Тийнейджърското увлечение по магията.Вижте ги тези :)

Място за теми, които са извън магията, флууд, спам и всичко, което Вещицата ще изхвърли в кофата си за смет...

Мнениеот Kotentseto » 08 Сеп 2008, 13:29

Елфче,

извини ме, ако молбата ми те засегне. Но, моля те, сподели изворите си за информация. Така категорични твърдения не могат без аргументи.

Поздрави icon_flowerface
Розата е роза е роза...
Аватар
Kotentseto
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 270
Регистриран на: 06 Фев 2006, 14:47

Мнениеот Moerin_Elf » 09 Сеп 2008, 07:36

Не ме засягаш,ни най-малко:)
За розенкройцерите -има една много хубава книжка:"Космогонията на Розенкройцерите" на Макс Хайндл
А за другите ми твърдения-мой собствени мисли:)
WYRD
Аватар
Moerin_Elf
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 255
Регистриран на: 06 Апр 2008, 18:15

Мнениеот Kotentseto » 09 Сеп 2008, 12:12

Хм... Нека ти кажа защо ме хвърли в размисли. Какво означава "ако окултизмът вземе връх, християнството загива". Това твърдение за мен е тотално безпочвено. Изначално бихте попитала какво разбираш под окултизъм. А и християнството далеч не е единствената религия. Да, религиите имат за цел подчинение на масите, но Вярата е това, от което всъщност масите се опиват. Ерго - щом има маси, ще има и кой да властва над тях. Християнството далеч, далеч не е единственият инструмент или враг, или там за каквото го имаш. Библията е свещена книга. Ако си я чела и позабравила - прочети я пак. Тя ни най-малко не е предназначена за много хора. Така е написана, че малко да я прочетат. Личната ми позиция за екзекутирането на набедени вещици е, че е било доста изгодно да им отнемат всичко, което са притежавали.
За страхът от познание съм съгласна. Но не смятам пак, че става въпрос за познанието за магията като такава. А и този период е безвъзвратно отминал, днес никой не отрича, че земята е кръгла.
За розенкройцерите няма да говоря, защото нямам достатъчно информация. И все пак си мисля, че твърдението "окултен християнин" не ми се връзва много. Но пак се връщаме на изначалното разбиране за окултното.

С поздрави icon_flowerface
Розата е роза е роза...
Аватар
Kotentseto
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 270
Регистриран на: 06 Фев 2006, 14:47

Мнениеот Moerin_Elf » 09 Сеп 2008, 12:16

Незнам:) Не разбирам,Аз съм малка:)
WYRD
Аватар
Moerin_Elf
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 255
Регистриран на: 06 Апр 2008, 18:15

Мнениеот Cath » 09 Сеп 2008, 14:04

изказала си мнение, явно разбираш. така че бъди така добра да обясниш позицията си, защото и на мен ми направиха впечатление същите неща :)
хубаво ще е да ни ги изясниш!
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот Moerin_Elf » 09 Сеп 2008, 17:18

Не мисля,че съм казала-Аз разбирам:)
WYRD
Аватар
Moerin_Elf
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 255
Регистриран на: 06 Апр 2008, 18:15

Мнениеот puntina » 09 Сеп 2008, 19:15

Преди малко отворихме въпроса за религията с един приятел и всъщност той каза:"Ми то има разлика между православно християнство и католицизъм." И след като го попитах за гогението на вещиците той каза :"Ми те католиците едно време са вършели много глупости и до днес продължават да ги вършат.Знаеш ли,че католическата църква е била съдена за насилстване и развращаване на децата?! Ами да,съдили са ги и то за милиони "... Според него гонението на вещиците била някаква глупост,тотална глупост,защото с насилие не можеш да пречупиш един човек. За него това е безмислено. Не знам дали той е много прав,но това негово мнение ми се стори доста добро,ако мога така да се изразя.
Аватар
puntina
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 185
Регистриран на: 02 Дек 2007, 00:38

Мнениеот Lord Njarlathotep » 09 Сеп 2008, 20:11

С насилие ако го насочиш към конкретния човек не можеш да го пречупиш но ако го насочииш към близките му нямаш си представа колко бързо рухва
Изображение
Аватар
Lord Njarlathotep
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 410
Регистриран на: 19 Юни 2008, 14:36
Местоположение: Р’ЛЙЕХ

Мнениеот Cath » 10 Сеп 2008, 07:25

Елф, когато си боядисаш косата червена, не е нужно да казваш боядисах си косата червена - то се вижда! не ми трябва да си го заявила, исказала си мнение обоснови се. или не разбираш собствените си мнения?
пак ще помоля - обясни какво си имала предвид!

Пунтина, не можеш да пречупиш човек с насилие? не съм много съгласна. много добре можеш да го пречупиш с насилие - и в буквален и в преносен смисъл. поинтересувай се малко от това точно какви мъчения са използвали и се опитай мъничко да си представиш колко болезнени са. поинтересувай се и за това, какво се е случвало в концлагерите. поинтересувай се и за мъченията в древността. и изобщо запознай се с милионите начини за причиняване на болка с цел пречупване на човека. в крайна сметка, мисля че милиони хора са си признавали неизвършени престъпления именно заради насилието.

попитай твоят приятел дали ако му откъснат члена с ръжен и го принудят да го изяде, докато му мачкат пръстите в менгеме няма да се пречупи? аз лично се съмнявам. ще се пречупи така, че ще моли да го убият.
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот Lord Njarlathotep » 10 Сеп 2008, 07:55

Cath едно не разбирам (многоточие) Защо са ти менгрмрта и клещи? Може просто да го ооставим в една баня с Дагон :D
Изображение
Аватар
Lord Njarlathotep
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 410
Регистриран на: 19 Юни 2008, 14:36
Местоположение: Р’ЛЙЕХ

Мнениеот Dagon » 10 Сеп 2008, 08:04

е, не съм толко гаден ве...
Last exit for the lost...
Аватар
Dagon
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 42
Регистриран на: 07 Юли 2008, 18:08
Местоположение: dark land city R'lyeh

Мнениеот alistar » 12 Сеп 2008, 22:58

С насилие ако го насочиш към конкретния човек не можеш да го пречупиш но ако го насочииш към близките му нямаш си представа колко бързо рухва

Лорде,не опитвай тоя номер със скорпион ;) Ще останеш неприятно изненадан:)
Аватар
alistar
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 257
Регистриран на: 28 Юни 2006, 21:58
Местоположение: Varna

Мнениеот Lord Njarlathotep » 13 Сеп 2008, 07:13

За всеки измислям отделен метод, винаги е по добре да си оригинален.
Изображение
Аватар
Lord Njarlathotep
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 410
Регистриран на: 19 Юни 2008, 14:36
Местоположение: Р’ЛЙЕХ

Предишна

Назад към Recycle Bin

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия e 1 потребител :: 0 регистрирани0 скрити и 1 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта