Задължително писане на кирилица + Skype

Новините в MagicGateBg! Ако искате да споделите с всички нас някаква новина относно магията, важно събитие, можете да го правите тук.

Модератор: debika

Назад към Новини

Мнениеот ODISEY » 04 Сеп 2007, 21:32

От днес форума си има нови екстри: вече може да си добавите Skype никовете в профила си icon_eusa_dance

Също така има добавена проверка дали постовете които пишете са на кирилица. Ако са на латиница ще видите следното съобщение:


Внимание, вашето съобщение не е написано на Кирилица! За да го приеме системата, трябва да го коригирате! Бихте могли да използвате виртуалната клавиатура на форума.

Съответно трябва да редактирате темата си. Надявам се с това да приключим с писаниците на шльокавица.
bgf
Аватар
ODISEY
WebMaster
 
Мнения: 57
Регистриран на: 20 Май 2004, 18:11

Мнениеот B-L-O-T » 05 Сеп 2007, 06:50

cool cool
Това значи ли че ако се напише дори една дума на английски съобщението няма да се постне ?
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот FireSun's Viking » 05 Сеп 2007, 08:12

Едит - къде е !?!
Абе - неможе да се сложи нито една дума на английски - оправете го!
HAMARR, HELGA VE THETTA OK HINDRA ALLA ILLSKA!!!
Аватар
FireSun's Viking
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 660
Регистриран на: 13 Мар 2006, 21:45
Местоположение: Valhala

Мнениеот B-L-O-T » 05 Сеп 2007, 08:52

Одисей - има проблем . Пиша две думи като отговор по една тема които са 100% кирилица и ми пише пак "Внимание, вашето съобщение не е написано на Кирилица" . Ако има проблеми с тази опция която сте я добавили я махнете .
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот ODISEY » 05 Сеп 2007, 10:12

B-L-O-T написа:Одисей - има проблем . Пиша две думи като отговор по една тема които са 100% кирилица и ми пише пак "Внимание, вашето съобщение не е написано на Кирилица" . Ако има проблеми с тази опция която сте я добавили я махнете .


Ще видя какво мога да направя по въпроса. С какъв браузър си с Internet Explorer и Mozilla Firefox съм я тествал и работи без проблем.
Аз пиша на Кирилица. А Ти?
Аватар
ODISEY
WebMaster
 
Мнения: 57
Регистриран на: 20 Май 2004, 18:11

Мнениеот B-L-O-T » 05 Сеп 2007, 14:02

Explorerа . На други теми пиша и няма проблем . Дали няма някакво ограничение за символите защото този отговор с който имам проблем е различен от другите само с тожа че е много кратък (като символи)
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот Moon_kid » 05 Сеп 2007, 19:41

Е браво много се радвам... Така няма да има мнения на друг език и форума ще е спретнат !!! Поздравления icon_eusa_clap Cool
Аватар
Moon_kid
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 38
Регистриран на: 10 Авг 2007, 05:46

Мнениеот Wizard » 05 Сеп 2007, 22:39

До Блот и Fire... Еми сега, кирилица, латиница... не знам си какво!!! Пишете сега пък каквото излезе това е. На латиница вече няма да има постове. Просто системата няма да приеме писането на латински букви. Инглиша е в Англия, тук е България.

И Файър, стига си ми надувал главата с този едит, нали ти написах вече, какво е положението с едита.
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот B-L-O-T » 06 Сеп 2007, 07:16

Wizard - Положението с едита е ясно но какво ще кажеш за моето предложение ? (така всички ще са доволни) . Не ми отговори никой на въпроса "ако в поста има дори само една буква която не е на кирилица ще се пусне ли поста или ще има проблем ?" .
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот FireSun's Viking » 06 Сеп 2007, 07:51

Уизи, аз само казвам какво мислят потребителите - а ти като администратор трябва да ни удолетворяваш....
(Аиде ела на тая МГ среща или още неискаш .... заради някои confused2 )
Druido
HAMARR, HELGA VE THETTA OK HINDRA ALLA ILLSKA!!!
Аватар
FireSun's Viking
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 660
Регистриран на: 13 Мар 2006, 21:45
Местоположение: Valhala

Мнениеот DarkAngel666 » 06 Сеп 2007, 10:32

Едно предложение. Като си подкарал с оформления... може да сложиш и цензура за думи от популярният уличен живот на българина. Имам предвид думи почващи с "е", по средата имат "б" и завършват на "а". Виждал съм подобно нещо в чуждестранен форум, специално за английският вариант на думата. Още повече, има хора които предпочитат грамотно писане... може да се сложи и проверка на правописа. Няма да реши проблема с абсурдните думи нацяло, но ще ги намали. Вярно, Mozilla имат речници, но кой ли се сеща да ги използва.
Тук е място за много мъдра мисъл...
Аватар
DarkAngel666
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 228
Регистриран на: 17 Фев 2007, 15:25
Местоположение: На кръстопът

Мнениеот DarkAngel666 » 06 Сеп 2007, 10:35

Вярно, Mozilla имат речници, но кой ли се сеща да ги използва.


Струва ли ми се, или си написах Mozilla Firefox на латиница?
Тук е място за много мъдра мисъл...
Аватар
DarkAngel666
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 228
Регистриран на: 17 Фев 2007, 15:25
Местоположение: На кръстопът

Мнениеот Марио » 06 Сеп 2007, 13:00

FireSun's Viking написа:Уизи, аз само казвам какво мислят потребителите - а ти като администратор трябва да ни удолетворяваш....
(Аиде ела на тая МГ среща или още неискаш .... заради някои confused2 )


Ех, какви банчета щяха да се разхвърчат, ако аз бях администратор...
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот FireSun's Viking » 06 Сеп 2007, 13:08

Марио написа:
FireSun's Viking написа:Уизи, аз само казвам какво мислят потребителите - а ти като администратор трябва да ни удолетворяваш....
(Аиде ела на тая МГ среща или още неискаш .... заради някои confused2 )


Ех, какви банчета щяха да се разхвърчат, ако аз бях администратор...


Плашиш ли ме ? Какво съм казал?
Ти да не искаш да ме банеш, нещо май не ме харесваш... гледай обаче да не ти изключа шалтера...
HAMARR, HELGA VE THETTA OK HINDRA ALLA ILLSKA!!!
Аватар
FireSun's Viking
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 660
Регистриран на: 13 Мар 2006, 21:45
Местоположение: Valhala

Мнениеот Марио » 06 Сеп 2007, 15:15

laughing9 Ми не, просто смятам, че глупавите пишлемета като теб заслужават бан. ;)
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот Lanukio » 06 Сеп 2007, 15:19

Някой май има да работи върху егото си.
Идеята за проверката на правописа е много добра.
В тези два реда
няма нищо умно.
Аватар
Lanukio
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 201
Регистриран на: 24 Май 2007, 00:07

Мнениеот Марио » 06 Сеп 2007, 16:31

Марио написа:laughing9 Ми не, просто смятам, че глупавите пишлемета като теб заслужават бан. ;)


Sorry FireSun, това не го бях написал аз(или поне не помня вече). :oops:
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот Lunohod » 06 Сеп 2007, 20:06

Даа, "со кротце, со благо" ли бяха казали? Но честно казано и мен ме подразни да се говори от името на всички и ...по добре да не продължавам :)
Без "едит" се свиква. Да сме доволни, че има доста нови и хубави въведения. icon_eusa_clap
и така нататък...
Аватар
Lunohod
Модератор
 
Мнения: 401
Регистриран на: 20 Окт 2004, 09:12

Мнениеот FireSun's Viking » 06 Сеп 2007, 20:38

Марио написа:
Марио написа:laughing9 Ми не, просто смятам, че глупавите пишлемета като теб заслужават бан. ;)


Sorry FireSun, това не го бях написал аз(или поне не помня вече). :oops:


ОК
HAMARR, HELGA VE THETTA OK HINDRA ALLA ILLSKA!!!
Аватар
FireSun's Viking
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 660
Регистриран на: 13 Мар 2006, 21:45
Местоположение: Valhala

Мнениеот n0angel0s » 06 Сеп 2007, 21:05

как сладко се кълвете.. ма то да си кажа - да си чешеш езика е забавну..

А относно речниците, май на мен ще ми трябват не 1, а 2 .. или малко повече..

Марио, обаче и ти си хиенка малка.. но нека всеки да си знае мястото във форума, не че имам против да си лаете на воля, ама си представям как Администраторите си трошат нервите, и си вадят мозачните клетки едва ли не, за да направят нещо удобно, приятно и елегантно, съчетано с много правила, които не знам как се спазват, ако се спазват, а ние какво правим.. МАЖЕММ... Знам всеки е на мнение - да се спазват правилата иии т.н., ама ако някой си каже по-остро мнението и става една патардия до небето. За това нека сме толерантни един към друг ии ПИИС.. нот Уор.. хихихи..

А и да уважаваме поне малко труда на Админите, защото не всеки има нервата и спокойствието както тях. Аз ако съм няма да издържа например.
(Олее за такова изречение класната ще ме остави на поправка 3 години подред. хахахаха)
Аватар
n0angel0s
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 233
Регистриран на: 08 Май 2007, 15:47


Назад към Новини

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 3 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 3 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта