Ведически техники

Още от най-древни времена Магията и Астрологията са вървели ръка за ръка... Астрологическа карта, Фази на Луната, Зодиак, Асцендент, Планети, Звезди, Хороскопи... - тук ще бъде мястото за всичко това!

Модератор: Lunohod

Мнениеот Lunohod » 27 Окт 2007, 14:33

ПЕТТЕ ВЕДИЧЕСКИ ПОМОЩНИ СРЕДСТВА
ПОДСИЛВАНЕ НА ФУНКЦИОНАЛНО ПОЗИТИВНИ ПЛАНЕТИ
1.Цветове
Целенасочен избор на цветове за дрехи, спално бельо, лампи, стени, мебели. Това средство служи за усилване на аурата и укрепване на психиката и помага много ефективно при профилактиката и поддържащото лечение на психически и психосоматични болести.
2. Скъпоценни камъни
Чрез силата на скъпоценните камъни може многократно да се увеличи силата на функционално позитивните планети и на планетата господар на асцендента. Скъпоценните камъни увеличават личната сила и индивидуалност на всеки човек.
3.Ковачи (числа -янтри)
Подходящи са медальони с гравирани янтри, за да се увеличи силата на всички функционално позитивни планети. Янтрите осигуряват тотална и всеобхватна закрила, намаляват въздействието на слабите планети и на управляваните от тях области от нашия живот.

ТРАНСФОРМИРАНЕ НА ФУНКЦИОНАЛНО НЕГАТИВНИ ПЛАНЕТИ
4. Целенасочено живо съчувствие
Всички благодетелни постъпки, извършени осъзнато, спомагат за преобразуване на всяка негативна планетарна енергия. По този начин съответната функционално негативна планета се превръща в позитивна.
5.Мантри
Медитативно произнасяне на свещенни формули на санскрит деактивират и преобразуват функционално негативните планети. Чрез това средство негативните планетни влияния отслабват и се превръщат в позитивни.


1
ЦВЕТОВЕ
Как да подкрепим позитивните планетни сили
Асцендент - Овен
Благоприятни Цветове - оранжево, бяло, червено, жълто, турскосиньо, черно
Неблагоприятни цветове- зелено, сиво, кафяво

Асцендент - Телец
Благоприятни Цветове - оранжево, бяло, черно, зелено
Неблагоприятни цветове - жълто, турскосиньо, кафяво, червено, сиво

Асцендент - Близнаци
Благоприятни Цветове - оранжево, бяло, червено, жълто, турскосиньо, черно, зелено
Неблагоприятни цветове- сиво и кафяво

Асцендент - Рак
Благоприятни Цветове - оранжево, бяло, червено, турскосиньо, зелено
Неблагоприятни цветове- черно, жълто, сиво и кафяво

Асцендент -Лъв
Благоприятни Цветове - оранжево, червено, жълто, турскосиньо, черно, зелено
Неблагоприятни цветове- Бяло, сиво и кафяво

Асцендент -Дева
Благоприятни Цветове - бяло, жълто, турскосиньо, зелено
Неблагоприятни цветове – Черно, червено, сиво, оранжево и кафяво

Асцендент - Везни
Благоприятни Цветове - оранжево, бяло, червено, жълто, турскосиньо, черно
Неблагоприятни цветове- зелено, сиво, кафяво

Асцендент -Скорпион
Благоприятни Цветове - оранжево, бяло, зелено, жълто, черно
Неблагоприятни цветове- червено, турскосиньо, сиво и кафяво

Асцендент - Стрелец
Благоприятни Цветове - оранжево, червено, жълто, турскосиньо, черно, зелено
Неблагоприятни цветове- Бяло, сиво и кафяво

Асцендент - Козирог
Благоприятни Цветове - бяло, червено, турскосиньо, черно, зелено
Неблагоприятни цветове- оранжево, жълто, сиво и кафяво

Асцендент – Водолей
Благоприятни Цветове - оранжево, червено, жълто, турскосиньо, черно
Неблагоприятни цветове- зелено, бяло, сиво и кафяво

Асцендент -Риби
Благоприятни Цветове – бяло, червено, зелено, жълто
Неблагоприятни цветове- оранжево, турскосиньо, черно, сиво и кафяво


2
СКЪПОЦЕННИ КАМЪНИ
И закрила от негативна сила

Асцендент / подкрепяща планета / скъпоценен камък / камък- заместител

Овен / Марс / Червен корал / Червен яспис, карнеол, розов корал
Телец / Слънце / Рубин / Червен гранат, слънчев камък, червен турмалин
Близнаци / Меркурии / Смарагд / нефрит, зелен турмалин
Рак / Луна / Перла / Лунен камък
Лъв / Слънце / Рубин / Червен гранат, слънчев камък, червен турмалин
Дева / Меркурии / Смарагд / нефрит, зелен турмалин
Везни / Венера / Диамант / просрачен цитрин, прозрачен сапфир
Скорпион / Слънце / Рубин / Червен гранат, слънчев камък, червен турмалин
Стрелец / Юпитер /Жълт сапфир / жълт топаз, цитрин
Козирог / Сатурн /Син сапфир / аметист, лазурит
Водолей / Сатурн /Син сапфир / аметист, лазурит
Риби / Юпитер /Жълт сапфир / жълт топаз, цитрин

ТРАНСФОРМАЦИЯ НА ФУНКЦИОНАЛНО НЕГАТИВНИ ПЛАНЕТИ

Асцендент и най - неблагоприятна планета

Овен - Кету
Телец -Юпитер
Близнаци - Кету
Рак - Сатурн
Лъв - Луна
Дева - Марс
Везни - Меркурий
Скорпион - Венера
Стрелец - Луна
Козирог - Слънце
Водолей - Меркурий
Риби - Венера

3
КОВАЧИ ( ЧИСЛА - ЯНТРИ)
Най -подходящо е да се носят на медальон от благороден метал.

Янтра на Слънцето

[6 ][ 1][ 8 ]
[7 ][ 5][ 3 ]
[2 ][ 9][ 4 ]

Янтра на Луната

[7 ][ 2 ][ 9 ]
[8 ][ 6 ][ 4 ]
[3 ][10][ 5 ]

Янтра на Меркурий

[ 9 ][ 4 ][11]
[10][ 8 ][ 6 ]
[ 5 ][12][ 7 ]


Янтра на Венера

[11][ 6 ][13]
[12][10][ 8 ]
[ 7 ][14][ 9 ]


Янтра на Марс

[8 ][ 3 ][10]
[9 ][ 7 ][ 5 ]
[4 ][11][ 6 ]


Янтра на Юпитер

[10][ 5 ][12]
[11][ 9 ][ 7 ]
[ 6 ][13][ 8 ]


Янтра на Сатурн

[12][ 7 ][14]
[13][11][ 9 ]
[ 8 ][15][10]


ИЗРАБОТВАНЕ НА ЧИСЛОВИ ЯНТРИ
Решаващ за въздействието на един ковача е материалът, вурху който е изобразен този символ. Независимо, че ковачата е чисто духовен принцип, той има нужда от материален носител, чрез който може да действа в определена точка от пространството и времето. Различните материали не са еднакво подходящи за консервиране на нанесената върху тях информация и за нейното благоприятно действие. За ковачата най - подходящи са благородните метали като сребро и злато, върху които се гравират съответните комбинации.
Решаващ за ефективността на ковачата е и моментът, в който се прави гравюрата. Всички събития в този свят носят в себе си качеството на момента, в който се случват или започват. Моментът, подходящ за изработка на високо ефективни числови янтри, настъпва извънредно рядко, когато и домовете и планетите са свободни от негативни влияния и едновременно с това са подкрепяни от функционално позитивни планети. Янтра, която се появи в такъв момент, ще окаже особено силно влияние върху увеличаване на позитивните моменти в хороскопа на даден човек, ако бъде настроена да трепти в резонанс с него.
Мястото, на което се изработва ковача, също оказва влияние върху нейното качество и действие. За тази цел най подходящо е някое свещено място или място- източник на сила, място, което или по природа притежава много силна позитивна енергия или е придобило такава сила, чрез вещаещи щастие духовни дейности или церемонии. Важно е също мястото и моментът да се настроят един към друг с помоща на астрологията.
Ако подходящото място и време са налице, ако е избран подходящ материал и подходяща числова комбинация, остава още един важен фактор за съблюдаване. Съзнанието и личността на човека, който изработва ковачата също оказва влияние върху качеството на нейното въздействие. За това числовите янтри трябва да се правят от хора, които водят духовен живот.
Важен е и моментът, в който ковачата се поставя за първи път. Такова нещо се носи най добре като амулет на златна или сребърна верижка около врата, ако човек иска да постигне оптималното действие.
Най-важният момент при изработка на индивидуална числова янтра е, че трябва да се подсилят само функционално позитивните планети. За това е много важно човек да знае своя асцендент и да използва само янтри, които активират неговите благодетели.Например ковачата за човек с асцендент Рак трябва да бъде съставена от магическите квадрати на Слънцето, Луната, Марс, Меркурий и Венера.
Когато при изработването на даден ковача са били взети предвид всички горепосочени аспекти, всички функционално позитивни планети на хороскопа се подсилват и едновременно с това човек бива закрилян от атаките на функционално негативните планети.
Чрез усилването на функционално позитивните планети същевременно се закрилят и отделните домове, както и областите от живота, чиито господари са те. Ако например Марс е функционално позитивна планета за определен асцендент, чрез неговият магически квадрат ще се стимулират не само неговите общи характеристики- енергия, способност за налагане на волята, сила и бързина, но и причислените към двата дома области на живота, които се управляват от Марс. В случая с асцендент Рак това ще са десети дом (Овен) и пети дом (Скорпион). Чрез магическия квадрат ще се подсилят също и значенията на тези домове, а именно: професия, деца, творчческа интелигентност и емоции. На тази основа посредством целенасочено използване на цветове и скъпоценни камъни, както беше описано по –горе, може да се предостави допълнителна сила на функционално позитивни планети.
Постигнатия по посочения начин защитен ефект в повечето случаи е много ясно доловим. Само по време на особено агресивни атаки на негативните планети в така наречените транзити, при отделни планетарни констелации или когато за известно време те станат господстващи сили в хороскопа на даден човек, може да се окаже, че полученият чрез ковача, цветовете и скъпоценните камъни защитен ефект не е достатъчен. За това е целесъобразно да се вземат допълнителни мерки, които да обезсилят функционално негативните планети. Това може да стане с помоща на мантри, пуджи и целенасочено практикувано съчувствие.

*Пуджа (санскр.) - приношение,поклонение и божествени почести оказвани на идол или на нещо свещено.


АСЦЕНДЕНТ И ФУНКЦИОНАЛНО ПОЗИТИВНИ ПЛАНЕТИ

Овен - Слънце, Луна, Марс, Юпитер, Венера, Сатурн
Телец - Слънце, Луна, Меркурий, Сатурн
Блезнаци - Слънце, Луна, Марс, Меркурий, Юпитер, Венера, Сатурн
Рак - Слънце, Луна, Марс, Меркурий, Венера
Лъв - Слънце, Марс, Меркурий, Юпитер, Венера, Сатурн
Дева - Луна, Меркурий, Юпитер, Венера
Везни - Слънце, Луна, Марс, Юпитер, Венера, Сатурн
Скорпион - Слънце, Луна, Меркурий, Юпитер, Сатурн
Стрелец - Слънце, Марс, Меркурий, Юпитер, Венера, Сатурн
Козирог - Луна, Марс, Меркурий, Венера, Сатурн
Водолей - Слънце, Марс, Юпитер, Венера, Сатурн
Риби - Луна, Марс, Меркурий, Юпитер



4
ЦЕЛЕНАСОЧЕНО ЖИВО СЪЧУВСТВИЕ
Трансформираща активност

Всяка от планетите”злодеи” олицетворява определен аспект от нашето съзнание.
Енергията на тези планети в живота ни се появява и посредством хора, които играят определена роля в нашия живот.

Планети и техните олицетворения

Слънце – Баща, бащин род
Луна – Майка, майчин род
Меркурий- Децав беда; нуждаещи се, студенти
Венера – жени в беда, съпруга, художник в беда
Марс -Мъже в беда, братя
Юпитер- Свещенник, съветник, мъдрец
Сатурн- Стари хора в беда, болни хора
Раху – нуждаещи се хора, които преживяват тежка болка
Кету – Духовни хора, светци, духовни организации

5
МАНТРИ
Лечение и духовно съзнание чрез трансформация

Ритуал
Дори ако отначало описаният ритуал се изпълнява без по-дълбоко осъзнаване, но отговорно с уважение и с искрено желание да се разбере неговото по-дълбоко значение, желаният резултат няма да закъснее.
Почистване на ръцете (миене или ритуална церемония за пречистване)
Откриване на янтрата която олицетворява вашия дишаватара
Отдаване на почит към духовната същност, олицетворявана от янтрата
Кратка медитация за смисъла и целта на практиката (трансформация на негативната планетна енергия или усилване на функционално позитивната планета –почитане на духовната форма на дишаватара)
Поднасяне на благовонна пръчица и описване на седем кръга около янтрата с рецитиране на мантрата.
Поднасяне на малка свещ и описване на седем кръга с рецитиране на мантрата.
Поднасяне на малко вода и описване на седем кръга с рецитиране на мантрата.
Поднасяне на цветя или листа и описване на седем кръга с рецитиране на мантрата.
108 –кратна рецитация на избраната мантра.
Заключителна молитва за приемане на поднесеното почитание и удовлетворяване на молбата.

Ако много бързаме, можем да се откажем от точки 6,7 и 8, но е по-добре да се изпълни целия ритуал.

СЛЪНЦЕТО – ШРИ РАМА
Мантра :
OM NAMO BHAGAVATE RAMACHANDRAYA


ЛУНАТА – ШРИ КРИШНА
Мантра:
HARE RAMA KRISHNA


МАРС – ШРИ НАРИСИМХА
Мантра:
OM NAMO BHAGAVATE NARASIMHAYA


МЕРКУРИЙ – ШРИ БУДА
Мантра:
OM NAMO BHAGAVATE BUDDAHADEVAYA

ЮПИТЕР – ВАМАНАДЕВА
Мантра:
OM NAMO BHAGAVATE VAMANADEVAYA


ВЕНЕРА – ПАРАШУРАМА
Мантра:
OM NAMO BHAGAVATE PARASHURAMAYA


САТУРН – КУРМАДЕВА
Мантра:
OM NAMO BHAGAVATE KURMADEVAYA


РАХУ – ВАРАХАДЕВА
Мантра:
OM NAMO BHAGAVATE VARAHADEVAYA



КЕТУ – МАТСЙАДЕВА
Мантра:
OM NAMO BHAGAVATE MATSYADEVAYA

*Раху и Кету са известни още като Северния и Южния лунен възел.
*Може да се приеме ведическият Асцендент, който се установява като от известния по западната астрология асцендент се извадят 23 градуса и 53 минути. Обикновено асцендентът се измества с един знак назад.
Последна промяна Lunohod на 25 Юни 2008, 19:59, променена общо 3 пъти
и така нататък...
Аватар
Lunohod
Модератор
 
Мнения: 401
Регистриран на: 20 Окт 2004, 09:12

Мнениеот B-L-O-T » 04 Ное 2007, 13:52

Прекрасна информация . Браво луноход . Имам само един въпрос за мантрите - Имам чувството че "NAMO" е сбъркано . Срещал съм тези мантри и това "NAMO" ми звучи не на място . От къде си взела информацията ?
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот Lunohod » 04 Ное 2007, 17:16

Да ти кажа има и други неща от текста, за които не съм много сигурна и все още търся и проверявам... Авторът е Маркус Шмике, но това "НАМО" съм го срещала и при Блаватска -цитирам:

НАМАХ (санскр.) на пали- НАМО. Първата дума при ежедневното призоваване на будистите, означаваща: "аз смирено се доверявам, или покланям, или благодаря" на Властелина; както например- "Намо тассо Бхавато Арахато" отправено към Властелина Будда. Свещенослужителите (както будистите, така и даоистите) се наричат "познавачи на Намаха", тъй като тази дума се използва в богослуженията и молитвите, при призоваването на на Тиратна и с малко изменение в окултните призовавания към бодхисатвите и нирманакаите.

ПАЛИ - Древният език на Магатхи (Мориа), който предшествал по- финния санскрит. Всички Буддиски Писания са написани на този език.

Ако ти се споделят твоите варианти, мисля ще е полезно...
и така нататък...
Аватар
Lunohod
Модератор
 
Мнения: 401
Регистриран на: 20 Окт 2004, 09:12

Мнениеот Trismegist » 25 Окт 2009, 08:57

Не става ясно как в по-горния ритуал се описват тези седем кръга.

1- во в каква посока и
2 - ро къде нанасям първите седем,къде вторите и къде третите седем кръга.Или ги нанасям един върху друг?
Мълчанието е злато !
Аватар
Trismegist
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 340
Регистриран на: 28 Юли 2004, 20:15
Местоположение: Made in Bulgaria

Мнениеот Lunohod » 28 Окт 2009, 00:05

Да, тя тази темичка беше просто интересно четиво по между другото, на фона на всичко, което не виждате и което става зад кулисите...
Искаш от мен отговор, та аз трябва ли да давам още тук в този обречен форум и тази обречена страна? Всичко което съм давала без да искам дори в замяна, ми излезе" през носа" така да се каже .Бях смазвана заради даването си...Не говорим само за това, че хората около теб като надушат че си добре и идват да те зесипват със всякакви неща - като хиени, говорим и за тези, които са готови да те смажат, когато си най-слаб от страх, че са ти длъжни. Сега трябва да играя ролята на глупачка - АКО ИСКАМ ОБАЧЕ...Трябва ли да го правя още? питам и отговор не искам...
и така нататък...
Аватар
Lunohod
Модератор
 
Мнения: 401
Регистриран на: 20 Окт 2004, 09:12

Мнениеот ultramarin » 28 Окт 2009, 13:43

Не става ясно как в по-горния ритуал се описват тези седем кръга.
1- во) в каква посока и
2 - ро) къде нанасям първите седем,къде вторите и къде третите седем кръга.Или ги нанасям един върху друг?

Кръговете са в посока часовниковата стрелка.
Кръговете не се нанасят никъде, а се описват във въздуха със свещта... всичките пъти около и над янтрата, която е центъра на ритуала.

и сега един дъъъъъълъг:
Офтопик:
Lunohod написа:Да, тя тази темичка беше просто интересно четиво по между другото, на фона на всичко, което не виждате и което става зад кулисите...
действията винаги стават зад кулисите - нали затова говорим за ЕЗОТРИЧНИ занятия в магията, от езотеричен - скрит... очакващият друго ще бъде разочарован ;) ... а този който пък взима присърце "всичко земно, що е прах и пепел, и суета на суетите" ще бъде фрустриран

Искаш от мен отговор, та аз трябва ли да давам още тук в този обречен форум и тази обречена страна?
форумът не е обречен - засега си върши работата и е полезен... докато служи на Силите на магията, дотогава те ще се интересуват от него... ако ти пускаш тема - нормално е да дадеш отговор по нея или просто да кажеш - "не знам" ако не знаеш... защо недоволстваш? Нима не получи достойна отплата за усилията си... ако не си - потърси, може би просто на си я видяла, попитай(задкулсно) и може би ще ти се покаже...

Всичко което съм давала без да искам дори в замяна, ми излезе" през носа" така да се каже. Бях смазвана заради даването си... Не говорим само за това, че хората около теб като надушат че си добре и идват да те зесипват със всякакви неща - като хиени, говорим и за тези, които са готови да те смажат, когато си най-слаб от страх, че са ти длъжни.
Затова тези, които ние смотаните и търсещите сила и знание, наричаме свои Учители имат едно правило: НЕ ДЕМОНСТРИРАМЕ И НЕ ПОМАГАМЕ!
Ако човек иска помощ, съществуват специални места, наречани галенко "магически забавачници", където се учат на чудеса, където е весело, леко, където даващ помощ, утеха и бла-бла-бла... ако обаче човек иска наистина да получи нещо ценно, то не помощ а само критика ще получи, но именно в думите на тази критика ще бъдат скрити отправенните към него "поучения" и "ако иска да слуша, ще ги чуе", и така ще знае какво да стори, един вид му се казва, как да си помогне сам...

Сега трябва да играя ролята на глупачка - АКО ИСКАМ ОБАЧЕ...Трябва ли да го правя още? питам и отговор не искам...
това че ти искаш или не искаш нещо, няма никакво значение - светът си прави каквото ТОЙ СИ ИСКА - ние можем само да се съобразим с него и някак си да нагодим живота си, АКО ИСКАМЕ да постигнем целите си... а ние имаме цели, нали!??? ... нали!?!!!

И все пак, Животът ни зависи от нас, ако откажем да играем една роля, то ще трябва да играем друга или да изчезнем от него. Та човек винаги има избор - искам ли да играя тази роля, която ми се натрапва или предпочитам да следвам тази, която аз съм си избрал, тази която ми ТРЯБВА за да достигна целта си!? Ако избера себе си, то какво трябва да направя, къде трябва да се съобразя със света, за да стигна до онзи връх към който гледам? Иже дотам там докъдето няма пряка пътека, а само скали, догде човек не може да мине напреки, но където човек е стигал вече, дотам СЪС СИГУРНОСТ трябва да води друга пътека, която не виждам... и докоги ке тража под вола теле, кат видя че върпейки в тая посока не стаа работътъ, а не взема да потърся ДРУГАДЕ???!!!

Всичко зависи от това - каква роля играеш: дали си мислиш(играеш на) че си НАМЕРИЛА ПЪТЯ или пък още ТЪРСИШ ПЪТ...

хей, "истината е някъде там"... "пътят никога не свършва"... "keep walking"...
Аватар
ultramarin
Модератор
 
Мнения: 314
Регистриран на: 06 Фев 2008, 09:15
Местоположение: София ...и България въобще

Мнениеот Trismegist » 28 Окт 2009, 18:04

Благодаря Ултрамарин - все пак осъзнавах, че досаждам с въпроса си, но ми се отговори!

Lunohod - Трогна ме с това исказване.Трябва да ти кажа,че и аз бях същия и още се лъжа да помагам.
Ще ти споделя един принцип,за който разбрах наскоро. - Когато помагаш на някого с по-ниска вибрация от твоята - той ти взема хубавото и ти отвръща с неговото си, защото иска или не той е длъжен да възстанови баланса(във вселената няма вакум).Винаги ти се отвръща на даването - но не винаги с каквото си очаквала.
Все едно да купиш за 5 лева мръсен парцал.
Учителя Беинса Дуно казва така:
- Трябва да течете, а не да изтичате!
Не можеш да даваш с по-голяма скорост от тази с която получаваш.Светът има свойството да смуче безкрайно.
Помогни на себе си а на света ще помогне Бог!
А и сега е зима - като няма слънце и енергията е малко - сърдитковци повечко 8) icon_compress

Благодаря за труда който си положила и нямам какво друго да ти предложа,но се надявам, че харесваш цветята.Те са за теб!

Изображение
Мълчанието е злато !
Аватар
Trismegist
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 340
Регистриран на: 28 Юли 2004, 20:15
Местоположение: Made in Bulgaria

Мнениеот Lunohod » 28 Окт 2009, 20:17

Trismegist написа:Благодаря Ултрамарин - все пак осъзнавах, че досаждам с въпроса си, но ми се отговори!

Lunohod - Трогна ме с това исказване.Трябва да ти кажа,че и аз бях същия и още се лъжа да помагам.
Ще ти споделя един принцип,за който разбрах наскоро. - Когато помагаш на някого с по-ниска вибрация от твоята - той ти взема хубавото и ти отвръща с неговото си, защото иска или не той е длъжен да възстанови баланса(във вселената няма вакум).Винаги ти се отвръща на даването - но не винаги с каквото си очаквала.
Все едно да купиш за 5 лева мръсен парцал.
Учителя Беинса Дуно казва така:
- Трябва да течете, а не да изтичате!
Не можеш да даваш с по-голяма скорост от тази с която получаваш.Светът има свойството да смуче безкрайно.
Помогни на себе си а на света ще помогне Бог!
А и сега е зима - като няма слънце и енергията е малко - сърдитковци повечко 8) icon_compress

Благодаря за труда който си положила и нямам какво друго да ти предложа,но се надявам, че харесваш цветята.Те са за теб!

Изображение



Много Ти благодаря, че са останали и такива хора.
и така нататък...
Аватар
Lunohod
Модератор
 
Мнения: 401
Регистриран на: 20 Окт 2004, 09:12


Назад към Астрология за Всеки

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 2 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 2 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта