Как да си направя?

Всеки, който за първи път се сблъсква с Oкултното знание и Mагическите практики, да пише само в тази част на форума!

Модератор: Cath

Назад към За Начинаещи

Мнениеот DDI » 18 Май 2007, 16:23

Нов съм в тези занаяти ама сериозно искам да се занимавам с тях.Като за начало искам да си магическа пръчка или желъз която (който) може да ми помага за в бъдеще.Особено държа на това понеже имам приятел който от няколко години се занимава с магия и пред очите ми е постигал невероятни работи-като например е карал върха на магическата си пръчка да свети-просто ей така.Каза ми че като е започнал да се занимава с магия първо си е направил магическа пръчка.Толкова много пъти съм го питал как се прави ама той не миказва-било му строго забранено от неговите учители...И сега къде ли не търся по Интернет да намеря как точно се прави-ама никъде не пише.Искренно се надявам вие да ми помогнете :wink:
Аватар
DDI
 
Мнения: 8
Регистриран на: 18 Май 2007, 16:08

Мнениеот KAT » 18 Май 2007, 18:12

този твой приятел е просто едно зомби в ръцете на "неговите учители". Ако се окажат че са от така наречените "духовни" учители улучил съм в десятката. Всичко което е в областта на зрението го правят онези духовните учители, твоят приятел нищо не прави, всъщност.

Я кажи какво друго може, че да се посмея и на другите му способности.
Аватар
KAT
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 319
Регистриран на: 28 Окт 2006, 15:35

Мнениеот B-L-O-T » 18 Май 2007, 18:25

Ами издялкай си пръчка от дърво (дебела и здрава) . Не знам какво искаш най-вече да постигнеш защото ралзичните дърва имат различни свойства . Какво да издялкаш също . На края на пръчката сложи кварцов кристал (планински) . Освети пръчката - пак не мога да ти препоръчам как защото не знам в каква насока си в началото (кое те блазни) . . .
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот DDI » 18 Май 2007, 19:45

Ами какво да ти кажа,той е много покрит.Не знам и всъщност какви точно са и неговите "учители".Но това със светлината много ме завладя :) :) А да също и беше успял да премести с пръчката си една книга в стаята ми. А отностно материала ти какво ще ми препоръчаш B-L-O-T?(всмисъл да ми кажеш някой дървета какви свойства имат) същото ако може и за цветовете :).A това за кристалите всмисъл имаш предвид да завържа за пръчката кристали или не? .Аз не знам и каква литература да чета ... искам да се науча на по простички магии (като например това със светлината) като за начало.Аз не съм като другите аиде ще се занимавам с това и хайде да почнем от най трудното...Аз съм сериозен и сериозно искам да се занимавам с магия :wink: ама само някой да ми каже от къде да започна... icon_thanks предварително.
Аватар
DDI
 
Мнения: 8
Регистриран на: 18 Май 2007, 16:08

Мнениеот B-L-O-T » 18 Май 2007, 19:56

Първо започни с това да не му викаш магия :) . Дърветата не ги знам на изуст и не мога да ти кажа в момента . Липа е добре (астрално зрение) . Кристала не виси а издълбай края на пръчката за да го вкараш в нея .
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот DDI » 18 Май 2007, 19:59

ОК спирам :) :) :) (просто не знам как да му викам :) :) ).Значи ще потърся малко в нета относно дърветата
Аватар
DDI
 
Мнения: 8
Регистриран на: 18 Май 2007, 16:08

Мнениеот B-L-O-T » 18 Май 2007, 20:11

Няма нещо определено име защото всичко е свързано . Да , има някаква граница наложена но неразбиращите хора и точно тя определя "магията" но при тези които се занимават и са навътре тази граница пада , за тях това не е нещо отделно . Надявам се разбра а не прсото да изпълниш това което ти казвам като робот . . . :)
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот DDI » 18 Май 2007, 20:18

Разбрах.Оф нищо не мога да намеря м/у другото :( ама в крайна сметка нищо не става лесно :) .A ето намерих за цветовете... ама някой да каже дали това което пише е вярно http://www.angelfire.com/tx/wiccanfeath ... olors.html
Аватар
DDI
 
Мнения: 8
Регистриран на: 18 Май 2007, 16:08

Мнениеот DDI » 21 Май 2007, 11:21

Готово.Направих си пръчка от планински ясен (четох в една книга че се свързва с дървото на живота и е много подходящ за изработване на маг. пръчки жезли) и я боядисах в синьо и сложих планински кристал-всичко което трябва ше.И сега каква е следващата стъпка?Как да направя правя нещо с нея? :?
Аватар
DDI
 
Мнения: 8
Регистриран на: 18 Май 2007, 16:08

Мнениеот KAT » 21 Май 2007, 13:56

DDI - един сериозен съвет, не се занимавай с глупости, за магическата пръчка става дума. Такива неща има само по филмите и книгите като за Хари Потър.

А пък този или тази над моя пост изобщо не обръщай внимание. Лунатици колкото искаш, то и досега си ги имаше във форума, но сега имаме нов вид глупост.
Аватар
KAT
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 319
Регистриран на: 28 Окт 2006, 15:35

Мнениеот DDI » 21 Май 2007, 14:48

sad11 sad11 sad11 объркахте ме тотално.на кого да вярвам?????
Аватар
DDI
 
Мнения: 8
Регистриран на: 18 Май 2007, 16:08

Мнениеот B-L-O-T » 21 Май 2007, 15:02

Боядисването не ми се нрави . . . Лак да беше . . .
"на кого да вярвам????? " - Че някой друг освен мен казал ли ти е нещо което да направиш че да се чудиш в случая на кой да вярваш ?
КАТ - в началото няма лошо да си има пръчка с която да си канализира енергията . След време ще я остави . . .

Освети я . Направи вече нова тема за това да ти дадат много съвети и ти да избереш някой който да ти приляга най-много . . .
Последна промяна B-L-O-T на 21 Май 2007, 15:11, променена общо 1 път
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот weballergy » 23 Май 2007, 16:33

DDI написа:sad11 sad11 sad11 объркахте ме тотално.на кого да вярвам?????
DDI, пътят по който искаш да вървиш е наистина нелек. Изпълнен е с разочарования, с неверие, с липса на увереност, че ще се справиш. Но в никакъв случай недей да приемаш наставленията на хората от този форум за чиста монета. Чети повече. Питай повече хора. Много форумци тук са на съвсем противоположни мнения. Важното е ти сам да разбереш кое е правилно за теб - няма само една истина, няма правилно или грешно.

Колкото до вълшебната пръчка, добре, започни с нея щом така искаш. Според мен, не знам какво мислят останалите, е добре в нея да вплетеш символи, които говорят за теб самия и за това, с което конкретно искаш да се занимаваш от областите на магията. Същото важи и за освещаването. Ако се разтърсиш из интернет ще намериш много начини за освещаване на предмети - има даже дракопнови, ангелски и какви ли не. Бих те посъветвала освен да използваш думите и техниките, които намериш за освещаването, и да добавиш свои думи и действия- както сам го почустваш. Така се получава най-добре. Поне за това мисля, че всички тук са единодушни.
Аватар
weballergy
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 115
Регистриран на: 18 Юли 2006, 15:16
Местоположение: almost everywhere

Мнениеот Lanukio » 24 Май 2007, 00:48

DDI не искам да прозвучи грубо, но което прочетох от твоите постове до тук разбрах, че имаш огромно желание да си имаш пръчка и да я караш да свети... Не мислиш ли, че се съсредоточаваш върху не толкова съществени неща. И не знам как не намираш в тоя нет нищо, което ти трябва. Мисля, че има дори повече отколкото ти трябва. А относно вярването. Най-лесния, но малко бавен принцип е -Пробвай, ако действа го използвай, ако не търси друго. Мое мнение поне, може би на тая тема нямам много вяра на хората, всеки има свое мнение и много често дори книгите си противоречат напълно.
В тези два реда
няма нищо умно.
Аватар
Lanukio
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 201
Регистриран на: 24 Май 2007, 00:07


Назад към За Начинаещи

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 11 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 11 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта