Гадаене с боб

Тук можете да пишете за всякакъв вид гадания, които не са опоменати в другите раздели на форума.

Модератор: Cath

Назад към Гадателство

Мнениеот Poison » 25 Дек 2005, 11:21

Колко бобчета трябва да има за да се гледа на боб според вас? Знам че се отробяват на четни и нечетни и бобчетата се редят на два хоризонтални реда на по три купчинки. Така гледах да прави една гледачка. Някой знае ли повече?
Аватар
Poison
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 558
Регистриран на: 29 Яну 2005, 15:01

Мнениеот ZUVUYA » 30 Дек 2005, 18:02

Druido Помня, една позната гадаеше на боб с 41 зърна.
Боба се събира на купчинка и от него се правя три по малки купчинки,
От всяка се вадят по четри докато не останат 1-2-3 или четри зърна, след това боба пак се прави на купчинка и се повтаря процедурата за всели ред, май редовете бяха 3 по по три ..или общо 9 позиций
Аватар
ZUVUYA
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 24
Регистриран на: 11 Окт 2004, 12:22
Местоположение: Училище Маг бул. Пиротски бл.127-Б (блока преди кино Арена)

Мнениеот Bloody Alibis » 02 Фев 2006, 15:48

Я дайте един кратък курс по бобогледане :) ама аз това сериозно го казвам да не си помислите,че се шегувам
Аватар
Bloody Alibis
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 234
Регистриран на: 06 Ное 2005, 11:33
Местоположение: Sofia

Мнениеот wal4iza » 31 Май 2006, 16:03

аз имах 1 приятелка дет с 40 боб4ета гледа6е,като всяка позиция зна4е6е нещо,но аз не поисках да го нау4а за да ми е интересни кат се сабираме по женски:)
Аватар
wal4iza
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 61
Регистриран на: 21 Май 2006, 11:23

Мнениеот Arhimikus » 31 Май 2006, 18:29

На една приятелка прабаба й (ще я помня само с добро!) гледаше на боб... не ми изглеждаше много лесно.
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот Elly » 22 Юни 2006, 20:53

ами на мен прабаба ми гледаше на боб, само веднъж съм я карала да ми гледа и доколкото се сещам тя не ги правеше на купчинки а ги разпръсваше и после гледаше формичките които са образували , както каза wal4iza явно всяка позиция си има някакво значение ...
:roll: don't know
Аватар
Elly
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 11
Регистриран на: 19 Юни 2006, 19:00
Местоположение: sliven

Мнениеот Wizard » 23 Юни 2006, 07:47

Някой запознат ли е какви са "тези бобени Формички", както каза Ели, които се използват за гадаене?
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот Earth_dust » 02 Апр 2007, 07:17

[font=Arial]Здравейте всички!
Моята баба, която много си обичам, ме научи преди доста време как става цялата работа. Нейният метод беше като този на ZUVUYA .Редовете наистина са 3(тези, на които се правят купчинки), четвъртата е крайния резултат.Отговорът на зададен предварително въпрос е "да" ако останат 4 купчинки по 4 бобчета на четвърти ред.Ако са повече или по- малко отговорът е "не"(много го мразя този резултат :wink: ).Задължително е обаче, ако сте решили да използвате бобчета в няколко последователни гледанки за различни въпроси винаги трябва да сменяте по едно бобче за всеки нов въпрос. Ако гледането е за любов от лявата колконка на 1, 2 и 3 ред се съди за симпатиите за срещуположния пол , в дясно за твоите( колкото повече бобчета има толкова по-силни са симпатиите).Освен това на първия ред винаги остават 5, 7 или 9 бобчета, като 9 "е на хубаво" както баба ми казва, а 5 "на лошо".На 2 ред в средата се разполага домът....Ами това се сещам за сега. Дано да ви е било полезно.
[/font]
Аватар
Earth_dust
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 23
Регистриран на: 02 Апр 2007, 06:52
Местоположение: varna

Мнениеот svet-le-to » 26 Фев 2008, 14:03

аз съм напълно съгласна с elly ... значи мисля че се зимаха 40 бобени зърна....взимаш ги всички в ръка и ги раздрусваш а после ги хвърляш на маса или под.... и гледаш формата която се образува...скоро бях попаднала на сайт с формите който се образуват и какво значат те ,но го загубих затфа ся трябва да се поразровя за да го намеря и ще ги пусна тук за да им се наслаждавате всички :) icon_flowerface :mrgreen:
Аватар
svet-le-to
 
Мнения: 9
Регистриран на: 22 Фев 2008, 14:52

Мнениеот svet-le-to » 26 Фев 2008, 14:17

:) :mrgreen: има и друг начин който също ще публикувам в най-подробен вариант макар че го видях по горе пак ще го сложа само че по подробно:
- Вземат се 41 бобови зърна и се нареждат на 9 купчинки върху масата. Най-напред се правят 3 купчинки от зърната. По едно специфично подреждане в първия ред се получават 3 купчинки, във всяка от които има не повече от 4 бобови зърна. Вторият ред се прави от тези купчинки, където бобовите зърна са по 4, и всичко се разполага на произволни 3 купчинки. След това се образува трети ред, той се прави произволно, с всичко, което е останало от първите два реда, но пак се образуват 3 купчинки. При това наум се повтаря “Желая, надявам се, изпълнява се!”. Средната купчинка от първия ред наричам на главата, третата купчинка от същия ред - на ръцете, а средната от втория ред - на сърцето. Третата от третия ред е на краката, когато са на път. Тези четири купчинки се смятат за основни. Защото: първо - главата съдържа отговори на въпроси за ума, способностите и характера; второ - ръката означава имане, богатство, бедност; трето - сърцето - печал, радост, чувства, любов; четвърто - краката в поход - пътешествие, път, писма, отпътуване. Ако въпросът се отнася към една от четирите купчини, погледнете колко бобови зърна има в нея - ако броят е четен, ви предстои нещо неблагоприятно, ако са нечетни - нещо хубаво. При това трябва да се вземе предвид и първата купчинка. Тя е като междинна - ако в нея броят също е нечетен, това означава благополучие
Аватар
svet-le-to
 
Мнения: 9
Регистриран на: 22 Фев 2008, 14:52


Назад към Гадателство

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия e 1 потребител :: 0 регистрирани0 скрити и 1 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта