Движение.

Място за теми, които са извън магията, флууд, спам и всичко, което Вещицата ще изхвърли в кофата си за смет...

Мнениеот ~Talyn~ » 03 Яну 2009, 20:55

B-L-O-T написа:Талън - Говориш и ти без да знаеш но все пак предположението ти е добро . Адреналина може да повиши от една страна някои силови постижения но също така може и да пречи . Адреналина влошава от части работата на мускула . Вкарва повече и по-бързо киселина в мускула , изпраща сигнали до мозъка които по нервната система казват на мускулите да са стегнати вместо отпуснати . Мускула когато е стегнат съкращението е по-трудно и следователно се губи сериозно количество скорост (ускорение) - главен параметър за чупене на тухли .

Добре ще пиша кратко.И нека стане ясно,че неговоря точно за ускорените частици,а изказвам моя теория за мъжете чупещи тухли.Ще го кажа кратко Адреналин + Бързи,тип ІІ b.Получава се достатъчно скорост(ускорение)/това,което казваш че липсва/,но за сметка после на мускула му трябва малко време за да се възстанови.Неговоря на теория/на изуст,а мнението ми се основава и на практика.
Лека вечер и на теб ^.^
Всичко е просто!
Аватар
~Talyn~
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 203
Регистриран на: 27 Яну 2008, 16:07
Местоположение: Казанлък

Мнениеот Sylar » 03 Яну 2009, 21:04

Paparosko браво!Ти май без да искаш достигна до най-смелите заключения от всичко което съм изписал.Трансформация-само малка част от всичко което ще може да бъде постигнато ако се овладее контрол на молекулярно ниво.В този форум има хора които са много навътре в магията и окултното,а едва ли могат да контролират молекулите си.Нека тези хора си помислят какво би станало ако могат с всяка една молекула на тялото си да извършват това което правят сега.Представи си че можеш да пренаредиш молекулите си.Преподредба на ДНК,смесване с молекулите на други тела,левитацията ще е като сутрешна гимнастика,щом си болен просто ще преподредиш и изхвърлиш въпросните вируси,няма да има непостижими неща.Просто трябва да се гледа на нещата като енергия и молекули,да не говорим че сигорно ще бъдат открити и много по-малки части от молекулите и тогава вече който владее това няма да има пречки за него.Естествено всичко това е само теория,която за сега е само в стадии на обмисляне.При нормалните човешки възгледи можеби това ще отнеме много повече от един човешки живот,следователно за да се овладее това,човек трябва да промени начина си на виждане и всичко друго.И на края но не на последно място по важност-не забравяите че все пак ние не сме господ,а просто хора и ако някои се захване с това може природата да му отвърне по два начина:или ще се постарае да запази тази тайна(разбирате ме какво казвам)или ще позволи на този човек да навлезе още по на вътре в тайните й. :)
П.С.Ей и все пак всичко това са само смели мечти и теории.
Аватар
Sylar
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 31
Регистриран на: 16 Дек 2008, 20:41

Мнениеот paparosko » 03 Яну 2009, 21:26

Sylar,

Според мен, бъркаш съзнателния контрол върху тялото с контрола върху тухличките, изградили тялото.
Пак според мен, тъй като всеки орган от тялото се състои от строго специализирани клетки, работещи в определен синхрон, а от своя страна всички органи са свързани, не бива, или по-скоро не е възможно да променяме структурата им, но нищо не пречи да променяме синхронизираното им действие с крайна цел обща промяна на моментното статукво на тялото.

Виждам, обаче, че имаш смели, абстрактни идеи и това е много добре за един изследователски и реформаторски дух.
Можеш да направиш закостенелото мислене на пух и прах!

По този повод:
Срещнали се двама Йога Учители (гуру) и единият казал на другия:
-- Ти знаеш ли, че един от моите ученици е твърдо решил да направи нещо, което аз със сигурност знам, че е невъзможно да се направи.
А другият му отвърнал:
-- Остави го. Щом той не знае, че е невъзможно да се направи, Той ще го направи.

Та така.
Дерзай и бъди благословен!

:)
Никога не казвай никога!
Аватар
paparosko
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 156
Регистриран на: 21 Юли 2007, 14:57

Мнениеот ~Talyn~ » 03 Яну 2009, 21:33

Sylar написа:Paparosko браво!Ти май без да искаш достигна до най-смелите заключения от всичко което съм изписал.Трансформация-само малка част от всичко което ще може да бъде постигнато ако се овладее контрол на молекулярно ниво.В този форум има хора които са много навътре в магията и окултното,а едва ли могат да контролират молекулите си.Нека тези хора си помислят какво би станало ако могат с всяка една молекула на тялото си да извършват това което правят сега.Представи си че можеш да пренаредиш молекулите си.Преподредба на ДНК,смесване с молекулите на други тела,левитацията ще е като сутрешна гимнастика,щом си болен просто ще преподредиш и изхвърлиш въпросните вируси,няма да има непостижими неща.Просто трябва да се гледа на нещата като енергия и молекули,да не говорим че сигорно ще бъдат открити и много по-малки части от молекулите и тогава вече който владее това няма да има пречки за него.


Ами тогава научи мен и другите незнаещи хора как да овладеем тази енергия! Ти можеш ли го? Защото начинът,по който разказваш ме навежда на мисълта,че много гледаш Герои(Heroes)/а и името ти.../,не ти се вярва,че такива неща са възможни и си почнал да търсиш...Но си намерил само теории по този проблем.Намерил си и друго - този сайт.Според мен сега ни провокираш да те обедим,че такива неща са възможни и да ти кажем как да ги правиш.Ако всичко това се основава на филма Герои и чутото в този филм,тогава за какво спорим?!

Ако греша - извини ме,поправи ме,но на това ме навеждат мненията ти.

С най-добри чувства,да не изглежда,че се караме :)
Всичко е просто!
Аватар
~Talyn~
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 203
Регистриран на: 27 Яну 2008, 16:07
Местоположение: Казанлък

Мнениеот Sylar » 03 Яну 2009, 21:55

Talyn естествено че така изглежда :) ,но не е така.Цялата ми теория е породена от няколко прости физични закона.1-Енергията не се губи,а се преобразува от един вид в друг.2-Колкото по-бързо се движат частиците на едно тяло,толкова е по-висока температурата му.3-Доста голяма част от теорията ми е на базата на магнита.А Сайлар от герой просто ми харесва като персонаж и няма нищо общо с това :) .Аз немога тези неща,но ти от своя страна да не ми казваш,че всички учени са знаели,че теориите им са абсолютно верни още преди да са направили експерименти или да имат доказателства?Аз имам просто теория,която е базирана на много проста физика,енергия и окултизъм.Написах тази тема точно защото се нуждая от помоща на по-вещи от мен.Мислиш ли,че ако можех всичко това щях да изписвам безкрайните си постове с теории и предположения?А това че съм седнал и съм намерил форума и съм постнал простотиите си в него не е така.Въпреки че не съм писал теми и не съм отговарял на такива,следя форума от около година.Просто исках да получа помощ.
П.С. А и аз съм далеч от идеята,че се караме,просто имаме леки разминавания в гледните точки :) ,но нали сме различни,за да се поучаваме.Имаш най-добри пожелания и от мен.И въпреки всичко ви се извинявам ако по някакъв начин съм обидил или огурчил някой от форума.Лека вечер.
Аватар
Sylar
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 31
Регистриран на: 16 Дек 2008, 20:41

Мнениеот B-L-O-T » 04 Яну 2009, 07:57

Пиеш един сок в който има отрова но не го знаеш . За теб е само сок . В мислите ти това е най-вкусният сок . Ама все пак като го изпиеш ще умреш колкото и да си си мислил че това е сок .
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот Mason » 04 Яну 2009, 11:28

Чакай да напиша още нещо, та да погъделичкам и задоволя още малко егото на пича :) А казват, че ако дракона е задоволен, то Жълтия човек на заблудата е по-слаб :) и дано се осъзнае...


Sylar, ти казваш, че тренираш бойни изкуства. Тогава трябва да ти е ясно, че това се постига за няколко месеца и основното е надъхването преди удара. Странно, защо ли не дават пред камерата неуспешните удари и изпочупените кокали?! :)

Ти казваш, че мозъка и тренираността му е много важна при горната операция.
Не е вярно, мозъкът тук не се използва директно и не се развива особено, за да чупиш като голям чук.
Процесите при това чупене са както следва:
1. Човекът се научил как да се самонадъхва и настройва.
2. При настройката мозъкът съзнателно и подсъзнателно влияе на жлезите с вътрешна секреция.
3. Жлезите променят почти изцяло нормално хормонално съдържание на кръвта.
4. Съдържанието на кръвта променя настройката на мозъка и прави възможно безумното действие по чупене на разни работи: тухли, клечки за зъби и т.н.

Както виждаш тук успеха се дължи не на тренировката на мозъка, а на изменение на физическата картина, която променя мозъка.

Тази промяна е заблуждаваща за духовното развитие.
Трябва само да спомена, че механизма на всички психически болести, които се дължат на физически аномалии, е същия: физическата аномалия променя май-малкото нормалното хормонално състояни и оттам се предизвикват промените в психиката.

Прекалено много се вшечатляваш на външния шум и имаш маниакално желание за слава и одобрение, да ти го кажа директно :)
Аватар
Mason
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 295
Регистриран на: 04 Юли 2008, 10:34

Мнениеот galina_dim » 04 Яну 2009, 13:52

Масон, моето уважение, но при бойните изкуства се работи основно с мозъка от едно определено ниво нататък, тоест - физическото остава доста по-назад. Преди да си стигнал този етап, няма да чупиш тухли.

Източните бойни изкуства работят предимно с мозъка.
Това за болестите, което каза, също не мога да го приема. Ако ти си прав, това означава, че психосоматиката не съществува. А тя е доказана нееднократно. Помисли и от този аспект.
...Да мълчиш...
Филолог е диагноза!
Аватар
galina_dim
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 655
Регистриран на: 24 Мар 2006, 12:08
Местоположение: София

Мнениеот Mason » 04 Яну 2009, 14:14

Галина, има вътрешни и външни бойни искуства. Има и спортни такива и истински такива. В зависимост от типа, степента на работа с мозъка......уф колко грубо....всъщност не е степента на работа с мозъка, а с духовната същност на човека.

Мозъка е само един инструмент, един пулт. Опетатора на този пулт е духовната същност.

И точно аз ти цитирах факта за психосоматиката. Спортягата (щото е спортист, а не майстор по духовните бойни изкуства), използва надъхване, за да предизвика чрез емоциите си секретиране на жлезите с вътрешна секреция (това е един от белезите за психосоматика), което го "психясва" на подсъзнателно и съзнателно ниво и така успява да чупи.

По подобен начин се надъхват английските футболни запалянковци преди схватка с полицията и не усещат болка от полицейските палки, загубват представа за реалността и вършат "чудеса".

Всичко това опира точно до мозък и психосоматика и няма нищо общо с духовното развитие на човек във вътрешните бойни искуства, които не са спортизирани!
Аватар
Mason
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 295
Регистриран на: 04 Юли 2008, 10:34

Мнениеот Sylar » 04 Яну 2009, 15:15

Хора по-полека,споделих си само теорията,а то тва прерастна във война.Mason я пак си помисли.Мозъка е свързан с контрола на цялото тяло и духовната същност,ако го няма така наречения"пулт за контрол",то тялото няма да се подчинява и духовното ще си седи и ще си зяпа физическото и толкоз и чат пат може да му запрати малко отрицателна енергия белким реагира :) .Мозъка е вид посредник между духовното,нашите желания и нужди и физическата ни същност. :mrgreen: И да искаш и да не искаш пак всички физически движения които извършваш се контролират от духовното ЧРЕЗ МОЗЪКА!Пък ако някой иска да няма общо между мозъка му и духовното-кухнята,ножа,вените и край на проблемите.
П.С.Абе май тая тема не потръгна на добре.Поне разбрахме че в момента по темата има най-малко три различни тези и трите са бая различни. :? Викам да преминеме на по-нагледен матерял и който иска да докаже нещо,нека даде няколко линкчета с видео,снимки или интересни текстчета.А да и Mason всеки има нужда от одобрение,както аз,така и ти,така и всеки друг.Друг е въпроса че аз се старая да надвия тези нужди и желания за да гледам максимално обективно на нещата.Ако искаш да ме убориш ми посочи къде точно в постовете си съм искал одобрението ви.
Аватар
Sylar
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 31
Регистриран на: 16 Дек 2008, 20:41

Мнениеот B-L-O-T » 04 Яну 2009, 15:39

Масоне те последното ти мнение е пълно с глупости . Бих казал защо ама не знам от къде да започна :)
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот Mason » 04 Яну 2009, 17:02

B-L-O-T написа:Масоне те последното ти мнение е пълно с глупости . Бих казал защо ама не знам от къде да започна :)


Опитай се да започнеш и ще видиш къде са глупостите :)
Аватар
Mason
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 295
Регистриран на: 04 Юли 2008, 10:34

Мнениеот B-L-O-T » 04 Яну 2009, 20:21

Дискусия не ми се води защото знам че съм прав .
масоне сигурно си и поддръжник на теорията че всичко е в баланс и хармония . . ..
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот Mason » 05 Яну 2009, 11:47

Blot-e, това е чудесно, че мислиш, че си прав.

А също така като окултист бо трябвало да знаеш, че това, че някой е прав, няма абсолютно никакво значение :)

О тази гледна точка няма значение дали има хармония или няма :)

И пак те моля, опитай се да започнеш :) Не е важно дали аз съм прав. Интересно ми е какво ще напишеш
Аватар
Mason
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 295
Регистриран на: 04 Юли 2008, 10:34

Мнениеот Flower_Fairy » 06 Мар 2009, 17:22

Хм, интересна теория! :)
Мисли и после действай
Аватар
Flower_Fairy
 
Мнения: 7
Регистриран на: 28 Фев 2009, 13:47
Местоположение: Rousse, Bulgaria

Мнениеот Sylar » 07 Мар 2009, 17:33

Обаче маи излезе малко грешна теорията и в момента е на етап доосмисляне. :mrgreen:
Аватар
Sylar
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 31
Регистриран на: 16 Дек 2008, 20:41

Предишна

Назад към Recycle Bin

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 3 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 3 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта