кристално кълбо

Тук можете да пишете за всякакъв вид гадания, които не са опоменати в другите раздели на форума.

Модератор: Cath

Мнениеот fenix » 19 Юли 2007, 15:00

искам да си купя, защото някак си нямам как да си направя огледало. (това не беше по темата ;) ) та въпроса ми е как да разбера това което гледам дали е чисто стъкло или...
от софия съм. Видях едно в книжарница астея, 60 лв но честно казано ми се стори да си е стъклено. в една от книгите които ечтох пишеше че може да различиш истинското кълбо от стъкленото по това че първото е студено а второто топло. Това ли е единствения начин
enjoy
Аватар
fenix
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 67
Регистриран на: 10 Юли 2007, 14:02
Местоположение: sofia

Мнениеот WandaBlenda » 19 Юли 2007, 16:27

По принцип топката е най-добре да е от кристал а не от стъкло.В случая със сигурност не става дума за кристал.Абсолютно чист прозрачен планински кристал с размерите на топка за гадаене е изключително трудно да се обработи и ще ти излезе с една нула отзад от тая цена която си дала.Със сигурност няма да намериш подобно нещо вероятно в цяла България.Един единствен път видях такова на една изложба за бижута във Виена и беше обработено от Сваровски.Не питай за цената :mrgreen:
Пробвай да заместиш топката с кристална купа с вода.
Аватар
WandaBlenda
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 299
Регистриран на: 28 Ное 2005, 07:49

Мнениеот galina_dim » 19 Юли 2007, 16:57

Феникс, в тия горещини не знам температурата дали може да е мерило...
...Да мълчиш...
Филолог е диагноза!
Аватар
galina_dim
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 655
Регистриран на: 24 Мар 2006, 12:08
Местоположение: София

Мнениеот fenix » 19 Юли 2007, 17:15

именно защото и на мен не ми се виждса подходящо мерило, за това реших да питам вас за друго. Колкото до топката - не съм я купувала, само я видях. И за това питам от къде да намеря малко по оригинална, но сигурно ще пробвам с купата с вода
enjoy
Аватар
fenix
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 67
Регистриран на: 10 Юли 2007, 14:02
Местоположение: sofia

Мнениеот Child Of Nature » 19 Юли 2007, 17:19

Кристалното кълбо е добре да бъде от кристал, но и стъкленото върши работа. Функцията на кристала е да увеличи до някаква степен възможностите на гадателя и да развие чувствителността на астралните му сетива, в случая зрението.
Като цяло всяка една отразяваща повърхност върши работа, но все пак кълбото си е класика. Това дали е от кристал или не е въпрос на късмет и... възможности :)
Аватар
Child Of Nature
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 55
Регистриран на: 09 Юли 2007, 13:03
Местоположение: Bourgas

Мнениеот rain » 19 Юли 2007, 17:42

60 лв. за една кристална сфера...кожодерство.
Кога пък се дигнаха толкова цените, обикновено вървят от 10 до 20 лв. в зависимост от размера - голямо или малко. Освен това не са стъклени, а направени от оловен кристал, което все пак върши работа, макар че според традицията кристала трябва да е от кварц. Подобни кварцови сфери вече вървят доста скъпо, над 100 лв. ако въобще ги има в България.
Едно от местата в София където има кристали, сфери и подобни, е пред Александър Невски - амбулантните търговци.
Аватар
rain
Модератор
 
Мнения: 473
Регистриран на: 26 Юни 2007, 20:07

Мнениеот fenix » 19 Юли 2007, 17:51

мерси, за упътването, в събота ще проверя :)
enjoy
Аватар
fenix
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 67
Регистриран на: 10 Юли 2007, 14:02
Местоположение: sofia

Мнениеот B-L-O-T » 19 Юли 2007, 19:58

ГЛедах на Плиска има по 50 лв с стоийка . . .
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот Lonely Ghost » 20 Юли 2007, 05:50

WandaBlenda написа:По принцип топката е най-добре да е от кристал а не от стъкло.В случая със сигурност не става дума за кристал.Абсолютно чист прозрачен планински кристал с размерите на топка за гадаене е изключително трудно да се обработи и ще ти излезе с една нула отзад от тая цена която си дала.Със сигурност няма да намериш подобно нещо вероятно в цяла България.Един единствен път видях такова на една изложба за бижута във Виена и беше обработено от Сваровски.Не питай за цената :mrgreen:
Пробвай да заместиш топката с кристална купа с вода.

WandaBlenda, Сваровски НЕ РАБОТЯТ с естествени кристали! Всички кристали, които използват в дизайна на аксесоарите си и оптиката са си тяхно производство. В сайта им има доста информация по този въпрос и ако някой се интересува може да прочете повече там.
Lonely Ghost
Аватар
Lonely Ghost
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 81
Регистриран на: 23 Авг 2006, 11:41

Мнениеот galina_dim » 20 Юли 2007, 05:54

Lonely Ghost, Сваровски не работят и със синтетика :) Те си имат пещера, от която ги вадят... Аз лично имам необработени кристали Сваровски, както и доста от обработените... Падам си сноб, нищо, че не ми личи на срещите, щот ходя с дънки и тениска :)
...Да мълчиш...
Филолог е диагноза!
Аватар
galina_dim
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 655
Регистриран на: 24 Мар 2006, 12:08
Местоположение: София

Мнениеот Lonely Ghost » 20 Юли 2007, 08:14

http://shop.swarovski.com/is-bin/INTERS ... l#garantie
What is crystal made of?
For more than a hundred years, Swarovski has been the world’s leading brand for cut crystal. Swarovski crystal is the culmination of merging natural materials, cut to provide ultimate brilliance.
Формулата на съставките е създадена от Даниел Сваровски и до ден днешен се пази в абсолютна тайна.
Естествените кристали могат да бъдат мокрени, не се повреждат от парфюми и кремове, които нанасяме върху кожата си, то в инструкциите за ползване на кристалите Сваровски се обръща особено внимание на това, че не поемат отговорност за последствията ако те са поставяни в контакт с козметични продукти или вода.
Ето и част от оригиналната инструкция:
What to avoid
The jewellery may be damaged by direct contact with sprays such as hairsprays, perfumes, deodorants or detergents and salt water. Add jewellery last when dressing.
When not to wear
Never wear jewellery in the bath, in bed or when exercising. This can cause unreasonable stress and wear and tear.
Cleaning
An occasional polishing with a soft cloth will help to maintain its original lustrous finish.
If jewellery is very dirty, wash your jewellery from time to time using warm water, a mild detergent and a soft tooth brush. Rinse thoroughly with clean water prior to drying with a clean cotton cloth. This only applies to jewellery set with only crystal.
Do not, however, immerse pieces in water.
Do not use sonic cleaners, boiling water or ammonia cleaners.

И тъй като се опасявам, че написах повече, отколкото трябва спирам до тук, но отново ще напомня, че достатъчно информация има в самия сайт на Сваровски.
Абсолютно сигурна съм в това, което твърдя, тъй като имам доста богата колекция от техни продукти и в детайли съм се интересувала как се поддържат и от какво са направени.
Lonely Ghost
Аватар
Lonely Ghost
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 81
Регистриран на: 23 Авг 2006, 11:41

Мнениеот KAT » 20 Юли 2007, 08:42

ужас просто, когато кристална топка увеличи силите ви мисловните ви, аз ще стана поп.

Ако си луд за връзване дай 60 лв или там 50 лв както каза БЛОТ.
Аватар
KAT
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 319
Регистриран на: 28 Окт 2006, 15:35

Мнениеот fenix » 20 Юли 2007, 09:05

не съм ги дала тия пари, исках съвет как да аеря истинско. освен това го поисках от хора които ще ми помогнат, а не от теб, защото за една седмица успях да прочета достатъчно твои постове, за да разбера, че не сме на едно мнение почти за нищо, и няма смисъл да питам теб
enjoy
Аватар
fenix
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 67
Регистриран на: 10 Юли 2007, 14:02
Местоположение: sofia

Мнениеот KAT » 20 Юли 2007, 09:25

fenix - не си на едно мнение с мен, защото говоря само за енергийни разуми нали. Ами я погледни аватар си, тази да я наречем жена какво е според теб, я виж материята от която е изградена и това което е разпръснато около нея. Това на аватара ти все още е нещо като материя, но много фина или феерична, тя може да минава дори през другата твърда материя. И така каква е тази жена тогава ангел, енергиен разум или що ли. Да не говорим какво прави с лявата си ръка, някакви енергии е завихрила и се сипе надолу тази енергия, интересно по кого ли се сипе енергията на картинката не е показано. Също така можем и да поразсъждаваме това да го наречем пространство което е показано на картинката дали е в нашата вселена или е някъде на друго място, тоест мястото където е показана тази фея - това май нак-много й подхожда като определение..

debika : айде пиши по темата
Аватар
KAT
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 319
Регистриран на: 28 Окт 2006, 15:35

Мнениеот WandaBlenda » 20 Юли 2007, 15:57

Lonely Ghost няма да споря дали Сваровски кристалите са естествени или изкуствени.Мислех , че са естествени, но да приемем че си права щом казваш че си такъв маняк.Това което видях беше наистина много красиво и много скъпо, без значение от какво е.Темата обаче не е за кристалите Сваровски а за това, че истинска кристална топка е доста скъпа.Което щом си такъв маняк предполагам , ще потвърдиш.И хората които не могат да си го позволят, търсят алтернативи като огледала, стъкло, купи и т.н.Между другото има една книга "Кристални топки и Кристални купи" на издателство Аратрон с техники и методи за гадаене.Който се интересува може да си я потърси.
Аватар
WandaBlenda
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 299
Регистриран на: 28 Ное 2005, 07:49

Мнениеот B-L-O-T » 20 Юли 2007, 18:31

Не мисля че 50 лв е много защото това е гоялмо количество кристал и се намира не много лесно (такива големи кристали, все пак не ги лепят) . Обработката му също струва пари .
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот Lonely Ghost » 20 Юли 2007, 20:13

WandaBlenda, това за Сваровски го написах не защото искам да споря или да се покажа колко знам, а за това защото някъде по-горе стана въпрос за това, че кристалните сфери от естествен кристал са най-добри и аз реших само да поясня, че кристалите Сваровски не са естествени кристали, а кристали направени от естествени материали, полирани ръчно. Много често ги споменават като "камъни Сваровски", което е абсолютно грешно! С това, което написах ми се искаше да внеса повече яснота.
Иначе за останалото си напълно права и аз съм съвсем съгласна с теб. drunk
Lonely Ghost
Аватар
Lonely Ghost
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 81
Регистриран на: 23 Авг 2006, 11:41

Мнениеот Poison » 26 Юли 2007, 12:33

Офф КАТ пише за дъжд че не може да предизвикате а тя темата била за кристално кълбо. пак лудница. къв дъжд бе маняк. Айде дай идеи как се работи с такова кълбо.
Lonely Ghost да напиша само че едва ли скъпоцените камъни в този случай ще са нужни и толкова скпоценни. който го може ще може и на обикновено стъкло от бутилка от бира
Аватар
Poison
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 558
Регистриран на: 29 Яну 2005, 15:01

Мнениеот nightwalker » 26 Юли 2007, 13:00

Феникс, може да си намериш каквото търсиш ако следиш разпродажбите в музея на Земята и хората. Там отвреме навреме правят базари и разпродажби на камъни и с малко късмет може да попаднеш на много добри неща. Последния път,когато посетих такава разпродажба,си взех чудесен кръгъл слънчев камък. Ако видя,че обявяват разпродажба,ще ти пиша,често минавам от там.
Ave Caesar! Morituri te salutant!
Аватар
nightwalker
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 37
Регистриран на: 25 Юли 2007, 08:45
Местоположение: the shadows

Мнениеот Lonely Ghost » 26 Юли 2007, 13:06

Poison написа:...Lonely Ghost да напиша само че едва ли скъпоцените камъни в този случай ще са нужни и толкова скпоценни. който го може ще може и на обикновено стъкло от бутилка от бира

Poison, съгласна съм с теб.
Lonely Ghost
Аватар
Lonely Ghost
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 81
Регистриран на: 23 Авг 2006, 11:41

Следваща

Назад към Гадателство

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 2 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 2 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта