Зов

Място за теми, които са извън магията, флууд, спам и всичко, което Вещицата ще изхвърли в кофата си за смет...

Мнениеот ChaoS » 19 Май 2005, 06:41

Имам нужда от малко помощ.
Случайно някои да е чувал за, и да има информация относно един артефакт, наричан ChaoSBladE((ОстриетО НА ХаосА))?
Издирвам го от маса време и се надявам някой тук да има дори и най-малкото късче информация относно това къде се намира.
!RorriM EhT KaerB
Аватар
ChaoS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 709
Регистриран на: 13 Май 2005, 07:38
Местоположение: WhereveR I MaY RoaM

Мнениеот rocт » 19 Май 2005, 17:05

събуди се, написал си го във форума на меджикгейт, не си в рпг-играта, която играеш...
Аватар
rocт
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 36
Регистриран на: 02 Май 2005, 21:48

Мнениеот ChaoS » 19 Май 2005, 18:00

Буден съм.
Знам къде съм го написал.

Това е съществуващ артефакт с изключителни магически способности.
Горепосоченият ми е доста нужен.
И го търся от МНОГО време насам.

Надявах се някой тук да може да ми помогне да го намеря.

пс: В РПГ игрите, които играя (доколкото играя такъв тип игри) НЯМА такова оръжие.
!RorriM EhT KaerB
Аватар
ChaoS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 709
Регистриран на: 13 Май 2005, 07:38
Местоположение: WhereveR I MaY RoaM

Мнениеот rocт » 19 Май 2005, 19:23

на сънуващ ми приличащ....на сънуващ съня за лична сила и мощ
Аватар
rocт
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 36
Регистриран на: 02 Май 2005, 21:48

Мнениеот ChaoS » 20 Май 2005, 16:31

Вярвай ми' никога не би искал-а да присъстваш на мой сън.

И НЕ, не сънувам лична сила и мощ.
Просто си търся меча.
Това престъпление ли е?
!RorriM EhT KaerB
Аватар
ChaoS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 709
Регистриран на: 13 Май 2005, 07:38
Местоположение: WhereveR I MaY RoaM

Мнениеот nightingale » 20 Май 2005, 17:12

Ехей Chaos...за какво острие говориш? Какво е предназначението му?
Chaos Blade казваш... sign5 И дали все пак ако съществува някой вече не се е "погрижил" за него?! Звучи логично...
Аватар
nightingale
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 45
Регистриран на: 20 Апр 2005, 08:20

Мнениеот nightingale » 20 Май 2005, 17:14

Грешно човече сложих...мислех, че на табелата пише:"I'm stupid!", което щеше да е вярното де :)
Аватар
nightingale
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 45
Регистриран на: 20 Апр 2005, 08:20

Мнениеот ChaoS » 20 Май 2005, 19:33

Никой не би могъл да се "погрижи" за това острие.
Общ о взето има максимум четири същества на света, които биха могли да използват силата вложена в него. Аз познавам две от горепосочените. Друго едно е приносителят му- този, който би трябвало да се грижи за него, ако родът приносители не е загинал(което е доста възможно за мое съжаление). И още един, когото мечът е харесал. Макар че с такъв характер ме съмнява някой да може да го търпи(за острието става въпрос).

Общо взето говоря за меча си. Не знам къде и на кого съм го оставил в едно от предишните си прераждания. Знам само, че нещо с такава сила трудно би останало незабелязано от магическия свят, което значи, че все някои някога го е споменал, някой друг го е чул и тн и тн...

Та... Някой случайно да е чул КАКВОТО И ДА Е БИЛО за меча ми?
!RorriM EhT KaerB
Аватар
ChaoS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 709
Регистриран на: 13 Май 2005, 07:38
Местоположение: WhereveR I MaY RoaM

Мнениеот till_it_sleeps » 20 Май 2005, 19:54

човеко, зариби ме с този чос бладе, та реших да приложа правилото 'Google knows everything' :smile:
well, 99.9% от резултатите са за разни RPG игри :mrgreen:
обаче измежду тях се беше скрила ето тази страница:
http://www.magma.ca/~yeti/weapons.htm

a tova e samiat text, kasaesht 'The Blade of Chaos':
the chaos blade

purpose & intent: the blade of chaos is the weapon traditionally associated with air; however, some use it as the fire weapon and the wand vise versa. an easy exchange of the two can be down if you like. i have found in my research that the two different weapons can work different depending on the magician. so therefore i must say feel free to experiment and do as thou will... one shall need to make hir chaos blade with the sigil for air (i use this as example) taken hir alphabet of desire, or that one should be made and added to the magicians alphabet of desire.

1. at any orgasm throughout the creation process, one should visualize the air sigil (or fire, or...) Also at extreme times of pain, feeling powerful, or whatever you may associate the weapon with.

not for the reason that i do not want to share a ritual with you for the chaos blade, but there are several reasons why that i do not and probably will not.

at the date of this writing, this chaosorcerer writing has not made his chaos blade yet, and feels that it would be rather unacceptable to himself that he put out a ritual that he did not himself yet do, even though writing it would probably be quite simple.

this magician must also add that he feels that by doing and writing so many weapon rituals within the past few weeks, that if he were to write a ritual that it would be a simple rehash of what has been done in his other weapons writings, feeling his kree8tivity has been somewhat drowned for the time being, and although that he is working currently on the cup, that it would be best left to the magician to create his own ritual for this one. and that any others that were beforehand mentioned should be altered if the magicians so wishes to fit hir personal needs. therefore i end this section here.


не знам до колко ще ти е от полза или дали това е същото нещо, което туриш, но мисля, че има връзка. ако намеря още нещо, ще пиша.
Аватар
till_it_sleeps
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 301
Регистриран на: 03 Апр 2005, 17:27

Мнениеот rocт » 20 Май 2005, 20:34

това е друго, част от хаос либерите е и е техника за намагнетизиране на определени импулси в собствената аура. а той търси артефакт...и дори не разбира иронията...
Аватар
rocт
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 36
Регистриран на: 02 Май 2005, 21:48

Мнениеот till_it_sleeps » 20 Май 2005, 21:08

да, и аз с подобно впечатление останах от поста на ChaoS, ама само впечатление, защото никъде не пише какво ТОЧНО означава този меч. може би, ChaoS, ако дадеш малко повече инфо, може би търсенето ти ще има по-големи резултати.

доколкото рабзрах си го имал в предишно прераждане-в това го нямаш.
а замислял ли си е че може би има причина да е така? различните прераждания са като различни роли, които трябва да изиграеш, различни неща, които трябва да се научат. какъв е смисълут всеки път да се прераждаме в царе и велики магове, като всеки път ще получаваме един и същ опит-тогава цялото прераждане става безсмислена загуба на енергия и материал. вярно, че всички бихме се гордели да сме били Alexander the Great v предишния си живот, само че трябва и да се осъзнае факта, че това положение НИКОГА повече няма да се върне. и по-добре вместо да си губим времето да се опитваме пак да се правим на това което сме били-просто да намерим настоящото си призвание.
някъде чух нещо което много ми хареса-'Вески един човек може да стане велик-просто не трябва да върви срещу предопределението си'.
Аватар
till_it_sleeps
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 301
Регистриран на: 03 Апр 2005, 17:27

Мнениеот rocт » 20 Май 2005, 22:20

много добър отговор, но недей да обсъждаш изказването му, че го е имал в предишно прераждане като нещо смислено. това са глупости
Аватар
rocт
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 36
Регистриран на: 02 Май 2005, 21:48

Мнениеот ChaoS » 20 Май 2005, 22:28

Хм... Започвам да си мисля, че гугъл наистина знае всичко... когато не го търсиш сам. :) ((сори, просто наскоро се скъсах да търся нещо за Г.Измирлиев, а ГугъЛ така и не намери повече от 5 реда))

Първо- Мерси, че си си направил труда да търсиш информация, till_it_sleeps. Ти си доказателство, че все още има добри и услужливи хора на този свят.

Проблемът в случая е, че търся определен предмет. Иначе се радвам, че се е появил ритуал, който създава имитации на меча ми спрямо елемента към който биват настроени... :)

Както и да е. МАлко история, за да разясня някои неща:
Да, имал съм го в предишен живот. И в момента не е в мен. Но знам също, че съм го сложил някъде/дал на някого за да го намеря, когато си спомня, че съществува.
Е, спомних си. И проверих дали не съм си въобразил. Имам едно-две приятелчета, които много ги бива да отсяват истината и да се ровят в живота на хората. Е, не съм. И сега си търся острието, защото скоро, много скоро ще ми потрябва, а не ми се кове ново- процесът е дълъг, сложен и изморителен, като и най-малката грешка може да доведе до фатален резултат- покрай елементално острие, ChaoSBladE също така въплъщава в себеси и острие кръвопиец, както и острие душегубец. А има и някои други способности, които не са важни- те действат само спрямо мен и още един човек.

Освен това аз не се опитвам да стана велик. Просто се опитвам да свърша работата заради която ПАК съм тук, да си възвърна меча, спомените и едно-две други неща и после да напусна този забравен от бога свят.
!RorriM EhT KaerB
Аватар
ChaoS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 709
Регистриран на: 13 Май 2005, 07:38
Местоположение: WhereveR I MaY RoaM

Мнениеот till_it_sleeps » 21 Май 2005, 04:50

Освен това аз не се опитвам да стана велик. Просто се опитвам да свърша работата заради която ПАК съм тук, да си възвърна меча, спомените и едно-две други неща и после да напусна този забравен от бога свят.


Човече, съвсем откровенно ти завиждам, че си си намерил призванието :-P Все го търся и все имам чувството, че ми е пред очите, а не мога да го видя.
колкото до това, че съм се поровилА из нета-не ми костваше абсолютно нищо и съжалявам, че не съм могла да съм ти от помощ.
пък и от друга страна тази история с остирето ми стана ужасно интересна-ако не ти пречи защо не разкажеш малко на аудиторията за какво точно иде реч-какво трябва да направиш след като го намериш и какво си правил с него в миналия си живот. icon_blob1
пък не се притеснявай-ако наистина това ти е задачата сега, този меч няма да ти избяга :smile:
Аватар
till_it_sleeps
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 301
Регистриран на: 03 Апр 2005, 17:27

Мнениеот d_odo » 21 Май 2005, 11:56

Чета всички тези неща и се чудя на собствения си акъл.Ама някои се вземат съвсем насериозно,а това изобщо не е полезно нито за този ,нито за никой живот,дори не и за кармата. Че има магии ,ритуали и други необясними неща-да,но другото е полет на фантазия. Прочетете някои от книгите за джен будизма.
d_odo
Аватар
d_odo
 
Мнения: 3
Регистриран на: 25 Апр 2005, 16:29

Мнениеот nightingale » 21 Май 2005, 15:55

Здрасти d_odo,
Не е ли по-правилно дзен будизъм вместо джен? Още обаче...след като има толкова много изписано за съдбата и предопределението(което е и прочетено вече, както си забелязал:) мислиш ли, че ти си човека, който ще критикува всички и като проповедник ще казва четете това...бла бла. Не се и опитвай - няма да има никакъв резултат :cool: Ето вземи например Chaos :smile: човекът вярва и не само вярва ами и търси артефакта Chaos blade. Други се интересуват от друго, но точно там е въпроса...всеки е ИЗБРАЛ в какво да вярва и това определя...житейската му/й пътека ;) нали? Най-доброто, което можеш да направиш за някой дори и да си абсолютно сигурен, че греши, е да му/й помогнеш по най-добрия възможен начин.
JUST PASSING THROUGH...
Аватар
nightingale
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 45
Регистриран на: 20 Апр 2005, 08:20

Мнениеот ChaoS » 21 Май 2005, 20:59

Мила till_it_sleeps, извинявай, задето обърках твоето а/с/л. Просто ник-а ти е неопределен.

Както и да е... Що се отнася до историята на меча- не мога да я разкажа цялата, защото ще трябва да спомена неща, които не бива да споменавам все още.

Но ето какво мога да поразкажа:

Аз съм на този свят вече от няколко хиляди години(не знам колко от тях съм изживял в материална форма, но са си доста). Някъде около началото съм изковал един меч, който събира в себе си силите на елементите, меч кръвопиец, меч душегубец, част от мен и моята сила и... Душа. Т.Е. мечът може да се разглежда не като предмет, а като мислещо същество със собствена воля. Явно вече сте зацепили, че имам доста тясна връзка с ХаосА, такаче знайте, че в меча има вложена и частица ХаоС(нещо като хаоссфера, ама не е сферично :)). Живота през който съм създал меча е продължил няколко стотин години. Знам, че звучи странно (и налудничаво), но е така. После до колкото знам просто съм решил, че ми е писнало и че едно ново начало ще ми се отрази добре(чети: решил съм, че е време да умра и да се преродя). Преценил съм това-онова и съм оставил меча някъде на някого. С идеята след определена цифра време/определен брой животи да си го взема пак и да си продължа по пътя. Само дето едно "приятелче" на няколко пъти ме убива ПРЕДИ да си спомня това(да, познавам го и ДА, той го потвърди). И сега идеята е, че в горепосоченото вече острие се крие ключа към завършването на мисията ми тук на земята.
Не е като да не мога да изкова ново, но ПЪРВО- ще отнеме ГОДИНИ за да постигна желания ефект, второ- първото ми острие ще ми се разсърди, и трето... МЪРЗИ МЕ ДО БОЛКА.

Та това е на кратко за моето острие.
!RorriM EhT KaerB
Аватар
ChaoS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 709
Регистриран на: 13 Май 2005, 07:38
Местоположение: WhereveR I MaY RoaM

Мнениеот till_it_sleeps » 22 Май 2005, 04:20

звучи доста интересно. хубаво романче може да излезе от тази история ;)
вече до колко е вярна-само времето ще покаже. няма да изказвам мнение по този въпрос, защото наистина нямам такова. или по-скоро нямам знания, на които да го изградя. така че-успех.
само едно не разбрах-малко безсмислено ми се вижда да го намериш този меч и просто да 'напуснеш този забравен от бога свят'...
първо: ако бог ни беше забравил-сега предполагам всичките тези локуми дето сме ги проточили тук въобще нямаше да ги има. говоря ти за бог като висш разум, а не като белобрад дядка, дето се сеща за нас само когато и ние се сетим за него.
второ:сигурен ли си, че крайната ти цел е само да го намериш-ей така просто да си го имаш за красота, дори и ако ще да е част от теб? с какво ще помогне това на израстването ти? защото нали това е нещото, заради което се прераждаме в крайна сметка.
не ми приемай поста като заяждане, а просто като разсъжение. :roll:
Аватар
till_it_sleeps
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 301
Регистриран на: 03 Апр 2005, 17:27

Мнениеот ChaoS » 22 Май 2005, 11:47

Естествено, че всичко няма да завърши след като го намеря. Казах, че мтои ще ми помогне да си свърша работата. Споменах, че мога да положа огромни усилия и да си направя nov. Просто не е нужно, а и няма да е същото.

Иначе се извинявам за репликата "забравен от бога". Просто за мене това, което тук се счита за бог НЕ Е създателя. А горепосочения не се е вясвал тук от твърде много време.

пс: Знам, че ще излезе хубаво романче. Но ме мързи да го пиша. Пък и има същества, който е по-добре да не се сещат, че може още да съм наоколо- ще ми навлекат проблеми.
!RorriM EhT KaerB
Аватар
ChaoS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 709
Регистриран на: 13 Май 2005, 07:38
Местоположение: WhereveR I MaY RoaM

Мнениеот Selina » 24 Май 2005, 22:59

Небеса....а аз си мислех,че само аз страдам от мания за величие...
Аватар
Selina
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 18
Регистриран на: 10 Яну 2005, 11:34

Следваща

Назад към Recycle Bin

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 116 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 116 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 116 госта