Май нямам дарба .

Всеки, който за първи път се сблъсква с Oкултното знание и Mагическите практики, да пише само в тази част на форума!

Модератор: Cath

Назад към За Начинаещи

Мнениеот Dragonboy » 27 Май 2007, 17:43

Здравейте,искам да ви питам защо така никога не успявам да направя магия като хората?Веднъж исках да промения характера на едно момиче,а то се оказа ,че съм променил характера на най-добрия си приятел.
Аватар
Dragonboy
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Май 2007, 13:11

Мнениеот nishtoto » 27 Май 2007, 18:51

Почти винаги удря по наи-милото.Когато се нарушават личностните граници на човека.И когатоима опит за маниполиране.
Аватар
nishtoto
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 71
Регистриран на: 02 Сеп 2006, 18:47

Мнениеот Сайлеа » 27 Май 2007, 19:36

Да промениш характера на някого е твърде сложно и в известна степен осъдително. Нямаш право на такава груба намеса. Относно изпълнението би ли се конкретизирал как по-точно постигна гореспоменатия ефект.
Fiat lux!
Аватар
Сайлеа
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 19
Регистриран на: 23 Май 2007, 21:03

Мнениеот sesil » 28 Май 2007, 06:21

Преди да предпримете нещо не се ли интересувате къде го пращате, на кого и доколко можете да му въздействате? Както и какви биха били последствията за вас? В крайна сметка това са основните предпазни мерки, които се взимат - рядко се намират електротехници, които бърникат по контактите без да са изключили предпазителите предварително. Защо си мислите, че в магията е по-различно?
Истината е някъде там.
Аватар
sesil
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 181
Регистриран на: 31 Окт 2005, 10:24

Мнениеот B-L-O-T » 28 Май 2007, 17:37

Dragonboy написа:Веднъж исках да промения характера на едно момиче.

Абе ти с акъла ли си си бре моме ? На къде си тръгнал да променяш характера на хората като себе си не можеш са промениш както ти се иска ? Това е много сложно нещо всъщност и изисква власт над себе си и после може да опиташ власт над другите . На къде сте с акъла само да променяте характера на хората заради вашите глупави прищявки бре ? Абе вие нямате ли някакви по възвишени мотиви да си правите така наричаните от вас "магии" а се занимавате с тинейджърските си **** . . . "искам да промена момче" - защо ? - за да ти хареса повече вагината . . . А ти че си момче на 21 години си същата работа . . . Стига преебавахте форума с лайната си че започна много да мирише . . .
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот Unforgetable » 28 Май 2007, 18:13

Да и мене това адски ме ядосва. Всеки ти казва: Искам да направя така и онака, че да променя характера на Пешо или да вникна в мислите на Киро и да го разубедя за едси какво. Хора, Всеки има право да постъпва както си иска. Кои сме ние че да му кажем, че греши! Спрете с тея бемислени магии. затова не се получават - защото това е от типа "лична изгода" и винаги има лош край...
All for Love
Аватар
Unforgetable
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 103
Регистриран на: 10 Мар 2007, 12:46
Местоположение: where the wild roses grow

Мнениеот runner413 » 28 Май 2007, 18:36

вярно е как така си тръгнал да променя6ш на хората характера?!то е възможно има такава магия ама трябва да си достигнал ебаси нивото на самоконтрол над своето съзнание!!!
I don't play your rules I make my own!
Аватар
runner413
Модератор
 
Мнения: 709
Регистриран на: 26 Май 2007, 18:09
Местоположение: Отвъд хоризонта

Мнениеот ilusia » 29 Май 2007, 06:56

Айде малко по-кротко става ли ?! Така няма да му покажете грешката му. Само ще го нараните и озлобите. В човешките отношения деликатността и решителността са едно от най-важните неща. Имате правото да му обясните грешката , но нямате правото да се отнасяте по подобен начин с него.

Dragonboy ,
обаче за съжаление те са абсолютно прави ! Не е правилен начина по които ти го казват , но са в правото си.
Това се смята за намеса в личния избор на човек. В неговото вътрешно пространство и би могло да бъде наказано много строго.
Разбирам те - всеки е искал нещата да протичат по начина по който той ги вижда. Много често не можем да се примирим с някои черти от характера на някого....
Живота не е приказка мило момче и ти нямаш магическа пръчица , с която да насочиш съдбата на където ти се ще. А и нямаш правото на това. Можеш да променяш себе си по какъвто начин ти скимне и после естествено да си носиш последиците от това. НО би ли могъл да се натовариш със всички последвали от действието ти ? Това е домино - буташ една плочица и не знаеш къде ще падне последната...
Магията не е станала и по-добре за теб... Макар , че най-добре хвани я развали колкото се може по бързо... Ако има начин , защото онова което си направил не е листче хартия с името , което после можеш да скъсаш.... Набъркал си се в доста по-сложни неща...
Малко ще нагарчам с цвят на кръв
Аватар
ilusia
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 923
Регистриран на: 07 Апр 2006, 14:28

Мнениеот Lilith » 29 Май 2007, 11:49

Unforgetable написа: Спрете с тея бемислени магии. затова не се получават - защото това е от типа "лична изгода" и винаги има лош край...


Аз също не смятам , че това е морално , правилно или както там искате го наречете... Но може ли да задам един въпрос в тази възка? Коя магия не е за лична изгода? Досега всичко което съм чела във форума е правено за да се постигне някаква цел от човека , който го прави... Не съм видяла някой да е правил магия за световен мир примерно или да забогатее съседа му!!! Извинявам се , но в магията винаги е намесено човешкото его , което автоматически я прави " за лична изгода"....
Аватар
Lilith
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 58
Регистриран на: 17 Апр 2007, 08:55
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Unforgetable » 29 Май 2007, 19:07

Ами ето и моята теория - никой не задължавам да я приема! Т. нар. "магия за лична изгода" е тази, която я правиш за себе си, но манипулираш тези около себе си - било то "да се влюбят" или "да ти падат на колене" или "да постъпят правилно(т.е. както ти искаш)". Аз имам това впредвид като казвам лична изгода. Чудно ми е, всъщност не ми е чудно, но ми е неприятно, че толкова много хора си "играят" с другите по този начин... Не можем ли да я използваме за нещо съществено?!
В никакъв случай не искам да ставам съдник на тези хора, просто мисля че някой още не са осъзнали какво искат от живота - манипулация или истина.
All for Love
Аватар
Unforgetable
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 103
Регистриран на: 10 Мар 2007, 12:46
Местоположение: where the wild roses grow

Мнениеот B-L-O-T » 29 Май 2007, 19:23

Наистина такова нещо което да не е за лична изгода почти няма . Но има за лични прищявки на ниско ниво . Разгледано от друга гледна точка някоя нисша цел може за друг да е нещо наиситна високо , но все пак се усеща някаква граница на което може да се каже кое е прищявка и кое не . Същото е и с нуждите . Всеки има нужди при тях си има разделение - нужди за оцеляване и психични нужди да ги наречем . За мен лично границата не е толкова открояваща се но все пак я има . . .
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот Lanukio » 04 Юни 2007, 19:07

Няма такава опция да променяш другите, т.е. не е здравословна. Мисля, че момчето е видяло, че така не бива. Зачетох се и по другите постове, че всеки ползва заклинания за какво ли не. Не става така, а и се разпилява прекалено много енергия. B-L-O-T не му се карай на момчето, моите колеги са на по 21, а на акъл са 9ти клас още. Това е нормално :)
В тези два реда
няма нищо умно.
Аватар
Lanukio
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 201
Регистриран на: 24 Май 2007, 00:07

Мнениеот B-L-O-T » 04 Юни 2007, 20:43

А в днешно време 9ти клас са на акъла на 4ти
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот Satyricon » 10 Юни 2007, 19:05

Хах не мисля че си променила и неговия самовнушението е голямо нещо а и като гледам не ми се струваш голяма "магьосница" подобни неща ги могат хора с голяма сила на дъхът и разума.
Аватар
Satyricon
 
Мнения: 3
Регистриран на: 10 Юни 2007, 18:12

Мнениеот fenix » 15 Юли 2007, 08:53

има много разлики от лична изгода до лична изгода. Можеш да направиш магия за любов по два начина. единия е да я направиш като кажеш "Искам пешо да се влюби в мен". това правиш нещо лошо и много неправилно, намесваш се в правото му на избор. Има и други неща но това е основното, представете си че след седмица се появи гошо ти се влюбваш лудо в него и за пешо вече не ти пука, но връзката ти с гошо не върви, защото пешо е толкова влюбен в теб че денонощно те преследва и турмози.
Има и друг начин да направиш любовна магия - да поискаш от боговете ( духовете, разумите, енергиите и тн.) да ти пратят най - подходящия за теб човек, и да се заобичате лудо за цял живот, като в сапунките.
И в двата случая е лична изгода, но при втория случай не вредиш на никой, и няма какво отрицателно наказание да ти се връща в троен размер например
enjoy
Аватар
fenix
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 67
Регистриран на: 10 Юли 2007, 14:02
Местоположение: sofia


Назад към За Начинаещи

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 13 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 13 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта