Ритуал на четирите елемента

Място за теми, които са извън магията, флууд, спам и всичко, което Вещицата ще изхвърли в кофата си за смет...

Назад към Recycle Bin

Мнениеот DarChoO » 14 Дек 2010, 23:29

Здравейте! Намерих ритуала и реших да го споделя с вас. Дано не съм объркал нещо, а ако е така искрено се извинявам. Ето го и ритуала...


За него ще имате нужда от малък съд с прясна пръст, перо от гълъб, една свещ и съд с вода. По такъв начин вие се сдобивате с магичната сила на четирите елемента; Земя, Въздух, Огън, Вода.
Вместо пръст за елемента Земя може да използвате камъче. Определете едно местенце в дома си като магично. То ще бъде вашият домашен олтар, където ще правите своите ритуали. Изисква се пълна тишина и най-важното - да сте сами и по време на ритуала никой да не ви безпокои.

Върху малка масичка поставяте камъчето или съдчето с пръст в посока север, перото - на изток, свещта - на юг, и съда с водата - на запад. Предметите трябва да са на 30 см разстояние един от друг. Може да ползвате компас, за да определите посоките, в случай че се затруднявате. Поемете си дълбоко въздух и докоснете пръстта или камъчето с дясната си ръка. Кажете следното:
"Призовавам силите на стабилитета, градежа и просперитета."
Докосвайки този предмет, вие ще усетите земята, нейната влажност и плодовитост. Представете си, че енергията й изпълва ръката ви. След това докоснете перото и кажете:

"Призовавам силите на свежестта, мъдростта и движението."
Вие действително ги усещате. Ще почувствате лек полъх на вятър. Представете си най-заслепяващото, най-примамливото небе, което някога сте виждали. Подръжте дланта си; над пламъка на свещта и когато почувствате топлината, кажете следното:

"Призовавам силите на трасформацията, любовта и страстта."
Мислете през цялото време за силата на огъня. Повторете заклинанието - веднъж за любов в семейството и още веднъж за любовта на приятелите. Изведнъж ще усетите лъчите на горещото лятно слънце върху кожата си. После докоснете водата и кажете:

"Призовавам силите на любовта, пречистването и изцелението".
Представете си водопад и ще усетите водни пръски по лицето си.
След това протегнете ръце с обърнати длани надолу, над предметите на четирите елемента и кажете:

"От пръстта, от камъка,
от вятъра, от пламъка на свещта
аз призовавам силата на енергията на четирите елемента.
Ела при мен от първоизточника,
бъди тук в този час!
С ръцете си направете три пълни кръга над предметите по посока на часовниковата стрелка и добавете:

Земята разрешава моята магия!
Въздухът прогонва моята магия!
Огънят изгаря моята магия!
Водата измива моята магия!
Този ритуал е много силен, той не само ви изпълва с енергията на четирите стихии, но и прогонва всякакви негативни енергии, зли сили и магии, дава любов и разбирателство, помага в всяко начинание, дарява ви с самочувствие на победител. /


Източник: http://www.bgstuff.net
Живей в равновесие!
DarChoO
 
Мнения: 5
Регистриран на: 17 Авг 2010, 19:25

Мнениеот valko » 15 Дек 2010, 02:59

аман от уичките и дебилните преводи

земята втвърдява а не разрешава

за следващите 3 реда нямам думи - къде ли ще е магията след тях?

Прилича ми на хаос магия - правиш простотии и мечтаеш, че ще се получи.
Целунете ми чакрата!
Аватар
valko
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 97
Регистриран на: 18 Апр 2009, 08:29

Мнениеот Nemezius » 15 Дек 2010, 11:40

valko написа:Прилича ми на хаос магия - правиш простотии и мечтаеш, че ще се получи.


valko, 'айде по-леко с определенията за Хаоса! Като изключим това, си прав за останалото- написаното е не просто недомислени глупости, ами и на търкалета сложени!
Защо? Защото за целта трябват поне 2 гр. вложена мисъл! Нямам нищо против да се публикуват копирани от някъде материали, когато се прави "както си му е реда"(посочване на източник, както е направил авторът на тази тема- поздравления, рядко се случва да се спазват правилата, не мога да не го отбележа), но поне обмисляйте преди да пуснете каквото и да е.
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum


Назад към Recycle Bin

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 2 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 2 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта