Каквото искаш и изпратиш,ще ти се върне тройно

Място за теми, които са извън магията, флууд, спам и всичко, което Вещицата ще изхвърли в кофата си за смет...

Мнениеот ExalTeD_0ne » 23 Ное 2007, 22:39

FireSun's Viking написа:По тая логика колко фиша има д се издават...
Я кажи коя древна практика има това 3 кратно правило.
Аз ти казвам примерно че е десетократно.
И като направиш магия да оздравее някой ... хоп десет пъти ще се разболееш :)


Добре де ако това което направиш ти се връща със тройна сила
(говоря за магия) не се ли отнася само към този тип магия който
има за цел да навреди на някого??По твойте думи излиза че не е
така....
Бил,Съм Бил Пил...Да..Да
Аватар
ExalTeD_0ne
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 63
Регистриран на: 07 Май 2007, 00:00
Местоположение: В средата на нищото...

Мнениеот Enforcer » 23 Ное 2007, 22:57

FireSun's Viking написа:Собствен създаден бог - демек сервитор - сервитора е твоя енергия в началото главно. Демек да инвокираш себе си. Какъв е смисъла ?

:wink:
Добре. Оставям само важната част.

"Хаос- метода отрича „закона за трикратност” и „карма”, твърдейки, че те засягат само хората, които вярват в тях. Хаотистите се присмиват на своеволни определения, като закон/морал. "

СПАМ:
Сещам се за някой девизи: "Каквото господ не ми дава аз сам си го взимам.", както и за лаф от един разговор с мой приятел. "Няма да стане човек небето ще се продъни." отговорът е "Бокора ще го разцепи..." .. Това адски ме изкефи ... icon_flowerface
Аватар
Enforcer
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 202
Регистриран на: 02 Сеп 2007, 08:09

Мнениеот MrFaust » 23 Ное 2007, 23:44

ExalTeD_One , всяка магия бърка в интересите на някой , съответно му вреди , в един случай е пряко в друг косвено ... Давам пример : Използваш познанията си в магическото изкуство за да излекуваш някого - бъркаш в интересите на хората , на които той е антипатичен , в интересите на фармацефтичните компании и т.н. - съответно вредиш им ... тогава ? ... за какво разделение става въпрос тогава ? ... За добро и зло ? .. ха ! е то по-голяма абстракция от това - здраве му кажи , за теб това е добро , за мен - не , да речем ... Всичко се опредея от личностния съд , вътрешния регулатор , съвестта на всеки един човек ...
In hoc signo vinces
Аватар
MrFaust
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 99
Регистриран на: 13 Авг 2007, 20:36

Мнениеот ExalTeD_0ne » 24 Ное 2007, 13:02

И значи ако имаш чистта съвест няма да ти се върне ли?
Бил,Съм Бил Пил...Да..Да
Аватар
ExalTeD_0ne
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 63
Регистриран на: 07 Май 2007, 00:00
Местоположение: В средата на нищото...

Мнениеот Shedinko » 24 Ное 2007, 15:40

Защо гледате само от едната половина?!? (да питам аз )
И как разбираш ExalTeD_0ne :
"...Каквото и да направиш ще ти се върне трикратно."
Отворете душите си ...и помирете сърцата си ;)
Аватар
Shedinko
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 226
Регистриран на: 30 Авг 2007, 20:45
Местоположение: Бургас

Мнениеот ExalTeD_0ne » 24 Ное 2007, 16:49

Значи аз съм чел не на едно място че (давам пример) ако направиш магия
да се случи някому нещо лошо поради егоизъм омраза или нещо друго. след време
ще ти се върне с тройна сила.Не мога да кажа дали е вярно НО така го
разбирам аз!!!
Бил,Съм Бил Пил...Да..Да
Аватар
ExalTeD_0ne
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 63
Регистриран на: 07 Май 2007, 00:00
Местоположение: В средата на нищото...

Мнениеот runner413 » 24 Ное 2007, 17:53

От извеснто време следя темата и най-сетне реших да се намеся.
Значи аз съм чел не на едно място че (давам пример) ако направиш магия
да се случи някому нещо лошо поради егоизъм омраза или нещо друго. след време
ще ти се върне с тройна сила.Не мога да кажа дали е вярно НО така го
разбирам аз!!!

Аз лични никога не съм бил привържаник на "закона за 3".За мен това си едно абсолютно недоказано твъдение имащо за цел да наложи на практикуващия магия някакви ограничения.Кажете ми няколко причини защо нещо трябва да ти се върне тройно-защото светът е едно справедливо място , или защото целият цвят е едно напълно уравновесено място , където доброто и злото винаги са с резултат 5:5?!
I don't play your rules I make my own!
Аватар
runner413
Модератор
 
Мнения: 709
Регистриран на: 26 Май 2007, 18:09
Местоположение: Отвъд хоризонта

Мнениеот Lanukio » 24 Ное 2007, 18:42

Темата си трупа безсмислени страници, но никой не се сети да се разтърси откъде тръгва изобщо въпросното число 3, какво би значело според вярванията и т.н. Единственото, което важи за мен е закона за привличането-дали е действителен или не за някой не ме бърка, използвам си го и ми върши работа. Можеш да си измислиш колкото си искаш закони и закономерности и да им вдъхнеш сила както пожелаеш, за да работят за теб. Но да не се отклонявам от темата-намерих малко информация за числото 3 като цяло. От различни източници от интернет е, за който му е интересно ето:

Числото 3 е изкупление. Човек е страдал и чрез смирение е заплатил всичко. То е третото лице на Божественото.
Числото три съдържа в себе си трите велики добродетели – Любовта, Мъдростта и Истината, знанието, живота, свободата.
3 – спасително число.
Числото три – закон на равновесие. Докато човек мисли, пази равновесието си.
3 – съединени надеждата, вярата и любовта, за да работят заедно.
Ти не можеш да бъдеш умен и добър, ако не разбираш законите на числото три.
Тройката е производителна сила в природата.
Вертикалният дележ на света при индоевропейците е на три нива - горен свят, където живеят боговете, среден свят на хората и долен свят на злите сили. По подобие на това тристепенно делене по вертикалата е и деленето на времето на три части – минало, настояще и бъдеще; дележа на религиозно-нравствените категории на благоприятни, неутрални и неблагоприятни, деленето на индоевропейското общество на три класи – владетели и жреци, войни, трудов народ. Чрез тези представи, в съзнанието на древните индоевропейци са откроени две важни числа – числото ТРИ и числото ЧЕТИРИ. Сборът от тези две важни числа дава числото СЕДЕМ, а точно седем са и небесните светила-планети, схващани като богове, които управляват съдбата на хората и държавите. Седем са и дните в неделята. Някои народи, например прабългарите са били твърди почитатели на числото седем. Седем е свещено число, седем са и смъртните грехове.
В продължение на седем дни Исус Навиев обикалял стените на Ерихон с израилтяните и седем жреци, които носили седем гръмогласни тръби, и след като обиколили града шест пъти, на седмия извикали, стените рухнали, и те унищожили града. Седем печата, седем чаши на гнева, седем гърма, седем светилника, звяр със седем глави, седем цвята на дъгата, седем ноти, седем великана, седем джуджета, седем дни на седмицата, седем ветрове, седем Стълба на Мъдростта, зад седем планини, седем пъти преброй, седем пъти премери, както казва народната мъдрост.
Числото девет е символ на справедливостта, тъй като е сбор от съвършените числа 3+3+3. 9 показва различните възможности у човека за доброто и злото.


Юпитер съответства на 3 и пак виждаме нещо неочаквано – в основата на религията стои числото 3. В Християнството има Светата Тро- ица, съюзът на Отец, Син и Светия Дух в едно единно цяло – Бог. В Инду – изма – Брахма, Вишну и Шива – Създател, Защитник и Разрушител. Даже символът АУМ е проявление на 3.


Във всяка една култура, някои числови знаци притежават допълнително преносно значение, което се използва във фразеологизми или определени случаи. Например, за европейците числата 3 и 7 имат специално значение, което се дължи на употребата им в митове, легенди и религиозни текстове.

...свещеното число 3, видяно като трите лица на Богинята(девица, майка, старица) и трите елемента на природата(земя, небе, море). По време на ранното християнство се е считала за символ на Светата Троица.

Вещерите нямат написана книга със свето писание, но общо взето следват 2 ръководни линии: "Уика историята" и "правилото на 3".
Уика историята гласи: "AN IT HARM NONE, DO AS YE WILL". Това правило е ръководна линия за всяка част от Уика живота и внимание против вреда на когото и да е или каквото и да е.
Правилото на 3 гласи: "Всяка енергия, която изпратиш ще се върне на теб 3 пъти"
Това включва магическа енергия, толкова добре колкото емоция и духовнa енергия.
В тези два реда
няма нищо умно.
Аватар
Lanukio
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 201
Регистриран на: 24 Май 2007, 00:07

Мнениеот ExalTeD_0ne » 24 Ное 2007, 20:53

Lanukio написа:Темата си трупа безсмислени страници, но никой не се сети да се разтърси откъде тръгва изобщо въпросното число 3, какво би значело според вярванията и т.н. Единственото, което важи за мен е закона за привличането-дали е действителен или не за някой не ме бърка, използвам си го и ми върши работа. Можеш да си измислиш колкото си искаш закони и закономерности и да им вдъхнеш сила както пожелаеш, за да работят за теб. Но да не се отклонявам от темата-намерих малко информация за числото 3 като цяло. От различни източници от интернет е, за който му е интересно ето:

Числото 3 е изкупление. Човек е страдал и чрез смирение е заплатил всичко. То е третото лице на Божественото.
Числото три съдържа в себе си трите велики добродетели – Любовта, Мъдростта и Истината, знанието, живота, свободата.
3 – спасително число.
Числото три – закон на равновесие. Докато човек мисли, пази равновесието си.
3 – съединени надеждата, вярата и любовта, за да работят заедно.
Ти не можеш да бъдеш умен и добър, ако не разбираш законите на числото три.
Тройката е производителна сила в природата.
Вертикалният дележ на света при индоевропейците е на три нива - горен свят, където живеят боговете, среден свят на хората и долен свят на злите сили. По подобие на това тристепенно делене по вертикалата е и деленето на времето на три части – минало, настояще и бъдеще; дележа на религиозно-нравствените категории на благоприятни, неутрални и неблагоприятни, деленето на индоевропейското общество на три класи – владетели и жреци, войни, трудов народ. Чрез тези представи, в съзнанието на древните индоевропейци са откроени две важни числа – числото ТРИ и числото ЧЕТИРИ. Сборът от тези две важни числа дава числото СЕДЕМ, а точно седем са и небесните светила-планети, схващани като богове, които управляват съдбата на хората и държавите. Седем са и дните в неделята. Някои народи, например прабългарите са били твърди почитатели на числото седем. Седем е свещено число, седем са и смъртните грехове.
В продължение на седем дни Исус Навиев обикалял стените на Ерихон с израилтяните и седем жреци, които носили седем гръмогласни тръби, и след като обиколили града шест пъти, на седмия извикали, стените рухнали, и те унищожили града. Седем печата, седем чаши на гнева, седем гърма, седем светилника, звяр със седем глави, седем цвята на дъгата, седем ноти, седем великана, седем джуджета, седем дни на седмицата, седем ветрове, седем Стълба на Мъдростта, зад седем планини, седем пъти преброй, седем пъти премери, както казва народната мъдрост.
Числото девет е символ на справедливостта, тъй като е сбор от съвършените числа 3+3+3. 9 показва различните възможности у човека за доброто и злото.


Юпитер съответства на 3 и пак виждаме нещо неочаквано – в основата на религията стои числото 3. В Християнството има Светата Тро- ица, съюзът на Отец, Син и Светия Дух в едно единно цяло – Бог. В Инду – изма – Брахма, Вишну и Шива – Създател, Защитник и Разрушител. Даже символът АУМ е проявление на 3.


Във всяка една култура, някои числови знаци притежават допълнително преносно значение, което се използва във фразеологизми или определени случаи. Например, за европейците числата 3 и 7 имат специално значение, което се дължи на употребата им в митове, легенди и религиозни текстове.

...свещеното число 3, видяно като трите лица на Богинята(девица, майка, старица) и трите елемента на природата(земя, небе, море). По време на ранното християнство се е считала за символ на Светата Троица.

Вещерите нямат написана книга със свето писание, но общо взето следват 2 ръководни линии: "Уика историята" и "правилото на 3".
Уика историята гласи: "AN IT HARM NONE, DO AS YE WILL". Това правило е ръководна линия за всяка част от Уика живота и внимание против вреда на когото и да е или каквото и да е.
Правилото на 3 гласи: "Всяка енергия, която изпратиш ще се върне на теб 3 пъти"
Това включва магическа енергия, толкова добре колкото емоция и духовнa енергия.


Или с две думи ти повтори това което обсжъдаме вече 4 страници...
Бил,Съм Бил Пил...Да..Да
Аватар
ExalTeD_0ne
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 63
Регистриран на: 07 Май 2007, 00:00
Местоположение: В средата на нищото...

Мнениеот KAT » 24 Ное 2007, 21:47

за момент приемаме че има закон за тройното връщане, сега следва да попитам кой го прави така че да ни се върне тройно, кой някое плашило от висшите светове ли, кой?

Също така е интересно това нещо дето ще ни го върне тройно, то как е узнало че изобщо сме направили магия. Щото ако то може да прави това нещо то значи това нещо си е "живо" тоест има съзнание и съзнателен живот, мда кои ли са тия?
Аватар
KAT
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 319
Регистриран на: 28 Окт 2006, 15:35

Мнениеот Shedinko » 24 Ное 2007, 22:33

KAT от начина по който задаваш въпросите си личи ,че ти знаеш отговорите.И те приканвам да ги споделиш,освен ако не ги знаеш но обичаш да се показваш като всезнаещ в следствие на което намирам въпросите ти с тон заядлив!
Отворете душите си ...и помирете сърцата си ;)
Аватар
Shedinko
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 226
Регистриран на: 30 Авг 2007, 20:45
Местоположение: Бургас

Мнениеот runner413 » 24 Ное 2007, 22:41

Извинете ме за спама но КАТ винаги си е заядлив и винаги говори за духове и енергиини разуми.Това си е негова запазена марка.:)
I don't play your rules I make my own!
Аватар
runner413
Модератор
 
Мнения: 709
Регистриран на: 26 Май 2007, 18:09
Местоположение: Отвъд хоризонта

Мнениеот KAT » 24 Ное 2007, 23:06

Shedinko - аз горе долу знам отговорите на някои въпроси, интересното е какво вие ще кажете по въпросите. Например основен въпрос КОЙ ни го връща тройно?
Аватар
KAT
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 319
Регистриран на: 28 Окт 2006, 15:35

Мнениеот Shedinko » 24 Ное 2007, 23:13

KAT написа:за момент приемаме че има закон за тройното връщане, сега следва да попитам кой го прави така че да ни се върне тройно, кой някое плашило от висшите светове ли, кой?

Toчно в тази част на въпроса ти усещам "лекото"заяждане ,говорещо видите ли аз знам много вие не ....ля лю...
Е като знаеш кажи ние или ще се съгласим с теб или ще те опровергаем .
П.п.КАТ имам молба към теб,когато пишеш в тема която съм пуснал аз ,или в тема нещо което е свързано с мой пост СЛОЖИ СИ ЕГОТО В ДЖОБА и поддържай нормален том без заяждане ;)
Отворете душите си ...и помирете сърцата си ;)
Аватар
Shedinko
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 226
Регистриран на: 30 Авг 2007, 20:45
Местоположение: Бургас

Мнениеот KAT » 24 Ное 2007, 23:22

заяждането го остави настрана, дай отговори на някои от въпросите ми
Аватар
KAT
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 319
Регистриран на: 28 Окт 2006, 15:35

Мнениеот ExalTeD_0ne » 24 Ное 2007, 23:26

Тука КАТ има право...наистина защо ако направим магия тя ще с върне
трипъти и под "защо" имам предвид КОЕ ще я накара да се върне??
едвали да е тука-така ХОП и айде връща се понеже някой е казал така..
за всяко нещо си има причина.И тука следва че тябва да има такава,но
въпроса си устава каква е тя?

КАТ ще се радвам да споделиш с нас..това е ако знаеш разбира се :)
Бил,Съм Бил Пил...Да..Да
Аватар
ExalTeD_0ne
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 63
Регистриран на: 07 Май 2007, 00:00
Местоположение: В средата на нищото...

Мнениеот Lanukio » 24 Ное 2007, 23:48

Радвам се, че съм синтезирала 4 страници писаници само в един пост.
Предлагам ви експеримент-направете някое заклинание, положително да е като за късмет, защита на някой, каквото ви хрумне, след това следете какво ще стане в продължение да кажем на един месец. Всяко събитие, което е 'случайно', 'извън нормата', 'странно' записвайте в някой тефтер, всъщност е добре и 'нормалните' неща да се имат предвид. След един месец може да споделите какво се е случило-все пак тук само се обсъждат някакви идеи, защо да не се приложи на практика. С подобен опит може и да стане ясно дали ако вярваш ще действа, дали ако не вярваш ще действа и дали нещо изобщо ще се случи.
В тези два реда
няма нищо умно.
Аватар
Lanukio
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 201
Регистриран на: 24 Май 2007, 00:07

Мнениеот avalance » 25 Ное 2007, 00:04

това е добро предложение :)
Аватар
avalance
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 108
Регистриран на: 10 Окт 2007, 16:10

Предишна

Назад към Recycle Bin

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 4 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 4 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта