Кой от вас вярва в Исус?

Място за теми, които са извън магията, флууд, спам и всичко, което Вещицата ще изхвърли в кофата си за смет...

Мнениеот paparosko » 24 Сеп 2008, 04:10

Хахаха,

Добре, добре, sanguinary, добре приятелю!

Малко провокация не е излишна.

Всеки здравомислещ духовно ориентиран човек би трябвало да е наясно, че всичко е едно, че всичко е свързано и всичко влияе на всичко.

Бог е в нас и ние сме в Бога.
А кой какво разбира под Бог е вече друг въпрос.

Някои хора говорят само за Христос, като забравят за Бог под предлог че Христос е Божи син.

Бог е всичко, а Христос е само едно негово проявление!
Това имах предвид.

Лек ден!

:)
Никога не казвай никога!
Аватар
paparosko
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 156
Регистриран на: 21 Юли 2007, 14:57

Мнениеот Mason » 24 Сеп 2008, 06:28

Бре, единия даде теорията, а другия примера :)
Аватар
Mason
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 295
Регистриран на: 04 Юли 2008, 10:34

Мнениеот sin angel » 24 Сеп 2008, 07:43

че всичко живо е Бог и всички богове са нещо живо.


съгласна съм с това твое твърдение и не съм казала,че живея в абсолютната истина нито смятам,че е така,просто изразявам моята гледна точка по дадения въпрос,не искам никой да обеждавам в каквото и да било и да му казвам в какво да вярва,както в по-горния ми пост (пред последния и по-дълъг :) ) съм казала само да се замислят и над дръги перспективи за това какъв е бил Иисус защото гледните точки са много и мисля,че до сега нито една не може да се каже ,че е вярна или грешна,нищо не се знае със сигурност,за това просто всеки си избира в коя от всичките позиции да вярва.
H8 ME
Аватар
sin angel
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 310
Регистриран на: 21 Яну 2008, 13:15
Местоположение: в мечтите ти

Мнениеот bellastella » 24 Сеп 2008, 13:01

sin angel написа:
че всичко живо е Бог и всички богове са нещо живо.


съгласна съм с това твое твърдение и не съм казала,че живея в абсолютната истина нито смятам,че е така,просто изразявам моята гледна точка по дадения въпрос,не искам никой да обеждавам в каквото и да било и да му казвам в какво да вярва,както в по-горния ми пост (пред последния и по-дълъг :) ) съм казала само да се замислят и над дръги перспективи за това какъв е бил Иисус защото гледните точки са много и мисля,че до сега нито една не може да се каже ,че е вярна или грешна,нищо не се знае със сигурност,за това просто всеки си избира в коя от всичките позиции да вярва.


В този ред на мисли някой чувал ли е нещо за граф Сен Жермен и дали е склонен да повярва в неговото съществуване, за което се твърди че и днес е факт ? Или да го задам в друга тема? Попитах, защото ето от няколко дниразбрах за тази личност и се възхищавам на способностите му, но в същото време ми е трудно да повярвам в него. Затова така казах и за Исус - че ако днес разбераза него, незнам дали ще повярвам.
Аватар
bellastella
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 144
Регистриран на: 06 Яну 2008, 09:10

Мнениеот EvilOne » 24 Сеп 2008, 18:38

Иисус може и да е имало, сигурно е бил повече от average еврейн.
Но библията....
http://dark-prince.hit.bg/loshosex.JPG
... в това не може да има нещо добро :D
Divide et impera
Аватар
EvilOne
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 74
Регистриран на: 25 Юли 2007, 12:18

Мнениеот Mason » 24 Сеп 2008, 18:51

мда, тълкуването е лошо нещо...явно и тълкуването на тълкуването :)
Аватар
Mason
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 295
Регистриран на: 04 Юли 2008, 10:34

Мнениеот Dorian. » 24 Сеп 2008, 19:22

За мен Бог е титла и има много богове ноооо само един Господ-Творец но това е мое мнение :) icon_angel
Аватар
Dorian.
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 18
Регистриран на: 20 Авг 2008, 08:41

Мнениеот sanguinary » 25 Сеп 2008, 04:35

icon_toothy
А може би за някои военни Бог е чин или офицерско звание.
А хакерите, го виждат, като програмист, а природата, като дизайнер. Тя прави нещо, предлага му го като проект и той му вкарва софтуер, за да работи. Феминистките смятат, че е жена, негрите, че е негър... и т.н.
Има, може бим вариант, всички да са прави и Бог да е всичките тези неща.
Аз ще се въздържа от това да го затварям в определения, образи и описания. За мен това е същото, като да накарам 2 годишно бебе да опише баща си. Забавно би било, но само толкова. i
Аватар
sanguinary
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 422
Регистриран на: 04 Яну 2006, 07:43

Мнениеот Dorian. » 26 Сеп 2008, 11:41

Точно това е Господ-олицетворение на всички мечти на всеки един индивит.Аз не го затварям в определения нито съм го описвал и защо и на другия свят да няма "чнинове"?Някога замисляли ли сте се колко е несъвършен този свят но общото между двата свята е , че без труд не става и даром нищо се не дава...както казах е мое мнение :)
Аватар
Dorian.
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 18
Регистриран на: 20 Авг 2008, 08:41

Мнениеот Lord Njarlathotep » 26 Сеп 2008, 12:07

За мне не е Бог, а Богиня.... сияйна и красива.....олицетворение на светлината и мрака в едно......
Изображение
Аватар
Lord Njarlathotep
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 410
Регистриран на: 19 Юни 2008, 14:36
Местоположение: Р’ЛЙЕХ

Мнениеот mandragorko » 26 Сеп 2008, 12:36

...в началото имаше слово...
...сега е вакханалията с него...
Предай нататък....
Аватар
mandragorko
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 373
Регистриран на: 07 Ное 2007, 22:01
Местоположение: там нейде,след светлината и мрака

Предишна

Назад към Recycle Bin

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 3 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 3 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта