черното куче

Място за теми, които са извън магията, флууд, спам и всичко, което Вещицата ще изхвърли в кофата си за смет...

Назад към Recycle Bin

Мнениеот B-L-O-T » 10 Авг 2008, 19:02

Твари търсят своите жертви . Това става . Въпроси от типа "защо" "как" и т.н. не може да се даде отговор от друг човек освен теб или тварите . От кой град си ?
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот Lord Njarlathotep » 10 Авг 2008, 20:21

Бтв...... може да иска да останови някакъв контакт с теб...... би ли описала кучето.......... имам няколко предположения но искам описанието........
Изображение
Аватар
Lord Njarlathotep
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 410
Регистриран на: 19 Юни 2008, 14:36
Местоположение: Р’ЛЙЕХ

Мнениеот B-L-O-T » 10 Авг 2008, 21:06

Много си прозорлив ... Без жокер ли се сети ?
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот Lord Njarlathotep » 10 Авг 2008, 21:13

Не бе имах едно големо зло и черно куче........... виках му Церберус....... веднъж избяга от нас........ и повече не го видях....... ама гадта беше умна.......... задигна 2 бутилки ракия и една бъчонка ром........... сигурно се е освинило някаде........... та се надявах да е това....... че мнго си го искам обратно....
Изображение
Аватар
Lord Njarlathotep
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 410
Регистриран на: 19 Юни 2008, 14:36
Местоположение: Р’ЛЙЕХ

Мнениеот alana_lire » 11 Авг 2008, 07:15

може ди е бил ГРИМ-а??
ГатаКа
Аватар
alana_lire
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 339
Регистриран на: 23 Мар 2007, 12:21

Мнениеот Lord Njarlathotep » 11 Авг 2008, 07:28

Да и аз съм чел Хари Потър........... но останах с впечатление че е легенда........ или измислица на тая писателка........... а и тя е жива нали....... имаше и някакво черно кче в скандинавската митология но не съм сигурен.......... интерсуват ме какви са били очите му.........
Изображение
Аватар
Lord Njarlathotep
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 410
Регистриран на: 19 Юни 2008, 14:36
Местоположение: Р’ЛЙЕХ

Мнениеот alana_lire » 11 Авг 2008, 07:34

ето малко инфо ....от сайта за българския клуб за ретривъри
КУЧЕШКИ СУЕВЕРИЯ



Кучето – най-стария и верен приятел на човека, се появява в неочаквана светлина в хорските суеверия. То е едновременно вестител на смъртта, обитател на отвъдното и демон на чумата.


Появата, присъствието на куче в определени ситуации се смята за зловещо от много народи. Нощния вой на кучета, или внезапното появяване на куче в дома са били смятани за предвестие на внезапна смърт или голямо нещастие.

Смята се, че е лош късмет да срещнеш куче по пътя си, особено през нощта. Страх, който е напълно разбираем, особено като се има предвид старославянското предание, че преди смъртта да отведе човека, тайнствено черно куче обикаля три пъти около къщата му, или ляга пред неговата врата.
В народните поверия черните кучета имат особена връзка с отвъдното. Казват, че те можели да виждат ангела на смъртта, когато се приближи до човека. Особено отношение имало към “четириоките” кучета – животни, които имат светли петна над очите, особено ако са първи от първо кучило. Легендите гласят, че от тях не може да се скрие нито един зъл дух, и че магьосниците бягат надалеч, когато ги видят.


Не само духове и привидения – казват, че кучетата могат да виждат неща, скрити за човешкото око. В древността се е вярвало, че мистичните способности на кучето могат да се пренесат върху човека, стига да му се изяде езика.


Плутарх разказва древногръцки ритуал за пречистване и отблъскване на злите духове – само трябва да се мине през разрязано наполовина куче, а в по-късни времена това е отпаднало и е било достатъчно да те обиколи кутре.


В народната медицина и селскостопанските ритуали на славяните също не липсват магиите с кучета. Жлъчката от черно куче пазела къщата от злини, както и намазването на стените с кучешка кръв и закопаването му под прага на къщата. Кучешките нокти правели боеца непобедим, стрит на прах кучешки череп лекувал треска, а за ухапване от змия на раната се налагал мозък на дружелюбно куче.


Много народни предания разказват за появяването на мъртъвци в образа на кучета. Ако куче прескочи труп той ще се превърне във вампир. Немска легенда разказва, че душите на самоубийците, развратните свещеници, лъжливите съдии и убитите с предателство се скитат по земята в образ на черни кучета. Полско поверие гласи – от водата, в образа на кучета излизат душите на удавниците, връщат се от отвъдното душите на вещиците и самоубийците.


Кучетата-души постепенно се превръщат в кучета-демони, които в християнските страни се отъждествяват с дявола. Кучетата са водачи от този свят в другия и пазачи на преизподнята. В Персия (днешен Иран) все още съществува ритуалът куче да подуши покойника преди да го погребат, а в случай че умре бременна жена, в стаята се вкарват две кучета.


На Хаваите все още жреците-вещери, прилагащи народна медицина жертват за болния куче и петел и изяждат ритуална част от телата им, след което изпадат в транс и произнасят името на човека, причинил болестта. В Ямайка шаманите, които искат да виждат демоните си мажат очите с течност от кучешко око.


В народните предания чудотворните свойства са еднакво присъщи както на живите, така и на мъртвите кучета. Черно кутре, закопано в делва под конюшнята пази конете от шап. Черна котка и куче в двора го пазят от уруки. Руснаците вярват, че мълния няма да удари къща, в която живее “четириоко” куче.


Отгласи на древните поверия достигат дори до нашия технологичен ХІв. - до ден днешен казваме “кучето не вие на добро”. Но въпреки че в суеверните глави на хората това животно винаги е било нещо опасно и страшно, кучето си остава “най-добрия приятел на човека”.


В Средните векове рицарите, които се завръщали победители в родния си край смятали за най-скъпоценен кучешки образ на шлема си. А в Сен-Ден, където погребвали френските крале, гробниците се строят върху две каменни кучета. Средновековието е прославило рицаря и неговия кон, но и кучетата били сериозни бойци.


Английския крал Хенри VІІІ пратил на императора на “Свещената Римска Империя” Карл V помощни войски, съставени от 4000 мъже и още толкова кучета. Според легендата императорът се обърнал към войниците с думите “Надявам се, че ще бъдете толкова храбри, колкото кучетата”.


На 29 април 1617г., деня на Свети Петър, великия инквизитор Педро д ' Артилас, с цел да пресече ереса сред италианските поданици на испанския крал, провел първото заседание на Светата Инквизиция в Милано. По пътя към площада, където десет набедени в магьосничество италианци са щели да бъдат изгорени, от една къща изскочили 30 вълкодава, които с бесен лай се нахвърлили върху инквизиторите и им прегризали гърлата. Този неочакван обрат хвърлил в паника божиите служители, които зарязали еретиците и побягнали, гонени и изтребвани от жителите на града. Вследствие на кучешката намеса се вдигнало народно въстание и губернатора на Ломбардия приел едикт, забраняващ изгарянето на клада.


Вълкодавите, спасили толкова много животи, били на някои си д-р. Маленбраш – върл враг на инквизицията, който разбрал, че инквизицията ще пристига в неговия град и направил няколко чучела, подобни на монаси от най-различни ордени, като дресирал кучетата си да ги нападат и унищожават
ГатаКа
Аватар
alana_lire
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 339
Регистриран на: 23 Мар 2007, 12:21

Мнениеот B-L-O-T » 11 Авг 2008, 09:08

Тва че не си се занимавала с окултизъм съзнателно няма никакво значение . Повече информация така не може да се даде . И стига глупави предложения като "цербер" . . . Некой ще преложи и "Шаро" . . . Та не ми отговори от кой град си
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот charmed_angel » 11 Авг 2008, 13:42

Очите му бяха черни дупки като бездна черни и смразяващи мерси
А мерси за инфото но не мисля че това е било предвестник на смърт защото вече да съм умряла пък и аз имам черно куче малко и сладко и не вярвам то да има връзка с този въпрос че тези същества почнах да ги виждам по често
А каква е връзката с това от кой град съм ?
Аватар
charmed_angel
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Авг 2008, 13:40

Мнениеот Lord Njarlathotep » 11 Авг 2008, 13:54

Че да те поизследваме.......... с Блот и Абатор ще те метнем на олтара и ще ти изслеваме съзнанието за нещо станно......... а Абатор може и друго да изследва, то не Бих се ичудил и Блота да се включи в изследванията на Абатор........иначе ми звучи познат но сега не мога да направя връзка....... Шаб-нигурат........ да знам че го наричат черния козел с хилядното потомство...... ноправя такава асоциация....... но не би трябвало той сега спи........ а Церберус....... какъв интерес би имал Церберус към теб....... или неговите господари....... сигурна ли си че не си призовала нещо подсъзнателно....... невероятно ряко но се случва....... това са лични разсъждения и просто ги споделям..... не ги налагам..... ак някой иа по добра идея да каже....... предлагам пречистване и ритуал за прогонване на демони..... или подбна паплач (такива ритуали има в форума) или медитирай и се опитай да постигнеш контакт с него....... и изгради някакви защити...... млъвам........ оставям съдбата ти в твойте ръце и в идеите и предположенията на другите...... като се замисля дефакто може да е егрегор на Грим но мноо по слаба версия.......... все пак в колко много са прочели Хари Поър..... ми може и такава гад да се е пръкнала от умовете им....... бля пак почнах да мисля повече от колкото трябва.........
Изображение
Аватар
Lord Njarlathotep
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 410
Регистриран на: 19 Юни 2008, 14:36
Местоположение: Р’ЛЙЕХ

Мнениеот charmed_angel » 11 Авг 2008, 14:35

А този козел има ли снимка ?
Кръстоска между козел и вплетени мъж и жена
Аватар
charmed_angel
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Авг 2008, 13:40

Мнениеот alana_lire » 11 Авг 2008, 14:39

много объркано стана
ГатаКа
Аватар
alana_lire
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 339
Регистриран на: 23 Мар 2007, 12:21

Мнениеот B-L-O-T » 12 Авг 2008, 14:14

Абе да те таковам у таковата . Няма ли да кажеш от кой град си на края ? Ест че е за да те "видя" .
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот Гасподъ » 27 Авг 2008, 23:52

alana_lire написа:Смята се, че е лош късмет да срещнеш куче по пътя си, особено през нощта.


Софиянци сме я втасали значи...
Аватар
Гасподъ
 
Мнения: 6
Регистриран на: 27 Авг 2008, 23:47

Мнениеот zambos » 01 Сеп 2008, 08:37

Да втасахте я.Доста лош късмет е туй.А иначе по едно време на мен доста често така виждах котка.само вкъщи но я виждах.и после изчезва.
Аватар
zambos
 
Мнения: 2
Регистриран на: 31 Авг 2008, 19:40


Назад към Recycle Bin

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 3 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 3 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта