махало

Тук можете да пишете за всякакъв вид гадания, които не са опоменати в другите раздели на форума.

Модератор: Cath

Назад към Гадателство

Мнениеот bubasdv » 21 Юли 2006, 23:18

знае ли някой как се гледа с махало?От какво да бъде направено то?
Аватар
bubasdv
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 15
Регистриран на: 18 Юли 2006, 22:09

Мнениеот alpine » 22 Юли 2006, 11:59

Гледането с махало е съвсем точна наука и си има име : Радиестезия. Всъщност използването на махалото е една малка част от радиестезията, но основна. :)
Сравнително лесно можеш да се научиш да получаваш от махалото отговори с "да" или "не". Обаче сега ако се впусна да ти обяснявам всичко това ще ми трябват пона 4-5 страници и няколко часа, така че ще постна линк към една книга за основите на Радиестезията. Прочети първите 20 страници и ще разбереш това което ти е необходимо :) и тогава вече ако имаш въпроси с удоволствие ще отговоря на тях. :mrgreen:

Виж книгата: "Радиестезийна тетрадка".
Аватар
alpine
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 20
Регистриран на: 03 Юни 2006, 21:20
Местоположение: somewhere in Europe

Мнениеот Cath » 10 Окт 2010, 11:33

Онзи ден, мотаейки се из халите забелязах да се продават махала. Днес съвсем случайно попаднах на тази тема. Ето защо реших да драсна някой и друг ред и да дам своя принос към развитието на този въпрос.

Ако трябва да съм честна идеята за махало, като способ за гадаене ми беше интересна до момента, в който осъзнах, че мога да го контролирам. Както и всеки един от вас, съвсем не се съмнявайте! Направете си някакво импровизирано махало - по тежък предмет на края на конец (пръстен, ключ, камъче, нещо си..) - и можете да проверите. Решавате, че махалото ще се върти на дясно - то се върти на дясно, дори и да не е в ръката ви, а закачено някъде. Много се разочаровах - това значеше, че въпросите, на които търсех отговор щяха да получат отговорът, който аз исках, а това съвсем не беше добре. Ето защо изоставих махалото още преди много години.

Преди около година и нещо обаче, реших че е хубаво да си намеря система за гадание, която да ползвам и която да ми допада напълно. Ето защо започнах да се интересувам от всички познати гадателски техники и, незнайно защо, първо попаднах на махалото. Въпреки недоверието си както към махалото, така и към "окултно-популярната" литература, предприех смела стъпка и се сдобих с книжката "Работа с махало" на Даян Стейн. Книгата не ми каза нищо ново и се оказа голямо разочарование, но поне систематизира това, което знаех до момента. Така че ще е от помощ на начинаещите.

Махалото може да бъде, както вече казах, всичко, което виси от конец. Има махала, които се продават и изглеждат наистина много красиви - най-често са от кристал, който се смята за най-подходящ за направата на махало. Недостатък им е това, че първо са доста парички и второ - чупят се лесно. Можете сами да си изработите махало, дори и кристално, стига да имате достатъчно желание, фантазия и онези малките ювелирни клещи. Винаги съм подкрепяла идеята, че е хубаво практикуващия сам да изработва инструментите си.

Как да ползваме махалото? В общи линии основното, за което можете да ползвате махалото е въпроси от типа "да/не" - определяте коя посока на въртене е "да" и коя "не", задавате няколко "пробни" въпроса и започвате. Друг вариант е ползването на разграфени таблици - при тях се ползва най вече движението напред назад на махалото, а не кръговото движение. Какво е написано на таблицата зависи от вас самите, но можете да видите един пример тук:

Изображение

По същия начин бихте могли да направите дори таблица, съдържаща всички букви от азбуката и да получавате дори по-сериозни отговори на въпросите си. Това беше едно от нещата, които ми върна вярата в този гадателски метод, защото до скоро считах, че махалото може да се ползва само за "да/не" типа въпроси.

Още един начин да употребявате махалото е да го ползвате като радар за всякакъв вид енергия. Тук вече става забавно, тъй като няма особени ограничения. Получава на обратния принцип на дотук ползваните - опитвате се да държите махалото възможно най-неподвижно и го движите например из помещение, в което иксате да локализирате накаква енергия или над човек, чиято болест искате да диагностицирате чрез махалото. И така за каквото се сетите - да намерите нещо загубено, да викате духове, да търсите вода и съкровища и т.н. Единственото, което трябва да направите е да "зададете" на махалото задачата, или т.нар. "програмиране". На прост език това ще рече да вземете махалото си в ръце и да се съсредоточите в това, което желаете от него.

Какво трябва да правя, за да може махалото да е в изправност? Това е рутинното "почистване", което е типично за всички видове гадателски инструменти. Дали ще е течаща вода, да го оставите за известно време в купа със сол или пръст, или пък изложено на слънчева светлина - зависи от махалото и вас.

Още нещо... Ако се заниавате с определени духове и сили, или почитате определени божества можете да направите малък ритуал, в който да ги помолите да благословят махалото ви, да вложат част от енергията си в него, или каквото е пригодно за следваната от вас традиция или система.

Като заключение трябва да кажа, че въпреки, че махалото е доста елементарен начин за гадания, той не бива да бъде пренебрегван. Махалото е хубава част от вашата гадателска практика. Колкото до съзнателното контролиране на махалото, вероятно просто трябва да се абстрахираме от това, да проявим малко повече вяра и нещата ще се получат. Струва си да опитаме.
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот lil » 10 Окт 2010, 12:25

Миналата година експериментирах с махало от планински кристал. Написах на листчета числата от 1 до 49, обърнах ги и с махалото минах през всички. Избрах десет от тях(където то се въртеше в кръг). На другия ден бяха изтеглени шест от тях в едно теглене на "6 от 49". Е, не бях пуснала фиш...
Аватар
lil
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 43
Регистриран на: 07 Сеп 2006, 20:45

Мнениеот stiv_niki » 28 Окт 2010, 07:35

lil написа:Миналата година експериментирах с махало от планински кристал. Написах на листчета числата от 1 до 49, обърнах ги и с махалото минах през всички. Избрах десет от тях(където то се въртеше в кръг). На другия ден бяха изтеглени шест от тях в едно теглене на "6 от 49". Е, не бях пуснала фиш...


Има една книга - Махалото практическо ръководство, продава се с махало от полускъпоценни камъни, в нея има няколко подобни и доста добре разработени метода,относно темата.Жалко наистина че не си пуснала фиша ...
Аватар
stiv_niki
 
Мнения: 5
Регистриран на: 19 Фев 2010, 09:14


Назад към Гадателство

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия e 1 потребител :: 0 регистрирани0 скрити и 1 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта