Риби

Още от най-древни времена Магията и Астрологията са вървели ръка за ръка... Астрологическа карта, Фази на Луната, Зодиак, Асцендент, Планети, Звезди, Хороскопи... - тук ще бъде мястото за всичко това!

Модератор: Lunohod

Мнениеот ODISEY » 02 Авг 2005, 18:12

Риби
19 февруари - 19 март


Стихия: Вода
Качество: Подвижен
Полярност: Ин/Женски
Планета Управител: Нептун
Мечта: Подчинявам се на истинското божествено състрадание
Скъпоценен камък: Аквамарин
Камъни, даващи сила: Аметист, халцедон, турмалин, сугилит
Ключова фраза: Аз вярвам
Символ: Две свързани плуващи риби
Части на тялото: Крака, лимфна система
Цветове: Морскозелено, виолетово
Животно: Делфин, кит, риби, морски обитатели
Митове и легенди: Афродита, Буда, Исус Христос
Дом: Дванадесети
Противоположен знак: Дева
Цвете: Водна лилия
Ключова дума: Прерастване



Положителни качества: Злоупотреба с енергията:
Прозорлив
Мистик
Идеалист
Гъвкав
Поетичен
Съчувстващ
Фантазьор
Объркан
Бягащ
Срамежлив
Подозрителен
Силно зависим
Отвеян
Пристрастяващ се




Силните и слабите ви страни.

Вие имате особен поглед върху живота - виждате нещата с въображението си и прозирате същината на всички събития със своите изострени сетива. Тъй като сте мистични, прозорливи и обаятелни, вашата себеизява е многостранна - от загрижени за света негови служители до капризни артисти. Можете да бъдете предани на високи идеали и чрез енергията на Нептун, вашата планетна доминанта, да осъществявате дълбока духовна връзка с хората наоколо.
Щом ви връхлетят житейски бури и околните изпаднат в апатия, вашата вяра ви издига по-високо от тях. Като "Мечтателите" на зодиака вие излъчвате така необходимата на всички надежда и истинско съчувствие в света, който се нуждае от излекуване. Вярвате на вътрешните си сетива, намирате изход в творчеството, за да укрепите сигурността си. Вашата чувствителност кара хората да търсят проницателната ви подкрепа, но невинаги ви е лесно да се обградите с ясни лични граници. В опитите да спасите някого нерядко вие самите ставате жертви. Понякога се поддавате на илюзии или заблуди, тъй като трудно определяте къде е тънката граница между много равнища на действителността. Трябва ви време и пространство за уединение, размисли и регенериране. Пазете се от хора без задръжки, които злоупотребяват с вашето съчувствие и разбиране. Дори да сте обвързани с публични прояви, обичате по-спокойния живот. Трябва ви лично пространство, в което да се освобождавате от всекидневните товари. Често пъти хора от вашия знак търсят спасение в опасни пристрастявания или вредни навици, като например алкохол и наркотици Но ако тръгнете след трансцендентната светлина, която излъчва вашето съкровено "Аз", ще свържете духовната си сила със своето реално физическо съществувание и така по магичен начин ще променяте света.

Светлината на вашата любов.

Търсенето на сродна душа изпълва мечтите ви и дори да сте преживели разочарования, не се отказвате от истинската любов. За вас животът без нея няма смисъл! Виждате потенциал и красота почти у всекиго, но идеалният партньор е онзи, към когото ще изпитате действителна и цялостна любов. Щом дадете любовния си обет, вие създавате цял магичен свят, където двамата с партньора ще изживеете истински екстаз.
Срещнете ли хора от водните знаци - Рак, Скорпион и Риби, - веднага бивате привлечени към тях поради еднаквото отношение към света на емоциите. Овенът поражда у вас спонтанна страст, но може да преживеете и силно разочарование. Телецът разбира нуждите ви и ви помага да изградите основите на вашите мечти. Близнаците непрекъснато ви изправят на нокти и ако капризите им траят малко повече, сигурно няма да издържите. Ракът подхранва вашата себеизява и ви насърчава да изразявате изцяло любовта си. С Лъва рядко ще имате шанс да кажете от какво се нуждаете, той изсмуква цялата ви енергия.
Девата, вашата зодиакална противоположност, е едновременно привлекателна и плашеща, но ако постигнете разбирателство, ще изградите заедно света на мечтите. Изтънчената елегантност на Везните ви привлича, но техните изисквания за съвършенство може да са прекалено високи за вас. Скорпионът удовлетворява жаждата ви за силна страст, с него попадате в друго измерение. Животът със Стрелеца е предизвикателство, защото вчерашната възможност днес може изобщо да не се осъществи. С Козирога се чувствате сигурни и стабилни, докато не нарушавате взаимно личните си граници. Водолеят може да ви бъде верен приятел, но не е най-подходящият за любовник. С човек от вашия знак се чувствате така, сякаш всичките ви желания и надежди се осъществяват, но това става само ако между двама ви съществува духовна хармония.

Вашето място в света.

Дори да не се смятате за светски или амбициозни личности, все пак искате да изразявате фантазията си чрез нещата, създадени от вас. Разнообразните ви интереси доста затрудняват окончателния избор. Обичате да изграждате красотата в света - да работите в озеленяването, цветопроизводството, модния дизайн, козметичната индустрия или дизайна на интериори. Тъй като сте способни да черпите от енергията на колективното съзнание, постигате забележителни успехи в киното, телевизията и рекламите, можете да станете талантливи актьори, музиканти, танцьори, художници или фотографи.
Стремежът ви да извисите човешкия дух ви подтиква към кариерата на наставници или социални работници, към медицината или благотворителните организации. Силната ви чувствителност към животните може да ви насочи към ветеринарната медицина или към работа в зоопарк. Ресторантьорството и клубният бизнес също са добра перспектива. Работата ви прави щастливи, когато знаете, че вървите в крак с живота.

Силовите маневри.

Когато заговорят за сила, се чувствате така, сякаш някой ви хваща за гърлото. Харесвате мира и хармонията, мечтаете за утопично общество. В действителност ясно осъзнавате неограничената сила на божественото състрадание, когато черпите от абсолютната енергия на Източника. Щом се подчините на сияйния образ на любовта, вярата и надеждата, получавате невероятно усещане за свобода. Тогава съдбата направлява стъпките ви. Загубите ли връзката с Източника, ставате слаби и безсилни. Ще преодолеете това само ако приемете себе си.
Силата ви отслабва, когато хората ви влияят отрицателно, щом ви увлекат в нездрави пристрастявания или ви манипулират за собствена изгода. Може да ви се стори, че ще бъдете силни, ако се подчините, но ненужната саможертва ограбва истинската ви сила. Пътеводната светлина, която търсите, може би грее в дълбините на собствената ви душа, излъчвайки истинския мир и хармония, които за вас представляват същината на силата.

Известни Риби.

Принц Андрю, Тами Фей Бакър, Дрю Баримор, Александър Греъм Бел, Карън Карпентър, Енрико Карузо, Кърт Кобейн, Гордън Купър, Рон Хауърд, Куинси Джоунс, Микеланджело, Джими Суагърт, Джон Ъпдайк, Том Уулф.

Риби, престанете да вярвате, че:

Вашата чувствителност ви дава възможност да намерите най-лесния изход от конфликтни ситуации, които се нуждаят от спешното вземане на решения, и че благодарение на чувствителността си ще заслужите уважението на другите. Давате прекалено много от себе си и това е за ваша сметка, развивате комплекс на мъченик и жертва. Трябва да се доверявате всекиму и да приемате всеки като равен на себе си, тъй като границите ви са твърде размити. За вас детайлите не са съществена част от панорамната представа за живота. Трябва да се съмнявате в искреността на любимия човек и да го карате да доказва чувствата си към вас.

Риби, започнете да вярвате, че:

Когато започнете да преценявате по-точно характера на другите, ще можете да избягвате трудни ситуации, както и такива, в които другите си играят с вашите чувства. Вие се приспособявате лесно и тенденцията ви е не да плувате с мъка срещу течението, а да бъдете в синхрон с потока на жизнените цикли. Не бива да се поддавате на изключителната си вътрешна необходимост да бъдете идеализирани, високо ценени и дори да се прекланят пред вас. Престанете да очаквате Прекрасния принц или Прекрасната принцеса, които бездруго никога не идват. Когато сте в състояние да приемете любовта, от която се нуждаете, ще забравите, че ви е по-лесно и по-познато усещането за самота. Дълбоката печал, която чувствителните и с дълбока душевност Риби изпитват понякога, може да се превърне в една от най-силните ви страни. Добре отработена е реакцията ви на самовглъбяване, а умението да проявявате състрадание и разбиране към всеки е ваша дарба.
Аз пиша на Кирилица. А Ти?
Аватар
ODISEY
WebMaster
 
Мнения: 57
Регистриран на: 20 Май 2004, 18:11

Мнениеот Arian Star » 02 Авг 2005, 19:55

Здравейте,
До като четох и двете характеристики на зодиакалните знаци Риба и Овен, аз се замислих, че моят Асцедент е между Риба и Овен! Аз съм го изчислявала като Риба, но други астролози ми го изчисляват като Овен! Въпреки това моят зодиакален знак е Близнаци! Понякога обаче усещам, че съм повече Риба и често пъти имам контакти със Скорпиони и Риби! Но на скоро открих, че реагирам в някои условия и като Овен! Имала съм взаимоотношения, както и с представители на водния триъгълник, така и с огнения и не на последно място и с Близнаци! Можете ли да ми кажете нещо повече, за това особено съчетание! Родена съм на 30.05.1975 г. и часа ми е 2.00 през нощта! Ако имате желание бих се радвала на повече подробности! И вероятно това съчетание е доста предизвикателно не мислите ли? Интересно ми е да мога да открия още информация! Но и това, което прочетох беше от полза и ми беше интересно! icon_eusa_clap icon_eusa_clap icon_thanks
Аватар
Arian Star
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 145
Регистриран на: 27 Юли 2005, 16:04
Местоположение: Burgas

Мнениеот Fire_And_Steel » 02 Авг 2005, 23:00

ХА! аз съм риба с асцедент овен и ми беше доста интересно да прочета двете темички. Доста от нещата присъщи на знаците ми съответстват но една доста голяма част изобщо не съвпадат. Това си го обяснявам със силния ми козирог и водолей , както и че в момента асцедента ми е в телец.

Полярност: Ин/Женски

едно малко доуточняване- спроред китайската медицина огнените и водните знаци са Ян( мъжки), а земните и въздушните Ин(женски)
Аватар
Fire_And_Steel
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 42
Регистриран на: 02 Май 2005, 15:26

Мнениеот NAT » 07 Ное 2005, 17:50

Много интересно...повечето от нещата са наистина верни :) А можете ли да ми нещо за риби с асцедент и луна в дева? И въобще някаква характеристика за човека, роден на следната дата: 4.3.1988, 16:50, Русе? Много благодаря предварително :)
Love the life, respect the death!!!
Аватар
NAT
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 20
Регистриран на: 05 Май 2005, 14:21

Мнениеот nancy_pz » 02 Май 2007, 07:30

за близнаци някой има ли
pink
Аватар
nancy_pz
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 36
Регистриран на: 30 Апр 2007, 17:49
Местоположение: pazardjik


Назад към Астрология за Всеки

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 3 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 3 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта