Магия на емоциите-теория и принципи

Място за теми, които са извън магията, флууд, спам и всичко, което Вещицата ще изхвърли в кофата си за смет...

Назад към Recycle Bin

Мнениеот mavara » 11 Апр 2008, 11:56

Смятам постепенно да поствам принципите на тази слабо известна магическа практика. Казвам магическа практика, защото не е магия като магия(в смисъл не е набутано с ритуали,заклинания и др. тем подобни).
Тази практика е използваема както от начинаещи така и от напреднали. Ще подобрите емоционалния си живот, а може би и материалния. Основната цел на тази практика е опознаването на емоциите(по различни начини), контролирането им и въздействието на околния свят чрез тях.(могат да се изредят, но е най-добре всеки сам да реши за какво ще я използва!).
І-ви принцип
Асоцииране на емоциите и усещанията до елементали и др.

1) Нека започнем с първото елементарно чувство-любовта. Бързам да уточня, че я определям за елементарно от страна на теорията(по-долу е обяснено). Така-първата ни задача е да асоциираме любовта с някой от елементите. тук има свобода на лично творчество. Ето един от най-често използваните вариянти:
Любовта може да се определи като искри, пламъчета, огнъове, дори и като пожар понякога. Тогава можем да кажем, че сме асоциирали любовта с огъня. Важно е да имате поне три причини, за да можете да асоциирате една емоция с даден елемент!!! След като е проста емоция трябва да я разградим до четири познати неща. Тук пак има свобода на творчество и рзбирания! ето един пример:
-в любовта можем да кажем че има саможертва-всеки обича другия повече от себе си.
-второ можем да кажем че има красота
-трето например-пристрастяване
-четвърто-обич
Важно е да се каже че говорим за любовта не като физически акт , а като чувство!!
Когато направим това сме готови с тази емоция и можем да я използваме съгласно останалита принципи(ще ги спомена веднага щом намеря време!)
2) Второто елементаено чувство е омразата. Тук правим същото нещо като горе. Ето пример:
Омразата те поглъща като вода; обливате от всякъде; задушавате с тежестта си и трябва да "изплуваш от нея" за да живееш нормално.
Така можем да кажем. че омразата е вода.
-тук имаме отмъщение
-завист
-гняв
-непоносимост
Така готови сме и с втората емоция!
3) Третата проста емоция е болката. Примери за действие:
Болката е като замята-когато се разтвори те помита заедно с целия свят около теб и ти забравяш за всичко освен за нея.(Споменавам, че асоциациите които предлагам може да не ви изглеждат логични, но ТУК ВСИЧКО СЕ СВЕЖДА ДО ИНДИВИДУАЛНОСТТА И НАЧИНА, ПО КОЙТО РАЗБИРАМЕ ЖИВОТА!!!)
-всепоглъщащо нещо
-неприятност
-спасение
-утеха
4)Последната проста емоция е страха. Тук вече нямаме избор. За да получим вярна абревиатура(малко математика)-необходимо и достатъчно условие, ако някой не знае-трябва да асоциираме страха с въздуха. Измискямв си неща, които ги има в страха или които го съпровиждат и сме готови.
Така сега разгледахме елементарните емоции като елементални сили и като ги асоциираме с четири познати неща!
Бих помолил немезиус, мандрагорко, талин, и аванабил да изкажат мнението си. Може и ултрамарин, ако има време! Ще съм ви много благодарен!!
след мненията ви ще постна 2-рия принцип-как да асоциираме чувствата с числа.
Шларла будиста нагени Иолан!
Аватар
mavara
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 17
Регистриран на: 01 Мар 2008, 10:29

Мнениеот ultramarin » 11 Апр 2008, 12:57

Интересна систематизация, но непълна според мен, така че в очакване съм на продължението :)

Учил съм подобни неща когато изучавах... ъъъ, една магическа система (предпочитам да премълча името, защото не искам да се говори за нея). Но там ни учеха, че всяка емоция съдържа от всички елементи по малко, а допълнително си има и свое неелементално качество. Имаше упражнения за трансформиране на емоционални качества във елементни и обратно... сега вече малко трудно ми е да огранича примерно омразата само до един елемент... тя съдържа и неумолимия студ на земята, и унищожителен огън, и може да задушава и отнася като водовъртеж или като буен поток... аналогично и със другите емоции.

Другото което е, че никога не сме работили със такива обобщения на чувствата каквито си предложил тук... това за мен е доста интересно обаче(давай нататък). Вместо това работа беше със 7 или 8 основни емоционални енергии, които смесвайки се дават доста голямо количество Емоции/чувства. Освен това работехме на три нива - моментно(реакция, усещане, чавство, усет), продължително(стабилизирана емоция, интерпретация на чувството, вътрешна реакция и проекция на личността чрез наличните в теб "емоционални енергии" върху елементалните, като така се пораждат ечоции от чувста, и така се генерира сила и не само) и третото ниво, идеолотичното, принципното, котаго чевства и емоции отзвучът, но остане тяхната смислова носеще, тяхното смислово ядро... което е основа за стъпка към Моментонто ниво и така се зъвртат нищата...

От описанието ти намирам доста общи неща, по-близки до Светлата страна на онова учение(имаше си и Тъмна част, която се разглеждашще като отделна стъпка в системата).

сега по-конкретно:
1. Важно е да се каже че говорим за ЕМОЗИИТЕ не като физически акт(като прояви на емоциите) , а като чувство, като изживяване! КЪм това ще се придържаме непрекъснато, да! Много важно уточнение.

2. От къде е взета тази практика? Сподели с нас извора и уточни, защо се ползват именно елементите за анализ на стихиите? И защо всяка емоция се разделя на 4ри части? Работи се по принципа 4х4 ли?

3. ЗАЩО именно тези елементи са избрани за асоциации с емоциите?

4. ЗАЩО именно тези емоции са ибрзани за базови? Как се разбира, че са елементарни.

5.(забележка-въпрос към изразяването) Не били било по-правилно е да се каже че емоциите се АСОЦИИРАТ с четири неща, вместо да казваме че се РАЗГРАЖДАТ на тях? Все пак нали ги приемаме за прости...

6. Ако това са простите емоции, то къде са сложните? Как от споменатите се образуват по-сложните емоции?
Аватар
ultramarin
Модератор
 
Мнения: 314
Регистриран на: 06 Фев 2008, 09:15
Местоположение: София ...и България въобще

Мнениеот mavara » 11 Апр 2008, 13:12

ултрамарин ще ти отговоря ана айде да е по-късно ще ме прощаваш ама сегс имам малко друго работа!
Пропуснах да спомена произхода на тази магия- в по-следващите принципи понякога се доближава до следните магии:
-некромантика
-аритмантика
-хаос магия
-и др.
А може би говорим за едно и също изкуство, но за различни негови вариянти!
Айде до после.
Шларла будиста нагени Иолан!
Аватар
mavara
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 17
Регистриран на: 01 Мар 2008, 10:29

Мнениеот mavara » 12 Апр 2008, 05:57

От къде е взета тази практика?

Тази практика в най-ранната си форма произлиза от древен Вавилон. Измислена от магите (според някои им е дадена от Зороастър) по-късно се предава в египет, Персия идр. В днешно време тази практика е сборна от всички вариянти, които са били разработени от различните империи и народности.
защо се ползват именно елементите за анализ на стихиите?

Понеже емоциите, които разглеждаме сега се водят прости и затова се ограничаваме с елементите, а не използваме стихиите, които се използват при по-сложните.
Работи се по принципа 4х4 ли?

Според теорията 1 и2 са прекалено малки дори за прости чувства.3 не става,защото е сложно число-първото, йоето има начало, среда и край(малко аритмантика).6 е още по-зле-сбор и умножение на първите три числа:
1+2+3=6 и 1.2.3=6
Остават само 4етири и пет. Може и двете аз само дадох по-лесния вариянт.
ЗАЩО именно тези емоции са ибрзани за базови?

Може би, защото ги приемаме за толкова нормални и естествени, че дори не се замисляме върху тях?!? Според мен това са единствените чувства, които можем да изразим само с една стихия.
сега вече малко трудно ми е да огранича примерно омразата само до един елемент... тя съдържа и неумолимия студ на земята, и унищожителен огън, и може да задушава и отнася като водовъртеж или като буен поток... аналогично и със другите емоции.

Ти превръщаш тази емоция във вградена- т.е. някоя от простите емоции се асоциира с 4етири от елементите.
(забележка-въпрос към изразяването) Не били било по-правилно е да се каже че емоциите се АСОЦИИРАТ с четири неща, вместо да казваме че се РАЗГРАЖДАТ на тях? Все пак нали ги приемаме за прости...

да тук си съвършенно пра.в моля да ме извиниш за тази неточност и благодаря , че ме поправи!
Ако това са простите емоции, то къде са сложните?

Сложните емоции се получават като събереш някоя проста с някоя друга. Например:
болка+трагедия=брад, което може да се трансформира в Дарб или Дабр и др. Това е третия принцип и ще го напиша скоро(предвид ако питаш как се образуват тези имена).
Освен сложни има вградени, максимализирани, житейски, трагически, нормални, емоции породени от медитация, ритуал, заклинание, сблъсък с магия по-силна от твоята(съответно и по-слаба) и много др.
Но там ни учеха, че всяка емоция съдържа от всички елементи по малко, а допълнително си има и свое неелементално качество. Имаше упражнения за трансформиране на емоционални качества във елементни и обратно...

Да и тук има такива техники, но аз искам първо да запозная незнаещите. Поетапно разбира се.
ъъъ, една магическа система (предпочитам да премълча името, защото не искам да се говори за нея).

Името на тази магия кояти пиша не е наистина Магия на емоциите, но меже и така да се изрази за по-безопасно. Ако говорим за едно и също нещо както вече допуснах-разбираш защо не съм написал истинското име.
От описанието ти намирам доста общи неща, по-близки до Светлата страна на онова учение(имаше си и Тъмна част, която се разглеждашще като отделна стъпка в системата).
Шларла будиста нагени Иолан!
Аватар
mavara
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 17
Регистриран на: 01 Мар 2008, 10:29

Мнениеот mavara » 12 Апр 2008, 06:02

да има си илоша страна!!!!!!!
Шларла будиста нагени Иолан!
Аватар
mavara
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 17
Регистриран на: 01 Мар 2008, 10:29

Мнениеот ultramarin » 12 Апр 2008, 17:15

НЕ лошар тъмна... имам предвид това което обикновено се нарича Път на Лявата Ръка... а той няма нищо общо с Лошото...

сори за оффтопика :( - очаквам продължението с нетърпение :)
Аватар
ultramarin
Модератор
 
Мнения: 314
Регистриран на: 06 Фев 2008, 09:15
Местоположение: София ...и България въобще

Мнениеот valan » 18 Апр 2008, 08:19

ultramarin би ли ни просветнал малко в тази магия, защото явно mavara не желае да го направи


благодаря, предварително
Аватар
valan
 
Мнения: 3
Регистриран на: 19 Мар 2008, 13:47

Мнениеот Nemezius » 18 Апр 2008, 12:37

valan, mavara и да иска- не може да помогне на тои форум- има червен картон, т.е. бан. А това, за което ултрамарин говори, е част от кабала, в която се използват левите сефири ор дървото.
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот ultramarin » 18 Апр 2008, 15:44

А това, за което ултрамарин говори, е част от кабала, в която се използват левите сефири ор дървото.
;) явно и там е същото... явно навсякъде е едно и също... кво да се прави, Пътят е един, начините много... пък нищо чудно да са ми предавали кабала под друго име... въпреки че официално не съм я изучавал

А тази магия на емоциите... от сегашната ми гледна точка подобни "магии на нещо си" считам за отклонение от пътя, ляв ли, десен ли, среден ли... но щом някой има желание, аз го окуражавам, в името на обмяната на инфо, и пак бих го направил, стига да се появи някой да желае да споделя по тази тема, защото наистина ми е интересно какво ще се каже и как ще се преподнесе...
Аватар
ultramarin
Модератор
 
Мнения: 314
Регистриран на: 06 Фев 2008, 09:15
Местоположение: София ...и България въобще


Назад към Recycle Bin

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 119 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 119 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 119 госта