евокация

Всеки, който за първи път се сблъсква с Oкултното знание и Mагическите практики, да пише само в тази част на форума!

Модератор: Cath

Назад към За Начинаещи

Мнениеот deimion » 12 Юли 2007, 18:31

Когато призовавам духа,не се получава ясно изображение, а има някаква мрежа,неясен силует и други странни изображения.
В такъв случай не зная дали съм установила контакт с правилният дух и трябва ли да го приветствам?Как мога да получа по-ясно изображение?
Ще се радвам ако ми помогнете!!
Аватар
deimion
 
Мнения: 7
Регистриран на: 21 Мар 2007, 19:24
Местоположение: plovdiv

Мнениеот B-L-O-T » 12 Юли 2007, 19:05

Ами надрусай се . . . Иначе "виждането" не винаги е с успех . . . Не че надрусването е 100% . . . А иначе шаманите казват че трябва да го видиш едно и също от различни гледни точки .
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот deimion » 12 Юли 2007, 19:41

Едва ли това ще свърши работа
Аватар
deimion
 
Мнения: 7
Регистриран на: 21 Мар 2007, 19:24
Местоположение: plovdiv

Мнениеот Lunohod » 12 Юли 2007, 20:22

Едва ли ...даже си е опасно...
Мисля, че е трудно да се види ясно като снимка например, все пак е нематериално...А какъв е духа, за който става въпрос?
и така нататък...
Аватар
Lunohod
Модератор
 
Мнения: 401
Регистриран на: 20 Окт 2004, 09:12

Мнениеот rain » 12 Юли 2007, 21:19

deimion написа:В такъв случай не зная дали съм установила контакт с правилният дух и трябва ли да го приветствам?


Едно от нещата, които се дъвче в окултната литература, за да разбереш дали общуваш с правилния дух, е да го накараш да се "подпише"...т.е да изпише сигила си.
А за приветстването...риторичен въпрос.
Аватар
rain
Модератор
 
Мнения: 473
Регистриран на: 26 Юни 2007, 20:07

Мнениеот deimion » 13 Юли 2007, 17:34

Значи нещата в огледалото ,които се виждат са нормално явление .Мислех че бъркам някъде,защото образа не е чист и все има нещо като химична решетка или подобни работи.Духа е Вимарон
Аватар
deimion
 
Мнения: 7
Регистриран на: 21 Мар 2007, 19:24
Местоположение: plovdiv

Мнениеот Lunohod » 14 Юли 2007, 12:38

Не го знам. Предположих че не питаш за дух на мъртвец например, но питах за всеки случай... :oops:
Според мен се вижда като в сънищата- може да е по ясно и детайлно, може да са знаци или символи, а може да е усещане или просто да го знаеш. Много често ми е достатъчно само да спомена име и съм го призовала. Но пък не смея да меря нещата по еднакви критерии. Ситуации различни, духове различни...Трябва да си има някакви характерни белези ( освен образ) ..., или сигил както каза Rain , или вътрешната ти убеденост...
и така нататък...
Аватар
Lunohod
Модератор
 
Мнения: 401
Регистриран на: 20 Окт 2004, 09:12

Мнениеот Child Of Nature » 14 Юли 2007, 13:20

Ами надрусай се . . .

Това е толкова неправилен и погрешен ход! Използването на стимуланти в призоваването или каквото и да е друго начинание са пагубни за практикуващия. Не препоръчвам на никой да прибягва до "надрусваме" понеже го мързи например да си мине подготовката преди да предприеме някой изкушаващ ритуал за евокация. Бъдете разумни. Ако успеете с помоща на алкохол или някакъв вид дрога, скоро това ще е единствения ви начин да достигнете до същото състояние.
Подобни неща са също доста вредни за аурата и образуват енергийни блокажи по надитата /енергийните потоци, движещи енергията през тялото/. Просто недейте да се замозалъгвате с подобни средства. Един истински магьосник не постъпва така. Колкото до шаманите, сега нито един шаман не би направил такова нещо. Имам предвид да се "друса".
~H. Parallax~
Аватар
Child Of Nature
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 55
Регистриран на: 09 Юли 2007, 13:03
Местоположение: Bourgas

Мнениеот deimion » 14 Юли 2007, 14:10

Определено си има синволи и знаци.Благодаря Ви за помоща!Аз също съм против използването на алкохол и дрога.
Аватар
deimion
 
Мнения: 7
Регистриран на: 21 Мар 2007, 19:24
Местоположение: plovdiv

Мнениеот avanabil » 14 Юли 2007, 17:25

А какво е подвластно на този дух - в кои качества е съсредоточена силата му?
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Мнениеот DarkAngel666 » 14 Юли 2007, 23:48

Как се работи с Азатот? Вметнали ли сте някъде благовония? При повечето парадигми помещението трябва да е цялото в пушек. Още повече, в нормално състояние е много трудно да видиш духа (фактора "психически цензор"). Обикновени това става по време на вид магически транс (при такива като мене, му се казва гнозис). Има 3 начина за гнозис, подтискащи, претоварващи и химични (общо взето, с 2 думи, е май са 3 думите...).

Ето ти малко определение на видовете:

Подтискащи - всичко, което подтиска сетивата ти и е способно да подтисне психичния цензор по този начин. Най- известния е медитация (дълга при това, ако е в началото).

Претоварващи - всичко, което претоварва сетивата ти и отваря пролука във цензора. Най- известния пример е хипервентилация, въртене и т.н.

Химични - повечето наркотици са приложими. НО, при тях не можеш да излезеш от транса по твое желание. Може да не можеш да контролираш собствената си психика. Има риск да се превърнеш в наркоман. Забранено е на територията на България (освен салвиата, тя не е в списъка). Рискът да се пристрастиш е най- опасен, защото така не можеш да налагаш волята си.
Тук е място за много мъдра мисъл...
Аватар
DarkAngel666
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 228
Регистриран на: 17 Фев 2007, 15:25
Местоположение: На кръстопът

Мнениеот deimion » 15 Юли 2007, 09:06

Силата му е съсредоточена в материализиране на обекти върху физиеското ниво.Да има благовония .Ще ги овелича,надявам се тогава духа да е по-ясен (прекалено пренаселено е всеки път ).DarkAngel666 какво имаш предвид с "Как се работи с Азатот",като окото на Хаоса ли да го разбирам?
Аватар
deimion
 
Мнения: 7
Регистриран на: 21 Мар 2007, 19:24
Местоположение: plovdiv

Мнениеот DarkAngel666 » 15 Юли 2007, 09:14

При Азатот се използват много благовония. В промишлени количества дори (аз му казвам АзаТОТО, но...). Дори и да увеличиш благовонията, пак ти трябва транс, наблегни над това по- добре. По- дълбокия транс е за предпочитане.
Тук е място за много мъдра мисъл...
Аватар
DarkAngel666
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 228
Регистриран на: 17 Фев 2007, 15:25
Местоположение: На кръстопът

Мнениеот deimion » 15 Юли 2007, 09:25

Няма да може с транс виждащия ми не разбира от такива неща(все още )Много е добра иначе:)
Аватар
deimion
 
Мнения: 7
Регистриран на: 21 Мар 2007, 19:24
Местоположение: plovdiv


Назад към За Начинаещи

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 17 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 17 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта