Кой от вас вярва в Исус?

Място за теми, които са извън магията, флууд, спам и всичко, което Вещицата ще изхвърли в кофата си за смет...

Мнениеот bori » 09 Апр 2007, 16:45

знам,че ще прозвучи тъпо,но аз искам да попитам нещо Nick и всички тук,кой от вас вярва в Исус Христос,и освен това прави магий,с Хеката и т.н....?Моля да ми отговорите
Аватар
bori
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 35
Регистриран на: 04 Яну 2007, 09:31

Мнениеот Марио » 09 Апр 2007, 19:16

Аз вярвам в Исус Христос, както вярвам и в много други неща. ;)
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот nancy_pz » 01 Май 2007, 09:42

аз вярвам,че е съществувал,но не и че е бил син Господ
вярвам,че хората са го обожествили
pink
Аватар
nancy_pz
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 36
Регистриран на: 30 Апр 2007, 17:49
Местоположение: pazardjik

Мнениеот kiko » 01 Май 2007, 16:17

аз лично по мой си начин вярвам и в него но не мисля че той е създал света и прочие тва са измислици много по склонна съм да вярвам че началото на всичко е от богиняма Майка :) но това си е изцяло мое разсъждение и незнам не мисля че много хора са на моето мнение icon_flowerface icon_flowerface icon_flowerface
а колкото до Хеката ми занимавам се с нея до ама по от скоро и не съм 4ак толкова запозната иначе за нещо конкретно сжързано с нея мога дапомагам :)
Аватар
kiko
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 94
Регистриран на: 23 Сеп 2006, 18:54
Местоположение: sofiq

Мнениеот B-L-O-T » 01 Май 2007, 16:18

Темата е безмислена . Какво те интересува кой в какво вярва ? Мнението ти от мнението на хората ли ще си градиш ?
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот Vermic The Witch-King » 01 Май 2007, 17:14

Аз вярвам в Один в Тор в Фрея в Фрей и в още много скандинавски богове
Инквизитор
Аватар
Vermic The Witch-King
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 31
Регистриран на: 15 Апр 2007, 08:55
Местоположение: Russe

Мнениеот black_resess » 01 Апр 2008, 18:39

малеее правите магии а вярвате в Исус Христос laughing1 каква шега...но пък от друга страна всеки си има право на избор в какво да вярва и в както не
аз не вярвам в Исус а вярвам във всичко свързано с Ада
Аватар
black_resess
 
Мнения: 2
Регистриран на: 30 Мар 2008, 12:34

Мнениеот ivo333 » 01 Апр 2008, 18:45

black_resess написа:малеее правите магии а вярвате в Исус Христос laughing1 каква шега...но пък от друга страна всеки си има право на избор в какво да вярва и в както не
аз не вярвам в Исус а вярвам във всичко свързано с Ада

Всеки си има мнение и кам какво да клони. Аз лично съм срещу всички демонични сили.
Аватар
ivo333
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 24
Регистриран на: 04 Мар 2008, 17:49

Мнениеот Black » 01 Апр 2008, 19:00

Какво по точно означава да вярвам в Иисус?
Вярвам ,че е имал дарба и талант да я използва,че е бил Просветен,че е бил философ,е е бил добър ....
НЕ ВЯРВАМ В БИБЛИЯТА И ПРОИЗХОДА КОЙТО МУ ПРИПИСВА.
Библята е била написана много след неговото време след решение взето по време на болярски събор.Написана е изцяло заради политически цели.Това е исторически факт.
Не вярвам и в бог,но вярвам ,че има божествена сила и вселенско съзнание на толкова по високо ниво от нашето ,че неможем да го характеризираме,осъзнаем и осмислим изцяло.
Това е лично мое мнение и не държа никой да го споделя.
Аватар
Black
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 63
Регистриран на: 23 Мар 2008, 16:20

Мнениеот wiesmann » 01 Апр 2008, 20:22

Аз вярвам единствено на опита си,не казвам,че няма бог,но Иисус Христос не е бог или син на бога.Това е глупаво твърдение,може да е имал дарбата и да е бил изключителна личност,кой знае със сигурност :) Съгласен съм с Black,че Библията е имала повече за пропаганда цел,отколкото за просветление.
Аватар
wiesmann
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 94
Регистриран на: 14 Фев 2008, 14:41

Мнениеот n0angel0s » 01 Апр 2008, 20:26

Виж, какфо лошо има в това да се вярва и в други богове?

Наскоро на НДК ме спряха някакви младежи(чужденци), който ми обясняваха за Господа Бог и Великият му план за нас хората. Жалко, че не намерих брошурката, която ми дадоха, иначе щях да я препиша цялата. Но в общи линии ставаше въпрос за това, че плана на Бога се състои в това, че всяко семейство трябва да живее в такава хармония, че според вярванията на тази църква връзката на съпрузите и децата им след смъртта ще е вечна и те ще си живеят тугедър и форевър ..

Извинете ама докато ми блещеха тези бла-бла-бла неща стигнах до извода, че това е ОГРОМНА пропаганда с христянството и че това е е**си сектата!

Не, не казвам, че не вярвам в Бог - моля се от време на време, влизам в църква, даже е много успокояващо там. Обаче христянството за мен си има много + и - .. Изпитвам респект към тази религия, но не мога да се нарека твърдо вярваща.

П.п.: Друго, което съм чувала е че, когато човек гътне и отиде за малко до небето, се изправя срещу Исус и трябва да обясни всяко свое земно дело, и тогава да решат къде да дянат душата ти. А доколко е така, като умра ще видим :) :) :) :)
Аватар
n0angel0s
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 233
Регистриран на: 08 Май 2007, 15:47

Мнениеот venus » 01 Апр 2008, 20:38

Аз пък вярвам, че всички сме деца на Бог, на съзидателната енергия. Защо Исус да не е негов син? :)
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот wiesmann » 01 Апр 2008, 20:40

Да,обаче те го изкарват в Библията "син",в буквалния смисъл :)
Аватар
wiesmann
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 94
Регистриран на: 14 Фев 2008, 14:41

Мнениеот venus » 01 Апр 2008, 20:45

Е, то с Библията нещата са малко особени :) Всяко нещо има своето обяснение, дори да не е съвсем буквално. А там, където има намесени хора с интереси, истинност маже само а се желае :)
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот Black » 01 Апр 2008, 21:03

Библията е дна гавра с една религия,въпреки ,че има и много поучителни и мъдри пасажи.Уважавам религията ,но не и библията ,че и църквата(като институция).А ,че е син на бог невярвам,а още повече ,че господ е белобрад старец и след смърта отивам на небето и свети Петър ми прави феис контрол и ако ме има в дебелата книга с послушните ми отключва да вляза в клуба с голямото небесно парти.Освен това Иисус е взаимстван изцяло от египетския бог на слънцето.Другото което е ,че всяко нещо което е нямало научно обяснение по него време(че и сега понякога) му е придавано божествен произход.Ще ви препоръчам един филм които много съвпада и с мойе виждания за това какъв е бил Иисус:
The.Man.From.Earth има го в замунда
Аватар
Black
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 63
Регистриран на: 23 Мар 2008, 16:20

Мнениеот mandragorko » 01 Апр 2008, 21:09

...имам няколко питания:

1.Какво означава "вяра в някого"(конкретно по темата-в Христос)?
2.Как разбирате тази вяра?
3.Защо обсъждате Библията с такъв строг тон?
...самата "книга" е доста силна,като учебник по много въпроси и търсения...в интерес на истината,всички свети писания,без значение към коя вяра се отнасят са свещени и всеки трябва да има уважение към тях...толерантсвото към друговерците и разбиранията към собствените ни вярвания са силен инструмент за самоосъзнаване и подобряване на комуникацията между всички ни!!!
4.Пропагандата има плодове само тогава,когато самите ние позволим и създадем почва за покълването й и решим да "повярваме".Защо тогава трябва да осъждаме някого,чиито действия определяме като пропаганда?Всеки има право на собствени разбирания,вяра и мнение...стига да не се стига до насилствено уверяване в нещо...
5.Колко от вас са чели светите писания(Библия,Веди,Коран,Еди...) за да осъждаде и критикувате теориите,вярванията и проповедите в тях?
...макар и на различни религии основните истини в тях са валидни за различни аспекти на философия,религия,психология и живота като цяло...
6.Никой не избира семейството,в което ще се роди...но всеки има право на избор в какво ще вярва и как ще го нарича...Защо трябва да се осъжда някой,който роден и пораснал в едни вярвания,е сменил проиритетите си и цялостната си концепция на вяра(без значение,как ще бъде наречена...)?

...Бог/Божественото е Светлина,Покой,Любов,Приемане,Живот,всичко красиво и енергийно зареждащо...как ще го наречем няма значение...важно е всеки да намери пътя на вярата си и да я използва за добро...останалото оставям за коментар от ваша страна....
Предай нататък....
Аватар
mandragorko
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 373
Регистриран на: 07 Ное 2007, 22:01
Местоположение: там нейде,след светлината и мрака

Мнениеот runner413 » 01 Апр 2008, 21:14

Незнам как да отговоря на този въпрос....
В наше време много малко хора вярват истински в Исус(и въобще в църквата).На повечето хора като им се зададе въпроса "Вярвате ли в Исус?" те казват съвсем уверено "ДА!".А всъщност не осъзнават че това да идеш в църквата само когато имаш нужда от подкрепа и помощ не е вяра а използване...
I don't play your rules I make my own!
Аватар
runner413
Модератор
 
Мнения: 709
Регистриран на: 26 Май 2007, 18:09
Местоположение: Отвъд хоризонта

Мнениеот Black » 01 Апр 2008, 21:28

Бог е безкраино милостив,но направиш ли грешка вечно ще се пържиш в ада,бог е състрадателен ,но се хваща на бас с дявола ,че колкото и да изтезава един човек ,той ще продължава да вярва в него и няма да се отрече от него;бог е заклеимява убийствата,но иска от човек да убие собсвения си син в негова чест и толкова много други неща който не ми съвпадат с вижданията...Иначе съм съгласен ,че има много мъдри неща.А църквата? Колко кръстоносни походи е имало,колко народи НАСИЛСТВЕНО са били принудени да приемат християнството,колко много невинни хора са били убивани в името господно....да не споменавам инквизицията,попове се убиват с колове защото единия имал по хубава църква и му вземал "клиентите" от неговото село,карат мерцедеси...сега църквата е бизнес.А библията е написана за да се узакони религията ,която ще обедени всички различни народи(с различни религии) превзети от империя,за да стане по сплотена и силна и да предотврати бунтове и опити за освобождение(същото са направили и Османската империя като са ни превзели и са убивали всеки който не приеме Аллах за бог)Мисля ,че не това е идеята на религията.Уважавам религията и вярата на хората в нея,но не и другото.Това е моето мнение както казах.Не държа никой да го поддържа.
Аватар
Black
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 63
Регистриран на: 23 Мар 2008, 16:20

Мнениеот mandragorko » 01 Апр 2008, 22:26

...говорим за вярата в Бог,а не за търговците в храма му...
Предай нататък....
Аватар
mandragorko
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 373
Регистриран на: 07 Ное 2007, 22:01
Местоположение: там нейде,след светлината и мрака

Мнениеот venus » 02 Апр 2008, 08:26

На мен ми трябваше доста време, за да проумея за какво всъщност става дума. Четях различни книги - като се почне от Библията и се стигне до Кроули, и се опитвах да разбера защо хорат не могат да постигнат единодушие, защо вярват в различни богове. Защо някои вярват а други не, защо някои живеят зле, а животът на други изглежда безпроблемен.

И разбрах, че всъщност хората наричат с различни имена едни и същи неща. Че всяка религия, всяка философия, всяка магическа система, всяка наука представя различен модел на една и съща реалност. Че във всяка книга се говори едно и също, но с различни думи. И че целта е една и съща - целта е да се даде рецепта на човека да живее щастливо и спокойно в този свят. Смисълът на живота е човек да бъде щастлив, защото когато е разрешил своите проблеми, той може да се обърне и към света и да даде нещо и на другите. Но се оказва, че за да стигне до щастието, човек тррябва да се пребори с недостатъците си, които стоят като пречка между него и щастието - с Егото. И Егото се явява препъни-къмъкът.

Какво е Библията? Препоръка за живот.

Какво са десетте Божи заповеди?
Аз съм Господ, Бог твой, да нямаш други богове, освен Мене.
Не си прави кумир и никакво изображение.
Не изговаряй напразно името на Господа, твоя Бог.
Помни съботния ден, за да го светиш.
Почитай баща си и майка си.
Не убивай.
Не прелюбодействувай.
Не кради.
Не лъжесвидетелствувай против ближния си.
Не пожелавай нищо, което е на ближния ти.

Да нямаш други богове, да не си създваш кумии означава да не обожествяваш нищо в материалния и духовния свят - повишиш ли важността на нещо, създадеш ли зависимост, губиш го и страдаш. Да светиш съботния ден означава винаги да помниш, че си гост на тази Земя - както казва Кастанеда, да не забравяш, че Смъртта винаги е на една крачка разстояние от теб и да живееш в днешния ден. Да почиташ баща си и майка си означава да се научиш още от най-ранна възраст да почиташ хората, да ги приемаш каквито са - който почита родителите си, ще почита и всички други, това е светоглед. Да не убиваш означава да уважаваш живота - своя и на другите, хора, животни и растения. Да не прелюбодействаш, да не крадеш, да не лъжеш, да не пожелаваш нищо на ближния си означава да не подхранваш в себе си негативни емоции - да желаеш нещо, което друг има, означава да не цениш това, което имаш ти, да изпитваш омраза към себе си чрез агресията и завистта към другите.

Какво е смирението? Приемане на света, какъвто е. Ние не можем да променим света, ако не го приемем, трябва да намразим неговите несъвършенства - хората са лоши, градовете неуредени, семействата се разпадат, природата загива - всичко може да бъде от лошо по-лошо. Но ако човек приеме това за даденост, той престава да се гневи - светът е, какъвто е. А ние сме тук, в този си вид, в тези условия, за малко. Ако отидем на екскурзия зе седмица на екзотичен остров, ще забележим всичките му прелести - чистото небе, палмите, различните животни, слънцето :) Ако обаче останем да живеем там за дълго, ще свикнем с прелестите и ще започнем да мрънкаме. А когато запчнем да се сърдим на света, той ни отвръща със същото. И потърпевшите от това сме ние.

Тоест, всички предписания на християнството, като се замислим, имат за резултат изграждане на ценностна система, при която човек да не се самоубива чрез негативните си емоции. По същия начин стоят нещата и с останалите религии. С източните философии.

Защото целта е една и съща - овладяване на разрушителните страсти на Егото. Това е смисълът и на постите, и на гладуването, на въздържанието, на молитвите - временно озаптяване на желанията на тялото. Не може ли човек с волата си да каже НЕ на желанията си, значи е надвишил значимостта, пристрастил се е - и ще страда, когато загуби обекта на страстта си. А в течение на живота човек се учи да губи - първо детството, после младостта, после секса, след него здравето, близки хора, а накрая и живота си. Изводът е, че човек трябва да се научи да губи, да се отказва сам от нещата, които са ценност за него.

В това възпитава религията - да се научим да приемаме загубите, продължавайки да живеем пълноценно.

Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Следваща

Назад към Recycle Bin

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия e 1 потребител :: 0 регистрирани0 скрити и 1 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта