Магическото име

Всеки, който за първи път се сблъсква с Oкултното знание и Mагическите практики, да пише само в тази част на форума!

Модератор: Cath

Назад към За Начинаещи

Мнениеот hekata_ehnaton » 23 Апр 2007, 21:34

Здравейте, хора. Навасксвам пропуските...
Как се създава сигил на магическото име, и какво по-точно е то - каквото аз си го измисля, или моето?
Нощта е моят дом
Аватар
hekata_ehnaton
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 189
Регистриран на: 29 Мар 2006, 17:36

Мнениеот Poison » 07 Май 2007, 14:28

А???????? Магическо име? Незнаех за такова нещо. А вашите никове означават ли нещо? Кажете ми че в такъв случай аз съм си плеснала един дето не е за разправяне. Трябва ли да имаме такова име?
Аватар
Poison
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 558
Регистриран на: 29 Яну 2005, 15:01

Мнениеот Mad_Mike » 07 Май 2007, 18:00

Ми препоръчително е при работа с инвокаций и евокаций, човек да има магическо име. Хората наи често използват никовете си. Хеката можеш да използваш линковете дет ти пратих.
Изображение
Аватар
Mad_Mike
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 223
Регистриран на: 01 Апр 2006, 20:42
Местоположение: His Promised Land

Мнениеот ilusia » 07 Май 2007, 18:41

За магическо име ли говорим или нашето собствено във висшите нива ?
Малко ще нагарчам с цвят на кръв
Аватар
ilusia
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 923
Регистриран на: 07 Апр 2006, 14:28

Мнениеот bori » 08 Май 2007, 17:47

трябва ли да е нещо особено,или просто това което си харесаме/дори нашето собствено/
Аватар
bori
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 35
Регистриран на: 04 Яну 2007, 09:31

Мнениеот Mad_Mike » 08 Май 2007, 18:22

Може да е каквото си го измислиш. Може да е твоето име, твоя ник или каквото ти дойде на ум. Но като си измислиш магическо име не трябва да го сменяш. Затова трябва да се замислиш добре над това.
Изображение
Аватар
Mad_Mike
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 223
Регистриран на: 01 Апр 2006, 20:42
Местоположение: His Promised Land

Мнениеот magica » 09 Май 2007, 04:45

Mad_Mike написа:Ми препоръчително е при работа с инвокаций и евокаций, ...


Първо - пише се без "Й" на края, т.е. се изписва като "ИнвокациИ" и "евокациИ". Второ - като изключим липсата на познания върху правописа, май ти липсват познания и върху това какво е точно евокация и инвокация. Ето ти инфо:

Евокация

evocatio (лат.) - обръщение.

Това е името на един доста конкретен обряд, ползван от римляните, с който те се обръщали към боговете на вражеския народ, с конкретно предложение да изоставят този народ и да преминат на страната на римляните, които приемат задължението да служат на вражеските богове. В Рим са строени по този повод храмове, в които след щурмуването и превземането на някой вражески град, са премествани статуите или дървените изображения на вражеските богове.
Този ритуал произтичал от вярата на римляните, че всеки град се намира под покровителството на някакви богове и може да бъде превзет единствено и само ако покровителстващите го богове го отстъпят. Затова и при обсадата на града се правила евокация, в която пълководецът, водещ обсадата, се стремял да впечатли вражеските врагове с големи обещания и хвалби по техен адрес. Успешното превземане на обсаден град за римляните също така често било свидетелство, че боговете са изоставили храмовете на превзетия град и по този начин са загубили своята святост и неприкосновеност.

Схващането, че евокацията вика духове и демони от отвъдното е дошло много по-късно. То се заражда през Ренесанса в Европа като част от некромансерската идеология.

Евокацията е безполезна от практическа гл.т.

* * *
Инвокация

Идва от лат. invocatio - въззвание към бог и до средата на XIV в. е била неразделен елемент от грамотите, след което отпада от употреба.
В поет. аспект инвокацията е обръщение към муза.

Инвокацията към днешна дата се води част от ритуалната магия и по същество представлява ритуал, създаден така, че да даде достъп до нов модел на мислене чрез заимстването на така упоменатия модел на мислене от специално създаден подходящ за целта образ (било на бог, на стихия и други).

Работната среда за извършването на този ритуал е несъзнаваното.

А идеята за инвокацията в този и вид е заимствана от една древна практика, при която войните вярвали, че ядейки след това мозъка и сърцето на победения враг, ще получат неговите качества.

Задаването на несъзнаваното на образ, който то да възпроизведе, е равнозначно на задаването на цел, която то ще се стреми да изпълни, т.е. принципът на действие е основан на факта, че несъзнаваното може да възприема цели и да ги следва.
Аватар
magica
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 62
Регистриран на: 06 Апр 2007, 15:51
Местоположение: някъде там при истината

Мнениеот gecata_91 » 20 Май 2007, 18:08

Как се създава сигил на магическото име, и какво по-точно е то - каквото аз си го измисля, или моето?

Когато навлизате във вештерското изкуство вие саздавате свое пролдожение:ново аз.За да раскасат оковите на старото си аз повечето вещици решават да си изберът ново име,за да засилат тази специална част от себеси.Може да използвате името си до когато не почуствате че трябва да го смените!Някои вештици предпочитат да вземата име което по традиция се сварзва с магията!Може и от санища,видения или на пантеона на боговете или богините.Когато си тарсите име трябва да сте сигорни че то не е употребявано от някои друг.Когато си тарсите име бадете нащрек за поличбите наоколо.Научете се да виждате не само с очите си но и със сарцето си и с енергиния център ;)
Аватар
gecata_91
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Май 2007, 17:22

Мнениеот Lanukio » 24 Май 2007, 00:21

Не знам колко ми е вярна информацията, но за магическото име знам, че някои имат повече от едно. Едно, с което се представят в ковъните си, групите и т.н. като например ника върши работа, който предпочита дори свойто собствено и друго, което се използва само в ритуалите и което не се знае от хора-знае го само притежателя му. Това идва от разбирането, че който знае името ти има власт над теб, затова това име, което използваш в ритуалите ти е по-добре да не го знае никой или да го знаят само тези, които са ти много близки. За някои името трябва да е съгласувано с личното ти число-сбора на дата месец и година, според една таблица се избират букви за името-така ефекта му се засилва, а и си е твое лично. При Посвещаване се избира обикновено името, което искаш да ползваш и някои хора си сменят имената в зависимост от степента си на работа, това е един вид посвещаване в някакъв по-горен клас знание. При всеки е индивидуално предполагам, все пак ако не го чувстваш така, по-добре да не го правиш така.
Аватар
Lanukio
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 201
Регистриран на: 24 Май 2007, 00:07

Мнениеот B-L-O-T » 24 Май 2007, 07:48

hekata_ehnaton написа:Здравейте, хора. Навасксвам пропуските...
Как се създава сигил на магическото име, и какво по-точно е то - каквото аз си го измисля, или моето?

Ако си се свързала към нещо (полубог да кажем или цяла система) го накарай то да ти го даде или каже . Говорим за духовно име . Физичното да кажем ти е Петър а духовното да кажем Георем . Никовете са си друго нещо вече . . .
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот alistar » 24 Май 2007, 08:23

За магическо име може да си избереш всяко:) Ако искаш и Ленин:))) Но в самото посвещаване е номера за да имаш истинско м.име. Ще ти цитирам обяснение,което ми допада: "За да влезеш в клуб-трябва някой да те представи там!" Това е целта на ИНИЦИАЦИЯТА! Да те представи пред силите! Общо взето много се доближава до смърта! Да преживееш духовна смърт,за да се родиш по-духовен. Май не е много точно сравнението,но друго сега не ми хрумва! Мисля,обаче,че може да изпозлва ритуала за смърта от книгата на Куелю-"Дневникът на един маг" Доближава де доста до инициацията! Изумен съм,че толкова "магьосници" тук нямат представа от инициация:)))
Mad_Mike, ако на тия страници има пост,от който може да четеш между редовете,тоя пост е на magica! Наистина ли не си го забелязал,или те дразни начина и да разведрява темите? И ще взема да цитирам Wizard: "Не се качвайте да карате ферари,ако нямате шофьорска книжка"
Аватар
alistar
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 257
Регистриран на: 28 Юни 2006, 21:58
Местоположение: Varna

Мнениеот Aine^ » 24 Май 2007, 08:28

Моето магическо име съм си го сложила като ник Aine - означава кралица на феите :) Точния произход не мога да кажа за съжаление. Не помня къде, но бях гледала списък с маг. имена и тогава решех, че това най-много ми приляга или поне най-много ми харесва :)
Аватар
Aine^
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 86
Регистриран на: 08 Апр 2006, 17:27
Местоположение: v oblacite

Мнениеот alistar » 24 Май 2007, 08:35

Aine^,радвай се,че твоето магическо име е само твоя измишльотина! Истинското магическо име не трябва да се знае от никого! Всеки ,който знае името ти,ще може да прави с теб каквото си поиска! Дори демоните не си дават лесно имената! Да името е хубаво,поетично и "фейско",но ако наистина се сдобиеш с магичско име-пази го за себе си!
Аватар
alistar
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 257
Регистриран на: 28 Юни 2006, 21:58
Местоположение: Varna

Мнениеот Belgarat » 29 Авг 2007, 07:12

Aine би ли ми казала откъде си го намерила тоя списък с магически имена?
Аватар
Belgarat
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 44
Регистриран на: 11 Апр 2007, 15:00

Мнениеот demonic » 29 Авг 2007, 10:48

Belgarat за какво ти е този списък като маги4еското ти име не трябва да е използвано от никой друг а щом такъв списък представи си колко хора са го гледали и кой знае едно име колко пъти е използвано затова си измисли сам името :)
QUOT ME NUTRIT ME DESTRUIТ
Аватар
demonic
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 379
Регистриран на: 01 Юли 2007, 20:17
Местоположение: sofia

Мнениеот Belgarat » 29 Авг 2007, 11:14

Имаш право Demonic. Аз си имам магическо име исках просто да видя какво представлява този списък.
Аватар
Belgarat
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 44
Регистриран на: 11 Апр 2007, 15:00

Мнениеот Child Of Nature » 29 Авг 2007, 11:23

МАгическото име наиситна не е добре да се знае от който и да е. По принцип се получава погато те посвещават в дадена общност. Да речем в Уика ковъните този който те посвещава ти дава и магическо име.
Името не трябва да е чуждо. Имам предвид, да не е взето от някой списък :D В "Да яхнеш сребърна метла" /"любимата" книгна на много окултисти/ има мисля темичка за магическото име.
Моето магическо име /Хаш Паралакс/ колкото и смешно да звучи съм си свикнал с него още от както бях малък. Дори съм си създал анимационен образ на него. Аз понеже като по малък много обичах да пиша разни истории и този Хаш беше главно участващо лице в първата ми творба, която започнах да пиша в едно голяма стара тетрадка в първите дни на 2000 година :D Беше супер забавно :)
~H. Parallax~
Аватар
Child Of Nature
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 55
Регистриран на: 09 Юли 2007, 13:03
Местоположение: Bourgas

Мнениеот FireSun's Viking » 29 Авг 2007, 16:08

Давам пример Името ти е Андрей - всеки те знае така...
Прякора ти където те знаят част от хората, което отговаря отчасти към вътрешниятти аз е примерно Уизард...
А магическото име ти е името навътрешният ти Аз - Пипи - немисля че е вредно някой да ти знае магическото име - въпрос на разбиране - Нима вътрешният ти Аз е слаб ?
HAMARR, HELGA VE THETTA OK HINDRA ALLA ILLSKA!!!
Аватар
FireSun's Viking
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 660
Регистриран на: 13 Мар 2006, 21:45
Местоположение: Valhala


Назад към За Начинаещи

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 5 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 5 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта