Елена Вакуленко и курсове

Място за теми, които са извън магията, флууд, спам и всичко, което Вещицата ще изхвърли в кофата си за смет...

Назад към Recycle Bin

Мнениеот marrrio » 18 Авг 2009, 06:32

Здравейте,

Интересувам се от вашето мнение за Елена Вакуленко. Близък мой съученик ми сподели, че смята да изкара курс на обучение при нея-- тя му е казала, че има той има талант и е добре да се научи да си гради сам защитите и да напредва в други аспекти. Г-жа Вакуленко обаче обучава само индивидуално от доста време и цената е огромна, според мен-- говорим за хиляди евро!

Доколкото ми е известно, тя има отлична репутация и не сам чул негативни коментари за нея. От друга страна обаче, цялото това нещо ми звучи прекалено комерсиално -- за толкова пари, всеки би се наел да 'обучи' някой желаещ (и готов да плати), пък винаги сте се намери обяснение за липсата на резултати (ако наистина няма такива). Също така нейната репутация като че ли основно се гради на книгите и. Като се има предвид какви скандали станаха наскоро с огромните суми искани от различни 'магове' за услуги, не знам какво да мисля. При мен са още пресни спомените от експериментите на Золотов- макар и някои хора много напреднаха с материала покрай него (поне така изглежда отстрани), той направо ме плашеше.

Благодаря много!
Аватар
marrrio
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Авг 2009, 21:03

Мнениеот avanabil » 18 Авг 2009, 13:06

Противоречията, които описваш са разбираеми, но следващия път поставяй въпросите си покрай тях в секцията, където им е мястото!
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Мнениеот Wizard » 18 Авг 2009, 15:21

... затова и въпросната тема отива в кофата!
Това въпрос ли беше, обиждаш се, че някой иска много пари за магическо обучение или просто си поредния правещ безплатна реклама?!?

За въпросната госпожа предпочитам да се говори така - ИЛИ ДОБРО, ИЛИ НИЩО!
При нея нямат място бедни тинейджъри търсещи магия, или пикльовци като блот и викинга (само ги давам като за сравнение). Ако аз съм бил нейн ученик, то няма да е лошо да се съобразяват тези, които са писали в една друга тема и са иронично подходили към някои мои намеци. Само искам да кажа, че ако не искате да имате проблеми от всякъкво естество, добре е да ИМАТЕ РЕСПЕКТ към хората, които са били нейни ученици! Разбира се от всяко дърво свирка не става и НЕ МОЖЕ и да стане, но пък тези,
които са успели..., те си знаят какво имам в предвид...
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот ludvig » 18 Авг 2009, 17:15

wizard забелязвм противоречие тук ако от всеки не става маг то би трябвало всеки един преподавател по магия да има някаква селекция за избор на кандидатите тоест да разбере кои от тях стават и кои не инак ще излезе че ако кандидидат които по начало не става за маг реално ще наброи един куп пари за да разбере този факт може би по средата на обучението което едва ли би му помогнало да си върне парите или бъркам?
Аватар
ludvig
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 107
Регистриран на: 04 Май 2008, 12:56

Мнениеот ultramarin » 19 Авг 2009, 08:06

ludvig написа:wizard забелязвм противоречие тук ако от всеки не става маг то би трябвало всеки един преподавател по магия да има някаква селекция за избор на кандидатите тоест да разбере кои от тях стават и кои не инак ще излезе че ако кандидидат които по начало не става за маг реално ще наброи един куп пари за да разбере този факт може би по средата на обучението което едва ли би му помогнало да си върне парите или бъркам?

1.да, Мадам Вакуленко си заслужава парите
2.щом тя е предложила на човека, значи вече е минал селекцията(която винаги става незабелязано за лаика) - знам за доста богатички пичеве, които 8 години(нема майтап, толкова си беше) търчаха след нея и пак не станаха нейни Ученици
3.че иска пари - иска, но и дава достатъчно за тях - в това съм се убеждавал вече ДОСТА пъти
4.за Х 000 000 000 кинта мнозина биха се изкушили, но виж, един Сериозен Маг да се съгласи да учи някого, това е друго - тук парите са само едно изпитание на сериозността и силата не желанието му.
5. Пък като са му много кинтите, да потъргува - Вакуленко е склонна към това... понякога... но отново - виж точка 4 - "за да получиш, трябва да дадеш. който не дава, не получава. далият пък винаги може да разчита да получи СЪЩОТО толкова колкото е дал"
Аватар
ultramarin
Модератор
 
Мнения: 314
Регистриран на: 06 Фев 2008, 09:15
Местоположение: София ...и България въобще

Мнениеот nikoj » 09 Ное 2009, 22:43

ДОБРО ИЛИ НИЩО...
Готин ултиматум. Ами нека да е НИЩО. От подобни учители НИЩО добро няма да получите, защото на НИЩО няма да ви научат. С други думи ще дадете парите си за НИЩО. НИЩО естествено е относително понятие, защото НИЩО за едни е нещо за други.
Практика е някои хора, които не са достатъчно кадърни да си изкарват парите с друго, да учат другите. Това не значи, че въпросния човек е некадърен. Друг е въпросът за стойността на нещата, на които "учат". Обикновено към такива методи прибягват хора, които имат достатъчно финансов ресурс и са достатъчно мързеливи да четат и да развият вродената си дарба. От тази гледна точка подобна услуга - обучение по магия е социално приемливо, тъй като разменяте едно благо за друго.

Е направихте добра реклама на госпожата. Само като предупреждение - не очаквайте след курса да местите планини. Вместо това се пригответе за следващия курс, който да запишете, тъй като винаги има какво да научите.

Та Wizard, подобен нетолеранс към другите обикновено не води до НИЩО добро. Там където липсват мнения, липсва форум. А учениците на Вакуленко /разбирайте модераторите на форума/ има още доста да поработят, за да спечелят респекта ни.

Това мое мнение си е мое, не ви принуждавам да го приемете или да се съобразите с него. Надявам се никого да не съм обидил с НИЩО, а ако съм, искрено моля за извинение.
Аватар
nikoj
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 147
Регистриран на: 07 Фев 2005, 08:45

Мнениеот rain » 10 Ное 2009, 10:22

nikoj написа: А учениците на Вакуленко /разбирайте модераторите на форума/


Само едно ми е много интересно обаче, на какви основания ги правите тези съждения, че
едва ли не всички модератори сме ученици на госпожата. Хайде, като ще ми пишете някакви
си ваши измислици и заключения преди това да се постараете да се информирате малко повече
преди да отсъждате масово, особено пък за непознати от вас хора. Някак си не е особено учтиво.
модератор цербер
Аватар
rain
Модератор
 
Мнения: 473
Регистриран на: 26 Юни 2007, 20:07


Назад към Recycle Bin

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия e 1 потребител :: 0 регистрирани0 скрити и 1 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта