Моля за съвет.

Място за теми, които са извън магията, флууд, спам и всичко, което Вещицата ще изхвърли в кофата си за смет...

Назад към Recycle Bin

Мнениеот van4encetyYyY » 02 Ное 2008, 03:37

Здравейте!Имам един проблем който ми се появи тази вечер и е свързан със нощното напикаване.Предната вечер направих една магия за любов и си мисля,че това е знак,че тя действа.Н(Освен това се поразрових в гогЪл,но успях да намеря много малко информация,бихте ли ми помогнали(тези които са по напреднали)да си разясня проблема... :oops: Благодаря предварително!

Този ритуал е стар български обред за лекуване на болно дете. Трябва да се има предвид, че той е бил използван при детски заболявания с неизяснен произход - нощно напикаване поради стес, безсъние, придобита епилепсия и подобни. Подобни обреди не бива да бъдат първият метод на лечение, а обикновено са били прилагани вече в безизходица, когато лекарите вдигнат ръце така да се каже.
Та самият ритуал - майката трябва да вземе т.нар. пафти, това са тези апликации отпред на колана на българската носия. С тях и с детето майката отива на реката, там намира камък в реката, слага детето да стъпи на камъка с лице нагоре по течението, майката застава пред детето с лице надолу по течението и с пафтите загребва вода (от вътрешната страна те са леко вдлъбнати), прехвърля я през главата на детето и казва:
"Сама майка родила, сама и изцерила!"

Така се прехвърля 7 пъти, след това си тръгват без да се обръщат назад
Аватар
van4encetyYyY
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 22
Регистриран на: 01 Ное 2008, 06:34

Назад към Recycle Bin

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 2 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 2 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта