Промяна на душата оО

Място за теми, които са извън магията, флууд, спам и всичко, което Вещицата ще изхвърли в кофата си за смет...

Мнениеот fc » 01 Фев 2008, 18:11

Има ли такава "магия"?чувал сам за такива работи...промяна на характер и такива подобнии...
Аватар
fc
 
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Фев 2008, 18:09

Мнениеот Nemezius » 01 Фев 2008, 18:25

Характер и Душа са съвсем отделни неща- изясни се какво искаш да попиташ
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот venus » 01 Фев 2008, 18:31

Един съвет от мен - глези душата си, а не я променяй :) Резултатът едва ли ще ти хареса.
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот ilusia » 01 Фев 2008, 18:49

Има. Нарича се мъдрост :) идва с болестта живот. Като те поучка малко и поживееш в истинската реалност ;)
А ся хвани обясни какво точно искаш да й промениш на душата си и характера си :)
Малко ще нагарчам с цвят на кръв
Аватар
ilusia
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 923
Регистриран на: 07 Апр 2006, 14:28

Мнениеот serafin » 01 Фев 2008, 19:03

Сега много любезно ще помоля Модератора на тази секция да затрие тази глупава тема.
We all need freedom to be powerful
Аватар
serafin
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 118
Регистриран на: 06 Яну 2008, 11:11
Местоположение: Sopot

Мнениеот ilusia » 01 Фев 2008, 19:51

Ако въпросът се разгледа от друга страна би станала хубава дискусия :)
Малко ще нагарчам с цвят на кръв
Аватар
ilusia
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 923
Регистриран на: 07 Апр 2006, 14:28

Мнениеот avanabil » 01 Фев 2008, 20:14

serafin написа:Сега много любезно ще помоля Модератора на тази секция да затрие тази глупава тема.


Най-лесно е темата да се изтрие, но очевидно човекът има някакви душевни терзания, които все още не са изкристализирали в конкретни мотиви. Нека да му дадем шанс да се дообоснове.
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Мнениеот serafin » 01 Фев 2008, 21:13

Ами нека се обоснове нямам нищо против.
Но ако има душевни терназия най-добрия лек е времето.(но стига философии от мен :D )
We all need freedom to be powerful
Аватар
serafin
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 118
Регистриран на: 06 Яну 2008, 11:11
Местоположение: Sopot

Мнениеот runner413 » 01 Фев 2008, 21:22

Много често се случва времето вместо да излекува проблема , да го задълбочи , така че нека си каже човека какво му е на душата...
I don't play your rules I make my own!
Аватар
runner413
Модератор
 
Мнения: 709
Регистриран на: 26 Май 2007, 18:09
Местоположение: Отвъд хоризонта

Мнениеот mandragorko » 01 Фев 2008, 21:27

Единствената промяна на душата става,когато се извършва Samsara-пътят към Nirvana,oт източно-философска гледна точка.
Реинкарнацията-малко или много променя душата,но само при смяна на телесната обвивка,през което време,самата душа се учи.....за следващия си житейски път......

странно,може би отговорът ми не е по темата,но реших да споделя мнение....току съм отворил тема и за друг спам.....:)
Предай нататък....
Аватар
mandragorko
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 373
Регистриран на: 07 Ное 2007, 22:01
Местоположение: там нейде,след светлината и мрака

Мнениеот Ensifer Ekuresiasti » 01 Фев 2008, 22:02

Ми да, май отвори....

Всъщност душата на човек е единствената "вечна памет", която запазна спомените от всички животи под някаква форма на опит... така че всеки миг, в който душата ти съществува, тя се променя. Най-лесната магия както обикновено е живота:V.
Аватар
Ensifer Ekuresiasti
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 20
Регистриран на: 22 Яну 2008, 21:24

Мнениеот mandragorko » 01 Фев 2008, 22:20

пише се:"Най-лесната магия,както обикновено е животЪт",поради простата причина,че той е подлога в изречението!
...да ти кажа,че не си прав,не е опит за провокация(положителна/отрицателна),не само в теб...животът никак не е лесен,магия?...не мисля....
....най-лесната магия не винаги е за добро..
.....смятам,че животът е равнозначен на любов,тя поне е ,както казват на английски език pure(чиста).....мдаааааа
Аватар
mandragorko
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 373
Регистриран на: 07 Ное 2007, 22:01
Местоположение: там нейде,след светлината и мрака

Мнениеот DarkAngel666 » 01 Фев 2008, 23:07

Душата... привидно е илюзия*. Всичко е АЗ-ове и една пластична КИА, АЗовете опровергават душата. А и процеса по промяна се нарича МЕТАМОРФОЗА**.


* нямам доказателства, но звучи правдоподобно
**за това вече има доказателства, моля обърнете се към най- близкият html хаос вариант (който всъщност се крепи на php).


FNORD FREE KALLISTI APPLE
Тук е място за много мъдра мисъл...
Аватар
DarkAngel666
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 228
Регистриран на: 17 Фев 2007, 15:25
Местоположение: На кръстопът

Мнениеот mandragorko » 01 Фев 2008, 23:13

......kakaвидите...
Предай нататък....
Аватар
mandragorko
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 373
Регистриран на: 07 Ное 2007, 22:01
Местоположение: там нейде,след светлината и мрака

Мнениеот MrFaust » 02 Фев 2008, 01:39

DarkAngel666 , позволи ми да не съм съгласен с твърдението : "Душата...привидно е илюзия* . Всичко е АЗ-ове ..." , тъй като АЗ-а всъщност е апект на това , което наричаме ДУША , защото последната макар и в аспекта на АЗ-а да има допирни точки със себеосъзнатостта , се различава от нея с това , че е всеобщо присъща . Себеосъзнатостта пък е призсъща единствено на човек-а от своя страна ... Така че макар ДУША и АЗ да се препокриват до известна степен , то едното е следствие от другото при подходящи условия - себеосъзнаване ( СЪЗНАНИЕ ) , което пък означва че АЗ-овете не биха могли освен в частни случаи да опровергаят ДУШАТА , тъй като това би означавало да опровергаят самите себе си ;) ...


Иначе , че " процеса по промяна се нарича МЕТАМОРФОЗА " - с това няма - или не би трябвало да има поне , човек , който да не се съгласи :) ...


Относно промяната на душата - хм тя всъщност е в процес на постоянно развитие ... Постигнатото , не се губи , но новото надгражда и изгражда , така че единственото , което води до " промяна на душата " е т.нар. " изживяване и осъзнаване на изживяното " , или за по - накратко - ПОМЪДРЯВАНЕ ...


Що се отнася до промяната на характера - той е по-скоро структура с идейно - стихиен характер , влияе се и се моделира много по-разко ... Така , че подлежи на промяна , дори и чрез обикновена медитация , тъй като се свежда най-вече до моментни настроения , които обпределят неговата цялост и същност ...


с уважение : MrFaust
In hoc signo vinces
Аватар
MrFaust
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 99
Регистриран на: 13 Авг 2007, 20:36

Мнениеот DarkAngel666 » 02 Фев 2008, 23:19

Има много лесно решение... докажи го. Не е нужно видеоматериал, просто го състави като система, която да може да изпробват други хора, при което се предполага, че поне част от тях трябва да получат резултати.

За твърдението "душата е илюзия", liber null & psychonaut, liber kaos и principia chaotica го поддържат.
Твърдението е изпробвано от доста хора.

И няма нищо лошо в това евентуално да действат и двете, просто и двете са илюзия :mrgreen: и реалност :mrgreen: и всичко останало :mrgreen: .
Тук е място за много мъдра мисъл...
Аватар
DarkAngel666
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 228
Регистриран на: 17 Фев 2007, 15:25
Местоположение: На кръстопът

Мнениеот MrFaust » 03 Фев 2008, 04:36

:roll: DarkAngel666 , какво точно да докажа и систематизирам ? - процеса помъдряване или връзката АЗ - ДУША ? :roll:

-> относно първото ( процела помъдряване ) - погледни във философията на повечето източни култури и вярвание , проблема се разглежда изключително колоритно , не е казано направо 1+2=3 но чрез процеса мислене , се стига до самоактуализация , което води и до осъзнатостта , един процес на надграждане , който според източните култури се проявява най-добре чрез съзидеанието ...

-> относно второто ( връзката АЗ - ДУША ) - преди мен хората са го систематизирали и доказали , като тази система е основоположен елемент в психологията , превърнал се с течение на времето в постулат ... А за постулатите има де истини - 1) те са за да се разчупват , но и 2) те не се нуждаят от доказване тъй като се приемат за верни .... ;) :P


" Душата е илюзия " , само по себе си това е вярно , тъй като всичко е илюзия , абстракция . Самият аз неведнъж съм го казвал ... НО последвано от ... " Всичко е АЗ-ове " , вече придобива друг смисъл , уточнен и изяснен в предния пост и обобщен в предходните мнения ....



А че действат и двете - така е , няма нищо лошо в това , всичко е абстракция ... , но все пак премайки за верен постулата , че едното е проекция на другото и че двете са зависими едно от друго в същото време , то тогава е нелогично да действат в противоположни насочености тъй като ще се унищожат взаимно , а човека е така устроен , че освен на физическо , а и на психично ниво не му е присъщо да се унищожава - ИНСТИНКТИ ... :)


с уважение : МрФауст


П.С. За допълнителни дискусии предлагам ти да минем на лична , тъй като се отдалечаваме малко по-мало от изначалната насоченост на темата :) 8)
In hoc signo vinces
Аватар
MrFaust
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 99
Регистриран на: 13 Авг 2007, 20:36

Мнениеот DarkAngel666 » 03 Фев 2008, 09:17

Пука ли ти, половината теми са така :mrgreen:


МрФауст написа:относно първото ( процела помъдряване ) - погледни във философията на повечето източни култури и вярвание , проблема се разглежда изключително колоритно , не е казано направо 1+2=3 но чрез процеса мислене , се стига до самоактуализация , което води и до осъзнатостта , един процес на надграждане , който според източните култури се проявява най-добре чрез съзидеанието ...


Ъъъ.... такова... става въпрос за просветление, не помъдряване. Хиндуизма обикновено е ? + ? = ???; Традиционния будизъм 2 + 2 = 5; Дзен - нещо + нещо = нещо; модерни тенденции - ??? + ??? = ???????;
------

МрФауст]относно второто ( връзката АЗ - ДУША ) - преди мен хората са го систематизирали и доказали , като тази система е основоположен елемент в психологията , превърнал се с течение на времето в постулат ... А за постулатите има де истини - 1) те са за да се разчупват , но и 2) те не се нуждаят от доказване тъй като се приемат за верни .... ;) Razz[/quote]

Всъщност, няколко религии са го систематизирали, а хората преди тебе са имали невероятния шанс да п*рд*т по цял ден, заемайки тезите си от религиите, без да са го проверили. Някой дори пишат цели книги за прераждания... без да са го проверили на 100% (което е и трудно начинание, питайте умрелите :mrgreen: ). Истината е, че никога със сигурност не можеш да твърдиш нещо със сигурност, а голяма част от нещата могат да бъдат проверени само косвено. В крайна сметка може и да сме само двукраки примати, на всеки който му пука и цели откриването на голямата истина - честит мистицизъм (който е п*рдящ мързел и настолен окултизъм).

Психологията.... за основател се счита Фройд (психоанализа), тезата му за Ерос и Танатос, управляващи живота ни. По- късно за по- кратко се нарича Танатерос. Никога твърдо не допуска наличието на ДУША (хиляди определения, един замисъл), разделя съзнанието на СЪЗНАТЕЛНО и ПОДСЪЗНАТЕЛНО (несъзнателно според някои източници). Гещалдите на Юнг леко загатват допускането на души, не душа. Самата концепция ДУША не допуска цялостно определение на психичните процеси в главата на един човек. Още по- трудно определя шизофрениците, те да не би да са обладани :mrgreen: ... или са получили още една- две души в бонус. Или пък ревностните католици, които са готови да спорят в продължение на часове с теб за религията си... но няколко часа по- късно ги намираме онаниращи пред телевизора, който е на нощния развлекателен канал, дявола ги е изкушил, нали.
------

Преврата в историята - "Не сме един, а много"... "Името ни е Легион", казал шизофреник на Исус преди има-няма 2000 години.

В модерната психология започва да се загатва съществуването на АЗ-ове, не 1 АЗ. Условно можем и да наречем АЗ-овете ДУШИ (и без това всеки влага различен замисъл в думата, макар повечето да си приличат на 99%). Работите на Карол само предоставиха практика откъм това твърдение, което не е: а) условна истина; б) постоянно твърдение; в) парадигмите се сменят; г)"Моя основна вяра е да нямам основна вяра" - Уилсън.
-----

[quote="МрФауст написа:
Душата е илюзия " , само по себе си това е вярно , тъй като всичко е илюзия , абстракция . Самият аз неведнъж съм го казвал ... НО последвано от ... " Всичко е АЗ-ове " , вече придобива друг смисъл , уточнен и изяснен в предния пост и обобщен в предходните мнения ....


Не слагай константи, още повече определения. Илюзия или не, няма да си открил топлата вода, има и материализъм, има и сумати религии, философии и още 5 тона лен, показващи, че човек е изключително склонен да оправдава мързела си с "мъдруване".

Спориш добре, другите - очаква се следващата "велика теория" в стил "изключително голям пост", целяща да задоволи собственият слънчев АЗ, еб*вките на Хорозон и 55 тона лен.

Сдружение "да напишеш нещо изгледащо умно не е много умно", подлежащо да лиценз "без лиценз" подкрепя философстването (никога).
Тук е място за много мъдра мисъл...
Аватар
DarkAngel666
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 228
Регистриран на: 17 Фев 2007, 15:25
Местоположение: На кръстопът

Мнениеот Arhimikus » 03 Фев 2008, 10:05

Извинете, но последните няколко мнения до широката публика ли са, или само за лично ползване?
Имам чувството че Агрипа ще се обърне в гроба ако ви чуе как се изразявате.
И... ако няма практическа насоченост това, което говорите не виждам смисъла изобщо да го говорите. Философите, най-малкото, са правили света по-практичен.
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот avanabil » 03 Фев 2008, 16:55


За подобни дискусии е уместно да се отвори нова тема, а не настоящата да се отклонява, така че да се губи смисъла.
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Следваща

Назад към Recycle Bin

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия e 1 потребител :: 0 регистрирани0 скрити и 1 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта