Учени пробват края на света ???

Място за теми, които са извън магията, флууд, спам и всичко, което Вещицата ще изхвърли в кофата си за смет...

Назад към Recycle Bin

Мнениеот avanabil » 02 Сеп 2008, 18:27

Напоследък почти не ми остава време за вестници, но съвсем случайно вчера се натъкнах на ето това, което преди време ми попадна някъде из ежедневниците като събитие, което тепърва предстои. Става въпрос за имитация на първоначалния взрив, създал вселената. Стартът в този гигантски ускорител на частици, наречен адронен колайдър е насрочен за 10-ти септември, 2008 година под територията между Франция и Швейцария в тунел, дълъг 27 километра. Съдът в Страсбург го е разглеждал като казус, защото голяма част от научния елит счита, че съществува голям риск експеримента да излезе извън контрол и да отвори гигантска черна дупка, която да погълне двете държави, а според други капацитети в областта - и самата планета.....Порових се из нета за повече информация....попаднах на един коментар ето тук
Не че очаквам да чуя нещо обнадеждаващо в случая, когато се касае за откритие с научна цел или просто за самоунищожителен експеримент....просто исках да споделя..... :))
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Мнениеот Mason » 02 Сеп 2008, 19:20

Anavabil, в тези гигатнски ускорители ускоряват само по една-две частици. Само името им е гигантско :)
Аватар
Mason
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 295
Регистриран на: 04 Юли 2008, 10:34

Мнениеот avanabil » 02 Сеп 2008, 19:41

Mason написа:Anavabil, в тези гигатнски ускорители ускоряват само по една-две частици. Само името им е гигантско :)


И това прави ли вероятността за грешка близка до нулата? Да, признавам си, че физиката навремето не ме влечеше силно, но от това, което изчетох разбрах, че става въпрос за много повече насрещно изстреляни протони....целта е да се разгаде антиматерията... :)) Както и да е...то не остана много време....има.- няма 8 дни :))
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Мнениеот Lord Njarlathotep » 02 Сеп 2008, 19:44

Да ги таковам......... ще вземат да творят портал между световете и после ще се окаже че другия му край води към Света на Диска..... е тогава ще видите вие маесници!!!!!!!!!!
Изображение
Аватар
Lord Njarlathotep
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 410
Регистриран на: 19 Юни 2008, 14:36
Местоположение: Р’ЛЙЕХ

Мнениеот Mason » 02 Сеп 2008, 19:53

Абе лекинко прекалявате в опасенията.
Ускорителят е като мягията - за да засмичеш Земята, трябва да вкараш еквивалентна енергия :)
Аватар
Mason
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 295
Регистриран на: 04 Юли 2008, 10:34

Мнениеот n0angel0s » 02 Сеп 2008, 20:12

Това не го ли даваха й по телевизията.. Гледала съм нещо подобно.. или същото.. ????
ВсичкиС@Н0рмалниС@моА3нЕ!
Аватар
n0angel0s
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 233
Регистриран на: 08 Май 2007, 15:47

Мнениеот avanabil » 02 Сеп 2008, 20:19

Mason написа:Абе лекинко прекалявате в опасенията.
Ускорителят е като мягията - за да засмичеш Земята, трябва да вкараш еквивалентна енергия :)


Ето няколко от мненията на учени, участващи в проекта, между които има и българи: /вероятно имат предвид стартовата дата, която е отлагана/

".....Лин Eванс:
-Със сигурност това е най-амбициозният проект във фундаменталната наука. Можете да го сравните по сложност с космическа станция.


Какво ще стане през октомври ли? Първият миг на Големия взрив ще оживее отново. Магнитите на ускорителя ще бъдат по-студени от открития космос. Със светлинна скорост ще полетят снопове протони и мощно ще се сблъскват, отделяйки температури 100 000 пъти по-високи от слънчевото ядро.
Най-студеното и същевременно най-горещото място във Вселената; най-бързата писта на света и най-сложното устройство в науката. Детектори ще регистрират частиците, родени от сблъсъка. Един свръхточен сблъсък – все едно да уцелиш с игла средата на друга игла от 10 км.


Андрей Маринов:
-Бих казал, че това е просто велико. Това е една невероятна част от моя живот... Това е според мен едно начало на нова наука, на една нова физика.


Ние, природата и въпросителните: Как се е родил Космосът? Къде е изчезнала антиматерията? Какво е тъмната материя и тъмната енергия? Има ли Вселената 5, 6, повече измерения? Това не са заклинания. Съвременната физика разбира, че нещо липсва в стандартния й модел и иска да го попълни чрез ускорителя-чудовище. Например Хигс бозонът, онази тайнствена частица, която дарява маса на другите. Затова я наричат Божията частица, частицата Бог. Съществува ли тя? Или теорията греши?

Еймар:
-Със сигурност няма да открием Бог. По никакъв начин не се занимаваме с Бог. Използваме рационалност, наблюдение, разбиране и в крайна сметка градим наука: само това.


Литов:
-Вярно, опитваме се да разберем най-ранния етап от развитието на Вселената – първата една секунда от нейното съществуване. Тя е безкрайно сложна, там някъде може би е стоял Бог, но ние не творим, ние просто изучаваме това, което вече е сътворено...."

Всъщност, тук е цялото интервю
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Мнениеот Mason » 02 Сеп 2008, 20:30

Анавабил, ами то ако ускорителят погълне Земята, то смъртта ще стане много бързо :) Няма да се мъчим, умираме и почваме нанова на друга планета :) ....хем ще сменим обстановката :)
Аватар
Mason
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 295
Регистриран на: 04 Юли 2008, 10:34

Мнениеот avanabil » 02 Сеп 2008, 20:39

Mason написа:Анавабил, ами то ако ускорителят погълне Земята, то смъртта ще стане много бързо :) Няма да се мъчим, умираме и почваме нанова на друга планета :) ....хем ще сменим обстановката :)


Да, така е :)
Нали в оня форум, в който разискват темата един потребител каза същото: "....сега си шаря из клавиатурата и в следващия миг антиматерията ще ме засмуче....какъв по-добър край от това....?" :)
Хареса ми като перспектива :)
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Мнениеот Tribal~Pig_74 » 03 Сеп 2008, 06:52

Бате Арнолд беше ПРАВ ! Сега ще измрем :(
Akhkharu
Аватар
Tribal~Pig_74
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 104
Регистриран на: 26 Юли 2008, 16:04
Местоположение: katabasis

Мнениеот dsims » 05 Сеп 2008, 12:52

Това ми звучи като 27 метрова атомна бомба. :)
Аватар
dsims
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 27
Регистриран на: 25 Юни 2007, 19:19

Мнениеот avanabil » 05 Сеп 2008, 15:54

dsims написа:Това ми звучи като 27 метрова атомна бомба. :)


Не 27 метра, а 27 километра, ако това имаш предвид...
ето тук отново - това е от днешния брой на вестник "Стандарт".
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Мнениеот Goeyn » 05 Сеп 2008, 18:43

Хаха мн шум за няма нищо ( да не се засегне някой :)). Преди време- може би година, бях чул за ЦЕРН и се заинтересовах малко, тогава още бе в струеж. Та какво бях прочел. Ми в тази "лаборатория" ще се проведе експеримент с който учените ще се опитат да пресъздадат големя взрив. Както бише във весника " Учените се надяват да открият "частицата Бог". Ако е успешен опита, то това ще е голям напредък за науката. Смъртните ще постигнат нещо "невероятно"! :)
Абе накратко не мога да разбера защо му обръщате толкова внимание или можеби ви интересува края на света, че той може да дойде скоро а виене сте подготвени :D. Мога да ви убедя, със моите скромни познания по физика и генната ми деформация, че това няма да е края на света, поне не за визшия разум горе ;)
П.С. ядох някакви гъби затова ви държа такъв тон. Гъбите май бяха зелени или нз. Както и да е ще се посъветвам със Блот за странични дефекти. Айде и извинете за спама, дано не се засегне някой.
blob8
Аватар
Goeyn
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 58
Регистриран на: 21 Юли 2008, 17:16

Мнениеот paparosko » 05 Сеп 2008, 19:20

Що за безпочвени твърдения?
Неможе нещо, което е безкрайно да има край!

Светът както няма начало, така няма и край, просто той е безкраен!

Що се отнася до теорията за големия взрив, тя отдавна не е актуална, но както винаги, закостенелите учени не искат да се разделят със старите си навици и стария си характер, или нищо старо не ще забравят и нищо ново не ще научат!

Големият взрив може да е актуален за част от Вселената, за някаква локалност, но не и за цялата Вселена.

Според Принципа на Цикличността в Херметичната философия - всичко е подчинено на циклични изменения, които в крайна сметка пак водят до балансиране на системата.
Оттук, след всяка експлозия следва имплозия, после отново експлозия и следваща имплозия и т.н.

Но ако цялата Вселена експлодира и се разширява, а след известно време започне да се свива - нарушава се баланса (хармонията).
Това може да стане само с различни локални части на Вселената, т.е. едни нейни части да се свиват, а други да се разширяват, или трябва Вселената като цяло да е балансирана.

С края на Света следва Ново начало - пак опираме до баланса.
Един умира, друг се ражда и така до безкрай!

Колко е просто!

:)
Никога не казвай никога!
Аватар
paparosko
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 156
Регистриран на: 21 Юли 2007, 14:57


Назад към Recycle Bin

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 2 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 2 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта