За valko

Място за теми, които са извън магията, флууд, спам и всичко, което Вещицата ще изхвърли в кофата си за смет...

Назад към Recycle Bin

Мнениеот The Shadow » 30 Май 2009, 11:41

Ако още не си разбрал, аз също съм чернокнижник.

Ако желаеш, направи за себе си сравнение между написаното от мен:

Чувствителността се променя- човек става безчувствен


И написаното от теб:

С абсолютно спокойствие извършваш хладнокръвно нещата и това е


Ако прочетеш внимателно още веднъж мнението ми, ще знаеш точно на кой етап от себеразрушението се намираш. Безчувствеността или както ти го наричаш- абсолютното спокойствие и хладнокръвие, та това не е изходът. Това е част от затъването.
----------------

Сега да обясня защо се стига до там да се отделя все пак адреналин, независимо колко хладнокръвен си мисли магът, че е.

Но за да ме разбереш, първо един страничен пример. Всеки път, когато трябва да напишеш нещо, пред очите ти минава ли целият процес на обучението ти в писане? Предполагам, че не. Просто хващаш химикала и пишеш. Коя буква как се пише- това познание идва като от нищото сякаш и просто прилагаш.

Всъщност във всеки отделен момент съзнанието обхваща съвсем малко по обем съдържание, така че огромна част от цялата информация, с която ние като хора разполагаме, практически се намира в латентно състояние. Правилният термин, описващ въпросната психична неосъзнатост е "несъзнавано" (ако го видиш преведено по друг начин, значи или преводачът е нетрамотник, или това, което четеш е боклук).

Един от начините, по които в несъзнаваното може да се озове информация, това е т.нар. изтласкване. Изтласкването не позволява на определени представи да достигнат до съзнанието, понеже съзнанието е приело, че тези представи не го удовлетворяват. Примерно черният маг е приел, че нищо друго, освен хладнокръвие не го удовлетворява. И до съзнанието му не достига нищо друго. Но в несъзнаваното не е така. Причината е в изстласкването. А изтласкването задължително го има, защото всеки човек има Свръх Аз, съдържащ онези неща, които така усърдно се стремиш да прескочиш, сякаш е възможно- съдържа нормите, правилата и морала на поведение.

И както просто пишеш, така е и с някои други работи, от неосъзнат източник.
Аватар
The Shadow
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 60
Регистриран на: 27 Май 2009, 07:09

Мнениеот ludvig » 30 Май 2009, 18:06

Шадоу похвална е идеята да предпазиш начинаещи или просто ядосани от моментна случка но искам да отбележа че докато човек сам не се опари от едва ли би послушал някои друг Да вземем за пример едно дете родителите му повтарят да се пази от огъня тъи като огънят изгаря ,причинява болка и т. н. разбира се детето слуша до време но предупрежденията не се вземат чак така сериозно и идва момент в които волно или неволно се изгаря и тогава чак вече в него се формира цялата сериозност на положението и опасноста но изградена от личният опит та така и с магията :)) според Питър Карол е без значение с каква магия бяла или черна ще се занимаваш зависи от темперамента и наклоностите на мага а да се опиташ да изкорениш деструктивните магии или по точно техните причинители дори с оглед на това че точно тази магия ги поразява е меко казано невъзможно както казвва реин винаги ще се намират хора да ги правят все пак живеем в дуалистичен свят Смятам че нещата са взаимосвързани и положителното и отрицателното мислене съшо са един вид автомагия и влияят върху здравето и личноста на човека макар и засега това да е само една догадка Кои е този саит на психолози да гопогледна? Може и на лично съобщение
Аватар
ludvig
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 107
Регистриран на: 04 Май 2008, 12:56

Мнениеот The Shadow » 30 Май 2009, 20:49

да се опиташ да изкорениш деструктивните магии или по точно техните причинители дори с оглед на това че точно тази магия ги поразява е меко казано невъзможно


Написаното от мен в "Молба за помощ" е адресирано, както и настоящата тема, към ЕДИН конкретен човек, целейки евентуално дискурс със същия този ЕДИН човек.

Прецених, че написаното би могло да послужи и на други, до колкото все пак, възрастните, за разлика от децата, не винаги чакат да се опарят, за да стигнат до извод.

Това, отговорът ми в "Молба за помощ" да бъде четен, ползван, е реална вероятност, която може да бъде спряна чрез триене, примерно. Но до там.

Извинявай, но ако някой ми напише, че е решил, че аз ще тръгна чрез 5 поста на кръст да изкоренявам деструктивни магии или по точно техните причинители... Какво следва да си помисля?

Моля все пак темата в кофата да си остане във вида: "За valko".
Аватар
The Shadow
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 60
Регистриран на: 27 Май 2009, 07:09

Мнениеот ludvig » 31 Май 2009, 15:24

ok извинете ме за намесата
Аватар
ludvig
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 107
Регистриран на: 04 Май 2008, 12:56


Назад към Recycle Bin

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 2 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 2 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта