ЦИГАНСКА МАГИЯ

Всяка друга магия, която не се вписва в останалите категории - Висша магия, Шаманизъм, Хрономагия, Древна Магия... всичко, за което се досетите. Тук можете да пишете за нови магически системи, вашите магически идеи.

Назад към Магия

Мнениеот KREMENA » 10 Окт 2007, 16:54

ЗДРАВЕЙТЕ!
Може ли някой да ми обясни видовете цигански магии.
лагодаря предварително.
Аватар
KREMENA
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Окт 2007, 16:42

Мнениеот rain » 10 Окт 2007, 19:58

Видове е силно казано. Повечето от циганските ритуали, поне тези които се практикуват у нас са с арабско-турски произход
или такива срещащи се в народните традиции. Доста практики също са крадени от много земи и места през които циганите са
минавали и взаимствали от чужди култури. Преди време се говореше и за купанарската магия. Общо взето всяка циганска
общност си имат своите ритуали и тайни, които за странично лице изглеждат нещо забулено в голяма тайна и обвито в мистерия
и дори екзотика. Но никъде не са официално структурирани в определени видове, нито пък описани (може би с редки изключения)
от етнографията. При тях тези тайнства се предват устно от магьосниците към наследниците им, макар че в днешно време много
тайни си умират със старите хора. Независимо каква слава се носи на циганите и тяхната магия бих казал, че едва малцина
могат и знаят нещо, повечето за съжаление разчитат на това да омаят човек за пари и нищо повече.

Много се спекулира с разни други псевдо-цигански магии и пр., но в повечето случаи са измислици на разни врачки с цел
автореклама. Като цяло, поне от наблюдения в повечето случаи циганските ритуали се доближават донякъде и с нашите традиции:
магии за любов, пари, късмет, здраве, отнемане на имуществото, болест, смърт и т.н. Ползват се всякакви предмети, конци, косми,
парцали, клечки, кръв, яйца, сапуни, игли и ред други. Някъде използват връзване на възли, билки и лечебни растения, баяния,
заклинания на цигански диалект и всевъзможни техники, които за съжаление са останали непроучени.

На запад циганските практики са доста сходни с witchcraft, но пък и техните цигани са доста по-различни от нашите. Но е твърде
общо ритуалите да се класифицират в точно определени видове. За обичаите и традициите на румънските цигани е писал Чарлс
Лиланд. Ако някой знае повече по темата за магическите практики на циганите нека разкаже ще е интересно за всички. Но все
пак едно се знае със сигурност, циганите си пазят ревниво тайните.
Аватар
rain
Модератор
 
Мнения: 473
Регистриран на: 26 Юни 2007, 20:07

Мнениеот BeLLe » 12 Окт 2007, 12:31

Един път имах нужда от нещо бързо и ефикасно ,трябваше доста хора да си затварят устите и да не ми се месят. Ставаше въпрос за преговори и тн. Имам съседка - циганка , която попитах какво да направя. Тя ми каза следното нещо.
Взима се червен конец и започват да се връзват възли по него , като при връзването на всеки възел казваш името на човека ,чиято уста искаш да затвориш и съответно още няколко изречения свързани с това. После , преди да излезеш взимаш конеца с възлите в себе си, даже било хубаво да го сложиш в бикините. ( е , може би въпрос на фантазия , но мисля че и в джоба пак върши работа) :)

Не знам дали това е някакъв цигански ритуал, пиша тук защото циганка ми го каза.. Все пак действаше :mrgreen:

Всичко е внушение :)
Аватар
BeLLe
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 102
Регистриран на: 13 Юни 2006, 18:16

Мнениеот runner413 » 12 Окт 2007, 12:44

BeLLe-ритуалът който си описала само за жени ли става?
I don't play your rules I make my own!
Аватар
runner413
Модератор
 
Мнения: 709
Регистриран на: 26 Май 2007, 18:09
Местоположение: Отвъд хоризонта

Мнениеот BeLLe » 12 Окт 2007, 12:55

Не мисля, че в случаят пола има значение.
Аватар
BeLLe
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 102
Регистриран на: 13 Юни 2006, 18:16


Назад към Магия

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 8 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 8 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта