Живачна магия???

Всяка друга магия, която не се вписва в останалите категории - Висша магия, Шаманизъм, Хрономагия, Древна Магия... всичко, за което се досетите. Тук можете да пишете за нови магически системи, вашите магически идеи.

Мнениеот EliKarim » 26 Юни 2006, 16:30

Всъщност специално за живака наистина яйцето не би могло да изчисти нещата. Все пак това е отравяне. Яйцето все пак върши работа, но в други случаи.
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот vitkov » 29 Авг 2006, 03:03

А с какво се чисти или вади живак.Питам защото на женами са и казали,че има направена живачна магия.И по принцип как може да се предпази.От 94год.се някой ще измагери нещо гадно
Аватар
vitkov
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Авг 2006, 04:27
Местоположение: София

Мнениеот ve6terica » 16 Окт 2006, 20:11

Къде мога да намеря някой човек който наистина разбира от развалянето на такива живачни магии??
Аватар
ve6terica
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 26
Регистриран на: 10 Окт 2006, 17:05
Местоположение: София

Мнениеот Wizard » 17 Окт 2006, 09:53

Не знам да има в Бг някой, който да може да се справи с проблема - Живачна Магия!
Първо, защото такъв вид магия се прави много трудно (имам инфо за това как се прави!) и Второ, защото е малко вероятно методът, по който циганките и "врачките" правят изчистването, да успее да ви излекува...
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот ve6terica » 18 Окт 2006, 17:17

Чух ,че в Айтос имало някакав Ходжа(Оджа) е там...такав и като отидеш при него той веднага ти казвал имаш ли вмешателство и какво е то.Значе на една моя приятелка и е казал ,че и е направена магия с живак и казал от българка е направена от българка трябва да се развали ама аз сам турчин и немога ако беше направена от турчин щях да ти я разваля и я пуснал по живо по здраво да си доиде в София, а пък тя ревала през целия път защото май е знаела кой може да е направил тая работа, но жената била умряла вече и сега нищо неможело да се направи.
Аватар
ve6terica
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 26
Регистриран на: 10 Окт 2006, 17:05
Местоположение: София

Мнениеот Shadow Mage » 19 Окт 2006, 01:30

ve6terica: Това, че тази, която я е правила е починала съвсем не значи че не може да се развали магията. И не е задължително щом я е правил турчин, турчин и да я развали.
The many men, so beautiful
And then all dead did lie
And a thousand thousand slimpy things
lived on and so did I.. :)
Аватар
Shadow Mage
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 327
Регистриран на: 19 Фев 2005, 15:17
Местоположение: Sliven

Мнениеот ve6terica » 19 Окт 2006, 05:28

Ами и мен ме съмнява ама щом така бил казал човека ....незнам тогава.
Ползвал се е с много голямо уважение защото много познавал и каквото кажел на човек било истина и се случвало. За това момичето реши да отиде чак до морето заради това а на нея не и е розово положението и аз даже вече почнах да вярвам че и е направена такава магия. Наистина има причини да се притеснява ,ама немога да и помогна от каде да знам как се разваля това
Аватар
ve6terica
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 26
Регистриран на: 10 Окт 2006, 17:05
Местоположение: София

Мнениеот EliKarim » 19 Окт 2006, 07:14

Познавам всички ходжи (незнам да има Оджи), врачи...и всякакви елементи от Айтос. Не смятам че има толкова даровити магове, както спомена ve6terica. За лечителят и маг - Стефан, по мога да се съглася че притежава сила, но не и за ходжите.
Shadow Mage е прав. Смъртта на някой не е от значение за разваляне или откриване на магия. Жалко че не става както в приказките - някой умира и магията е развалена. Но понякога магия правена с арабско писмо(най-често ходжите взимат цитати от Корана) е трудно да бъдат развалени от християнин, който няма да разчете арабските слова... В такъв случай става нещо такова - магия направена върху друга магия.
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот damnameneus » 19 Окт 2006, 07:45

относно ходжите, имах един близък, той почина лека му пръст, но беше страхотен човек, имам в Асеновград беше. Мога да ви кажа, първо че те доста добре разбират от тези неща, освен това религиозната магия - каквито са именно арабската, вуду и подобни, са доста силни. Оставям настрана че арабската магия е наследник на доста антични традиции. С живак се правят доста неща и изобщо не се правят като се сипва в ядене. на живака се бае и както си е в шишенце се заравя. Напращането на живак, както е известно в българската магия се прави като се бае на живака и се пуска до дома на обекта. Има начини за разваляне както и при всяка друга магия. Казвам за разваляне на магия, не на отравяне. Та ако са ви сипали живак в яденето, няма да го развалите с яйце разбира се. Ако обаче магията е правена с живак, тогава има няколко начина за разваляне, едните са пак с обайване на живак и заравянето му до входната врата. Друг метод ползван в нашия край е с игла, като се застава на прага на вратата и се бае с иглата насочена навън. Вярва се че така се връща магията. Баенето е доста интересно и започва с думите:
"Два сут змайя бият, на камене, на становите..."
А това че нямало значение за развалянето на магията, дали този който я е правил е починал, не мога да се съглася, защото най-лесно се разваля нещо като се върне при който я е направил, но когато той е починал, тогава нещата се променят.
Е, аз не съм такъв специалист като някои колеги, само незнам те откъде натрупаха толкова практика за компетентни съвети, но все пак....всеки има право на мнение
Аватар
damnameneus
Модератор
 
Мнения: 511
Регистриран на: 03 Апр 2005, 23:47
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот ve6terica » 19 Окт 2006, 08:11

Значи знаем че е правена от жена, знаем че е умряла също и че е била роднина. Ако патърсим в тях или в градината примерно дали няма да намерим нещо заровено , такова шишенце с живак или някаква друга вещ.... До сега сме търсили само по мазетата.Мисълта ми е ако го изровим това какво да го правим да го горим ли да го носим на неиния гроб ли що ли?
Аватар
ve6terica
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 26
Регистриран на: 10 Окт 2006, 17:05
Местоположение: София

Мнениеот stanislava » 21 Юли 2007, 17:31

Разваляне на черна магия направена с живак
Сутрин и вечер преди лягане да се прочете молитва против черномагьосниците.

Господи Боже на Силите и Цар на Славата и Величието,само в тебе е моето упование и надежда,защото Ти си нашето прибежище и сила,при това винаги изпитан помощник при всяко постигнало ни зло или напаст от черна магия.
Моля ти се,Господи, от все сърце и душа,отговори на моето разкаяно сърце и на смирената ми молитва против тези черномагьосници-изчадия на ада,които живеят на земята от твоите блага и се покланят на Твоя и наш смъртен враг Сатаната-Ако се знае кой е дал живака се казва името му,ако не се знае се казва-Ти ги знаеш кои са.
Ти,Господи Божи си безкрайно добър,Всемилостив,Всемилосърден и затова без твоята воля нищо не става.
Ти си творецът на деня и нощта и затова ти се моля от все сърце и душа,съкруши тези изчадия на ада в които няма нищо човешко и развали направената ни от тях магия,заедно с благословението на най-великите Ти и Светли небесни Духове:Адонай,Елохим,Йехова,Рин-ин,Тинк,Гоанда Съотинг,Васена,Хамовасена,Въспора,Местадие,Роада,Куста,Васфора и Колафие, освободи ни завинаги от тези алчни и жестоки черномагьосници с техните съдружници,като ги изкорениш от земята на живите с огнения си меч,защото са врагове на човеците и на Истината.Още веднъж ти се молим,Господи на Силите,направи това,за да се изпълни Волята Ти и думите ти:който нож вади,от нож умира,и който копае гроб другиму,сам пада в него,за да не тържествуват черномагьосниците над Твоите смирени и праведни чада.

Да си измие лицето със светена вода-взета от две черкви.

Да се ушие муска във вид на малка кесийка-3Х3см. от хасе и да се напълни с 1ч.л неброено просо,към което да се прибави едно малко и сгънато листче,на което да е написана следната молитва-формула:
В името на Отца и Сина и Светаго Духа,докато зложелателят не преброи просото,да не му се улови магията.Амин
Същата муска да се носи върху далака.В подгавът на дреха се слага
половин чаена лъжица лишей от бук илидъб
ПРИЗНАЦИ НА МАГИЯ С ЖИВАК СА:
Пострадалия чувства,че нещо подобно на мравки пълзи по жилите му,през ноща усеща,че нещо го души,започва де губи килограми
За предпазване от такава страшна магия да си носи в джоба муска от 1-лешник,в който е издълбана с тънко гвоздейче една малка дупчица,изважда се съдържанието с игла,след което се слага една капка живак,след това дупчицата се запечатва с чист червен восък.Лешникът се поставя в малка торбичка като муска.
Ако е религиозен да му се чете молитвата на св.Василий,след това да му се даде да глътне друг лешник,изчистен от ядката,ив него се поставя малко живак,запечатва се с червен восък.Гълтането на лешника става с малко вода и с изказването на формулата В името на Отца и Сина и Светия Дух-този живак да изгони от тялото ми глътнатия без мое знание омогьосан живак.Амин-казва се 3 пъти
Щом организма изхвърли глътнатея лещник,заедно с него се изхвърля и погълнатия живак и магията се разваля.
Аватар
stanislava
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 189
Регистриран на: 31 Авг 2006, 12:28

Мнениеот ilusia » 07 Авг 2007, 14:12

Относно живачната магия. Въпросът ми вероятно е малко смешен .
Когато счупя термометър у дома , събирам живака със сяра на прах. Поръсвам мястото и след това живакът става на топченца и се събира лесно.
Чудех се , дали не би могло , по начина по който сярата действа на живака , чрез настройка към енергиините им полета , по аналогичен начин да се събере и живака или негативната му енергия от организма . Разбира се , не чрез вътрешна употреба .
Малко ще нагарчам с цвят на кръв
Аватар
ilusia
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 923
Регистриран на: 07 Апр 2006, 14:28

Мнениеот МагНаско » 07 Авг 2007, 14:49

ilusia написа:Относно живачната магия. Въпросът ми вероятно е малко смешен .
Когато счупя термометър у дома , събирам живака със сяра на прах. Поръсвам мястото и след това живакът става на топченца и се събира лесно.
Чудех се , дали не би могло , по начина по който сярата действа на живака , чрез настройка към енергиините им полета , по аналогичен начин да се събере и живака или негативната му енергия от организма . Разбира се , не чрез вътрешна употреба .



Не не става като при търнометъра а и живака който е в него е слаб и не става за подобен вид магий
истината е някъде там
Аватар
МагНаско
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 186
Регистриран на: 21 Май 2006, 19:58

Мнениеот Lunohod » 07 Авг 2007, 16:40

Маг Наско :) Прав си. За щастие повечето термометри вече не са с живак. Току виж някой се самонатровил или си стоварил друга беля на главата :mrgreen: . А и процеса на чистене на такава магия не стига само до махането на веществото...То ако беше толкова лесно...
и така нататък...
Аватар
Lunohod
Модератор
 
Мнения: 401
Регистриран на: 20 Окт 2004, 09:12

Мнениеот Nemezius » 10 Авг 2007, 12:53

ilusia написа:Относно живачната магия. Въпросът ми вероятно е малко смешен .
Когато счупя термометър у дома , събирам живака със сяра на прах. Поръсвам мястото и след това живакът става на топченца и се събира лесно.
Чудех се , дали не би могло , по начина по който сярата действа на живака , чрез настройка към енергиините им полета , по аналогичен начин да се събере и живака или негативната му енергия от организма . Разбира се , не чрез вътрешна употреба .


Илюзия, както сме си говорили и преди, няма да ти дам точен отговор(казах ти, целта е да се помисли ;) ). Дали е възможно? Че кое не е?! Направи си аналогиите(включително и от книгата, кото ти пратих) с енергийните полета- засичаш сиво петно в аурата например(да, от Живачна магия се появява такова, както и от много труги "зли" намеси, но с тази разлика че е по-наситено)... нима е невъзможно да се трансформира?!...

П.П.:
EliKarim написа:Познавам всички ходжи (незнам да има Оджи), врачи...и всякакви елементи от Айтос. Не смятам че има толкова даровити магове, както спомена ve6terica. За лечителят и маг - Стефан, по мога да се съглася че притежава сила, но не и за ходжите.
Shadow Mage е прав. Смъртта на някой не е от значение за разваляне или откриване на магия. Жалко че не става както в приказките - някой умира и магията е развалена. Но понякога магия правена с арабско писмо(най-често ходжите взимат цитати от Корана) е трудно да бъдат развалени от християнин, който няма да разчете арабските слова... В такъв случай става нещо такова - магия направена върху друга магия.


ЕлиКарим, и от къде? Сега остава дами кажеш и че си айтозлийка и остава и да се познаваме(мисля че не, но все пак)... Относно Стефан- да, има сила, но е повече ориентиран в други области като ясновидството, отколкото в "правене" или "разваляне"
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот fenix » 12 Авг 2007, 14:52

видях на скоро една магийка за пари, пробива се индийско орехче до средата, капва се живак и от горе се затапва с червен восък. Нещо от този сорт беше, та въпроса ми е, възможно ли е действително да е полезна, при положение, че е със живак.

rain: това за което говориш е типичен талисман, който се използва в худу практиките за привличане на пари и късмет.
В миналото в действителност се е правил с живак, но поради силната му токсичност днес се използват заместители,
като магнитен прах смесен с различни масла.
enjoy
Аватар
fenix
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 67
Регистриран на: 10 Юли 2007, 14:02
Местоположение: sofia

Мнениеот Nemezius » 12 Авг 2007, 22:35

Да, може- Живак не се използва само в "лошите магии" и т.н.
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Предишна

Назад към Магия

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 17 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 17 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта