Нови Книги в MagicGate!

Новините в MagicGateBg! Ако искате да споделите с всички нас някаква новина относно магията, важно събитие, можете да го правите тук.

Модератор: debika

Назад към Новини

Мнениеот Wizard » 22 Окт 2007, 16:39

Нови Книги в MagicGate

[align=justify]Имам една новина, която искам да ви предложа (а не като тази, която преди малко изтрих, да се рекламират подобия на вашия форум MG).
Става дума за това, че преди няколко часа бяха качени във форума на МГ общо 697 нови книги. Те ще бъдат достъпни за четене веднага щом ги публикуваме в MG Библиотека-та. Както знаете, ще могат да ги четат само регистрираните потребители на MagicGate.
Ще има основно книги на английски език, като този път сме включили и книги на български и руски език.
Надявам се да сме Ви от полза, както и до този момент![/align]
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот venus » 22 Окт 2007, 17:21

Това е една много хубава новина :)
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот FireSun's Viking » 22 Окт 2007, 18:43

Уизи как седят нещата със снимани книги - да ги качваме в МГ ?
HAMARR, HELGA VE THETTA OK HINDRA ALLA ILLSKA!!!
Аватар
FireSun's Viking
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 660
Регистриран на: 13 Мар 2006, 21:45
Местоположение: Valhala

Мнениеот Wizard » 22 Окт 2007, 21:11

Няма проблем, стига да не са вече публикувани тук при нас.
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот magic_man » 25 Окт 2007, 17:50

wizard може ли да дажеш след колко време ще сложите книгите в библиотеката
Аватар
magic_man
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 82
Регистриран на: 13 Юли 2007, 05:49
Местоположение: Бургас

Мнениеот Wizard » 29 Окт 2007, 16:54

Предполагам, че ще е до седмица време, тъй като има много работа по това, да направим кода във форума. А това отнема доста време. Но споко, по-важното е, че книгите са качени на сървъра, разполагаме с достатъчно място за това и е въпрос на време да ги имате под ръка :wink:
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот FireSun's Viking » 29 Окт 2007, 18:05

Може и аз а дам някои книги - български преснимани, но издателствата да не направят проблем ...
HAMARR, HELGA VE THETTA OK HINDRA ALLA ILLSKA!!!
Аватар
FireSun's Viking
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 660
Регистриран на: 13 Мар 2006, 21:45
Местоположение: Valhala

Мнениеот Woodman » 05 Ное 2007, 10:12

някой да ми препоръча нещо???
досега само ангелска магия на Силвър Улф съм учил.(и малко уика но ми е безинтересна)
Аватар
Woodman
 
Мнения: 5
Регистриран на: 20 Авг 2007, 19:24

Мнениеот Wizard » 05 Ное 2007, 16:54

От Днес вече може да четете Книги на Български и Руски език. Влезте в Библиотеката на MagicGateBg и си изберете това, което ви интересува.
Предстои пускането и на втори Index II, в който ще има публикувани около 480 Книги на Английски език.

Предварително искам да ви кажа, че някои от книги може и да се повтарят, в една или друга категория, но сме се постарали да не е чак толкова много. Ако забележите повтарящи се книги, моля да ни изпратите линк към тях, за да ги поправим.

Освен това във втория Index II сме включили и някои интересни книги, които не са с окултна тематика, но биха били любопитни за Вас.

Приятно чете!
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот ExalTeD_0ne » 05 Ное 2007, 17:38

Извинявам се за тъпия въпрос но каде е тази библиотека?Имам предвид претърсих страницата на MagicGateBg и никаде не видях такъв термин...
Бил,Съм Бил Пил...Да..Да
Аватар
ExalTeD_0ne
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 63
Регистриран на: 07 Май 2007, 00:00
Местоположение: В средата на нищото...

Мнениеот magic_man » 05 Ное 2007, 17:43

в форума е кадето пише магически кръг в magicgatebg там има статии
и magicgatebg библиотека
Аватар
magic_man
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 82
Регистриран на: 13 Юли 2007, 05:49
Местоположение: Бургас

Мнениеот ExalTeD_0ne » 05 Ное 2007, 17:46

Мерси :)
Бил,Съм Бил Пил...Да..Да
Аватар
ExalTeD_0ne
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 63
Регистриран на: 07 Май 2007, 00:00
Местоположение: В средата на нищото...

Мнениеот runner413 » 05 Ное 2007, 17:51

Наскоро разгледах по обстойно какво има в бибилотеката и категорично мога да заявя че има много ценна информация!Мога да каже че много сте се постарали...:)
I don't play your rules I make my own!
Аватар
runner413
Модератор
 
Мнения: 709
Регистриран на: 26 Май 2007, 18:09
Местоположение: Отвъд хоризонта

Мнениеот Neter-Kua » 17 Фев 2008, 09:51

Разгледах библиотеката на сайта и съм приятно изненадан от книгите които видях там. Само "трлогията" на Бaрдон е достатъчна да запълни години от времето на практикуващия.Тъй като библиотеката е в постоянен процес на обновяване със сигурност там предстои да бъдат добавени и други заглавия.Въпреки това бих искал да обърна внимание на нещо което ми направи впечатление.Забелязах че има само 2,3 книги за Кабала и идвайки от кабалистичен background мисля че има много други циркулиращи в интернет пространството, които могат да бъдат добавени и обособени в отделна секция "Кабала".От известно време на съм на мнение че на Българския пазар няма достатъчен Кабалистичен ресурс(с изключение на Мистичната Кабала,спряна от печат преди доста време/по последна моя информация/) които да е достъпен и лесно разбираем от хора, които десетилетия наред са били лишавани от достъпа до знание, които останалия свят е имал.Смятам че подобен род литература продължава да не се издава поради същите причини поради които това не е ставало и преди,просто сам на мнение че някои държави е по-лесно да бъдат държани в неведение от други.Преди около две години говорих с редактора на Аратрон, издател на Мистичната Кабала и не можах да не забележа неудовлетворението и допустимото раздразнение от въпроса ми, несъмнено задаван му и от много други преди мен,а именно кога ще бъде пусната в печат Мистичната Кабала.Не получих ясен отговор,но не мисля че книгата е била спряна поради липса на интерес от страна на българския читател.Това положение поставя в неравностойнa позиция българския окултист.Вярно е че във всяка страна има окултна традиция неподвластна на правителствени разпоредби,но тя не винаги е достатъчна да даде,нужното на търсещия.Смятам че това е несправедливост която трябва да бъде коригирана.Искренно вярвам че на българския пазар липсват голяма част от правилните заглавия,които десетилетия наред са били крайъгълен камък на западната традиция.Бих искал да споделя част от своята библиотека,включваща следните книги и аудио файлове.Лично за мен първите три книги са незаменими и тяхната важност не би могла да бъде преувеличена.Не са съмнявам че те са познати на голяма част от посетителите на форума.Против тяхното използване в pdf формат сам и вярвам, че те трябва да бъдат закупени при първа възможност(ефекта им би бил значително по-различен ако между тях и читателя се създаде по специална връзка), в същото време съзнавам че те са непосилно скъпи за джоба на българския читател и вероятно никога няма да бъдат преведени на български.По-долу следват и линковете към тях в амазон.

*.pdf
Israel Reagrdie - Garden of Pomegranates
Israel Reagrdie - The Tree of Life
Israel Regardie - The Middle Pillar
Dion Fortune - The Mystical Qabalah
McGregor Mathers - Kabbalah Unveiled
J.F.C Fuller - The Secret Wisdom of the Qabalah
William Wescot - An Intro to Study of the Kabalah
A.E Waite - The Doctrine and Literature of the Kabalah
Garret Knight - (book 1) A Practical Guide to Qabalistic Symbolism
Garret Knight - (book 2) A Practical Guide to Qabalistic Symbolism
Sepher Ha-Bahir
Sepher Yetzirah
Lon Milo DuQuette - Chiken Qabalah

*.mp3
Golden Dawn tape series -full
Hebrew Alphabet - pronounciation
LBRP
Qabalistic Cross
LBRP Archangel names
LBRP God names
LBRP Sephirot names

linkove:

The Tree of Life
http://www.amazon.com/Tree-Life-Illustr ... 214&sr=8-1

Garden of Pomegranates
http://www.amazon.com/Garden-Pomegranat ... 591&sr=1-1

The Middle Pillar
http://www.amazon.com/Middle-Pillar-Bal ... 637&sr=1-1


Тъй като не видях опция за качване на книги в библиотеката,надявам се че няма да е проблем ако постна link към моята библиотека,в случай че сега не е подходящия момент те да бъдат качвани в библиотеката на Magic Gate.

Humbly,
Neter-Kua
Аватар
Neter-Kua
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 77
Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:35
Местоположение: Inarijarvi

Мнениеот Neter-Kua » 17 Фев 2008, 13:34

Edit:След по-внимателен преглед виждам, че McGregor Mathers - Kabbalah Unveiled,J.F.C Fuller - The Secret Wisdom of the Qabalah,William Wescot - An Intro to Study of the Kabalah,Sepher Ha-Bahir,Sepher Yetzirah вече са там.
I will create as I speak.
Аватар
Neter-Kua
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 77
Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:35
Местоположение: Inarijarvi


Назад към Новини

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия e 1 потребител :: 0 регистрирани0 скрити и 1 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта