Любовна магия с лукувица

Място за теми, които са извън магията, флууд, спам и всичко, което Вещицата ще изхвърли в кофата си за смет...

Назад към Recycle Bin

Мнениеот Irnik » 23 Авг 2009, 21:37

Глава лук или лукувица на лале се засажда в чисто нова саксия като се повтаря името на любимия/та.Всеки ден по изгрев и залез слънце над саксията се казва следното:

“As this root grows
And as this blossom blows,
May his [or her] heart be
Turned unto me!”

"Както този корен расте
И този цвят разцъфва,
Нека сърцето му/й
Към мен да се извърне."

С всеки изминал ден вашият избранник ще се влюбва все повече и повече.

Из:Herbal magick Gerina Dunwich
Истинскиятврагевътревтеб.
Аватар
Irnik
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 19
Регистриран на: 27 Авг 2008, 14:19
Местоположение: Lovech,Veliko Turnovo, Sofia

Мнениеот Wizard » 23 Авг 2009, 21:58

Не можах само да разбера КАКВА е разликата между засадената луковица ЛУК и ЛАЛЕТО?!?
Какво правиме с "любимия", като му сложим лук-а и какво става, след като имаме луковица лале в саксията? Нещо не виждам смисъл и полза от такъв ритуал, освен загубено време или порастнал лук за салата...
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот Irnik » 24 Авг 2009, 08:41

Аз го направих с лук и ефекта беше изненадващо добър.Затова реших да го споделя.Иначе наистина изглежда недодялано като описание, но не се казва какво се прави със саксията след това например.Моята си стои и си имам перца за салатка... icon_eusa_dance
Истинскиятврагевътревтеб.
Аватар
Irnik
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 19
Регистриран на: 27 Авг 2008, 14:19
Местоположение: Lovech,Veliko Turnovo, Sofia

Мнениеот Wizard » 26 Авг 2009, 13:05

Irnik написа:Аз го направих с лук и ефекта беше изненадващо добър.Затова реших да го споделя.Иначе наистина изглежда недодялано като описание, но не се казва какво се прави със саксията след това например.Моята си стои и си имам перца за салатка... icon_eusa_dance


Съмнявам се, че си постигнал нещо, освен да кажеш на майка си да ти направи салатка от лука, който си и посадил в саксията и!
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот bellastella » 27 Авг 2009, 13:13

Irnik написа:Аз го направих с лук и ефекта беше изненадващо добър.Затова реших да го споделя.Иначе наистина изглежда недодялано като описание, но не се казва какво се прави със саксията след това например.Моята си стои и си имам перца за салатка... icon_eusa_dance


Глупости на търкала!
В този род магия е по-добре да се използва растение, което вирее много години, защото когато "изядеш луковицата на салата, "все едно ще изядеш и връзката си с този човек", каквото и да значи това.
Срещала съм такива ритуали, но там изрично се споменава, че трябва особено да внимаваш за живота на самото растение, което обвързваш с идеята си за Любов.
Може и да бъркам, но пробвай да го изядеш и после пиши отново.....
Аватар
bellastella
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 144
Регистриран на: 06 Яну 2008, 09:10

Мнениеот Anselma » 06 Дек 2009, 23:37

bellastella написа:Глупости на търкала!


Съществуват цяла "серия" автентични, стари, известни любовни магии, които се правят точно с лук/луковица. Те са част от циганската традиция. Описаната е опростен и осъвременен вариант на една такава магия.

Не е трудно да се трият и заключват теми, скастрят добронамерени потребители. По-трудно е да се създаде доброжелателна обстановка, за да споделят потребителите това, което знаят.
Anselma
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 29
Регистриран на: 29 Ное 2009, 23:05

Мнениеот anakonda79 » 12 Дек 2009, 17:52

Да се включа и аз малко по темата... Ще споделя нещо което лично съм пробвала и действа. Правих го миналата година горе долу по това време. Купих си чисто нова саксия, засадих в нея луковица на зумбюл ( розов), и оставих саксията на нощното шкафче до леглота си. Всеки ден оставах за известно време сама и изричах желанието си към цветето с думите: Както луловицата пуска корени в пръста, така и моят лик да се загнезди в твоето сърце и в твоята душа ( името на човека). Добре е да се повтаря по изгрев слънце но не е задължително. И така докато Зумбюлчето порасте и пусне листа. След това го подарете на Субекта към който имате желание и се убедете че ще е в близост до него.
skype: mariq123489
Аватар
anakonda79
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 36
Регистриран на: 08 Дек 2009, 21:24
Местоположение: България


Назад към Recycle Bin

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия e 1 потребител :: 0 регистрирани0 скрити и 1 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта