На къде отива младото българско общество

Място за теми, които са извън магията, флууд, спам и всичко, което Вещицата ще изхвърли в кофата си за смет...

Мнениеот Arhimikus » 11 Окт 2008, 08:48

Късмет на България! Всичко най-най... Аз решавам да се махна от тук колкото се може по-рано. И представете си, тези след време ще станат "пълноценни граждани" на нашата мила родина. Ако има смисъл - ще остана, но аз не виждам такъв. icon_bye tearyeyed
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот Dorian. » 11 Окт 2008, 09:52

В интересн на истината и аз щях да направя подобна тема.Нещата в Б-я за съжеление са ужасни от където и да ги погледнем...жалко за великата ни история ... Druido
Аватар
Dorian.
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 18
Регистриран на: 20 Авг 2008, 08:41

Мнениеот Kotentseto » 11 Окт 2008, 09:54

Оф! Много ми е чуждо това пораженческо мислене! Чакайте малко! България е ТВОЯТА околна среда - семейството ти, приятелите, съседите. Като искаш да е по-добра - промени я.
Нещо ми е крайно тази сутрин... Но не мога да понасям такова отношение към собствената личност. Да избягаш от дома си, е да бягаш от себе си. Да признаеш, че си слаб и немощен. Защо? Питам аз.

С поздрави icon_flowerface
Розата е роза е роза...
Аватар
Kotentseto
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 270
Регистриран на: 06 Фев 2006, 14:47

Мнениеот dsims » 11 Окт 2008, 10:03

Ако някой трябва да се изселва от БГ, това са родителите и учителите на тези деца. В елитните гимназии това никога не се случва. Училищата, с поне една звезда и поне десетима качествени учители, са много по добри.
Две от училищата в циганската махала на София са на нивото на Немската гимназия, това се дължи на първите 7 години от живота на бъдещите граждани и на добри педагози в ролята на учители.
Аватар
dsims
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 27
Регистриран на: 25 Юни 2007, 19:19

Мнениеот n0angel0s » 11 Окт 2008, 10:33

Защо всички се оплакват от това колко сме зле.. ами помислете малко.. самото общество ни направи такива едни агресивни и алчни - материалисти.. Малко останаха духовно извисените, истината е, че всеки се бори за да оцелее.

В момета в България е точно като в джунглата - изяш или ще бъдеш изяден. И като почнат някакви си хора да мърморят какви сме, защо сме .. глупаво е! Вместо да се оплакваме, не може ли да излезне ЦЯЛА БЪЛГАРИЯ и да свали пратителството?!??

Но идва красивия факт, че на тяхно място ще се качат още по-гладни и алчни вълци.. А българският народ търпи.. Доякъде сами сме си виновни!

[align=center]ЗАЩО ПОЗВОЛИХМЕ ТОВА ДА СЕ СЛУЧИ?????????[/align]
Аватар
n0angel0s
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 233
Регистриран на: 08 Май 2007, 15:47

Мнениеот puntina » 11 Окт 2008, 11:02

То да беше в едно училище... Аз съм 12-ти клас ,класът ми е изцяло женски,учим три езика. При нас нещата ,обаче са малко по-добре от това училище,поне в нашият клас. Обидите към учителя ги няма толкова... Обиждала съм учителката по английски,защото ми е писнало да не ни учи на нищо. Тя е дошла в училище,за да ни научи на английски ,а нейните часове минават ужасно,всеки си говори,никой не я слуша. До сега не се е опитала да задържи вниманието върху предмета си. Защо мълчим в часовете по физика и астрономия? Защо мълчим в часовете по философия? Защо мълчим дори и в часовете по френски,макар целият клас да сме на мнение ,че френски го учим ей така и изобщо няма да ни трябва френският? Защо тези учителки са намерили начина на преподаване,внушили са респект в нас и ние мълчим в часовете им,а при учителката по английски не се получава.
За съжаление ние шумим само в час по английски,а по-долните класове са наистина нетърпими. И учителите са виновни,но още по-виновни сме ние учениците. Именно за това искам да завърша вече и да продължа образованието си. Аз за разлика от другите искам да имам бъдеще и искам да знам повече и повече,аз се интересувам. Може да не съм отличничка,но аз не зубря,аз уча.. това е.
Аватар
puntina
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 185
Регистриран на: 02 Дек 2007, 00:38

Мнениеот B-L-O-T » 11 Окт 2008, 12:00

Един плевел ако му дадат вода , почва , слънце и т.н. той ще си расте . Ако не му се дадат тия неща няма да расте .
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот Dorian. » 11 Окт 2008, 15:58

Искат да ни направят тъпи...и в голяма част се получава а умния излиза в чужбина...много малко са истинските преуспели хора в Бг рядка раса са
Аватар
Dorian.
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 18
Регистриран на: 20 Авг 2008, 08:41

Мнениеот Arhimikus » 11 Окт 2008, 16:21

Както казвате, всвки има право на избор. Аз избирам да се махна от тук - дори да бъде бягство. Няма нужда да стоя и да показвам знания и опит, където няма да бъдат оценени. Който иска - нека остане и се "бори" за справедливост. Аз ще се върна, когато му дойде времето. Може да е егоизъм, може да е лицемерие, но аз не намирам смисъл да стоя на място, където циганите не плащат ток, а заплатата ми отива за помощите им. Толкова години, когато имаше свестни българи, никой не се дигна. А сега, когато "ромите" станаха повече от нас, когато полицаите гледат как рушат магазини и не взимат участие, как дилъри и наркомани кръжат около училищата, не мисля че някой ще се направи каквото и да било. Да, аз имам желание да направя нещо, но само на думи нищо не става. Жалваме се по форуми и приятели, но нищо не правим... Замислете се сами. Ако някой има подходяща идея, как да се направи точно някаква реформа - с удоволствие бих я изслушал и дал своят принос. Но всичко е само фантазии и детски мечти.
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот Lord Njarlathotep » 11 Окт 2008, 16:47

За съжеление имаш право.........
Изображение
Аватар
Lord Njarlathotep
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 410
Регистриран на: 19 Юни 2008, 14:36
Местоположение: Р’ЛЙЕХ

Мнениеот ZefaS » 11 Окт 2008, 18:38

колко майката. Може да не съм особено редовен ученик и определено не прилежен, ( простено ми е 12ти клас съм и се готвя за кандидастване) но абсолютно никога не съм се държал с неуважение към учител.
RiseMeHigh
WhereNo1DareToFly
Аватар
ZefaS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 345
Регистриран на: 22 Сеп 2006, 18:05
Местоположение: София

Мнениеот Kotentseto » 11 Окт 2008, 18:54

Ех, Архи, кой ти е казал, че борците за справедливост биват възнаграждавани? Няма, братче! Тояга му е решението. И като ти казвам "да променяш среда", имам предвид ТОЧНО това. Аз смятам, че го правя, доколкото ми е по силите. И се чувствам добре. От това, макар да е малко, което съм видяла от онзи, бленувания "широк свят", добре си ни е тук. Но обожаваме да мрънкаме. Не го разбирам. СъжАлявам. Въпрос на избор.

Прегръщам те icon_flowerface
Розата е роза е роза...
Аватар
Kotentseto
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 270
Регистриран на: 06 Фев 2006, 14:47

Мнениеот n0angel0s » 11 Окт 2008, 19:47

Чак сега можах да изгелдам клипчетата - "Боже, каква трагедия е!". Радвам се, че поне в моето даскало директора ни е като Цербер, та учениците знаят кога и къде са им правата. Миналата седмица изгониха две десетокласнички, защото пребиха едно момче, което е заек тази година.. хаха..

Но не за вскичко са виновни учителите.. И аз да работех тази професия и мене щяха да ме плюят.. НО има учители, които просто не им е мястото там..

В началото на годината дойде нова по ангкийски, и все едно искаше да ни строи.. само 1вия час и взлезнахме и 3 сед. след това почти не и влизахме в часовете. Миналата сед. след родителската и вслезнахме и тя само ни попита защо не сме дошли и ние и обяснихме, че за 2 часа английски да пътуваме по час-час и половина няма да стане. Тогава тя неочаквано се усмихна и ни помоли следващият път да и кажем ден преди това, за да не ни чака, а и тя да си ходи.. При което блока часове мина повече от добре, беше усмихната, а не със злобен поглед както първият учебен час..

Може би става дума за взаимен компромис..
ВсичкиС@Н0рмалниС@моА3нЕ!
Аватар
n0angel0s
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 233
Регистриран на: 08 Май 2007, 15:47

Мнениеот Dorian. » 11 Окт 2008, 20:41

майка ми е учителка ... виждам какво е и не искам и аз да ставам звероукротител.
Аватар
Dorian.
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 18
Регистриран на: 20 Авг 2008, 08:41

Мнениеот sin angel » 11 Окт 2008, 21:18

тези деца нямат уважение не само към учителите ,но и към собствените си родители , семейство и приятели.Мисленето им е ограничено ,но не мисля ,че за това са виновни те.Едно дете в 5-ти клас не може да преосмисли адекватно поведението си и всичко и за да се държи по този така арогантен и агресивен начин вината не е негова изцяло.Целия проблем не идва само то това ,а от много по-далече.В мойто училище също е така , както и във всяко друго ,когато минавам по коридора и наблюдавам първокласниците аз се изумявам колко агресия и омраза се крие в едно 6-7 годишно дете,ами те се бият постоянно ,обиждат се ,псуват като хамали и какво ли още не и това го правят не само на учителите ,но и помеждуси.Просто нещата в българията отиват все по-назле и всяко следващо поколение е по-ограничено ,неграмотно и да не изброявам още куп неща от предходното ,но не мисля че за дова би могло да има вина например едно 6 годишно дете ,вината се крие другаде.
H8 ME
Аватар
sin angel
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 310
Регистриран на: 21 Яну 2008, 13:15
Местоположение: в мечтите ти

Мнениеот ludvig » 11 Окт 2008, 23:20

emi ако се търси някакво обяснение наи добро е тва на Веращагин и Деир
просто детето на тази възраст е попаднало под влиянието на на този т. нар. училищен егрегор този които е възприет от масата ученици и за да не бъде една бяла врана ученика трябва да го спазва:)) впрочем самото детство последствията и стъпките в него човек може да анализира едва когато човекът излезе от самото детство и стане по зрял затва и на средна възраст детските ни години ни изглеждат меко казано нелогични и глупави но тваа етака защаото едва през дистанцията на времето можем да видим миналото и да го анализираме едва вече когато сме на по високо ниво
Аватар
ludvig
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 107
Регистриран на: 04 Май 2008, 12:56

Мнениеот ZefaS » 12 Окт 2008, 06:48

омраза се крие в едно 6-7 годишно дете,ами те се бият постоянно ,обиждат се ,псуват като хамали и какво ли още не

Ние се биехме още в детската градина, но не със злоба а просто за забавление и така до 5ти клас, когато вече почнахме да мислим за други неща. Не сме се псували. Не сме се държали и лошо с учителите.
Моето училище беше абсолютната мафия! всеки клас се дели на по 9-10 групи, които са във война с някои други групи и в съюз с ели кои си. Излишно е да коментирам как от 5ти клас голяма част си вкарваха венозно разни ****, (комплексари, които искат да привлекат внимание) почнаха да пушат, за да се правят на интересни и се напиваха само като померишат бира. Еми какви ученици според вас ще излезнат от това училище? Еми да -измет. Имам късмет, че групата в която бях аз бяхме в пълен неотралитет с почти сички- никой не се занимаваше с нас и ние с никой, за това аз не съм част от изметта. Нито пуших, нито се друсам, а все още съм така. А това е най-елитното училище в цял Хаджи Димитър и Сухата река!
RiseMeHigh
WhereNo1DareToFly
Аватар
ZefaS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 345
Регистриран на: 22 Сеп 2006, 18:05
Местоположение: София

Мнениеот serafin » 12 Окт 2008, 10:40

ZefaS много си прав всеки ден като излизам виждам как разни лапетии пушат пият и вършат много глупост познавам няколко които пушат от първи клас това нее нормално и за сичко са винивни родителите защото тези деца са израснали на уличата.
We all need freedom to be powerful
Аватар
serafin
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 118
Регистриран на: 06 Яну 2008, 11:11
Местоположение: Sopot

Мнениеот Cath » 13 Окт 2008, 10:59

serafin те и на улицата не са израстнали, защото ако бяха израстнали на улицата, щяха да са по-стойностни. това се е случило именно защото са по цял ден в къщите си, пред компютъра или пред телевизора. единствените живи хора, с които общуват са родителите, които пък мразят (незнайно защо). на улицата човек научава най-малкото, че трябва да уважава другите.
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Следваща

Назад към Recycle Bin

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 2 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 2 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта