За начинаещи - първи стъпки в света на магията

Всеки, който за първи път се сблъсква с Oкултното знание и Mагическите практики, да пише само в тази част на форума!

Модератор: Cath

Назад към За Начинаещи

Мнениеот Марио » 01 Дек 2008, 12:23

lamar8, хареса ми. :) Опитваш се да обясниш необяснимото, да опишеш неописуемото, да изкажеш с думи онова, което не може да се изкаже. Въпреки че къде е смисълът? Който знае - знае, който не - не. Няма да се промени с два реда повече или по-малко. "Този, който говори лъже, този, който знае - мълчи". И на обратно. :mrgreen:
Между двете противоположности се крие истинският смисъл? laughing9
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот lamar8 » 01 Дек 2008, 16:34

Марио написа:lamar8, хареса ми. :) Опитваш се да обясниш необяснимото, да опишеш неописуемото, да изкажеш с думи онова, което не може да се изкаже. Въпреки че къде е смисълът? Който знае - знае, който не - не. Няма да се промени с два реда повече или по-малко. "Този, който говори лъже, този, който знае - мълчи". И на обратно. :mrgreen:
Между двете противоположности се крие истинският смисъл? laughing9
Радвам се че има хора като теб-които вече са се научили на каквото трябва и не дрънкат разни заклинания които не са схванали-а когато не разбират отричат...за всички начинаещи е важно сами да достигнат до тези неща -знам че го знаеш,колкото до учители-няма по добри от самото съзнание -тяхното...не е важно да ти кажат или да прочетеш а да го почувстваш-онази сила която те изпълва и носи -можеш всичко тогава ...и на специални места тя се чувства и изпадаш в такива състояния които няма какво да се обесняват..а ритуалите ,ритуалите си ги създаваш ти те сами си идват -но това са неща които не могат да бъдат описани -те се чувстват..и всеки който се научи после няма да се откаже ..от Пътя...
Контролирайте дишането си -бавно ..и бавно издишвайте задържайте въздуха ..всичко само се нагласява...тайна няма за щото тайната сте вие...и ще почувствате всичко -когато трябва и сте готови...
Но кой съм аз да ви казвам-и това ще разберете...когато станете част от това което сме станали ние които знаем имената си....
Аватар
lamar8
 
Мнения: 2
Регистриран на: 03 Яну 2007, 15:17

Мнениеот tiny_heart » 03 Дек 2008, 18:38

Започнах от скоро и засега съм прочела само "Магия за тийнейджъри : УИКА за новота пакаление"и" Да яхнеш сребърна метла" на Силвър Рейвън Улф. Незнам дали са подходящо начало ... има много неща но повечето са свързани почти и само с Уика. Иначе чета къде що има по форумите. Мисля да си взема някои от книгите ,които изброихте по горе.

П.С. А това с "Учителя идва ,когато ученика е готов" не трябва да ограничава начинаещите да приемат информация от книгите или др. места . :wink:
verba volat,scripta manet
Аватар
tiny_heart
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 12
Регистриран на: 02 Дек 2008, 11:17

Мнениеот Cath » 04 Дек 2008, 08:59

разбира се, че не трябва да ги ограничава начинаещите - даже напротив.

"учителя идва, когато ученикът е готов", следователно ученикът трябва да предприеме нещо, за да стане готов. :wink:

книгите, които ти си прочела са конкретно насочени към уика. няма да пропусна да спомена, че лично за мен С.Р. Улф, не е автор със сериозно отношение, но като за начало не е зле.

форумът е голям и има добра информация в него. ето добро начало на всички "начинаещи". това съвсем не означава само и единствено да пускате нови теми - има лични съобщения, има данни на потребители и т.н. но преди всичко - четете!
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София


Назад към За Начинаещи

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 2 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 2 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта