговор от страна на астролози, че формулите не доказват нищо.

Систърът решава да им демонстрира за какво служат формулите в математиката по-нагледно:
------------------------------------
триъгълникът има прав ъгъл
a=4
b=3
c=6
и казвам ви че съществува такъв правоъгълен триъгълник (правият ъгъл да е между "б" и "а")?
искате да видите дали има действително триъгълник с така зададени изходни данни, щото ми нямате доверие...

помислете малко как бихте процедирали преди да четете надолу. не е сложно.

а на квадрат + б на квадрат = с на квадрат - това нещо има над 300 доказателства, поне едно трябва да сте учили в училище, като са ви го преподавали. нали? ако не кажете, ще ви дам някое от тях!!!
=> 6=5 => не може да има такъв триъгълник.
не вярвате ли? ами начертайте го!!! линийка и химикълче са достатъчни!!!

а сега тестът за достоверността на астрологиятя!!!
дадох грешни изходни данни - нямаше такова лице, селото нямаше болница и имаше само 30 стари хора!!!
направиха хороскоп, излезна, че лицето "съществува" и дори има сексуален живот или както там бешe!!!

поисках формула на основния принцип на астрологията!!! казаха ми, че формулите не доказват нищо.

и ето го примера с триъгълника!!!
искате ли по-сложен, но не много, пример от физиката, как се хваща неистинно твърдение с грешно зададени изходни данни?
------------------------------------
Тук така и не получава отговор.
Аватар
Legion
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 16
Регистриран на: 10 Апр 2007, 06:28

Следваща

Назад към Астрология за Всеки

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 5 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 5 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта