Войните и Шаманските техники

Всяка друга магия, която не се вписва в останалите категории - Висша магия, Шаманизъм, Хрономагия, Древна Магия... всичко, за което се досетите. Тук можете да пишете за нови магически системи, вашите магически идеи.

Назад към Магия

Мнениеот B-L-O-T » 11 Дек 2007, 10:21

Използвани са преди време (най вече от Зуните) кратуна в която е пъпната връв на човека . Това главно се носело при бойците . Използвало се като защита .
Източните племена за защити в битка са използвали бялата речна глина . Някои югоизточни племена са носели татоировки като перманентен синоним на глината . Татоировките били невероятно болезнени и малко хора издържали на болката . Извършвали се главно на краката , гърбът и корема . Това били мъчителни часове на невероятна болка . Всеки с такава татоировка получавал голям респект . Имало и някои жени които носели такива татоировки . Ако жена носела татоировка а мъжът и не то тя била глава на семейството .
Скалпирането означава да ти вземат душата . На запад всеки си пазил скалпа повече от всичко друго . В юга и най вече югоизток това е еквивалент с изяждането на сърцето на противника . Така война трупал сила . Според писанията тези войни се биели за 10има .
Има истории за западни войни достигнали толкова големи нива че оставяли след време оръжията си и отивали в гората за да се доразвиват сред зверовете като сле време самите те ставали такива .
На запада преди всяка битка предишната вечер войните пушили лула със неясно съдържание и се развеселявали вместо да се подготвят за идната битка със сериозност .
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот Alucard » 11 Дек 2007, 12:19

Здравейте аз съм нов тук. Но искам да поправя няколко грешки в поста на B-L-O-T. Първо глината не се е използвала за защита както и татоировките по онова време всичко е било на базата на психологията вярвали са че колкото по страшно изглеждат на бойното поле ще откажат противника да се бие с тях.
А тези които пушели лула са индиянците и са пушели наркотични вещества садържащи халюциноген и са вярвали че с този ритуал ще божествата им ще покажат изхода на битката.
Аватар
Alucard
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 62
Регистриран на: 10 Дек 2007, 20:20
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот B-L-O-T » 11 Дек 2007, 21:00

Това с лулата за което говориш се изпалнява от шаманите а не от войните . Аз говоря за войните . Това за глината е според текстове и аз не мога да казвам кое е 100% вярно и кое не .
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот Fire_boy » 11 Дек 2007, 21:11

"Намери животното си на силата" как да разбера кое е то :roll:
Аватар
Fire_boy
 
Мнения: 7
Регистриран на: 24 Сеп 2007, 12:38


Назад към Магия

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 7 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 7 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта